Neutíchajúci plač, kolika

schelly19
4. feb 2019

Prosím Vás maminky o radu a skúsenosti. Už sme s manželom zúfalí. Malý má 6,5 týždňa a má koliku. Dali nám od tretieho týždňa kvapky Coliprev a probiotiká Nekadex. Medzitým sa ešte vyhádzal a nasadili mu Fenistil kvapky. Bojujeme s kolikou ale aj keď nemá práve kŕče stále plače ale že stále. Cez deň od rana od 7mej do večera do 9tej spí iba 3 hodiny aj to ked sme vonku v kočíku. Inak NONSTOP plače. Podávame si ho s manželom. Kolíšeme, mojkáme stále je podráždený. Vysadila som teraz ten fenistil lebo v letáku bolo písané že spôsobuje podráždenie.......
Maminky prosím vás je normálne že miminko prespí cez den iba 3 hodiny?
Už sme boli aj na sono bruška ale nič sa nenašlo. Doktorka povedala že ho nesmiem nechať plakať, že matka ho musí utíšiť...... Na chvíločku ho prebavíme, je ticho ale v zápetí hned place. Prosím vás poradte mi ak máte niekto takúto skúsenosť.

lilli19
4. feb 2019

@schelly19 ak davas vigantol skus vysadit a dat iny nam sa veelmi ulavilo.a nosit nosit a pestovat😊

marika512
4. feb 2019

S tým spánkom sa trapime aj my. Cez deň nám malý tiež veľmi máličko spí, niekedy dokopy mam pocit, že max 2 hodiny za celý deň... Bude mať 8 týždňov. Takže s tým spánkom neviem, ja sa snažím vždy vystriehnut, keď začne zívať a začnem ho uspavat. Celkom sa osvedčila fit lopta... Ale nespí dlho.. No a na koliky, my sme pokúšali všeličo a najlepšie sa nám zatiaľ asi pozdáva sab simplex.. Cvičenie nožičkami, masť pupik. To sú také klasiky, čo radí každý... Ale oni asi univerzálna rada nie je, len ako každý hovorí, vydržať... Ja si teda aj dávam pozor na stravu..

malinajahoda
4. feb 2019

@schelly19 aké mlieko používate?

lila59
4. feb 2019

Nam pomohla az kombinacia coliprev + sab simplex + infants dolphus...teda zjemnila tie koliky. Okrem toho sme ho casto nosili "na tigrika" a robila som mu protikolikovske masaze - vodny mlyncek, ILU atd. Ked to bolo najhorsie pomahal nahriaty uterak na brusko.
Co sa tyka spanku, mne maly do 3 mesiacov nespal viac ako hodinu denne...potom sa to zlepsilo

schelly19
autor
13. feb 2019

@malinajahoda
plne dojčím

malinajahoda
13. feb 2019

@schelly19 Vigantol dávaš?

schelly19
autor
14. feb 2019
le4
14. feb 2019

Babatko poriadne zavin, kupte si nejaku hojdacku pre babatka alebo nosic/satku, aby ste sa "nezblaznili". Babatka potrebuju pocit akoby boli v brusku, takze musia byt v teple a mat jemny pocit zovretia +pohojdavanie(nemusi byt stale). Na hojdackach / kresielkach pre babatka je dobre to,ze ked sa zacne babo predcasne budit, da sa hned uhojdat k spanku. Syncek ti place lebo je velmi unaveny, dovodom moze byt aj brusko ale hlavne je, aby sa vyspinkal... na brusko poloha v klbku+spinkanie na brusku(cez den,ked ho mozes sledovat) alebo v nosici. Hoci babatka potrebuju blizkost a materinske teplo, netreba ich brat vzdy na ruky hned ked zamrncia, niekedy viac potrebuju klud. stresujte menej aj ked viem ,ze je to tazke, strasne tazke, moj prvorodeny syn bol take babo. A naozaj je dolezite aby bolo babo pekne v teplucku, v perinke, ta udrziava stalu teplotu, samozrejme nie tak aby bolo prehriate. Babatko moze plakat aj ked sa az prilis casto koji alale naopak ak sa mamke tvori prilis malo mliecka, treba sledovat ci pribera...

le4
14. feb 2019

Najlepsia je kombinacia zavinut+hojdacka(prinajhorsom autosedacka)+zvuk pusteneho vysavaca alebo zavinut+nosit na rukach+hlasne ššš ...alebo potom nosic/satka
Alebo kocikovat doma pri otvorenom okne
Vyskusajte

malinajahoda
14. feb 2019

@schelly19 niektoré mamičky majú s nim zlé skúsenosti, že ich bábo bolelo bruško. Naš prípad to nebol chvalabohu.

malinajahoda
14. feb 2019

@schelly19 na koliky aj nám dr odporučila probiotiká Biogaia.