Nočné bdenie 13 mesačného

martina2109
5. máj 2022

Ahojte. Poraďte mi. Malý 13 mesačný je každú noc minimálne hodinu hore. Už dlho spi sam v postieľke doteraz nebol problém. Zaslal krásne sam v noci si dal mlieko a spal. Teraz to je katastrofa. Musíme uspavat cez deň v večer niekedy aj hodinu. V noci keď sa zobudí na mlieko musíme pri nom sedieť je hore aj hodinu niekedy aj viac a to pije 2x b noci. Cez deň má 2 spanky, skúšali sme ak 1 ale je skoro noc bola hrozna vtedy, ak cez deň dlho spi budím ho. Prosím čo ešte vymyslieť? Je to len obdobie? Skončí to? Minule bol hore 4 hodiny a to bol už extrém 😥

rybka2021
5. máj 2022

@martina2109 deticky mavaju horsi spanok pri milnikoch, motorickom alebo recovom vyvine (napr zacal/zacina chodit) Urcite je to len faza ktora pominie pokial doteraz bolo vsetko ok...

martina2109
autor
5. máj 2022

@rybka2021 ešte sam nechodí. Síce urobil par dni dozadu par krokov ale nejde sa mu bez pomoci. Myslíte, že keď sa sám odváži, že to pominie?

basska_b
5. máj 2022

O kolkej vecer ho davas spat? O kolkej dochadza k tej nocnej pauze? Nemoze to byt tym, ze ho "preberie" to, ze robis a pije mlieko? Neda sa to mlieko zarobit nejako potme, s termoskou... ( ja neviem, v zivote som UM v noci nepripravovala, ale šípim , ze ho moze budit to, ze svietis a zarabas mliecko). Musis sa robit, ze je noc. Ked bude leto, zmen mlieko za flasu s vodou. To mu len v tme supni do ruky, preloz si ho do rodic.postele a rob sa, ze spis dalej... toto by mozno mohlo pomoct, ja som to teda tak robievala, ze ked deti nechceli uprostred noci dalej spat v postielke, tak som ich prelozila k sebe do manzelskej na tu druhu cast noci... i ked pocula som o takhchto nocnych party a ze su v tom deti pomerne vytrvale...

andreatytler
5. máj 2022

@martina2109 Vydrz, to prejde.
U nas bol najhorsi spanok tych niekolko mesiacov odkedy zacal syn stvornozkovat az kym nechodil uplne sam. To ze je zrazu mobilny a moze ist kam chce a objavovat svet je tak obrovska zmena ze mu to doslova neda spat. Teraz v 2 rokoch to iste, lebo zacal rozpravat. Pred 2 dnami dostal prvy bicykel a bol z toho absolutne nadseny. Hned som vedela ze bude zla noc a tak a bolo. Zobudil sa o pol noci a 2 hodiny nemohol zaspat.

martina2109
autor
5. máj 2022

@basska_b mlieko robím v inej miestnosti svietim iba slabým svetlom a to na chodbe. 🤷‍♀️

martina2109
autor
5. máj 2022

@basska_b zaspáva okolo 8 smej. Budi sa cca po 1 hodine.

bashee
5. máj 2022

@martina2109 ahoj aj ja zazivam nieco podobne, nas ma 12 mesiacov, tiez sam nexhodi ale pusta sa a par krokov ku mne urobi. Je to regresia, vyvija sa mu mozog a nervova sustava, vela podnetov spracovava, cochvila ti asi zacne chodit. Musime len vydrzat. Je to velmi narocne, ale je nas viac 🤞💪

amelie2017
5. máj 2022

Vydrzat, ako pisu baby vyssie, spracuvava nieco nove. Moj sa teraz nauzil dat na styri a na 4 zdvihnut o postielky, nabytok..v noci som ho 500 krat musela otacat na chrbatik, lebo sa len o postielku opieral. Trvalo to nieco vyse tyzdna, uz zase pekne spi ( a teraz som to napisala, dnes v noci sa nevyspime 🤣🤣)

roja01
5. máj 2022

Spinka sam v postielke v inej izbe ako rodicia?

diamond007
5. máj 2022

@martina2109 ja som odmietla s malou v noci byť hore ... Keď sa zobudila v noci, už nás potrebovala cítiť tak som ju preložila a Spala u nás v posteli od tej polnoci-jednej, večer zaspavala sama v postieľke.
Ak aj u nás v noci lozilaa, položila som ju dostredu a dala ľahnúť aj 40x. Proste som ju naučila že sa v noci nehrá ale spí. Pochopila to. Stačilo jej že mňa cíti a je blízko, ležala natlačena na mna

martina2109
autor
5. máj 2022

@roja01 áno

54tinka54
5. máj 2022

@martina2109 a ako dlho spí cez deň?

babylove77
5. máj 2022

Moja staršia to mala tak isto,zobudila sa o 1 a do pol 4 bola hore .odmalicka ťažko zaspávala, ráno skoro vstávala ,cez deň nespala veľa a v noci aj tak 2,3 hodiny hore.doteraz dlho zaspava .zas tá druhá mladsia zas od malička ľahne do postele a do 2 minut spí.myslim že to záleží aj od dieťaťa,nemusí to byť tým že je málo unavené ,veľa spí...

roja01
6. máj 2022

@martina2109 ak spinka sam, tak dovodom bdenia ci casteho budenia sa moze byt uzkost z toho, ze nema istotu, oporu, bezpecie pritomnosti rodica.

martina2109
autor
6. máj 2022

@roja01 doteraz spinkaval v pohode. Nebol problém. Myslíte že teraz vnima a mu to prekáža? Prejde to?

martina2109
autor
6. máj 2022

@roja01 mýlite ze mam postelku presťahovať naspäť do spálne? V jeho ize mame gauč tak pri nom spím a keď zaspí sa presuniem alebo iz spím pri nom.

fiafia
6. máj 2022

@martina2109 moja malá obdobie kde každú noc bola hore od cca 1 do 4pol 5. Nepomohlo posúvať spánky, nedať spat cez deň ( mimochodom najhoršie možné riešenie) ako prišlo tak odišlo no ja som bola úplne hotova

martina2109
autor
6. máj 2022

@fiafia a potrebovala vás mat pri sebe?

fiafia
6. máj 2022

@martina2109 samozrejme 😂 v posteli, postieľke ani za nič. Tak aby nezobudila celý dom a celú ulicu tiež sme bývali v kuchyni ( do detskej v žiadnom prípade,tam by sa hrala aj do rána) v kuchyni sme mali koberec tam sme si sadli. Ja som si držala viečka aby som ju videla aspoň a ona si ukladala penové puzzle 🤦 vždy len tlmené svetlo, nehovorila som s ňou ani sa aktívne nezapájala. Keď už bola unavená uspala som ju v kočíku ,to bolo najrýchlejšie

roja01
6. máj 2022

@martina2109 ked sa zacne zobudzat, tak pomoze ci podrzat rucku, aby ta citilo, alebo presunut vedla seba na postel, aby este pospalo. Ale hned, pokial nie je uz velmi bdele. To trva tak do cca 4-5 r. Dieta je kludnejsie a spokojnejsie.