Nevlastná mama

martina1414
11. máj 2012

Ahojte, najdu sa tu nejake nevlastne maminy? Ja sama som nou, rada by som sa podelila o zazitky a rady. Velmi by ma potesilo, ak su tu nejake, ktore to zvladaju.Viem, ze najlepsie rozumie clovek krory to sam preziva, vacsinou ani len priatelia ci partner nedokazu pochopit ako sa citim, preco robim to co robim...tak ak ste tu napiste, viac nez rada, si precitam Vase skusenosti!

miskax2
13. máj 2012

@martina1414 ahoj matka ja mam sice len vlaste deti al na druhej starne mam dvoch malych baskov maju 9 a 4 roky a tak sa citim ako ich druha mama....kocikoala som ich prebalovala kupala chodia na piesok citala rozpravky nosila do skolky.... 😀 len teraz ako som sa prestahovala na dedinu uz s nimi niesom tak casto

martina1414
autor
18. máj 2012

ahoj miska, tak mozu byt radi, ze maju taku dobru sestricku.aj ja mam mladsieho brata, koli zaneprazdnenosti mojim rodicom som sa ako tynedzerka o neho taktiez vela starala 🙂 no na nestastie je to uple nieco ine, mat nevlastne deti...nie je tam ziadne prirodzene puto ako medzi surodencami ci vlastnymi detmi..ale co uz.. verim, ze to nejak zvladneme! A uz sa neviem dockat na svoje vlastne deticky🙂

e_l_e_n_k_a
18. máj 2012

@martina1414 no ja neviem...ale ja mam taky pocit,ze ty tak troska ziarlis na to svoje nevlastne dieta? byva s vami,alebo chodi ku vam len obcas? o akom prirodzenom pute to ,preboha hovoris? dieta ,je dieta.... a ty si urcite vedela ,ze partner dieta ma... tak tam trebalo od zaciatku pracovat na tom ,aby si mala s nevlastnym dietatom priatelsky vztah... v ociach toho dietatka si ta "druha teta",ktora je pri jeho ockovi,kde by mala byt jeho mama.... a to uz je jedno ,preco jeho rodicia nie su spolu,alebo nebodaj zeby bola uz na druhom svete.... hlavne ty musis budovat vase puto! ...lebo, nehnevaj sa na mna, ale uz to ,ze napises :

"no na nestastie je to uple nieco ine, mat nevlastne deti...nie je tam ziadne prirodzene puto ako medzi surodencami ci vlastnymi detmi..ale co uz.. verim, ze to nejak zvladneme! A uz sa neviem dockat na svoje vlastne deticky"

...svedci o tom,ze to dietatko ti tak troska vadi....
tak drzim palce ,aby ste,ale hlavne ty, to spolu zvladli 🙂

sara22
15. aug 2012

Ahoj, ja som nevlastna mama a presne viem, ako si co myslela. Ako hovoris, kto nezazije, nepochopi 🙂 alebo skor ☹
Ja svoju nevlastnu dceru zboznujem a mame super vztah, ale...je to uplne ine... co konkretne by si chcela vediet?

stucka227
29. dec 2012

Ahoj, ja som nevlastná mama. Starala som sa o dve manželove deti, ale bohužiaľ moja dcéra bola bokom a na jeho deti sa nemohlo dopustiť. Je to veľmi ťažké a nedaj si radiť od nikoho kto to nezažil. Každá situácia je ťažká a najhoršia je keď máš vlastné deti a ešte jeho deti a bývate spolu. Nezvládla som to a odsťahovala som sa, vzťah máme dobrý, ale deti do toho neťahamáme. Uvidíme čo bude ďalej. Držím Ti palce. nech sa rozhodneš akokoľvek a nech urobiš čokoľvek vždy to bude zle, aspoň u nás to tak bolo.

