Nočné budenie 8 mesačného

meryska
1. nov 2011

ahoj maminy, uz som sa tu raz pytala, co s nocnym budenim 8mesacneho drobca, v noci sa budi aj ked potom nepapa (stale kojim) len ho musim dvihnut a dat na prsnik, podudle a zaspi, ked to neurobim place a prebere ho to. mamicky mi radili vydrzat (vraj je to normalne) alebo ho dat k sebe do postele (to tiez nechcem - zlozvyk liecit novym zlozvykom) musi byt niekto kto ma skusenost ako docielit aby sa to oducil... dakujem

tea333
1. nov 2011

mozes skusit ponuknut vodicku, stale ked bude chciet dudlat.ale podla mna to vobec nezaberie.on velmi dobre vie kde ma prsko, a to ze len podudle, znamena ze len chce citit svoju mamu.mozes mu prso jednoducho nedat a ucit na pohladkanie, spievanie a pod., ale maly z toho nadseny nebude, bude sa preberat a budes mat len vacsi problem.Dat do postele vobec nie je zlozvyk.my sme dali do postielky, lebo maly sa s nami absolutne nevedel vyspat a bolo to len horsie.ale keby bol jedno z tych deti, ktore ked citi mamu a otca spinka pokojne celu noc, mala by som ho v posteli do 5 rokov 😀

bambola
1. nov 2011

@meryska asi ti neporadim, mne toto mala robila tiez aj ked spavala s nami v posteli (to podla mna nie je zlozvyk 😉 ), ze sa ukludnovala na prse a prestalo to az ked som ju odstavila (cize ked mala 15m). dve noci som nedala a budila sa ale odvtedy krasne prespi celu noc (11-12h) 😉
netvrdim, ze ju mas odstavit ale bud vydrzat ako radili baby alebo sa obetovat 🙂 citala som o pripadoch kde nedanie pomohlo 🙂 ale urcite by som nenahradzovala flasou, vodou, cajom...... bude sa ti budit na to 😉

benne
1. nov 2011

Môj prestal zo dna na den.. asi v 10m

michaelapillarova
1. nov 2011

Ja som kojila rok a teraz davame Hami a mala este stale vstava na mlieko aj dvakrat za noc a to uz bude mat teraz dva roky v sobotu. A kravske mlieko nechce

hankahj
1. nov 2011

@michaelapillarova odporucam cajik na vecer dat, kamoske sa to osvedcilo 🙂 my sme na kakavku kazdy vecer a trvalo nam to 7 dni, kym prespala celu noc kojila som do 23 mesiacov a kvoli druhemu tehu som musela zo dna na den prestat.

michaelapillarova
1. nov 2011

@hankahj ona si pyta mliecko , povie ze chce mliecko a vodou by som ju asi neosalila, aj ked ja by som vydrzala, keby trucovala nejaku tu noc, ale manzel nie, on by jej hned dal mlieko

hankahj
1. nov 2011

@michaelapillarova to pozname s tym manzelom, nuz ale dolezita je maminka, pretoze je s babom ovela viac a to treba manzelovi vysvetlit...! Treba spravit nejaky dobrucky cajik s medikom alebo cukrom, vsak ty vies, co ma rada... Moja zboznuje hruskovy cajik🙂 tie detske jej velmi nechutili, ale viem, že hami ma cucoriedkovy a ten jej tiez celkom chutil... Drzim palce ...

michaelapillarova
1. nov 2011

@hankahj dakujem velmi pekne, ked to nepomoze, tak pockam kedy pojdem z prace niekam na dlhsie a ju oducim 🙂

hajanka
1. nov 2011

@hankahj Ze 8-mesacnemu treba spravit nejaky dobrucky cajik s medikom alebo cukrom?
@michaelapillarova neskusala si cumlik? Zda sa mi to take zbytocne odstavovat od MM len kvoli tomu ze sa dieta v noci budi, ak si chce len cucnut.

michaelapillarova
1. nov 2011

@hajanka ona ma cumlik, ale dvojrocne dieta by uz malo spat celu noc, ci nie?

zajaciq
1. nov 2011

ja som ukoncila nocne kojenie uspavanim inym sposobom nenasilnym - hojdala som malu v autosedacke zakazdym ako sa prebudila (kazdu pol hodinu hodinu v zaciatkoch ) a spala takto vyse tyzdna. ja som nespala nic 2 tyzdne, odvtedy ale mala prespi celu noc plus minus sa budila po roku 1-2x kazde kojene zdrave dieta sa v noci budi, je to fyziologicke . dodam, ze som jej strkala do ust cumlik, kedze chcela prsnik dudlat celu noc. od cca 17tich mesiacov cumel nepouzivame vobec ani na zaspavanie. bolo to mega narocne, ale urobim tak mozno aj s druhym, kedze mam kamosky s rovnako starym babom ako to moje a veru bud kojis v noci a nenamietas alebo to uz neskor neodnaucis.. a dieta z toho len pomaly bude musiet vyrast.
www.koliska.sk ak sa nemylim tam som cerpala inspiraciu , su tam clanky ako oducit dieta od nocneho kojenia roznymi sposobmi, nasilnejsimi (vyplakat ), nosenim na rukach, hojdanim, ponuknutim ineho napoja, atd.. ja som si zvolila to hojdanie, bolo to rychle efektivne a spankovanie asociacie postupne naozaj vymizli. Chce to odhodlanie a pevnu volu. Este dodam,ze potom treba dojcit o to viac cez den, aby sa neznizila tvorba mlieka

davat cajiky flasky a spol.. to je dalsi navyk (zly), dieta sa bude precuravat do troch rokov..

hajanka
1. nov 2011

@michaelapillarova jaaj to patrilo autorke 😅 nie tebe, prepac.
@meryska

michaelapillarova
1. nov 2011

@hajanka to nevadi 🙂

luciauk
1. nov 2011

@meryska všetko, čo ti môžem povedať z vlastnej skúsenosti, užívaj si to, užívaj si to, užívaj si to. nočné kojenie je len medzi mamou a bábätkom, tieto chvíle sa ti nikdy nevrátia. a tiež sa mi zdá "zlozvyk" dosť škaredo povedané. pre dieťa je predsa prirodzené, že chce non-stop cítiť mamu, jej teplo a vôňu. prajem vela trpezlivosti a energie 😉

tea333
1. nov 2011

@hankahj cukor je navykovy a cukrovany caj akurat pokazi detom zuby.niekedy cukor sposobuje hyperaktivitu deti(tych co dostavaju sladene napoje, brumikov a pribinakov) Med je silny alergen a prvych par rokov zivota by ho deti nemali konzumovat.ja som takto bola krmena medom a v puberte som chytila taku alergiu na med, ze neskutocnu.mam ju doteraz. inak zuby tvojho dietata budu pokazeneeee

k.a.t.k.a.
1. nov 2011

tak snad 8mesacne dieta ma narok na nocne budenie nie? Moj syn bude mat 2 roky a v noci je hore 3-4x, tak len dufam ze ho to raz prejde 🙂

k.a.t.k.a.
1. nov 2011

@michaelapillarova mne dcera prespala celu noc az ako 4 rocna 😉 hej stalo sa aj predtym ze prespala, ale viacmenej sa aj tak vzdy budila, bud na smäd, bolest noh, rozne nocne mory 😝 fakt az teraz, ked o mesiac bude mat 5 rokov mozem povedat ze prespi tvrdo celu noc 🙂

hankahj
1. nov 2011

@michaelapillarova juj nie je zac daj vediet ci pomohlo 🙂

hankahj
1. nov 2011

@hajanka osemmesacnemu nie ale 2 rocnemu ano

hankahj
1. nov 2011

@tea333 Moja dcerka cukor nekonzumuje, ani sladke vodicky typu Jupik a pod... Pijeme zasadne Lucku. Do cajiku jej davam medik pripadne par zrniek cukru, pretoze ho jem cely zivot aj ja a alergiu nemam. Hyperaktivita vychádza z iných skutočností ako je strava.! Môžem len povedať, že moja dcera hyperaktivna nie je. Zubky si cistime od roka dvakrat denne a ma ich nadherne biele.. Myslim si, ze jest cokolady a keksiky, či piť sladke vodičky je ovela horsie ako dat si pol lyzicky mediku na 3 dcl caju... raz za tyzden...

PS: Môj nazor! Vlastny a nie z internetovych clankov...

Dakujem
Hanka

hajanka
1. nov 2011

@hankahj tak dvoj rocnemu skor, nez 8 mesacnemu 😉 ale aj tak by som osobne dietatu ani 2 rocnemu na noc neosladzovala caj medom alebo cukrom. Mne ani tak nejde o alergiu alebo hyperaktivitu (aj ked aj tie su mozne), skor o to posobenie cukru na zubky. V noci asi tazko budeme umyvat detom zubky po kazom napiti sa caju 🙂
ps k tej alergii, ze nemas alergiu ty nemusi znamenat ze ju nema (nebude mat) tvoje dieta, nie?

meryska
autor
1. nov 2011

@zajaciq ahoj, tvoj prispevok sa mi velmi paci, vyskusam to asi s tym drzanim v naruci, len problem je v tom ze ak je blizko didi nic ine ho netrapi 🙂 ale skusim to urcite, cajiky a ine "napoje" neuznavam, hlavne mi nepozname flasku ani cumlik a ani ho to nechcem ucit

meryska
autor
1. nov 2011

@hajanka no odstavit ho urcite neplanujem, to budem radsej trpet aj do dvoch rokov 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meryska
autor
1. nov 2011

@luciauk mas pravdu s tym maznuskanim sa ale zase aj to treba s mierov, nech to neni "mamin cecek" do 20tky 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zajaciq
1. nov 2011

@meryska na tej stranke klikni hned napravo na clanok ... resp ked sa ti to nezobrazuje napravo, tak nalavo v stplceku chod do Tazkosti so spanim a tam sa ti zobrazi hned na zaciatku Nočné dojčenie: Neodstavujte! Skúste naučiť Vaše dieťa spávať. Nové tak na to klikni a dlhokaaansky clanok. Su tam rozne metody, to hojdanie neviem, na rukach je to o drzku, mne sa vajicko-autosedacka velmi osvedcila, dieta je este do roka malinke, tak sa tam citi dobre, ten tyzden to prezije. mas pravdu ze hojdanie na rukach alebo v satke alebo manduce to uz je risk, lebo prsnik je prilis blizko 😀 Ja som na to isla narazovo, nie postupne, proste som nedala prsnik celu noc, ked bolo treba, isla na ruky, ked islo do placu. V ziadnom pripade nenechat vyplakat, s tymto nesuhlasim urcite.

shira_
1. nov 2011

@hankahj fuu a zubky máte v pohode? ked počujem o čaji s medíkom, cukrom alebo kakavku sa mi ježia všetky chlpy... nuž ale proti gustu žiaden dišputát.. u mňa sú tieto prímesi tabu 😉

meryska
autor
1. nov 2011

@stvura no moj maly pije vodicku z normalneho pohara a ide mu to uz pomali samemu len mu ho treba podat takze trojdierkac by bol asi krok spat

meryska
autor
1. nov 2011

@zajaciq dako podozrivo sa mi tvoje nazori pacia, uz som mala pocit ze som sama a divna 🙂