Neutíšiteľný plač 5 týždňovej dcérky. Poradíte?

monkasponkad
18. máj 2016

Bacila nema, na sone, ani z krvi a mocu jej nic nezistili. Kojim ju, neviem, ci je to kolika, ale davame aj Infacol a probiotika, tiez davam pozor na to,co zjem. Ked malicka zacne plakat, nepomaha nic, ani pestovanie, hojdanie, odputavanie pozornosti, proste nic... Len place a place, az kym sa tym placom nevysili. Mala pekne pribera, takze hladna nemoze byt. Ak mate podobne skusenosti, potadte,prosim. Dakujem.

mimla
18. máj 2016

Ak sa to opakuje v pravidelných časoch a všetky možné príčiny boli vylúčené, je to kolika. Na koliku funguje základná stratégia a to jednoducho ju vydržať. Druhá stratégia je polhodinu pred očakávaným záchvatom plaču začať dieťa uspávať. Dať do toho uspávania všetko. Mne to na druhého syna zabralo, pri prvom som to nerobila (nevedela som že to pomáha) vrieskal, akoby ho z kože drali. Koliky síce neprestanú, ale ich intenzita klesne a môže sa stať, že niektoré dni budú úplne bez revu. Ide o to nebojovať s vlastným dieťaťom. Ale chápem, že človek niekedy nevládze.

lubina
18. máj 2016

5-tyzdnova je este velmi malicka, nema ziadny rezim v podstate, koliky su hrozne, mala ich starsia dcerka, ale okolo troch mesiacov sa to upravilo....treba len vydrzat. Pevne nervy

tezuzy
18. máj 2016

Ahoj, aj moje dve presne takto plakali...prva (uz ma 3 roky) bola alergicka na vigantol, co sa v tom case zacne dietatu davat...aj sme boli na pohotovosti, lebo az fialova bola z placu, ale tiez len povedal, ze to prejde...ale nakoniec sme zistili, ze to je z vigantolu...ak ho davas, skus ho nedat, ci sa ti to bude opakovat...druha ked dostala zachvat placu (tam sme ani vigantol neskusali) mi povedali, ze moze byt citliva na zuby...V tomto obdobi sa zacinaju prve zubky "ukladat" do zubnych vakov a postupne zosuvat dole az sa nakoniec prerezu (u kazdeho dietata sa prvy zubok prereze inokedy)...neviem ci som pouzila spravne terminy...to len pre pripad, ze by sa tu niekto do mna obuval...:o) trva to asi do konca 8 tyzdna, ale tiez je to individualne od deti, niektore to ani necitia... 😉
Ak ma vsetky vysledky v poriadku tak by som sa az tak nestresovala aj ked viem ake to je ked nevies utisit a hlavne pomoct dietatku.... ☹

tobnuf
18. máj 2016

Kolika.. vyskusat aj ine kvapky .. coliprev, espumisan, babycalm, sabsimlpex.. atd kazdemu nieco ine sadne..

meusicka
18. máj 2016

nepises ci pocas placu nervozne kope nozickami ked ano, tak to mozu byt koliky. pokial ju brusko neboli tak potom treba skusit viac kontaktu, dat ju k sebe telo na telo, pripadne moje baby milovali od mala hudbu.... nieco klasicke. drzim palce, pri takych malinkych detickach je to takze.

luba41
18. máj 2016

utišovať na prsníku, zaobstarať šatku na nosenie a intenzívne nosiť..

monya13
18. máj 2016

neuzivate vigantol?nam robil problem ten..no vymenili sme ho za baby D vitamin

siska53
18. máj 2016

Nasa take mavala do 3,5mesiaca,postupne to slablo.
Niekde som citala,ze babatkam moze vadit bud mlieko a mliecne vyrobky v starve matky alebo mucne vyrobky.
Ja som.bola na UM a koliky som mavala tiez.
A sused pod nami,ked som bola mala,vraj preplakal cely prvy rok zivota. Potom akoby utalo a vraj uz plakaval malokedy.

S malou som to riesila tak,ze sme sa vela nosili a dojcili a aj som jej masirovala brusko a obcas aj odvetrikovala no a uzivala aj probiotika ci saab simplex. No najviac pomohol cas. Aj ked to bolo tazsie obdobie,kedze som mala doma 2rocneho stuplika este.