smoukinka
3. feb 2013

ja mam nevlastneho syna tiez mi moze byt skor brat ako syn ma 11 je riadne drzy a protivny jeho otecko si ho stale zastava a mna uz ide porazit ... viem ze zacala puberta ale jeho drze spravanie je tu uz strasne dlho najviac ho v tom podporuje jeho mamicka alkoholicka ktora nevie co zo sebou ... chlapec je rozmaznany ma vsetko naco si spomenie na co ukaze prstom a otecko mu to vsetko kupi nic by na tom nebolo kebyze ked potrebujem nieco ja alebo mala skutocne potrebujem tak povie ze na to nema a to nechcem ziadne zazraky malej vsetko kupujem ja moj sa o to ci si ma co obliect ci ma co jest nestara sak ja kupim tak naco ... uz ma to nebavi mate tu niekto aj take deti?

chikitka
30. máj 2013

@smoukinka zhruba rovnako... ja mam dve 🙂 starsia uz 16 a mladsia tiez 11. masaker hlavne ta 11rocna... ona je dost tazka a netradicna povaha, myslim ze by jej nezaskodilo chodit k psychologovi, co nie je iba moj nazor... mam ju rada, ale som trocha prisnejsia ako je ona zvyknuta od svojej rodiny a to je kamen urazu. ja som bola vychovavana k skromnosti, ucte k rodicom, vlastne som mal velmi prisnu vychovu od svojho nevlastneho otca, a po rokoch vidim, ake to je tazke starat sa o nevlastne dieta. neschvalujem postupy mojho otca, ale uz mu rozumiem... podotykam ze mame absolutne zly vztah s otcom, nerozpravame sa asi 8 rokov a preto som odisla z domu hned ako som mohla... napriek tomu si vazim urcite veci, ktore mi do zivota dal a naucil ma im: spolahlivost, zodpovednost, dochvilnost a hlavne ucta. moja dcerenka je nieco podobne ako ja. avsak chyba jej akakolvek ucta ku starsim, je nevdacna a vsetci sa jej zastavaju, lebo vedia ze je na svoj vek nesamostatna a ako jej sami hovoria: proste lobogo. mna najviac ale vytaca, ze vsetci sa na tom smeju a pritom nevidia, ze tym, ze vsetko robia za nu a ona nema ziadne povinnosti, z nej robia este vacsieho blbca. ona si to neuvedomuje, je spokojna, ze ju kazdy obskakuje, ale do zivota jej to velmi uskodi. napriklad neovlada hodiny. jej otec ju chodi sprchovat. na vsetko ma niekoho, aby jej podal, urobil, doniesol a podobne, nevie si najst kamaratov, visi len na tatovi. ist s nou niekam von medzi decka je o tom, ze sa s nou musime hrat my a vymyslat jej program, lebo nevie ist do kolektivu svojich rovesnikov... vikend s nou je taky, ze ja nemam sancu sa so svojim muzom ani rozpravat, nie este oddychnut si a spolahnut sa ze preberie starostlivost o nase dieta... musi totiz od rana do noci obsakovat svoju dceru a vymyslat jej aktivity.. ona je totiz samostatne schopna len sediet pred Tv alebo pocitacom. je to velmi tazke. a ked mi rupnu nervy, som tiez ta najhorsia macocha. je mi to luto, lebo ju berem ako svoju a dost mi prekaza toto podporovanie jej lenivosti. raz to mozno vsetci pochopia... problem je, ze u nich (svokrovci a cela muzova familia) je velmi benevolentna vo vychove a potom sa za svoje deti vsade hanbia... miesto toho aby si veci ztazili a venovali sa im tak ako sa bezne rodicia venuju, tak ich nechaju robit si co chcu a vyrastaju z nich drze a nevdacne decka, co cakaju ze vzdy dostanu co chcu. som prisna, to ano, ale rovnako budem postupovat aj u svojich deti. dieta ma mat hranice a vediet ze rodica ma respektovat. a nie mu skakat po hlave. rodic ma byt kamarat, ale zaroven musi rozumiet, ze rodic je ten, kto urcuje pravidla. moja mama je cely zivot moja kamoska a nikdy som si k nej nedovolila byt drza, nevdacna a ja neviem co. zaujimave je halvne to, ze ked je so mnou sama, neni taka. vie si po sebe upratat postel, ide sa umyt, aj sa ocese, pomaha mi. akonahle je v kolektive svojej rodiny, alebo otcovej pritomnosti, je vsetko celkom inak. a moj muz sa jej len zastava. jeho vychova je bez vychovy, je to len o hrani sa a jeho splnani jej snov... velakrat mu to leze na nervy, ale nedokaze s tym nic robit... chapem zasa, ze jej chce vynahradzat cas, ktory s nou nieje, a nie po nej kricat. ale ked si clovek uvedomi, ze je s animi 3 dni v tyzdni a okrem toho kazde volno a prazdniny nonstop, mohol by sa spamatat a s vychovou uz zacat...

