Nočné budenie 5-mesačného dieťatka

fallenkaa
14. mar 2023

Ahojte baby
Mám 5 mesačnú dcérku, je na UM, máme zavedený obedny príkrm.
Posledný mesiac sa mi budi v noci PRESNE každé 3 hodiny
Dávam ju spat večer medzi 19-20, to nemáme fixne, väčšinou podľa posledného mlieka. Zaspí bez problémov, väčšinou spí 4 hodiny, čiže do nejakej 23:00 až polnoci.
Následne sa budi každé tri hodiny
Myslela som si , že je hladná, tak som pridala trošku mlieka - bez efektu.
Moc si na to nesťažujem, lebo inak je to bezproblémové dieťa, ale keď mala 3-4 mesiace vedela prespať aj dlhšie časové okna, napr 4-5hodin.
Cez deň spinká doobeda vždy cca 2-2,5hodiny a poobede tiež zaspí na cca 1,5-2hodiny
Cas poobedneho spánku nie je fixný ale cca medzi 14-17:00

Viete poradiť čím by to mohlo byt? Niektoré mamičky na fórach radia už pridať večerný prikrm - kašu

fallenkaa
autor
14. mar 2023

Ešte dodám že v noci hneď po nakrmeni zaspáva, preto som si myslela že dôvodom bude mlieko a teda som jej trochu pridala

zuzkaa1991
14. mar 2023

@fallenkaa dieta sa meni skusit kasu ak.ka zavedenie zeleninu ovocie..... ale podla mna nepomôže ale aj moze....u nas tiez boli rôzne obdobnia ak zaspi hned neriesila by som poprípade skusit vodicku ak nezaberie tak mliecko...moja ma 5r a raz za cas si vypyta v nkci ak sa náhodou zobudi

hederamonstera
14. mar 2023

Mozes skusit tu kasu, nam nepomohla. Bolo to len obdobie. Tych sa este prestrieda, takze sa nefixuj na ziadne ;)

fallenkaa
autor
14. mar 2023

@hederamonstera a ako si dávala prosím tu kasu, neviem si predstaviť dať po kúpaní keď je naučená len na mlieko a hneď spat

pukina
14. mar 2023

@fallenkaa moze to byt aj tym ze ma iba 2 denne spanky, skus ten doobedny spanok o pol hodku skratit a pridat este jeden kratsi slofik

ailiba
14. mar 2023

@fallenkaa je to normalne, aj tak ti este vela spinka. Moje obe deti sa tak budili. To su rozne štádia. Uvidis, o tyzden to uz moze byt uplne inak. Su deti, co sa zobudia v noci a hodinku su hore. Pokial velmi bolavo neplace, tak to neries.

fallenkaa
autor
14. mar 2023

@pukina nechcem ju umelo budiť keď je dlhodobo tak naučená
Problémom podľa mňa nie je denný spánok pretože v noci sa vyslovene budi na mlieko

simona1306
14. mar 2023

@fallenkaa ahoj, ja sok davala kasu tak, ze klasicky do vecerneho mlieka som pridala pal lyzic , nech to ma hustejsie, ale len tak, aby jej to stale tieklo z flase .... Nam to zabralo ( na chvilu ) .... Teraz ma rok, a teda spanok ma uz len jeden a v noci dokaze byt aj 3 hodiny hore a hrat sa :D ( to neviem ci bolo povzbdudenie alebo postrasenie ) Kazdopadne, vzdy si povedz ze to je obdobie, raz pride den kedy prespi celu noc dieta a aj ty :D

fallenkaa
autor
14. mar 2023

@simona1306 😀😀😀diky za dobre správy
Aku kasu si kupovala prosím?

zorkahorka
14. mar 2023

Ak sa budi 5mesacne babo kazde 3 hodiny, nevidim na tom nic neobvykle... je to mozno len obdobie, ale nie vsetky deti v noci stale spia.

simona1306
14. mar 2023

@fallenkaa vies co zo zaciatku nemliecnu krupicovu ked mala nemala zavede mlieko, ale nerada by som to tu rozvadzala aby ma tu nahodou niekto neudupal ze ake svinstvo som to davala svojmu dietamu 🙂

elmivelmi
14. mar 2023

@fallenkaa no skusaj ale to asi musi prejst a zasa pride ine obdobie,ak nevhce mlieko teraz v noci,tak hladna nebude.Skor spanok ma takyto,fazovy.slen vydrzat