Neustále plačúce mesačné bábätko

romik39
17. jan 2023

Ahojte Maminy
Idem sa Vám trosku “vyžalovať “ a nájsť Maminy čo majú rovnaké skúsenosti a ako to teda riešia .

Naša kukuricka má mesiac aj 2 dni. Už v pôrodnici zvykla mat večerné palce i keď bola kojená . Teraz sme na UM . Mali sme sunar premium teraz sme prešli na sunar ÁR.
Naša kukurica neustále place za všetko pre všetko a nič na ňu nezaberá aj keby sa postavíme na hlavu 🥹
Dávali sme aj kvapky na bruško simeticone, espumisan L, coliprev , probiotika . Riešili sme to všetko aj s dr . No naše dievčatko aj tak len place a place . Niekedy viac niekedy menej . Najskôr tomzbyklo byt len večer a keď bola hladná . To sme chápali večerné place betarske. Teraz je to už aj cez deň .
Čo nám ale s dr nejde do hlavy že s mliečka to asi byt nemôže lebo naša betarka nám dá aspoň v noci vydýchnuť a spinka .
Cez deň skúšame ruky to nezaberá ( už mám pocit že má nechce ako matku a že cíti že k nej nepatrím 🥹🥹a veľmi má to trápi deň čo deň plačem keď place ona že necíti ku mne lásku … ) , kočík tam nám nádrži 30-45 min max na prechádzke doma najskôr zaberal teraz už nie , nosic nezaberá na chvíľku , kresielko na chvíľku ( ešte som premýšľala kúpiť iné 🤷‍♀️) , postieľku sme otočili do všetkých svetových strán , bruško natieranie . Zmenili sme aj vitamín D. No prdkame a kakáme pekne . Aj sa napapa dobre dokonca dostáva niekedy na prídel lebo je to papkac🥹 aj priberame síce zatiaľ len pól kilá ale teda každé babo má asi svoje tempo . Spievame , púšťame šum, kolotoč nad postieľku , melódie …. Jedine čo zaberie je fitlopta . Takze skaceme ako zajace deň čo deň . Aj to ju tam uspime nechám si ju na rukách a po chvíľke je hore poprípade položím do postieľky a je hneď hore 🥹
Kakáme zvyčajne keď sa napapa tak 2-3 stolice denne . Sú žlté s hrudkami čo mylsim že je v poriadku .
Maminy som už naozaj zúfalá nie koli sebe i keď je to veľmi náročné a kadejaké mám myšlienky a veľmi má to zoziera čo robím zle 🥹 a hlavne prečo sa trápi moja kukurica .
Máte Maminy nejaké podobne skúsenosti ?

anjelicek26
17. jan 2023

Nas maly mal laktozovu intoleranciu...tam ti AR mlieko nepomoze, tam treba hypoalergenne ci ake... pytaj sa na gastro... necakala by som... tiez kakal, priberal, to bolo vsetko v pohode... prave preto nas pediatricka vzdy odbila, ze sa "nic nedeje" a je to kvoli tazkemu porodu a len osteopat dokola, len moje dieta vrestalo cele mesiace jak pavian... 4 mesacny uz pil mlieko len v noci, 8 mesacny uz ani to, brutal to neznasal, hryzol, pucil sa, jedoval, on presne vedel, co mu robi zle...

simona92101
17. jan 2023

@romik39 kvoli comu ma AR mlieko?ma reflux?AR mlieka su tazke na zaludok a zvykne z nich boliet brusko. Ak ju trapi skryty reflux,mlieko jej cestuje a pali ju v hrdle a v pazeraku,preto moze byt placliva a nervozna.

romik39
autor
17. jan 2023

@anjelicek26 áno aj toto som riedila s dr . No ÁR mliecko mame len týždeň . Tak že ešte týždeň mame vydržať a potom ak to neprejde zoberie jej stery . Lenže napapa sa pekne a v noci problém nie je s placlivostou . Ďakujem za radu veľmi pekne 😇

romik39
autor
17. jan 2023

@simona92101 práveže nám bolo povedané že je ľahšie . Áno podľa všetkého skrytý reflux aj ja som si zo všimla že isto ju pali v lebo sa jej vracia . Máte aj typ čo nato ?

simona92101
17. jan 2023

@romik39 a tiez ako pise vyssie,moze pekne priberat aj mat dobru stolicu,ale ak ma intoleranciu alebo ABKM,tak jedine specialne mlieko,inak bude mat krce v brusku.presli sme si tym nedavno,dcerka nonstop plac,nijako sa s nou nedalo.doktorka nas vzdy odbila.az som si gastro vydupala lebo uz odmietala jest a vysla ABKM.dostali sme mlieko na predpis.

anjelicek26
17. jan 2023

@romik39 nas tiez spal v noci normalne, ked bol hore, stale vrieskal...stery ti pri laktozovej intolerancii nepomozu, je to vydychovy test... kazdopadne drzim velmi palce, nech najdete pricinu.

simona92101
17. jan 2023

@romik39 my sme vyskusali vsetky AR mlieka,a lahsie niesu ani nahodou,kedze su zahustene aby mlieko necestovalo von.sunar AR bol pre nas najhorsi,strasne dcerka po nom plakala..my sme po jedle davali Gastrotuss sirup,a antireflux opatrenia.jest vo vyvysenej polohe,dlho po jedle nosit aby sadlo mlieko,nenatriasat ani nahodou! Pomohlo kresielko a antireflux vankus aj do kocika aj do postielky

romik39
autor
17. jan 2023

@anjelicek26 ďakujem vekmi krásne veď ja ju stále bombardujem no tiež má vždy nejako odbije a mame dosť veľké rozostupy medzi poradnami teraz čakáme mesiac čiže maximálne jej volam , píšem emaily a vážim doma 🥹 a aj to pól kilá sa mi zdá malo .

romik39
autor
17. jan 2023

@simona92101 áno tieto opatrenia mame aj my teda papat v zvýšenej polohe klin v postielke v kočíku len teda už nám negrcka maximálne sa jej trosku vráti prehltne a to jej asi robí zle . Stále má čosi rozrobené s tými slinami

anjelicek26
17. jan 2023

@romik39 s takym babatkom mozes ist k lekarke kedykolvek, ziadne cakanie na poradnu... ked je taka, asi by som zvazila prejst rovno k inej pediatricke, lebo podcenovat babatko, co ma evidentne bolesti je uplne mimo. Kazda "kolika" ma svoju pricinu a "vydrzat" je blbost, na co vydrzat? Kym prijdu prikrmy a bude menej mlieka a bolesti mensie? Strasne si tym clovek pokazi tie prve mesiace s babatkom a pritom to vobec nemusi byt, ak sa odstrani pricina...

simona92101
17. jan 2023

@romik39 ona nemusi grcat von,staci ze jej to cestuje do hrdla.ak slinta,a stale prehlta,tak to je znak toho.skus ten sirup Gastrotuss a nenatriasaj na lopte

simona92101
17. jan 2023

@romik39 zavolaj lekarke,nech ti napise odporucanie na gastro.u nas sa caka na termin skoro 3 mesiace,nenechaj ju tolko trapit.zavolqj na gastro,povedz co je vo veci.dones svojej obvodnej stolicu a nech vezme krv nalacno

romik39
autor
17. jan 2023

@anjelicek26 to je pravda že pokazí riadne má to mrzí a trápime sa veľmi obe . Ďakujem veľmi pekne určite budem trvať na svojom .

romik39
autor
17. jan 2023

@simona92101 píšu že od veku dojčatá čiže keď mame mesiac aj 2 dni môže ten sirup áno ?

simona92101
17. jan 2023

@romik39 ano moze.popripade,este su homeo tablety Gastrocynesine,nam lepsie zaberali.1 tabletu rozdrvis v PLASTOVEJ lyzicke,rozmiesas v deci vody,a vzdy pred jedlom das bud lyzickou alebo striekackou do pusinky.

romik39
autor
17. jan 2023

@simona92101 ďakujem vám veľmi pekne skúsime . Ak už ani to nezaberie netuším 🥹 budem zisťovať to gastro som sestrička z nemocnice inak paradox že vlastnému dieťaťu neviem pomôcť o to sa cítim horšie možno by nás niekde zobrali ja už im aj zaplatím asi 🥹🥹

banalu
17. jan 2023

Smer gastro, mozno si vybavis skor, ale caka sa aj niekolko mesiacov. U malej ARko zabralo okamzite, my sme s muzom na nu pozerali, ze ci ju niekto nevymenil. Tiez si myslim, ze by to mohla byt alergia na mlieko. A ak nie to, tak nieco ine, a treba prist na to co to je.
Nasa Dr. tiez len stale vravela, ze vsetko ok, ved prospieva 😣 ale to, ze my sme uz padali doma na hubu, len aby jedla a spala, to je ok 🥴
Na gastro som ju objednala sama, a vydupala si vymenny listok s tym, ze uz mam termin na gastro. A ked som doniesla lekarsku spravu tak len na mna vykulene pozerala, ze aha, no mala si pravdu 🤪

romik39
autor
17. jan 2023

@banalu a čo vám zistili ? Ako sa chovala malicka tiež place ? Či jej aj vracalo ?

juliet86
17. jan 2023

@romik39 este mozes skusit osteopata pripadne fyzioterapeuta moze mat zablokovanu chrbticu. drzim palce

beata_k
17. jan 2023

@romik39 Nie je trochu prestimulovana? Ma mesiac a uz ste na nej vyskusali vsetko. Deticky su na stres matky mimoriadne citlive. Ja ti rozumiem, ze ta srdce boli, ale skus pouvazovat nad tym, ze to moze byt tebou. Ja ked som nebola na 100% v pohode, tak som dieta nemohla vziat ani na ruky bo do sekundy plac. Nie obrazne, doslova v sekunde plac.

banalu
17. jan 2023

@romik39 tichy reflux jej potvrdili.
A ano plakala vkuse, prehltala na prazdno, budila sa v kuse, pregrclo sa jej aj 20x. Tiez sme jej davali vsetko mozne, masirovali brusko, cvicili s nozkami. Spokojna bola v nosici lebo to jej pomahalo udrziavat mliecko v brusku. Spala pomaly postojacky medzi nami podopreta vankusami z kazdej strany, klin do postielky nepomohol. Slusala som aj zahustovat MM, ale to bola hroza des. Dr. to neriesila, lebo to bolo vraj normalne a ved priberala, malo, ale priberala... a tak sme raz kupili AR mlieko, ze ved za vyskusanie nic nedam. A bum dieta kludne spokojne, aj zlozit z nosica sa dala.

halci
17. jan 2023

@romik39 Nasa mladsia tiez plakavala cez den a v noci spala. Cela rodina z nej bola na nervy. Nezistila sa ziadna pricina. Dokonca sme boli kvoli tomu tri dni s hospitalizovani na Kramaroch, kde ju vysetrili. Priberala, prosperovala. Akonahle mala 3 mes a 3 tyzdne, plac prestal.

euka210
17. jan 2023

@romik39 no aj mne napadol skryty reflux, moj prvy bol hrozny spac, najlepsie spal v nosici, inak len 30min. Tiez bol zrac, 1kilo za mesiac. On si napr.neodgrgoval, ani negrcal, mohla som ho drzat aj pol hodky. Bol narocne babatko. Ale neplakal v kuse. Je citliva povaha dodnes...11r.
Skus vylucit postupne veci ako kolika, alergia na mlieko, reflux.

romik39
autor
17. jan 2023

@beata_k áno tiež mi je to ľúto že je ako pokusný králik včera a dnes som jej nedala nič . Uvidíme . Ale aj tak place stále . A už keď ju chytim na ruky ešte viac . Maximálne na lopte mi vydrží na rukách a keď papa 🥹 už fakt premýšľam či ja som chyba .

romik39
autor
17. jan 2023

@banalu keď mi nezvykneme už grckat skôr jej vráti trosku len do hrdla ale skôr má cosi stále rozrobené so slinami jazykom prehlta stále 🥹

beata_k
17. jan 2023

@romik39 Jak pisem. Citi z teba stres. Drzte sa 💪

romik39
autor
17. jan 2023

Ďakujem Vám dámy 🙏 dúfam že teda nie je chyba vo mne keďže moc mne na rukách nechce byt ale vlastne nikomu kto ju má 🥹 verím že prídem na to čo je to a ak nič tak to ustúpi ale budem pátrať 😇

sakaca
19. jan 2023

@romik39 no môže byt pričiň viacero jedna z toho môže byť to ,že ty plačeš a nie si si istá sama sebou, detičky veľmi rýchlo vycítia naše pocit a "zrkadlia" ich, keď si nervózna ty je aj ona. Skus možno aj nosenie v satke nosiči. Pomáha to aj v budovaní vzťahové väzby, môžeš skúšať postupne na par chvíľ. Mne Rischino nosič pomohol.

lilinesss
20. jan 2023

@romik39 my sme mali tiež podobný problém prvý mesiac, že malý bol neustále nespokojný a plakal, stále som myslela, že ho bruško bolí, stále vygrcoval mlieko. Pil 120ml. Ešte doktorka ma presviedčala, že to má veľa, že mu mám dávať 90. No mne to nedalo, každá mama si dieťa pozná najlepšie a vedela som, že problém nie je v množstve, keď si po 90ml stále pýtal. Zistila som, že pitím z fľašky Avent (antikolikovej vraj 😅😂) pije veľa vzduchu, ten mu robil šarapatu v brušku, a nedalo sa mu dobre odgrgnut. Preto vždy šlo von mlieko, potom vzduch. Kúpila som v dm obyčajnú fľašu babylove s anatomickým dudlom, poriadnym prietokom a malý sa naje, grgne poriadne aj trikrát a je spokojný. Inak sme mávali podobnú situáciu stále, už som myslela, že má reflux, že mu nesedí kendamil, že má koliky, už som ozaj pomaly ani nespávala, aby som zistila príčinu problému. Neviem, či zrovna Vám, ale možno týmto niekomu pomôžem 😊 snáď. Držím päste, nech sa príčina zistí

lilinesss
20. jan 2023

@romik39 a viem, že je to vysilujúce a ťažké, ale to bábätko cíti nepokoj a veľmi Ťa potrebuje. Nádych a výdych, chladná hlava a milujúco poľúbiť babo 😁😊❤️