smoukinka
31. máj 2013

@chikitka no yen nas je skoro presne taky isty este ako desat rocny sa pchal k nam do postele raz som sa nasrala a odisla do obyvacky a radsej som tam spala zo psom lebo krpec nevie normalne spat hadze sa zo strany na stranu a raz som schytala riadnu pecku ako saa prehadzoval a do prace som isla s monoklom .... Ten nas je poriadne falosny jedno vravi druhe si mysli nevie byt sam sebou mat vlastny nazor tiez nepozna hodiny iba tie digitalne precita kolko je ale rucickove nevie .... Otecko ho obskakuje ako male decko ak mu nenalozim obed neje ... Ale uz mu ani nenaberam kaslem na neho pretoze ucta k starsim mu tiez nic nehovori .... Naposledy na mna vytiahol srobovak isla som mu povedat hpre do izby nech stisi hudbu a nebucha lebo mala spala on jednoducho stale musi robit naschval zistila som ze naklepsie je si ho nevsimat koli nemu sa uz s mojim vadit nemienim .... Ked si nenabere nech je hladny ked si po sebe neumyje necham to tam ak sa neu,yje pojde do skoly smradlavy ... Ak si slipy a ponozkozky nezanesie do prania ostanu tam kam ich hodi nastastie po dvoch meaiacoch absolutnej ignoracie z mojej strany potom co ma chcel pichnut srobovakom sa otecko zastaral a nemieni mu viac trpiet bordel po celom dome mastne vlasy a pach z ust 😀 takze teraz ho napomina len on a ja ignorujem nadalej 🙂. S chlapcom sa sice rozpravam ale ziadne obskakovanie a vyzera ze zacina chapat ze mi po hlave skakat nebude lebo som s nim husy nepasla ako sa povie ..... Ja som vyrastala z nevlastnou mamou tiez ale toto som si k nej nikdy nedovolila velalrat som bola na nu nahnevana priam nazurena ale nikdy som jej nenadavala a nieto este na nu nieco vytiahnut ... Cele je to o vychove hlavne zo strany otca vlastnych rodicov moj otec mi jasne dal najavo ze k nej si dovolovat nemozem je to moja nahradna mama ktora sa o mna stara a hotovo ... Kazde dieta skusa ale tento krpec skusa uz dlho a este som ho nildy neudrela no niekedy ,am pocit ze ho zderiem z koze .... Moja mala ma rok niesom ziadna sekera ale vzdy mi pomaha ukladat hracky umyvame si vecer spolu zuby a kazdy vecer sa kupe alebo sprchuje aby vedela ze to je samozrejmost robit take veci .... Este ze ten nas chlapec nieje moj ja sa zan hanbit nebudem ..... V podstate som rezignovala a uz sa nestaram nech si robi s nim poriadky otecko

