Neustále sa v noci odkopáva. Mám ho prikrývať?

elvera
12. nov 2010

Mam otazocku, moj maly spi v postielke, zakazdym, ak sa na neho pozriem, je odkopany, tak ho prikryjem. No po par minutach sa situacia znova opakuje. Ked mu chytim rucky , ma ich zimne, tak isto licka a nozky. Ak ho nahodou v noci aj prebalujem, tak je cely zimny, no ale zakryty spat nebude. Uz som ho prikryvala aj s dekou, mysliac si, ze paplon je tazsi, ale nezabera ani to. Bojim sa ho nechat spat nezakryteho, lebo sme casto chory. Teplotu na noc mame nastavenu na 18 stupnov, lepsie mi takto spinka. Dakujem

latvia
12. nov 2010

bud zvys teplotu izby, alebo ho viac oblec, alebo skus kupit spaci vak, nemal by sa odkopat 😉

salvinka
12. nov 2010

jednoznacne spaci vak 🙂 ked je u nas moc zima tak ho don navleciem a viem ze sa neodkope.. a ked das na to este deku mozes kludne spinkat 🙂

traktor
12. nov 2010

aj nas matko sa vecne odkope, uz ho neprikryvam, ved to by som bola hore celu noc...ma na spanie take tie dupacky z dlhym rukavom...takze ma aj nozky, rucky, chrbatik chraneny...spaci vak u nas neuspel, vadil mu a potom , matko ked sa zobudi tak zacne chodit po izbe a v spacom vaku mu to neslo 😀 ..ak mame doma teplejsie, tak spi len v tricku a plienocke, on sa aj dost poti..a celkovo nie je rad obleceny..

evickapooh
12. nov 2010

cely je studeny?ste casto chory?a nebojis sa ze sa poriadne prachladne?mozno tebe spinka lepsie a jemu nie.....ja som mala ked bola vacsia dcerka mala cca 20 stupnov ze vraj to je idealne aj menej...ale to je asi individualne ...iste neplati pre kazdeho... ....chory sme tak 2 max 3krat do roka myslim ze je to je v pohode...
odporucam ti-ak chces mat kazdopadne 18 stupnov v izbe -teply spaci vak plus!! paplon ,ved vyskusat si to mozes mozno bude mu spinkat lepsi aj ty bude kludna ze sa neprechladne
popripade ak by spaci vak neuspel[ako u nas] tak odporucam ti kupit take hacik s ktorymi sa da pripevnit paplon k mrezi
http://www.bambinoworld.eu/en/blanket-holder.html

pink_lady
12. nov 2010

nepises ako je maly stary, ja mam 14 mesacneho a vak na sebe neznesie, ani paplon, riesim to vrstvou naviac ...

vefi89
12. nov 2010

aj mne to malý robí, spací vak neuspel, dávam mu štrikovanú vestičku a štrikované papučky. odvteda je teplučký

kakakina
12. nov 2010

aj my mame okolo 20stupnov,a minulu zimu som maleho tiez davala do spacieho vaku,teraz sa uz neodkopava a ked aj ano, 🙂 davam mu teple flisove pizamko

skolara
12. nov 2010

no ja osobne nechavam malej otvorenu vetracku do polnoci a nema zapnute kurenie v izbe nikdy. Proste jej to tak vyhovuje. A nebyva vobec chora. Ja by som to neriesila. Odkopava sa lebo je mu horuco v noci asi.

anjelicek26
12. nov 2010

Saska ma teplucke flisove pyzamko, ta spi vzdy neprikryta... uz sme si zvykli... ale v tom veku nemoze uz byt vo vaku, by to asi sranda bola dobehnut rano na zachod. No a Max je v spacom vaku, cim skor si na to zvykne, tym lepsie... v lete v letnom lahuckom a v zime ma teraz teplejsi... nas dom v noci rychlo vychladne...

zuziq
12. nov 2010

ani nas maly nevydrzi pod paplonikom, vzdy si lahne na neho 😀 ked je chladnejsie, davam mu pod pyzamko ( take tie cele pyzamka klasicke bavlnene v celku) pancusky a body, ak je teplejsie, tak miesto pancusiek ponozky 😉

lussy666
12. nov 2010

dcerka nezniesla spaci vak, a tiez bola stale odkopana a to ma len 3 mesiace....vyriesila som to tak, ze som zastrcila paplonik pod matrac, na jednej aj na druhej strane, takze sa nema ako odkopat

pia22
12. nov 2010

Oblec teplejsie oblecenie a nemusis prikryvat vôbec😉

berus222
12. nov 2010

ja ho prikryvam len ked sa nahodou zobudim alebo on sa zobudi. nespava v ponozkach ani svetroch a chory este nebol.

martina2001
12. nov 2010

my sme mali tan istý problém, a pýtala som sa u dokiny a tá povedala, že dieťa sa odkope keď mu je teplo a keď pocíti chlad sa zobudí, tak potom som to neriešila a v izbe doteraz na spanie má teplotu 18-19st. a spáva odkopaný stále a mávame len angínu 2x do roka

hazanka
12. nov 2010

my spávame tiež na paplóne a rovnako mám pocit, že by som musela sediet celú noc pri postielke. cez den sa nedokopáva tak mu dávam iba body pyžamove nohavice a ponožky, to sa spotí aj keby spal v krátkom tričku. my sa všeobecne spotíme hned ako zaspíme. aj v noci ho prezliekam. noci riešim tak, že mu dám, body a pančušky aby sa nespotil a ked idem spat ja tak mu oblečiem ešte pyžamo a viem že mu je teplučko a ja sa nemusim stále bat či mu nie je zima. ked sa v noci zobuim ho prikryjem. my sa stále prehazujeme, takže nemám sancu to inak riešit.

cikyta
13. nov 2010

My sme to vyriešili spacím vakom. Do roku ho nezniesla,no potom ho začala akceptovať a teraz v 1,5 roku sa donho pred spaním sama vopchá a vraví,že ide hajať. 😉
Nepíšeš,akého máš stareho synčeka,takže možno to chce len čas,ako aj u nás...

trogir
16. nov 2010

Ahoj. Nesuhlasim s nazorom, ktory tu padol, ze sa dietatko odkope, ked mu je teplo a netreba ho zakryvat. Hlavne, ked niektore mamicky na noc stahuju kurenie dokonca na 18 stupnov. Dieta predsa nespi celu noc v jednej polohe a prirodzene sa odkope, tak ako dospely. Lenze dospely sa sam zakryje, ked mu je chladno a dieta to este nedokaze. Ja to riesim tak, ze mala zaspava na manzelskej posteli, pretoze sa vecer pred spanim este potrebuje vyblaznit, ked chce zide z postele.....no skratka ked zaspi, prenesiem ju do jej postielky, kde mame pripraveny spaci vak. Tam ju pekne v spanku zapnem a aj ja spokojne spim. Velmi sikovne riesenie a mala nema kedy protestovat, ze ju tam pchame.

sakura77
5. dec 2010

aha,pre vacsich "odkopancov" 🙂
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9224077&tab=0

inka04
5. dec 2010

aj ja som za spaci vak, my by sme bez neho nedokazali fungovat🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka21
6. dec 2010

u nas frcal spaci vak az do dvoch rokov, rychlo si nan zvykol, no zacali sme uz po stvrtom mesiaci

zuzica9
6. nov 2013

a co robit, ked sa stale odkopava 3-rocny?;(

magic08
6. nov 2013

moj maly, ked ho prikryjem do 3 sekund je hore, cely zurivy a odkope sa... riesim to tak, ze mu pod pyzamko davam este pancusky a body... vrstvym podla toho ako chladno mame ... 😀 a sme vsetci spokojny... 🙂 🙂 🙂

farmacka
6. nov 2013

my mame v spalni teplo a stvorrocny je neprikryty, no spava s vrstvou oblecenia navrch - pancuchace a dvojite pyzamo..

dijefcatko
6. nov 2013

my to máme vyriešené hrubým flísovým teplučkým pyžamkom a na to tie huňaté ponožky. Stačí jej to, chorá kvôli tomu nebýva 🙂 Aj nedávno mali v Tescu také hrubé flísové overaly, to sme kúpili namiesto pyžamka. Síce to predávali ako tepláky, ale je to overal a komu vadí, že to nie je priamo pyžamko?

snu
6. nov 2013

pri prvom som skoro ani nespavala a stale zakryvala,, potom som kupila spaci vak a bol pokoj, druhy spi vo vaku stale 🙂 neviem sito vynachvalit,, trosku si musel zvyknut po lete,ze ho do toho zas davam,ale tak trosku si pokopkal dve noci a uz si vak sam prinesie,ked chce spinkat 🙂

djamilia
26. aug 2014

Baby neviete mi poradit kde mozem zohnat teply flisovy overal alebo pyzamko velkosti 86-92. Kde ste kupovali vy? Moja dcerka sa zobudi aj ked ju prikryjem lahkou plienkou, nez sa ulozi tak sa rada premiestnuje, a spaci vak tym padom tiez nefunguje. Mam jeden dlisovy overal ale uz z neho vyrasta. Hladam nieco makkucke, pohodlne, v com spia vase deti, co sa odkopavaju a nesnesu vak? Dcerka ma rok.

lady511
26. aug 2014

flisové pyžamko sme kupovali na zlatých pieskoch v tescu ,,z 8,50e na 2,20e mali rozne velkosti

stanislavao
26. aug 2014

@djamilia flees je umelina - polyester. ja by som to deton na noc nedavala. lepsie je cista bavlna overal. popripade pod to este body, ak je chladno.

najpaplon
6. okt 2014

Do 2,5 - 3 rokov mám osobnú veľmi dobrú skúsenosť so spacími vakmi. U starších detí sa dá tento problém eliminovať ak nie vyriešiť s termoregulačnou lôžkovinou s materiálom Outlast. Ani teplo ani zima = proste akurát. Navyše má potvrdené antibakteriálne účinky vďaka látke Silverline so zatkaným striebrom v tvare šachovnice a ortopedický vankúš z tzv. "lenivej" peny, ktorá drží správnu polohu hlavy a krčnej chrbtice. Doprajte drobcom aj Vám spánok, ktorý bude skutočne oddychom.