Neustály plač u 2 týždňového bábätka

lucinika
22. jún 2019

Ahojte, potrebujem radu pretože sme už zúfalí 😔 mame 2 týždňové dievčatko. Tento týždeň sa k nám nasackovala svokra ktorá už chvalabohu odišla, malú nosila stále na rukách napriek tomu ze som ju žiadala aby to nerobila. Teraz máme problém, že mala neustále plače - okrem noci, asi nám začali aj koliky keďže sa po hodine spánku strhne a začne plakať ☹️ v takomto prípade si ju samozrejme beriem do náručia aj ja, vtedy sa jej uľaví, vetry jej odchádzajú, stolica je dobra. Rozmyslam však ci neustály plač nie je spôsobený tým, že je dcéra naucena byť iba na rukách, alebo sú to to iba moje domnienky 🤔 ospravedlňujem sa za pravopis, fungujem iba na základnom móde 🙄

lucyluv
22. jún 2019

U nás to bolo presne tak, že začala v 2t hrozne plakavat a to bola do vtedy len v kočíku/ postielke, lebo boli hrozne tepla, tak som ju nenosila. Od kedy prišli plače a bolesti, tak už len na ruky pomáhalo a prsník. Nič iné.

lucinika
autor
22. jún 2019

@lucyluv ja už som z toho hrozne unavena, nemám sa ani kedy najesť, navariť, upratať... Až keď príde muž z prace no vtedy už padám do postele...

beky1813
22. jún 2019

Poznam, u mojej nezaberali ani ruky, ani satka, nic. Ako tak pomahalo lehatko. A to som doma mala este starsiu. Tak som ju aj poplakat nechala.

lucyluv
22. jún 2019

@lucinika presne to isté sme prežívali aj my, prajem veľa síl. Ak sa dá, zapoj hocikoho nech pomôže. Ja som žila vtedy iba na donaskach jedla, keď sa pozerám spätne, je neuveritelne, čo všetko dokáže žena prežiť a vydržať. Ale aj ty to zvládneš, si proste žena 🙂

bobula46
22. jún 2019

Ja som počula že tak maličké si ešte neuvedomuje či je na rukách alebo nie, návyky sa ešte len začínajú ukladať do pamäte. Ale presne aj u nás to tak bolo, každý chcel nosiť na rukách a potom som si ja nevedela rady. Tiež som nevedela nechať vyplakať dieťa. Skúste dať kvapky babycalm alebo sab simplex. Pomáha to na koliky, prdy, na všetko. My sme fungovali na tom a synček mal ešte aj reflux,veľmi sme sa natrápili. Prvé tri mesiace hrôza, odvtedy mám doma poklad. Verím že to prejde a uvidíš že keď si nájdete nejaký systém bude to lepšie.

barboritta
22. jún 2019

@lucinika my sme mali takto narocne dieta tiez,asi tak do 8-9 mesiacov cista katastrofa.co jej bolo dodnes neviem.nemyslim si ze ju premaznala za tak kratky cas,ale pravda je,ze by mohli svokry viac respektovat,co mamy povedia.ved ony si uz svoje vychovali,mohli by nechat aj nas...

barboritta
22. jún 2019

@lucinika A drzim palce,viem ze je to velmi narocne...

miruslb
22. jún 2019

Poznám to veľmi dobre. Zlepšenie nastalo po 6 týždňoch. Ale bolo to iba zlepšenie, nemôžem povedať že odvtedy bola už iba spokojná, vysmiata... Pomohlo vysadiť Vigantol, kvapky Espumisan L, chvíľku sme fungovali v šatke... Pevné nervy a malej zdravie. Vydržte to. A tiež som nemala absolútne nikoho, kto by pomohol, okrem manžela

liv1
22. jún 2019

Nadych, vydych. Svokrina “chyba” to nie je. Babatko ta potrebuje. Ked sa ti upokoji na rukach, bud rada. Mnohe deti sa ani na rukach neupokoja. Skus satku, ja som mala taku lahko viazatelnu, K-tan sa to volalo. Babatko potrebuje mamu. Dopraj jej to. Materstvo je narocne, najma prve mesiace. Ked to prijmes ako fakt a nepoddas sa, bude fajn. Tiez sa priklanam k tomu vysadit Vigantol a skusit iny D vitamin. ✊

janinah
22. jún 2019

Najdôležitejšie je nechať ho poriadne odgrgnúť po najedení,niekto podrží vo zvislej polohe 3 minúty,drobec negrgá tak ho položí a potom je problém,lebo všetok nahltaný vzduch musí prejsť črievkami a dieťa je nespokojné,ja som držala dieťa v odgrgavacej polohe aj pol hodiny ,hocikedy odgrgli ako starý dedo....a dáke veľké plače sme nezažili ani pri jednom z troch detí.

tmtm
22. jún 2019

Šatka je dobrý pomocník, máš volne ruky a dieťatko je spokojne. Naš krpec tak prespal aj hodiny. A keď som chcela mať čas na upratanie ci na varenie tak som ho zaviazala mužovi🙂.

derdia
22. jún 2019

@lucinika buď rada,že ti muž pomôže....ja keby mám toto tak som na to sama...môj manžel by nevedel čo má s malou robiť...

shilla23
22. jún 2019

Nam vtedy zacal tichy reflux ..typicky priznak ked sa strhne hodinu po jedle niekedy aj skor.. skus si o tom precitat.. preto sa pyta na ruky lebo sa jej ulavi v zvislrj polohe ked jej grcka spadne z pazeraka naspat..

lucinika
autor
22. jún 2019

Ďakujem za rady, skúsime kúpiť nejaký nosič, teraz som ju skúsila dat do nosiča no pre ňu nie ešte moc vhodného, iba na vyskúšanie na chvíľu a už na mne spi hodinu. Konečne som sa najedla a vypila v kľude kávu 🙏🙏🙏

odgrgnut dávame, nie vždy sa to podarí, aj keď s nou behame aj 20 minút. Ak si náhodou neodgrgne tak ju dáme spinkať s hlavou vo vyššej polohe.

shilla23
22. jún 2019

@lucinika za mna urcite pohodlnejsia satka a je vhodnejsia pre novorodenca.. moj maly cely den bol v satke a vecer to bol masaker vtedy to zacalo o 18tej a do polnoci plac 🤦🏻‍♀️ chvala bohu po mesiaci to pominulo ale odporucam davat na brusko casto (pred papanim) nech sa posilnia brusne svali a tym aj ta nedovyvinuta zaklopka na zaludocku..

zt
22. jún 2019

@lucinika ahoj, su nosiace skupiny, urcite mate aj v tvojom meste...je to super, pretoze spoznas maminky, ktore maju rovnako stare, vacsie/mensie deticky a navzajom si poradite, pokecate...co sa nosiacich skupin tyka, tam ti ukazu nosice, satky, vyskusat, skontroluju nastavenie nosica, poradia, urcite bude mozne si aj nosic zapozicat a vyskusat, ako sa v nom citite, ty aj mala...
a co sa tyka vety, ze si mala zvykne byt na rukach...to je velka "blbost", pretoze dietatko place hlavne, ked je hladne, ked ho nieco boli, ked ma nepohodu, ked potrebuje pritomnost maminky/tatinka..jednoducho, ked sa nieco deje... pre taketo narocne deti su naozaj vhodne nosice alebo satky...a ver mi, casom sa to upravi, jedna sa len o zosuladenie maminy a babatka...
samozrejme babatko je zivy tvor a urcite je radsej na rukach, ked sa mu nietko prihovara, nosi ho (pripomina mu to pohupovanie ako v brusku, preto nosic/satka su idealne), citi tlkot srdiecka druhej osoby a nie len ze pasivne lezi na velkej posteli a "hladi" do plafonu...tak je jasne, ze sa ozyva, vola, a kedze nevie rozpravat, jediny sposob ako to dava najavo je plac...
samozrejme moze mat aj koliky, napr. vit D vigantol sposobuje niektorym dedickam bolesti bruska...ak je toto vas priprad, skuste zamenit za Dvit...vit D ktory kupis v lekarni...
tiez, ak maminka nie je v pohode, babatko je nervozne...snaz sa dostat do pohody aj ty, ukludni sa, prve tyzdne su naozaj tazke, treba si najst nejaky svoj system a uvidis, casom to bude lepsie...davaj si pozor, co jedavas, ziadne koreniste ani ine ostre chute, pi caje pre kojacie matky, ak kojis..
ak malinku boli brusku, odbal z perinky a pomasiruj v smere hodinovych ruciciek brusko , koliecko okolo pupika, mensie - vacsie,,,jemne kruzive pohyby, taktiez chyt nozicky a cvic s nimi, zatlacaj jemne s pokrcenymi kolienkami na brusko...tiez polohuj babatko, nie len na chrbatiku, ale v perinke aj na bok, akoby na jednu stranu, druhu, podopri vankusom...a ked vybalis z perinky/zavinovacky, nechaj ju, nech sa popretahuje, skus aj na brusko na chvilu dat lezkat...
drzim palce

alica311
22. jún 2019

U nas to bolo pri dcerke do 4 mesiaca, plakala nonstop den, noc, na rukach, v kociari, na fitlopte, ....no prosto skoro stale, chuda male, mala silne koliky, zacali uz 8 den po pôrode, bol to hrozny plac az som plakala s nou. Doma este 5 ročné dieta....treba vydrzat, casom sa to upravilo, aj ked pri tejto vete som ja vtedy zurila...

tmtm
22. jún 2019

@lucinika ak by to bolo predsaj len vôli brušku tak nám pomáhali sab simplex kvapky.

vmatuscinova
22. jún 2019

@lucinika je babatko plne kojene? Prve 2 tyzdne bola vyslovene spokojna neplacliva? U 2 tyzdnovej tazko hovorit o navyku na ruky, na to je priskoro, na rukach sa pravdepodobne ukludni tak ako v nosici, lebo ju nieco trapi.

ibrunova
22. jún 2019

@lucinika vigantol dávate večer?

lucinika
autor
22. jún 2019

@zt ďakujem ♥️

lucinika
autor
22. jún 2019

@vmatuscinova sme na UM, skúšali sme ho obmenit no nič sa nezmenilo...

lucinika
autor
22. jún 2019

@ibrunova vigantol nemám, Dr. nám odporučila DeVit

zt
22. jún 2019

@lucinika este teda, ak su silne bolesti bruska a naduvanie, mozes skusit daj aj espumisan kvapku-dve na cumlik...mozno pomoze

seva22
22. jún 2019

Nemyslím si že dieťa sa dá naučiť na rukách...psychologovia aj pediatri tvrdia ze dieťa ešte nemá vyvinutú nervový sústavu a pre svoj správny vývoj potrebuje cítiť matku,niektoré viac a iné menej....tvoja dcérka za to nemôže že jej chýbaš...aj my sme to tak mali,naša ani v noci nechcela byť v postieľke,tak sme s ňou prebdeli nejednu noc...výdrž to,prejde to,u nás v dvoch mesiacoch

lucinika
autor
22. jún 2019

@seva22 nechcem vyznieť ako bezcitna mama, malinku si privyniem, len človek si potrebuje navariť, oddýchnuť, spratat a s ňou sa to moc nedá. Keď zaspinka, preložím ju do postieľky, no za 5 minút je hore... Ak ju dám spat do postele so mnou, musí ma cítiť t. J. musím ju držať v náručí pripadne spinka na mne, akoby počúvala tlkot srdca.

saskiaaa
22. jún 2019

Toto si dobre pamätám a to už mali ma 5 rokov presne po 2 týždňoch plač a plač a prelo to samé

zk3
22. jún 2019

Dieta si na ruky a nosenie "nezvykne",pretoze je na pohyb,hojdanie a pritomnost mamy zvyknute z maternice.a po narodeni potreba blizkosti,nosenia,lasky...pretrvava 🙂 takze,ano,dieta potrebuje byt nosene a potrebuje citit mamu.stale.nielen vtedy ked to vyhovuje mame.ja by som zvazila ako naplnit potreby dietatka a zaroven potrebty teba,ako mamy.nerozmyslala si nad satkovanim,alebo nosicom?(su aj pre tak male deti,napr fidella fusion baby size,kokadi...).na upratovanie a varenie zvaz pomoc - donasky,niekoho z rodiny.a ano,s malym dietatkom moze byt narocnejsie obdobie,my mame 3 deti.myslim si vsak,ze toto obdobie,ked nas dieta bytostne potrebuje je prevelmi kratke,tak plnme potreby dietata,seba.odychni si cez sestonedelie,nakontaktuj sa na dieta,ovoniavaj ho,vytvarajte si vazbu.toto je tvoja jedina praca ❤

0hena0
22. jún 2019

@lucinika ahoj. Citala som kdesi dobre rady pre mamicky, ako utisit vecne placuce babatko. A zaujali ma dobre skusenosti s jemnym platenym kapesnikom. Rozprestretym jemne prechadzat po tvaricke. To dietatka vraj upokojuje, akoby citili jemne pohladenia. Druha skusenost, pierkom hladit tvaricku. V prvom radi ich to zaujme a zaspavaju nasledne. Vyskusaj. Stoji to za to. Daj vediet ako to dopadlo.

seva22
22. jún 2019

@lucinika neznies vôbec bezcitne,vôbec ma.to ani.nenapadlo ti niečo také vyčítať...ja som to mala tak isto,bola som z malej na prášky,a teraz mi je to straaasne luto,že som ju viac nechápala:( keby sa dal vrátiť čas,vykaslala by som sa na varenie a fakt by som si objednávala jedlo ako píše zk3…aj na upratovanie by som sa vybodla...aj keď nad tým tak premýšľam to by som v rozbombardovanom byte bola asi ešte viac nervózna ako len nenajedena a neumyta😄ale čo som tým chcela povedať,že ten čas keď bola taká maličká už nevrátim a snažím sa jej čo najviac venovať teraz...a súhlasím s @zk3 že dieťa nás potrebuje aj vtedy keď to žiaľ nám nevyhovuje a s tým sa proste musíme zmieriť...teraz sú jeho potreby na prvom mieste!!! PS:ja už som bola.nutena ísť na vecko s malou v autosedačke,my matky proste nemáme nárok na súkromie 😅