chikitka
1. jún 2013

@smoukinka ono ti haranti si chcu vydobit svoje miesto a povedat razne, ze to je ich tato... to je jasne... len tato by mal ozrejmit, ze ty mas takisto svoje miesto. nasa je hardcore, lebo dlho zo zaciatku nechcela ani jest co som navarila, lebo ona neje maso, ona neje hento, ani tamto, lebo to este nejedla, napchava sa len sladkostami a debilinami, ranajky ju nedonutis, ani obed, ale na zmrzku ide spokojne... hlavne ze ma vysoky cholesterol a bere na to lieky a babka jej vypraza syr s tatarkou, lebo to je jedine co okrem sladkeho zje... ja proste nechapem... dokonca si musi sama vybrat pribor, lebo nebude jest s tym, co jej ty das. nastastie to uz rpestala robit. ale tiez ma velakrat nasralo, ked som robila obed, aby som specialne nakupovala pre nu a varila chody, ktore by zjedla a nakoniec ich aj tak necha tak...sak pohoda, prachy tlacim na tlaciarni doma... jej mama nam robi zo zivota absolutne peklo a potom nam posle svoje deti na kazde prazdniny, volna a vikendy, nech sa ja rozculujem... a prachy zhrabne a este taha svojho byvaleho po sudoch, ako nejakeho neplatica, lebo ma malo na cigy a pivecko kazdodenne... som povedala dost a ze ked sa nevie mala spravat, jednoducho si ju nezelam u nas mat, nejsom predsa povinna jej prat, varit a robit pestunku, vynakladat na nu usilie, ked som za debila... tak chodia ku svokrovcom a tato ju tam chodi "navstevovat". samozrejme, ze ked som tvrda a nenasledujem ho niekolko tyzdnov, lebo nemusim tamojsi vzduch, tak vzrasta jeho nervozita, lebo zasa aj ja chcem travit vikend ako normalna rodina, ked uz v tyzdni je to narocne, aj vela sluzobiek mava... takze mu uz nepomaham mu vsetko zlahcovat. paradox je ze ked ustupujem a chodime s malym k svokrovcom za detmi jak kabela, tak je akoze velka harmonia u nas. vobec ho nenapadne, ze mi to nevyhovuje a ze to takto fungovat nemoze... najlepsi gol je, ze malu tam uz nechce ani babka. pri poslednej hadke jej ta mala drzacka povedala ze nech zdochne. babka plakala cely den ze nech ju zbali a zmizne domov k mame, nech sa s nou jeduje. a to mala chuda babka v ten den narodky... pekne deti... vdacne... jedno pozitivum: vieme ake deti mat nechceme a spravime preto vsetko!

smoukinka
1. jún 2013

@chikitka no presne tie nase budu ine takeho nevychovane spratky nam a vsetkym okolo len nicia zivot len ma mrzi ze si nedaju povedat su uz dost velky na to aby konecne pochopili urcite veci niekedy mam pocit ze som spravila chybu ked som si nasla chlapa s deckom on si ho nikdy neprestane zastavat a ja budem vzdy za zlu asi som bola naivna ked aom si myslela ze jedneho dna smad konecnw pochopi ze chcem aj ja dychat nie len jeho krpec .... A tiez na vareniw pranie upratovanie to som dobra ten maly zasran navala plny kos nemaly pradla za tri dni a ja aby som mu to prala do nemoty jedenastrocne decko mi zaspini viac handier ako moja mala ktora este kaka do gati kycka pri papani a obcas padne vonka do blata nechapem

smoukinka
1. jún 2013

@chikitka a mas dobre ked je u vas cez prazdniny a sviatky a tak ten nas je u nas furt k mame ide max na styry dni byva o dedinu dalej a doleti zase sem mam uz z toho nervy navyse otecko mu kupuje vsetko od hraciek cez oblecenie jedlo ...vsetko naco si len rozmaznanec ukaze a este jeho alkoholickej materi plati sluane vyzivne to ma sere najviac lebo ja potrebujem nove botasky tak povie ze nema a ja neviem zaco si mam kupit ked z materakej mi moc neoatava a jeho synacik drahe znackove topanky kazdy stvrtrok lebo jemu rychlo rastie noha a ja nosim trojrocne botasky ktore vyzeraju uz otrasne .... Su znicene hlavne ze mu navarim operiem upracem nohy roztiahnem a este aj cusaat mam ok sak ja pojdem tiez do prace ked mi materska skonci potom uz nebudem na nikoho odkazana lebo toto ma uz nebavi

chikitka
2. jún 2013

@smoukinka to aj ja som si uz tak potichu povedala ze bolo mi to treba? ale berem to zas tak, ze jeho deti za chvilku uz nebudu mat zaujem kazdu chvilu travit s tatom u nas, alebo u babky, lebo budu v kurze kamosi... starsia to uz tak robi. dojde na navstevu a ide s kamosmi... dufam ze mladsia sa tiez zosocializuje a najde si kamaratov jej veku a bude viac samostatna. mne akoze nevadi ze ma deti, skor mi vadi ta situacia aka je... cela jeho rodina ma taky divny postoj k vychove, k zasahovaniu do zivota a pod. mam dojem, ze mam zasa 15 rokov a kazdy ma organizuje. nikdy som nechcela, aby som dospela do stadia, ze budem mat s nimi taky vztah ako mam ja s nevlastnym otcom. a tak som radsej prestala mat zaujem ju vychovavat a byt tou mamou. mamu ma jednu a ked si ta nevie rady, ja nemozem predsa zastavat jej miesto. ale takisto nebudem znasat dosledky ich vychovy. aj tak je to viac chyba otca a vplyvu jeho rodiny, ze je taka... jednoducho som sa prestala zaujimat a nasilu chciet byt pre nu mama. urcite to neni cesta, ktora mi vyhovuje, ale asi inak by som bola skor ci neskor na ciernej listine. uz som si aj tak vypocula, jak ju nemam rada a podobne... pritom to neni pravda. vlastne mi asi na jej napredovani zalezi viac ako komukolvek z jej rodiny. mrzi ma ze je taky hlupacik nesamostatny, mrzi ma ze ju nikto k nicomu nevedie a pritom mozno je ovela sikovnejsia nez si myslime. ma kopu koplexov, viem ju pochopit v mnohych veciach, ved aj ja som bola decko, ale nechcem ju v tom podporovat. ona sa hanbi ist si kupit zmrzku, ona sa hanbi ist na ihrisku medzi ostatne deti lebo nevie ako na to... ona sa hanbi cokolvek urobit sama, lebo ked to urobi zle, seci sa rehocu... a ked takto seci budu secko robit za nu, nikdy nebude mat prilezitost sa tie veci naucit. to neni len o tom, ze neovlada hodiny, ze si nevie poriadne snurky zaviazat, ze nevedela donedavna otvorit dvere klucom... tu ide aj o podstatnejsie veci, ktore v zivote bude potrebovat a som zvedava komu sa raz podakuje: ci svojej rodine, ze ju nic nenanucili a nepripravili ju do zivota, alebo niekomu, kto mal zaujem dat jej priestor rast spravnym smerom. moj foter bol totalna sekera, diktator, z ktoreho som mala strach, nenavidela som ho za to, ze ma nutil robit vsetko presne a tak ako on chcel a este mu byt za secko vdacna a drzat hubu... vela veci na jeho vychove neschvalujem, mam nanho svoj nazor a preto domov ani nechodim, ale naucil ma ine veci: vediet sa postavit na svoje nohy, byt zodpovednou vo veku, kedy moje kamosky boli trubkami a mozno to neni idealne prilis rychlo dospiet, ale ma to svoje vyhody. nechcem ju urcite terorizovat a pripravit jej detstvo ake som mala ja, ale urcita disciplina musi byt. pre nase fungovanie rodiny, pre nu do zivota... je to ovela tazsie byt nevlastnou mamou, alebo teda tou, co zije s ich tatom, nez som si myslela a naozaj, kto nevie, nezazil, tazko posudi. nech sa snazi clovek byt akokolvek dobry, vzdy sa to stretne s nespravnou interpretaciou: chce si ich kupit, chce ich vychovavat, chce aby zabudli na ich vlastnu mamu, nenavidi ich a podobne... pritom o nic nejde. ine nam neostava, len polozit si otazku, ci nam ten chlap za to stoji a ked hej, tak zavriet oci a mysliet na to, ze deti raz vyrastu a my konecne dostaneme svoj priestor 😀 dufam ze sa nam to oplati 😝

modrazaba
2. jún 2013

@chikitka
@smoukinka
viete baby, co je na tom najhorsie? ze aj ked chcete urobit nieco pre to nevlastne dieta, tak jeho otec vam v tom zabrani. ja som na tom rovnako. partnerov syn chodi spat rano o 2 hodine a vstava poobede - cez vikendy a cez skolsky tyzden chodi spat podla jeho otca o 22 hodine, ale nie raz som si vsimla ze ak ho neskontroluje, tak aj neskor. no a ja som povedala partnerovi, ze preco mu nerozkaze aby isiel spat a nerobil hluk hranim sa hier na PC a viete co mi povedal? Ze vraj on mu nemoze prikazat aby isiel do postele ked jemu /synovi/ sa nechce. chapete to???? o 23 hodine mu nemoze vlastny otec 15 rocnemu synovi prikazat aby zalahol? tak ja som si tiez povedala, ze koniec, nevychovavam, lebo nie je o com, ked nemam podporu v jeho otcovi.... ☹

chikitka
2. jún 2013

@modrazaba no sak to je ten vzor vychovy po americku... mame kamosa zijuceho v kanade a ked ho syn fracek v puberte nasral a dal mu po hube, tak ho v skole ucitelia udali a skoro mu ho vzali... vychovna bitka... podla mna nikdy nikomu z nas neuskodila taka facka ked sme si ju zasluzili. a dost ma vytaca ze tento trend uz ide aj k nam,. vy bijete svoje dieta??? a hned si odsudena... pritom ked sa neda s deckom po dobrom dlhodobo, tak ako inak mu dat najavo ze to prehnalo? nemyslim tym korbace a snury od vysavacov alebo co, ale ked moje deti budu drze a nebudem si vediet rady, tiez nafasuju... kks, a toto robi aj moj chlap, ze decko si vybere ci my pojdeme na vylet alebo ne, a ked sa jej nechce, tak my vymyslame iny plan tak aby drahej vikinke vyhovoval... kks, to kde sme, aby decko urcovalo chod domacnosti! chyba je, ze sa pyta. rodic sa nema pytat. rodic ma povedat, pripadne sa dohodnut, ale ne ze decko mava jak sa mu chce. pruuuser! potom sa cuduju "ze kam ta mladez speje..." ! no presne tam, jaky mate pristup...

lucia20
2. jún 2013

@martina1414 ahoj, ja mam svoje tri deticky, chodi k nam aj snubencov syn. zlaty, mily vsetko, ale obcas uz nevladzem. ☹ ta ina vychova je tam podpisana a mne normalne rozum ostava niekedy stat.

smoukinka
2. jún 2013

@modrazaba
@chikitka
@lucia20 s tym uz asi nic neurobime ☹ ked aj chcem byt s chlapcom kampska funguje to urcitu chvilu je strasne urazlivy a ked neni tak ako by on chcel ofuci sa a uz je nasraty ja zial nemoenim a ani nemozem robit vsetko tak ako by si on zelal preto som rezignovala skoro krachol sedemrocny vztah s jeho otcom s mojim chlapom uz som nevladala sa stale rozculpvat nad malym rozmaznancom trieskal dverami milionkrat mi zobudil malu ona nervozna a urevana potom bola som vystavena a povedala som doat odisla som na mesiac poo mesiaci ma moj prehovoril nech sa vratim moc sa toho nezmenilo ale aspon ma uz nenuti starat sa o jehondecko prikazy mundava uz len on aj ked bynsom to skor nazvala ze ho prosi aby nieco spravil dokonca mu za domace normalne bezne prace plati .... Ale aspon mam od neho pokoj a nemusim sa rozculovat aj ked kopa jeho spinavych handier ma neminie

lucia20
2. jún 2013

@smoukinka ja s nim osobne nemam problem. ked je tu, tuli sa ku mne, pomaha mi, stale mi cosi rozprava. ale potom ide na par dni domov k mame, ta mu natrepe somariny a potom je strasne vidiet ako nechce ist proti jej rozhodnutiu, lebo sa jej boji. a tak je to dookola. aj dnes... v piatok sme sa stretli, dnes sme mali ist na vylet, mal tu aj spat. v piatok sa tesil, este vyrataval ako to bude a ze tu bude spat. dnes rano o 8,00 dojdeme tam, mamka ho vystrci za branu a maly jak obareny zo seba vysukal, ze u nas nebude spat... a uz sa to viezlo cely den. des a hruza.

