Neverim...pretty woman moment.

homolca
14. okt 2019

Zienky, dnes som sa ocitla v roku 1994...pretty woman...isla som do obchodu kupit saty...nie oblecena ako stetka, ale mala som dve deti....to predavacky zhodnotili ako najhorsi handicap a patricne sa spravali...na pobavenie story :D trosku dlha...
1, na obchode zatvorene dvere - tak si otvorim zadkom a vojdem kocikom, ked uz mi nikto nepomoze
2, pozeram sa na saty a predavacka hovori inej zakaznicke - to nechala otvorene dvere tamta...ehm... mamicka.... co si pozera saty a tu ma deti (30 cm odomna, obaja ticho sedia v kociku)
ja: nebojte sa, detom nebude zima
predavacka: ale mne bude
ja: ehm, vonku je 30 stupnov dnes
predavacka: no, ja som tu od 9 rano, ja neviem ako je vonku
ja: ok, zavriem vam dvere...mozete mi pomoct? hladam saty po kolena pre mna
predavacka...tu mame podla cisel, hladajte
ja pozeram, vyberiem tri, ze si vyskusam, v kabinke uz su nejake saty, po predchadzajucej zene... mladsi mrnci v kociku, predavacka mi ho vopcha do kabiny, ja polonaha
ja: tieto mi nesedia, maju vysoky pas a su kratke
predavacka: no to su vsetky saty take, neviem co cakate
ja sa preobliekam, ze skusim druhe, ale vidim zatiahnutu nitku pri zipse (saty v zlave)
predavacka: kdeze, to nie je zatiahunte, vobec, ani nahodou, to je len nedosite, to nic
ja: tak asi nic, nesedi mi tento strih
predavacka: no ked ste si take vybrali, tak jasne, ze nesedia
starsi vidi ako sa vykrucam a zacne natriasat suknu...predavacka hystericka: tak toto sa nerobi...nemoze nam trhat saty (len sa ich dotkol)...bud tie deti niekomu zverite alebo odidete (akoze komu ich mam dat v tej chvili?)...mame tu aj inych zakaznikov (16rocne dievca, co pozera saty na stuzkovu a dvaja 16 rocni chalani s nou)
ja: je mi velmi luto, ze mate takuto otrasnu pracu, kde sa musite takto otrasne spravat a nemate kusok citu a pochopenia....zbalila som deti, nechala bordel v kabine, otvorila si sama dvere a odisla...chcela som vytihanut stovku ako Vivien a rozplakat sa "mam vsetky tieto peniaze a nemozem ich ani u vas minut" :D :D
co by ste im povedali vy?

nini1010
14. okt 2019

Ja by som ako prve zverejnila znacku a predajnu,nech sa najdu a uvedomia.Zakaznicka skusenost sa bohuzia v tejto krajine este velmi nenosi.

simca06022011
14. okt 2019

Treba im recenziu napísať... Veľa obchodov už je na Google, tak aspoň tam 😁

horalka1986
14. okt 2019

Toto presne by som napisala na ich fb stranku. Ako, fakt mam dost.

janikovaanicka7
14. okt 2019

@homolca jajaj, smutné, ze sa nieco také vobec stalo, ze "zakaznik uz nie je pánom", ze si zena ženu neváži. Veľmi smutná realita. Podla mna si reagovala trefne a pohotovo. Ja som v tomto "slaboch", ale záleží aj od nálady. Pri takom prístupe by som asi ani nesla skúšať šaty a rovno odišla. No a jednoznačne, recenziu na nete si zaslúžia.

ave17
14. okt 2019

No ako, ja byt predavackou, tiez ma vytocia otvorene dvere, keď prídeš do predajne, to ze je vonku 30 stupňov ona fakt nemá odkiaľ vedieť, môže mať zapnuté kúrenie, klímu, čokoľvek 🙂 ale to ostatné jej správanie, tak otras, to uznavam 🙂

mariah0307
14. okt 2019

Taku staznost aku by som napisala tento digitálny svet este nevidel...

