Nočné budenie 8 mesačného synčeka a dojčenie

domcilka
5. jan 2013

Ahojte mamičky, prosím vás, veľa by mi niektorá poradiť? Mám osem mesačného synčeka. Večer ho k spánku ukladám okolo siedmej hodiny. Na´večeru zje kašu a potom ho ešte dodojčím. vyžaduje si to. Zaspinká tak do 5-10 minút. Problém je ale v tom, že niekedy sa mi v noci zobudí aj 7 krát, párkrát si potiahne z prsa a spinká ďalej. Niekedy to vyzorá, že je hladný, ale keď ho dojčím aj každú hodinu, tak ppochybujem. Ozaj neviem čo s tým. Na Silvestra sme boli s priateľmi, moja mamička strážila malého a išiel spať o siedmej, my sme odišli o opol osmej a malý sa prvýkrát zobudil o pol druhej ráno? Máte s týmto nejakú skúsenosť? Je možné, že keď ma cíti vedľa na posteli (on spí v postielke) tak sa budí častejšie? Vopred Ďakujem za rady. Dominika

vefi89
5. jan 2013

@domcilka dieťa sa na prsníku aj ukľudňuje, nie vždy je to o hlade. tu poradím jediné, vydržať.. mne toto robil od pol roka do roka, celú noc som mala cecky vonku, on ležal vedľa mňa a doslova sa "narážal" kedy chcel. potom ho to prešlo, ja som bola síce vyspatá, ale dolámaná, lebo som sa nemohla otočiť... uži si to ešte teraz, lebo sa dostane taký zlom, že začne čas straaaašne rýchlo utekať a potom si už krpca neužiješ 🙂

alena0305
5. jan 2013

@domcilka V 8 mesiacoch začína aj separačná úzkosť - dieťa sa bojí, keď mama odíde z izby že sa nevráti a nechce ísť ani k cudzím ľuďom a aj v noci kontroluje či si nablízku. Môžeš vyskúšať - buď ho daj spať k sebe do postele a keď ťa bude cítiť tak sa možno nebude budiť tak často alebo ak máte aj monitor - tak ho nechaj v spálni s manželom a ty si ľahni napr. jednu noc v obývačke. Ale deti sú rôzne - kolegyni sa dcéra budila do 2,5 roka - už chodila aj do práce a keď bola hore 6x - vraj to bola ešte "dobrá" noc.

mwt
5. jan 2013

AHojte, ja mam uplne rovnaky problem. Moja dcerka ma 7 mesiacov a tyzden a mame od konca 6 mesiaca tu separacnu uzkost. Nemozem sa nikam ani vzdialit, lebo uz mrnka alebo sa rozplace. Momentalne mame hrozne problemy so zaspavanim. Mala je uz unavena (sucha si oci, ziva,mrnci...) ale nezaspi. Vyslovene ju musim kolisat a nosit a to my sme doteraz pekne zaspavali aj samy (denny spanok), dalsi problem je ze mi spi tak 30 min a hned je hore a velakrat len 2x do dna. Ked uz spi aj 3x som stastna. Vecer chodime spavat o 19.00 hod cca ale po prvych 2-3 hodinach spanku sa zacne velmi casto budit, po polnoci je to casto aj kazdu hodinu. Som uplne vystavena a nervozna, a to sa zial prenasa aj na drobceka.Nechcem ju zvykat aby spala so mnou v posteli, hlavne ak doteraz to fungovalo aj bez toho, ale velakrat u mna skonci. Len som z toho cela dolamana a neviem ako dalej. Neviete dokedy trva ta separacna uzkost? Nechcem ju nechat vyplakavat. Hlavne nie v tomto obdobi, ked sa boji, ze nas moze stratit v nej tymto sposobom nechcem prehlbovat uzkost. Viete nam nieco poradit?

domcilka
autor
5. jan 2013

@vefi89 Ďakujem za povzbudenie 🙂

domcilka
autor
5. jan 2013

@alena0305 Fuha, to dúfam, že sa nebudeme toľkokrát budiť. Myslela som si, že je to tiež o tej kontrole, že či som mu na blízku. No musím vyskúšať tú vedľajšiu izbu 🙂 ďakujem

domcilka
autor
5. jan 2013

@mwt Som rada, že niekto je na tom rovnako a nie som v tom sama, úplne sme na tom rovnako, keď som si tvoje riadky čítala presne som pochopila, že máme rovnaký problém. Malý to tiež robí asi od pol roka, že keď sa vzdialim, tak mrnká, ale keď mi ho stráži mamina, tak s ním nie sú žiadne problémy. a neskúšala si ju dávať spať von do kočíka? aj mne vnútri spí 30-40 minút a keď sme vonku, tak aj dve hodinky si potiahne. o separačnej úzkosti som ešte nepočula, musím ísť to naštudovať? ak zistím dokedy trvá, napíšem.

mwt
5. jan 2013

@domcilka no praveze mne aj vonku spi tych 30 min, akurat dneska si to trochu natiahla na 1,5 hodku (normalne z toho nechapem). Ja som citala ze to moze trvat 2-4 mesiace a ze to kulminuje okolo toho 9 mesiaca. S tym spankom je to horsie, lebo obcas je z nej uz chornicky unavene babo. Ideme spinkat s tym, ze ju predtym poleziacky nakojim (idealne na zaspinkanie na prsniku), ale miesto toho aby zaspala je akoby vypila red bull. Takze spanie sa opat odklada a potom az ked uplne uz nedokvecne od unavy. Aj to moze sposobovat, ze je potom nekludna aj v spanku a tym padom sa casto budi. NO treba asi len pevne objat a uspavat ako sa len da..... aj na ukor toho, ze si mozno na take nieco zvykne ☹

domcilka
autor
5. jan 2013

fuha, tak to mas v celku tazke. my sa spinkavama na rukach, trva to asi do 10 minut, spievam mu pesnicky a on zaspinka. ked bol mensi, som ho polozila do postielky, tak zapsinkal sam, ale ako zistil, ze sa da vymyslat (uz si v postielke sam sadnem, ked sa jej chyti) tak sam by tam nezaspal. presne treba len objat, nech pociti, ze ho lubime. a o separačnej úzkosti som si dnes čítala, vrajk može trvat do 18m. dufam, ze to nas pripad nebude 🙂

mirkatv
7. jan 2013

Noo tak to my mame taky isty problem. Maly sa mi vnoci budi nato, ze chce prsnik. Nieje hladny len ho chce. Niekedy prespi pekne do rana, len s dvoma budeniami ale posledne dni si uz necitim bradavku. A aka som dolamana ani nehovorim. Uz ked nevladzem tak mu dam vodu.Niekedy zaberie, ale niekedy leti cez celu postel aj s cumlikom 😀 Bola by som veeelmi rada keby dala nejaka mamicka nejaku dobru radu, lebo drobec ma uz aj zubky, len nejak nato zabuda ☹

xlucia
7. jan 2013

@mirkatv rada je len jedna. nedat. par noci si poplace a najneskor do pat dni, bude spat celu noc.

majulino
7. jan 2013

@domcilka skus ho dat do vedlajsej izby mozno potrebuje svoj vlastny priestor sesternicina dcerka sa nevyspala kym bola s nimi v izbe a ked si ju dali k sebe na postel tak doslova celu noc preplakala 😒 moj maly zasa nebude spat nikde inde ako somnou na posteli 😀 a obsluzi sa sam ( spim s odhalenymi prsnikmi ) 🙂 😀

leporeloo
7. jan 2013

@domcilka ahoj, to ze sa tvoje dietatko v noci budi je celkom normalne, dietatka maju iny spankovy rezim ako my ... a ked sa dostavaju z jednej spankovej fazi do druhej castokrat pri tom potrebuju pomoct, najcastejsie tak ze sa trosku nakoja cucnu si a spinkaju dalej , ako pises nemusi byt hladny mozno sa len potrebuje napit, ukludnit ... vela deticiek dokaze zaspat iba na prsniku a je to tak okej . a je jasne ze ked je s babickou nebude sa budit na mliecko lebo ho vedla seba neciti takze ked spi vedla teba naopak budi sa lebo mliecko citi ... neboj sa toto obdobie uz nepotrva dlho tvoj syncek bude coraz samostatnjesi a bude sa kojit aj v noci menej tak sa pokus to vydrzat. prajem vela trpezlivosti a stastia 🙂

mirkatv
7. jan 2013

@xlucia Noo to som uz skusala ale on odmalicka taaak neskutocne zalostne place ze to dokazem pocuvat len asi polhodinku. Potom uz tak place az sa zahikava alebo neviem ako to mam napisat a potom aj ked ho utisim a spi tak este stale hika. A tie slzy. Booze. Ma len rok a este mu nevysvetlim ze nie a hotovo. Uz som skusala aj dat mu umele mliecko ze mozno bude lepsie spinkat. No jeden den ho vypil a druhy den mi hodil flasku skoro do hlavy 😀 Takze zase nic ☹ Este asi skusim pockat. Mozno ked bude starsi tak skor mu vysvetlim ze uz nemoze 😉 Alebo najprv skusim nieco menej drastickejsie ako nechat ho 5 noci zalostne plakat. Alebo ked budem uz veeelmi zufala tak asi potom uz budem musiet skusit toto. Ale dakujem 🙂

trudka4
9. jan 2013

@domcilka Přesně tak se mi budí i náš 9-i měsíční syn. Každé 2 - 3 hodiny celou každou noc, párkrát si cucne a spinká znova. Jsem z toho už tak nevyspalá, že se mi kolikrát přes den oči sami zavírají.

mirkave
9. jan 2013

Ja spim s tobiaskom v jednej posteli.spolu sa budime,dostane prso a spime dalej.cez den dojcim v klude,v tichu a ked synator zaspi,tak si pospim aj ja.tak sa to da zvladnut.aspon v mojom pripade

domcilka
autor
10. jan 2013

Baby, dakujem za rady a povzbudenia. No spat v jednej posteli je viem, ze najlepsie pre syna a aj mna, lenze po zdravotnej stranke to nie je ta najlepsia volba. My dospelaci vydychujeme rozne pachy, co by take 8 mesacne dieta nemalo dychat. ale kazdeho osobna vec. Tuto noc sa mi budil kazdu pol hodinu, o desiatej vecer som to vzdala a dala si ho k sebe a panáčik náš sa obudil len raz za noc. čím to asi bude??? len nechcem si ho tak naučiť, lebo ja sa absolutne nevyspim, len striehnem, aby ho manzel nahodou nezalahol a pod.

cibax
10. jan 2013

Caute.tento podobny problem mam i ja.prave skusame ist s tatkom buvat.zobere ju do postele tatko da jej flasu a do 10 minut je klud.normalne zaspi a spi.uz 3 den to tak ide tak dufam ze to vydrzi.pri mne zaspava aj hodinu a to stale strajkuje.cez den spu tiez vzdy iba kratko 30-60 MIN.TAK DRZTE PALCE A SKUSAJTE