smoukinka
3. jún 2013

@lucia20 no zo zaciatku bol aj on kamos aj sa tulil bravala som ho na vylety bicyklom no vzdy sa bal ze ho mama so mnou uvidi a tak mu nasunila do hlavy ze dnes je taky aky je a otecko mu nic nepovie keby ho aspon on uzemnil bolo by lepsie sama s tym nic nezmozem som predsa pre nwho vptrelec a asi si mysli ze koli mne nieau jeho rodicia spolu pritom to tak vovec nieje mozno si mysli ze by sa dali dokopy kebyze odidem

lucia20
3. jún 2013

@smoukinka aj u nas je to velmi podobne. v nasom pripade zase jeho mamina malemu stale hovori, ze tatino sa moze vratit, ze aj ked su rozvedeni, tak sa moze vratit, ze aj ona chce, aby sa vratil, no na porazenie. aj ona je presvedcena, ze odisiel kvoli mne z domu. nie je to pravda, odisiel kvoli inej. ja som prisla az po nej. 😀 😀 😀 😀

lucia20
5. jún 2013

@smoukinka dobre som si s tebou pokecala, ale tu asi nasa konverzacia konci, lebo CTENA EX- ma origos chodi spehovat na konika. ty vole, to je uz jake ubohe. nemoze prekusnut vela veci, ale kludne nech jej aj hrca v krku ostane. znizit sa na snorenie a spehovanie.... och boze.... ale apson vidno, ze jej lezime v zaludku. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smoukinka
5. jún 2013

@lucia20 moj neodisiel moj ju poslal prec lebo s nou bolo na nevydrzanie podvadzala ho pila je alkoholicka tak prwto ja som toez prisla az neskor ...

martina1414
autor
4. aug 2013

Ahojte maminy! Dlho som tu nebola, nepisala pretoze uz nevlastnou maminou nie som. Z viacerych dovodov, jeden z nich bol aj ten, ze som to jednoducho nezvladla..Preto o to viac Vam vsetkym drzim palce, prajem kopec trpezlivosti a lasky! Akokolvek, hlavne nech ste stastne VY! vtedy budu stastny aj ludia okolo Vas! 😉

ewinah
5. jan 2014

Ahojte tak ja som mala v náhradnej starostlivosti 3 bratov jeden uz je plnolety ale sme všetci 4ja spolu mala som 20r. Ked som behala po úradoch a súdoch aby mi ich dali a nic neľutujem a ani nebudem mali sme rôzne obdobia ich puberty a najmladší akurat ma pubertu občas je to ťažké ale Robim vsetko čo je v mojich silách ale vzdy som rada pretože Robim oveľa viac ako naši rodičia ktorim je prednejšie chlast a hádky :( ale taky je život rodičov si nevyberame

sonicika
5. jan 2014

ja mám zatiaľ asi ako jediná dobrú skúsenosť, klop klop, ale to ešte nie sme v puberte tak hovorím doteraz
manžel má jedno dieťa 11 ročné z ex manželkou a od prvej chvíle bola milá zlatá a slušná
je to vychované dievčatko vie čo sa patrí, mama ju ktomu vedie
žiadne pomstovanie sa
má rada aj nevlastného bračeka priam sa zbožnujú, chodí knám každú sobotu a hovorím žiadne žiarlenie, keď sa jej spýtame čo chce kúpiť tak povie že nič ona nechce že ona nič nepotrebuje :D
jej oblubena veta je: to nevadí nechaj to nevadí :D
aj také existuje uvidime čo bude v puberte ale asi nič 🙂

ewinah
5. jan 2014

Ako chlapci sú neni zlí ale tak partia robí svoje ale velmi rychlo si uvedomili čo je pre nich lepšie 🙂