Nestrávené zvyšky v stolici dcéry

sisiska
31. aug 2011

je normalne, ze najdem v stolici nasej dcerky obcas nestravene zvysky jedla? Napr. z predosleho dna alebo vecer z obeda...nie vzdy, ale obcas, najcastejsie mrkvu, ale aj ine niekedy....mate s tym skusenost?

kaktusik007
31. aug 2011

@sisiska ak zjes kukuricu, tak tu si najdes aj vo vlastnej stolici... znamena to, ze mas problemy s travenim?? ze si chora??? nie.. 🙂

aduskatt
31. aug 2011

jasne, uplne normalna vec🙂

alusha
31. aug 2011

aj moj maly to bezne mava 🙂

marcovka1
31. aug 2011

ako pise kaktusik007 je to normalna vec aj moja mala ma niekedy ...je to ok 😉

tunylyk
31. aug 2011

@sisiska uplne normalna a bezna vec 😉 obcas sa na tom s mm zabavime,aaa papali sme hrozienko,kostky aj supky,mrkvicka,aj kukurica,paradajka 😀

sisiska
autor
31. aug 2011

dakujem, mamicky, za reakcie...ste ma upokojili 🙂

sisiska
autor
23. jan 2012

mamicky, obnovujem otazku...nasa 2-rocna dcerka mava v stolici nestravene zvysky potravy, teraz v poslednom case normalne vidiet mrkvu, hrach, dokonca minule pomaranc...naozaj si myslite, ze je to ok a mavaju to bezne aj vase deticky?

jarunka111
23. jan 2012

@sisiska podľa mňa tiež normálne ako ti už predtým písali maminy. Ak nedostatočne požuje jedlo, tak to tam ide v kusoch a tak aj von, všetko sa nerozloží 😉 Má nejaké ťažkosti, krv, hlien, bolesti...? Potom by som to riešila s detskou lekárkou.

sisiska
autor
23. jan 2012

@jarunka111 bolesti nema, chvalabohu ani krv, len ma znepokojuju tie zvysky v stolici, lebo teraz cez vikend ich tam mala velmi casto, takmer v kazdej stolici...takze neviem, ci je to ok len obcas alebo moze byt aj castejsie...

jarunka111
23. jan 2012

@sisiska ak poriadne nepožuje, tak to inak ani veľmi nebude. U mňa ma takéto pôsobenie a výsledok grep 😀

ginger_fox
23. jan 2012

@sisiska aj podla mna je to uplne normalne. Hlavne pri niektorych druhoch ovocia a zeleniny 😉

sisiska
autor
23. jan 2012

@ginger_fox no, ved u nej sa to opakuje s hrachom, mrkvou, ale cez vikend som tam normalne videla aj pomaranc a cuketu, tak sa mi to zdalo uz nejako vela...a hlavne ten pomaranc sa mi zdal cudny

ginger_fox
23. jan 2012

mrkva, kukurica, mandarinky, hrozno, dokonca kiwi u nas 😉 a ako pisali kocky predo mnou paradajka, hlavne supky....naozaj by som bola kludna na tvojom mieste. @sisiska

ale ked si z toho fakt viac nervous ako zvladas, tak zavolaj pediatricke

sisiska
autor
23. jan 2012

@ginger_fox ale fakt tak, ze normalne vsetka mrkva, co bola napr. v polievke je v stolici alebo len jeden-dva kusky? lebo nasa mala mala cez vikend normalne vsetok spapany hrach aj mrkvu v plienke...mozno blbe otazky, ale snazim sa len zistit, ci u dvojrocneho dietatka je to este stale ok...dakujem 🙂

sisiska
autor
23. jan 2012

volala som detskej gastroenterologicke, sestricka ma vsak zrusila, vraj teraz nemaju cas...tak teraz neviem, ci to moze byt v takom mnozstve, ako som hore pisala alebo len nejake jeden-dva kusky...kazdej mamicke som vdacna za odpoved 🙂

anjelicek26
23. jan 2012

@sisiska - niektore veci ano, niektore nie, ale... ked je to fakt casto - napr. aj casti mrkvy, brokolice, to by stravit dieta malo. U nas je to casto tak a mame velke problemy s travenim, stale sa opakujuce hnacky, z velmi vela veci, ja hadam, ze casom sa to zlepsi, momentalne je to na depku..

sisiska
autor
23. jan 2012

@anjelicek26 a riesila si to s dr.? myslim tie nestravene zvysky a vobec tie traviace problemy? lebo aj nasa mava hnacky...vy mavate ako casto hnacky? a co teda s tym robite?

anjelicek26
23. jan 2012

@sisiska - tu s lekarom prt poriesim, tu je to hrozne, pokial dieta neumiera, nechudne, neriesi nikto nic... Ked sme na slovensku ci nemecku, obehnem co sa da, ale este stale nemame ani gastro, ani alergo za sebou :( Celiakiu ani alergiu na BKM kazdopadne nema. Ale zo vsetkych mliecnych vyrobkov ma totalnu hnacku, z polka ovocia hnacku a nestravene kusky ma v stolici pravidelne. Takze ja skor tipujem nedozrete crevo, ale ja som laik, ze ano 🙄 Snazime sa tomu vyhybat, lenze mal miluje ovocie a je to s nim tazke mu nedat, ked sa u nas v rodine konzumuje na kila 😖 No mliecne nedostava nic, je to o chlp lepsie, ale narazovo sa to vracia... od 8 mesiacov vlastne neprestajne hnackuje... niekedy je 2-3 tyzdne klud... a potom sa to spusti zas... teraz odplienkovavame, nedocikal sa uz vyse tyzdna, ale ta hnacka ak ma (cca. kazdy 2.den), tak nedobehne ani tie dva metre na nocnik, tecie mu to po nohach 😖

bianca
23. jan 2012

@sisiska pokial nemate ine pridruzene problemy tak to neries.Mna to teda ani nenapadlo ze by to mohol byt problem ked mala vykadi nestravenuu mrkvu alebo kukuricu.Pride mi to uplne normalne

ginger_fox
23. jan 2012

@sisiska ja by som skor riesila to, ze 2rocne dieta kaka do plienky

sisiska
autor
23. jan 2012

@anjelicek26 a probiotika uzivate?

viki2912
23. jan 2012

@ginger_fox aj mna to napadlo.moja ma rok a uz na nu tlacim a mam pocit,ze uz teraz meska..a aj nasa mava zvysky v stolici...to je nieco zle?ved aj dopelak mava kukuricu,ci hrasok...bud rada,ze to vyslo von a nesedi jej to na zaludku...co sa nestravi,telo vyluci.to je normalna vec preboha.a malu uc na nocnicek,je NAJVYSSI CAS podla mna.

sisiska
autor
23. jan 2012

@ginger_fox no, ved to sa pomaly snazime odburavat, ale nechcem to nejako nasilu tlacit...mna skor trapi to, ze aj mala ma tendenciu hnackovat. a do toho tie nestravene zvysky, tak riesim, ci to spolu nejako nesuvisi...cize nieco podobne ako pise anjelicek26

sisiska
autor
23. jan 2012

@viki2912 snazim sa ju ucit, ale zas nejak velmi to silit nechcem, u nas je totizto krik, ked ma sediet na nocniku, lebo ona neobsedi ani chvilu...

anjelicek26
23. jan 2012

@sisiska - uzivali sme len po chorobe, probiotika su fajna vec, ale na nedozrete crievko mozu mat skor opacny efekt, ak by to bolo to, pripadne nam stale nevylucili intoleranciu laktozy, takze aj to... proste... umelymi vecami ho pchat zasa tie nie je vyhra, neviem. Kazdopadne bral ich vyse mesiaca a zlepsenie ziadne.

Pokial kakal do plienky, som si neuvedomila, ako casto az tu hnacku mava 😖

viki2912
23. jan 2012

@sisiska aj moja je taka,ale snazim sa...ale v 2 rokoch uz by mala...ale je to tvoja vec...

sisiska
autor
23. jan 2012

@anjelicek26 a priberate v pohode? kolko vazite a aky mate vek? my sme nedavno schudli, lebo mala mala brutalnu hnacku...ja neviem, u gastroenterologicky sme boli uz velakrat, ale ona vzdy povie, ze ked nechudne, je to ok...ale neviem, ci je to v poriadku

ginger_fox
23. jan 2012

@sisiska ked clovek hnackuje a je jedno, ci babo alebo dospelak, tak traviaci proces neprebehne tak ako by mal vtedy su urcite vacsie nestravene kusky potravy v stolici. Poznam par ludi, co maju extremne rychly metabolizmus a ti problem s nestravenymi kuskami potravy poznaju lepsie 😀 Ale patrat po pricine hnackovania(lebo hnackovanie je vazna vec) nie je otazka na toto forum, ale na lekara-odbornika. Nenechaj sa po telefone odbit 😖
Pripadne skus ineho gastroenterologa.

anjelicek26
23. jan 2012

@sisiska - no pokial mate gastro za sebou, bud rada, ze to nic vazneho nie je. Mozno fakt musia crievka dozriet, niektore deti su take, ja stale akosi dufam, ze zistime pricinu a budeme moct proti "niecomu" bojovat, nieco vylucime zo stravy a zrazu bude dobre... mne sa chudy nezda, ma nejakych 84cm/10,8kg co je tak ideal na tu vysku myslim... on je nizsi po mne, to neriesim, dcera je stale strasne malinka na svoj vek... to je geneticke. Ale vaha k vyske sedi. Preto ani tu nikto nic neriesi.

Mna to hneva kvoli tomu, ze plienky mu uz nedavam vobec a furt, sprchovat, no to je hruza, jeden den normalne kako v nocniku, druhy den sa zas dokadi pred nocnikom, co nedobehne a reve o dusu 😖

ginger_fox
23. jan 2012

@viki2912 moje dieta od 18mesiacov bez plienok a od 20mesiacov aj v noci