homolca
autor
14. okt 2019

dvere chapem, ale tak ako predavacka, zavriem ich sama, dam si cedulu, prosim zatvarajte, ale poviem rovno, prepacte pani, musime zatvarat dvere...a ked vidim, ze do mojho obchodu ide zena s kocikomm podrzim jej dvere a neohovaram ju s inom zakaznickou...ze tamta...bola som v tom obchode uz aj davnejsie, aj bez deti...tiez story :D :D zapacili sa mi plesove cervene satenove saty...ze tieto chcem skusit...predavacka: joooj, no tie nie su pre vas, to neobleciete, len mi na tom pokazite zips...ja: ja si ich skusim, su 38, nosim 36, urcite ich obleceniem, ak vas to ukludni , mozete mi ten zips zapnut vy...nakoniec mi boli este velke, ale vtedy som ich kupila...prave pozeram, ze profil na google je neaktivny, fb , insta tiez nic....netreba, ked 60tnicky predavaju saty z turecka :D :D

homolca
autor
14. okt 2019

mozete dat aj hadacku...kto vie v akom obchode v BA stare mesto som bola? :D (btw. saty nie lacne, ziadne ze cinan ani miletic za 10 euro) :D

bibina666
14. okt 2019

Staznost veducej ak nejaku ma, isto by aa nejaka ina zena potesila praci, ked tato kunhuta si ju nevazi. Pripadne ako to bola majitelka, tak ju nesetrit ako baby zmienuju na webe 😉 a byt konkretna. Sup sup, uz nam prezradte, kde su takyto predavaci, ja by som aj zbehla pokecat, vyzivam sa v takychto ludich a rychlo im davam najavo co si o ich spravani mysli 🙂

prasiatko30
14. okt 2019

Ja len nechapem, ze na kieho frasa sa vracias do obchodu v ktorom si uz prvy raz bola vcelku zaskocena ich spravanim. Ako neverim zeby si prave v blave bola odkazana len na jeden butil s pritento obsluhou 🤦‍♀️🤷‍♀️ Sorry ale toto nepochopim

deedol
14. okt 2019

@homolca niekde na obchodnej? :D

dskjhfdlkdjhl
14. okt 2019

@homolca No, spravanie predavacky nic moc, ale ani Ty si asi nebola uplne najslusnejsia. Dvere si za sebou zatvorit naozaj mohla. A uz tym, ako si tam zacala, si mozno spustila jej reakciu.

iffushka
14. okt 2019

@homolca skúsim dat tip..... Na Spitalskej?

kindervajicko
14. okt 2019

@homolca ku mne sa takto spravali v nemenovanom obchode v starom meste, ale asi nebude ten isty obchod, tam aj schody boli, ja s kocikom a dvoma detmi, najprv som zobrala hore deti, potom som sa vratila po kocik, jedno oko som samozrejme mala stale na mensom, nech sa mi neskotula a predavacka len ustarostene sledovala ci jej nahodou neoskrem dvere alebo stenu kocikom. O pomoci pri vybere siat, ochote hladat v sklade moje cislo radsej mlcim. 🙈

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
livka_
14. okt 2019

Mne sa stala taka vec.. sla som do kvetinarstva-je v nom mozny vyber zasielok z eshopov. Kvetinaratvo od chodnika v suterene, zopar schodov. Kociar som oprela k dveram, vzala dieta a zisla vyzdvihnut balicek. Kvetinarka vybehla bez slova ku kociaru, schmatla ho a zacala znasat do predajne lebo videla ze krpca mam v naruci -D som odpadla -))) hovorim ja si nejdem dat viazat kyticu len preberiem balicek a valim sa prec (minutova vec). Ona ze: chcela som vam pomoct -) No nebola zlata? Som sa s takym pristupom vobec nikdy nestretla.. blazena to osoba -*

