Neustále hýbe ručičkami. Robí to aj vaše dieťa?

pralinkaaa
12. jún 2010

ahojte, máte niekto podobnú skúsenosť? Malá ma 7mes a neustále ak nemá niečo v rukách,ich má vystreté dopredu a stále s nimi hýbe aj všetkými prstami...

jamaat
12. jún 2010

Hyperaktívne dieťa 🙂 ..........Moja od narodenia stala mykala rúčkami aj nôžkami, nezastavila sa na chvíľku. Ale ako začala chytať hračky a vedela teda rúčky zamestnať, tak už to nerobí. Ale besná je dosť 🙂

pralinkaaa
autor
12. jún 2010

no presne, robí to aj nohami stále ich nejak šponuje, šlapy vytáča aj prsty....najhoršie je to ked ju dáme spať a ona stále v pohybe, našponovaná ☹ myslíš @jamaat že to je hyperaktívna? jaj, no teším sa...

desszi
12. jún 2010

pralinka nas maly je to iste, do troch mesiacov som ho este zvazovala v zavinovacke, lebo chudacik sa sam pocas spanku "vyfackal" rucickami a zobudil sam seba. potom to uz bolo lepsie, zacal rucky zamestnavat, ale nohami kope a mixuje doteraz.

jamaat
12. jún 2010

desszi, keď začne liezť a hlavne chodiť, zamestná aj nôžky a bude dobre.

@pralinkaaa Nemyslela som doslovne hyperaktívne dieťa, také, ktoré má aj v škole problémy a podobne. Proste živé dieťa, ktoré sa potrebuje hýbať. Moja ešte aj prerevala celé dni od nudy, až kým sa nezačala hrať s hračkami, čo začínalo od 3 mesiacov. A odvtedy sa to len zlepšovalo.

jamaat
12. jún 2010

@pralinkaaa Ale keď píšeš, že sa šponuje, tak možno by ju mal skontrolovať aj lekár. Lebo moja sa nešponovala, len stále hýbala a mykala. Viem, že niektoré bábätká mali zvýšený svalový tonus a vtedy museli s nimi cvičiť. Každopádne nič hrozné.

pralinkaaa
autor
12. jún 2010

@jamaat dík - ved tak som to pochopila s tou hyperaktivitou. no boli sme u neurol. povedala že má ten tonus mierne zvýšený, ale vraj ona by to neriešila, ani necvičila. na rehabkách mi kázali cvičiť Vojtovku, ale MM si myslí, že z toho je "divoká" ešte viacej...lebo malá sa ani doteraz netočila, včera začala 😀 síce ešte kostrbato...
No hádam to odoznie samé, teraz mám na ňu fígel - pri uspávaní jej zakrijem nohy paplonom a držim, aby sa s nimi nemohla hrať 😀
Ona ked môže, tak si ruky zamestná a hrá sa, ale napr. ked je, tak nie - nedávam jej vtedy hračky - no a to s nimi stále pracuje...

Len ma zaujímalo, či to robia aj nejaké ostatné detičky.

denis19
12. jún 2010

holky...co to znamená,že má zvýšený svalový tonus?????

juju
12. jún 2010

moj malicky tiez on narodienia sermuje rukami hore dole a vytrhava sa kvoli tomu aj zo spanku, resp. nevie kvoli tomu dobre zaspat - co mam s nim robit - zavinovat? a inak ma strasne vela sily

ivkau
13. jún 2010

ahojte, ako tak čítam čo píšete, tak akokeby ste písali o mojej malej, tiež to robí a nevie čo so sebou a ked prišla na to že ručky sa daju dať aj do pusy tak kym ju nejako nezamestnám tak su v puse. a v spánku to iste, pučí sa , vrtí naťahuje a podobne. 😅

jamaat
13. jún 2010

@denis19 To vlastne napína svaly, aj keď nič nerobí.

@juju U niekoho to pomáha silno zavinúť, u niekoho nie. Moja z toho zúrila. Ale skús.

Keď začnú loziť, tak to prejde a budú z nich normálne deti 🙂

denis19
13. jún 2010

jamaat.......a to je v porádku????? a proč teda potom musí cvičit??? dekuji... 🙂

jenn44
13. jún 2010

Taka ista je aj moja mala, akosi viac takych deti je v tejto dobe.... Ked zaspava, musim jej drzat ruky aj nohy, aby zaspala, inak lozi v postielke... vkuse nieco riesi... proste... neposedi ani na chvilu, som z toho na nervy, hracky ju nezaujimaju, len zastrcky, pes, kable... somariny... no proste vsetko co nemoze :D

desszi
14. jún 2010

@juju nam velmi pomohlo zavinovanie, vyzera to sice trochu kruto, ale maly z toho nema ziadne nasledky 😉 bolo to aj pre jeho dobro, lebo bol nepokojny, nevyspaty a uplakany.

inak my sme mali pred nejakymi dvomi mesiacmi take, ze maly spal, ale dvihal nozky a buchal nimi - dvihol ich ako ked my ideme spravit sviecku a potom vlastnou vahou nechal padnut. a takto aj hodiny. nastastie uz ho to preslo - @jamaat presne ako vravis, uz zacal zamestnavat aj nozky - zacal liezt a je to o nieco lepsie. 🙂

jamaat
14. jún 2010

@denis19 No nie je to celkom v poriadku, ale nie je to žiadna katastrofa. Dve kamošky cvičili s detičkami vojtovku kvôli tomu. Najskôr sa toho báli, lebo vojtovka je postrach už z počutia. Ale nebolo to nič hrozné a ani to dlho netrvalo. Neviem o tom veľa, lebo mojej dcérky sa to netýkalo.

denis19
14. jún 2010

jamaat...dekuji...no vskutku vojtovka je takový postrah,ale má úspech.......alepokud to dobre chápu, tak dítko co je akčnejší a stále si napíná svaly musí vojtovku cvičit????? já jsem ti už z toho magor všeho, já myslela, že toto cvičení je spíše pro deti co se nechtejí hýbat a tak.......ale už to radeji nereším.......a začínám mít pocit, že jak jsem se dneškem dostali na jeden mesíc veku, tak se celkem hezky promenila, ta naše Kájinka, jako že je akčnejší a dominantnejší.....

lia09
15. okt 2010

ahojte,chcela by som sa opytat,ci je neustale sermovanie rukami a nohami normalne u 9mesacneho dietata.Moja to totiz robi a nie vzdy celymi koncatinami,iba chodidlami a dlanami tak toci,vykruca.Dr. povedala,ze su aj take deti ale mne to ide na nervy lebo ju neviem ani obliect,nezastavi tie ruky ani na chvilu 😠

lodgermaniacka
15. okt 2010

@denis19 aj môj maly mal zvýšeny svalovy tonus, lekarka ma poslala s nim na rhb ked mal 3 týždne a cvičili sme vojtovku skoro do jeho 6.mesiaca, nič prijemne, ale zvykli sme si, našťastie je už ok 🙂

eli1302
15. nov 2016

@pralinkaaa viem,ze je to stara tema,ale mohla by si mi povedat,ako bolo dalej s malou? Museli ste cvicit alebo to nic nebolo? A ako dnes? Pytam sa,lebo moja mala ma teraz 8mes. a robi presne to iste co tvoja ked bola mala...

mirussa
7. júl 2017

@eli1302 @pralinkaaa baby, prosim vas, ako sa maju vase deticky teraz? Zmizlo to casom? Dcerka 8m tiez skoro neustale mykoce prstami pokial nedrzi nejaku hracku, ale tie hracky ju az tak nezaujimaju a zatial ani nelozi, tak to mykanie prstami je do oci bijuce. robi to skoro stale, aj na brusku, ked spravi lietadielko, tak vo vzduchu vrti prstami akoby ich nevedela zastavit.. kazdy z okolia ma na to upozornuje, az to vo mne vyvolava blbe pocity, ci to nie je nieco zle :-/ chodime aj k fyzioterapeutke kvoli hypotonii, no ona to zatial neriesi, len povedala, ze sa nevie preco to niektore deti robia, tak ma zaujima ci to u vas pominulo same, ci ako to dopadlo.

eli1302
8. júl 2017

@mirussa my sme v pohode,nic to nebolo,niektore deti to.vraj robia..ja si myslim,ze je to preto,ze je hyperaktivnejsia.dnes ma rok aj 4mesiace a nezastavi sa kym nejde spinkat:D a aj moja mala zacala liezt az v 8 mes.tak drzim palce,nech to nie je tonus.

katkaaa1111
16. jan 2018

ahojte,prosim Vas mozte mi niektora z Vas napisat na moj email ako to je s Vami dnes? prestali tie problemy s hybanim rucickami a nozickami? Ja mam 8 mesacneho chlapceka a je asi hypertonicky,stale sa hybe aj ruckami aj prstekmi aj nozickami,prejde to casom ? ako ste natom vy? preslo Vam to @eli1302 @pralinkaaa? alebo mirussa? napiste mi prosim na katarinaulikova@azet.sk
dakujem

mirussa
16. jan 2018

@katkaaa1111 nasa dcerka, ked sa rozlozila po styroch (od 1.roka), tak to ustalo, ale obcas, ked sa tesi alebo ked nieco nechce, tak tymi rukami aj prstami tak specialne mykoce. My sme ale medzicasom riesili aj neurologiu kvoli niecomu inemu (vytacanie ociek nahor) a tam nam zistili epilepsiu. Ked som sa tam pytala aj na tie rucicky, sami velmi nevedeli povedat, ci to ma suvis nejaky, niektore deti to robia asi len tak, u niektorych to moze byt nejaky priznak, ale tych zvlastnych priznakov by muselo byt zrejme viac. Mozno by som na neurologiu isla len pre klud na dusi.

daandra
13. jún 2018

@mirussa prosím vás, mohli by ste mi opísať to vytáčanie ociek nahor..máme niečo podobné aso

mirussa
14. jún 2018

@daandra ono to u dcerky trvalo mozno dve sekundy max a zase fungovala ako predtym, myslim ze sa neda diagnostikovat len tak pohladom, ci ide o nieco vazne alebo nie, niektore deti to mozu robit asi len tak..ale ak sa vam to nezda, radsej sa spytajte lekarky. Ja ked som spomenula pediatricke len tak mimochodom, ze vytaca ocka hore obcas, tak povedala len "ajaj" a rovno vypisala listok..a kolko ma vase dietatko?

daandra
14. jún 2018

Moja to robí pri zaspavani akoby pozerá hore alebo v noci keď sa zobudí, keď ju zavolám hneď pozrie na mňa,ja som to aj filnivala a ukázala neuro a nič...akoby jej ťahá pohľad dohora..

mirussa
15. jún 2018

@daandra vytrhne ju akoby nachvíľku zo spanku a pozrie hore?

daandra
15. jún 2018

@mirussa najmä keď zaspava pred zaspatim

mirussa
15. jún 2018

@daandra aj u nas to tak bolo, ale az neskor, ked jej nasadili lieky sa to takto ukazovalo pred zaspatim. Dovtedy len tak pocas dna vytocila ocka nahor aj zo 10x denne. Osobne by som jej dala radsej urobit eeg, ale to by mala neurologicka navrhnut, tak neviem preco Vam to nenavrhla.

daandra
15. jún 2018

Ok ďakujem a potom vám to vymizli liekmi?

daandra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz