Neviem zaujať dieťa

2. júl 2022

Dobry den, najdu sa tu mamicky, ktore maju deticky, ktore je tazko zaujat, aby Vam venovali pozornost ? My mame babatko, ktore ma 2 mesiace a jeden tyzden a velmi malo sa na mna pozera a je ho tazke zaujat nejakou hrkalkou alebo hrackou, aby sa otocilo. Ked ma dobru naladicku alebo priamo na neho rozpravam tak sa velakrat na mna usmieva a blaboce. Ale casto pozera len niekde do steny 😢😢😢 zlepsi sa to ?

emalka
2. júl 2022

Toto je v tomto veku uplne v poriadku. Ved este ani poriadne nevie o svete. Jeho hlavnou ulohou je spat, papat a sem tam prejavit zaujem o veci naokolo. To ze uz obcas dokaze udrzat ocny kontakt a dokonca sa aj smeje je vyborne 🙂. Hrkalka ho nemusi zaujimat este dlho. Skus si vyguglit psychomotoricky vyboj v tomto veku, uvidis ze mas uplne standardne dieta. Tu je to tiez popisane pekne a jasne.
Nestresuj a uzivaj si babo.

nairia
2. júl 2022

jeeejda, 2m je este miminko miminkate. taky maly partacik, ktory zacne byt zvedavy a interaktivny, bude o par mesiacov, neboj nic a uzivaj si klud 😅 dlho to nepotrva a budes mat pozornosti viac nez ti bude mile.
tiez odporucam nastudovat psychomotoricky vyvoj, nech sa vyhnes zbytocnym stresom

autor
2. júl 2022

@nairia
@emalka
Dakujem pekne 🙂
Ja len, ze ked lezi na hrazdicke hrkam hrkalkou a pozera napriklaf do boku a ani na mna nekukne, nejavi zaujem, akoby som tam nebola 🤨 ale ked ma zaregistruje tak sa usmeje a blaboce…

emalka
2. júl 2022

to je uplne ok 🙂 este ani poriadne nevidi a nevie zaostrit, nieto este sledovat zvuk takze hrkalka mu fakt este vela nehovori. Niektore deti ich ani nemusia mat v laske, nasa zacala na hrkalku poriadne reagovat az teraz vo 4. mesiaci 🤷‍♀️ viac sa jej pacili kontrastne cierno-biele veci. To ze rozpozna tvoju tvar je super 🙂 Fakt si z toho nic nerob, stale je to cerstvo vyliahnute 🙂

zuzinka888
2. júl 2022

Tak to ma byt este nema periferne videnie ani nevie zaostrit do dialky. Coskoro sa to zmeni okolo4 mesiaca ta spozoruje aj z druheho konca izby. Zazrie ta z postielky a bude po spani🙈🤣

lucinka9292
2. júl 2022

Take male babo este poriadne nevie zaostrit na vacsiu vzdialenost ako 30-50 cm. Teraz neviem presne.

ankare
2. júl 2022

Este je veľmi malinké. Chyba nie je v Tebe, ani v bábätku. 🙂 Držím palce!

andreatytler
3. júl 2022

Vytlac si taketo kontrastne (najlepsie cierno-biele obrazky a ukazuj mu ich... mozes nimi pomaly pohybovat a on bude sledovat ocami, alebo kontrasne hracky.

danica2711
3. júl 2022

Preboha, čo chceš od takého malinkého bábätka? Teš sa, že papá, vylučuje, spí a sem-tam sa usmeje a bľaboce, veď to je super! Možno v momente, keď ty mu hrkáš pod nosom hrkálkou, jeho zaujalo niečo bokom a chce sa dívať na to. Nechaj ho v pokoji sa rozvíjať svojím tempom - nechceš ho, dúfam, v 4 rokoch dať do školy pre mimoriadne nadané deti a v 12 na univerzitu, či?

marion30
3. júl 2022

Myslím že v tomto veku je to naozaj v poriadku,podstatné je aby ťa cítilo babo že ho maš pri sebe,bude spokojne a to mu stačí

marion30
3. júl 2022

@zuzinka888 to je fakt