candies
14. okt 2019

@homolca podľa mna AŽ collection? :D

lucinka1988
14. okt 2019

@homolca asi by som sa otočila na opätku s podobným komentárom ako ty a viac krat tam nevkrocila, plus recenzie, aby som varovala druhých, nech vedia, aký prístup tam očakávať..Myslím, že predavačka asi nemá deti a ak aj náhodou áno, tak mala problém sama so sebou, pripadne s tým, že ju nebaví jej praca (ako si kto zariadi, tak ma..). Keby si hneď nechala dvere dokorán (ja byt na jej mieste ti pribehnem pomôcť), tak ak by to bola normálna vyrovnana osoba, aj jej reakcia by bola ina..Tiež mám sem tam “stastie” na takéto indivídua, ale zvyčajne do takého obchodu už viac nejdem.

tykat
14. okt 2019

@homolca ...este psa si so sebou mohla zobrat.

tiffaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
znamanneznama
14. okt 2019

Niekedy mam pocit,ze mamy s detmi su ako mor v obchodoch...zial...ked idem sama do butiku,tak ma obskakuje predavacka a skusa aj velkosti,aj farby,druhy krat som isla s dcerkou v kociku,uz ked som cez tri schody tahala kocik s malou a nasledne pozrela na jej znechutenu tvar,tak ma aj nalada nakupovat presla,ale mala pekne sedela v kociku,tak si hovorim,ze kuknem,co maju nove. Uz ten pristup bol blby,reci od predavacky "tu mame zlacnene veci",hovorim jej,ze si chcem novu kolekciu prejst ,ona na to "hadam budete mat pri nej cas a ma tycinky,tak nech nechyta veci"...to "nej"bolo na dceru,ako ma to nasralo,tak som zobrala malu a hned sme isli prec,v ten vecer som napisala majitelke na fb spravu,na moje pocudovanie mi odpisala,ze ju to mrzi,vie,ze tam chodim, a aj ona ma maleho syna a vazi si,ze som jej napisala"...cuduj sa svete o mesiac som tam isla kvoli jednej veci,co som si cez net rezervovala... v predajni aj majitelka,aj predavacka,pytam sa na tu vec,predavacka zrazu velmi ochotna,ze mi aj postrazi malu,kym si skusim velkost,mne az smiesne bolo pri pohlade na mladu,ktora si pred dvoma mesiacmi na nos nevidela a zrazu by mi hadam aj malu po vikendoch strazila🤣

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
14. okt 2019

Vystihla to @prasiatko30
Na kieho sa človek vracia do obchodu, kde už mal zlu skúsenosť ?

A čo by som robila ja?
V prvom rade, keď si vyberám šaty netrepem sa sama do obchodu s 2 malými detmi. V druhom rade, nenechavam len tak otvorene dvere na obchode, ak boli zavreté. To som vôbec nepochopila. Ak sa nedali zavrieť, poprosím predavačku nech mi pomôže ich zavrieť, nie že ich nechám rozcapené dokorán. Po tretie, jeden blby koment od predavačky a už som von z obchodu, nieže si tam ešte začnem skúšať šaty.
Po štvrté v dnešnej dobe je úplne normálne dať niekomu bad review a to adresne, nechápem, prečo tu hneď nie je napísané o aký obchod ide, to je ta najpodstatnejšia informácia, ktorá tu chyba, načo tajnosti okolo toho, potom cely príspevok vyznieva len ako nejaký výkrik do tmy. Keby som bývala v Bratislave, tak by som chcela vedieť do akého obchodu určite neísť. Neadresné sťažnosti len nahrávajú takýmto obchodom a drzé predavačky si tam môžu naďalej otvárať ústa na zákazníkov

halienka
15. okt 2019

@sisaka dobre zhodnotené, niektoré mamičky si myslia, že keď majú deti pri sebe a sú "mamičky" tak sa svet z toho musí pos... niekedy mi to dokonca pripadá, že zámerne tie deti všade vláčia aj tam kde nemusia aby potom mohli vyžadovať extra prístup. Samozrejme to predavačkine správanie neospravedlňuje, na druhú stranu mám tiež pocit, že to jej správanie spustila ona už od momentu a spôsobu akým do obchodu vstúpila a ako sa hneď od začiatku správala. Nechať dvere otvorené ak boli predtým zavreté je hneď prvý celkom kvalitný prejav arogancie a neospravedlňuje to ani to že má niekto deti, veď keď si ich vedela otvoriť ( aj s tými deťmi) tak tak isto sa dajú aj zatvoriť. To je proste prejav arogancie a nadradenosti, či má niekto pri sebe deti alebo nie. Keď si predavačka dovolila niečo k tomu povedať, tak si jej hneď svojou otázkou, či ti radšej nepomôže naznačila druhý prejav arogancie, že má držať hubu a ztolerovať všetko. No to by už nakrklo aj tolerantnejšiu osobu a nie to takú prudkejšiu akou zrejme bola predavačka. No a kolotoč bol naštartovaný. Niekedy sa treba pozrieť aj do zrkadla, či moje správanie tiež bolo korektné v tejto situácii, či nevyžadujem od niekoho slušnosť a úctu, ktorú ani sama nie som schopná dodržať. Tak ako sa predavač má správať slušne a úctivo, tak aj zákazník by mal dodržiavať základnú slušnosť a úctu. A ospravedlnenie, že mám deti tak sa môžem správať arogantne bohužiaľ nefunguje. V tomto prípade zrejme narazila kosa na kameň, stretli sa dve rovnako arogantné povahy.

noname26
15. okt 2019

@halienka zvysok by som suhlasila, ale ze trepat deti aj tam kde nemusia? To ziram. Mnohe mamicky a zvlast myslim v bratislave nemaju v meste nikoho z rodiny, a aj ked nozno maju, nemaju tie deti komu dat. Muz robi do vecera a babky bud 200km daleko alebo sa nezaujimaju, ano aj s tym sa casto stretavam. Alebo su deticky co maju obdobie, ze len mama. S nikym inym nechcu byt. A to kvoli tomu nesmie ist matka do obchodu na urad k lekarovi atd.? Preto ze bema kam odlozit svoje deti? Je mi zle z toho, ako sa vsade ocakava, ze matka a dieta, co su spolu ako jedna bytost, nemaju nikam spolu chodit. Ze si ma matka to dieta odlozit. Ze si ma zabezpecit strazenie..

judar
15. okt 2019

Nič proti ale predavačkám a zákazníkom sa tiež nepáči keď sa tam niekto dovlečie s kočárom a ešte ktomu s dvomi deťmi...ja to z duše nenávidím ...ako aj naposledy išla som do obchodu a mrle ma žraly keď som si nemohla ani vec pozreť lebo seňorita kočíková zabarikádovala uličku a ešte jej tam aj dieťa začalo behať a mrnčať

joysi
15. okt 2019

@dskjhfdlkdjhl to je jedno, že nezatvorila dvere...vošla dnu s kočiarikom a ešte jedným drobcom....predavačka mala v obchode pubertiakov a jednu zákazničku...keďže sa jedná o butik pravdepodobne nemusela k tým dverám prekonať 3km aby jej pomohla a zatvorila dvere...ja neviem zákazník náš pán....to už neplatí??? Keby bola tá predavačka ochotná mohla zarobiť a získala by zákazníka...tak získala akurát negatívnu verbálnu reklamu.....

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janynyna
15. okt 2019

Robila som v obchode v nákupnom centre takže tam boli dvere otvorené stále😄😄😄 ale v živote by som si nedovolila správať sa ku zákazničke takto. Aj keď som nemala svoj deň. A aj keď prišla nejaká nepríjemná zákazníčka (čo nenarazam na to že si bola nepríjemná) správala som sa slušne. Čo som si o nej myslela bola už iná vec 😄😄😄

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz