Nespokojné 3-mesačné bábätko

izabel_a
19. aug 2024

Ahojte, mame doma trojmesacne babatko. Polsedny tyzden je neskutocne nespokojny, mava take hysaky ze aj dve hodiny place a neda sa ho nicim ukludnit. V novi sa budi kazdu hofinu s placom a neda sa ho ukludnit ani uspat. Stale si chyta dasienka a strka si tam rucky, slinta a dokonca ani moc moj orsnik uz nechce. Dasienka sa mi nezda ze ma opuchnute a zubky nevidim. Neviete prosim poradit co by mu to mohlo byt a ked tak ako mu pomoct?

majlo1234
19. aug 2024

Moze byt zacinajuci strajk, ak odmieta prsnik. Alebo zuby

izabel_a
autor
19. aug 2024

@majlo1234 to je co ten zacinajuci strajk?😅

cookie29
19. aug 2024

Je čisto dojčené? Nemá cumlík?

izabel_a
autor
19. aug 2024

@cookie29 je cisto dojcene a cumlik ma od zaciatku a nikdy problem nebol

cookie29
19. aug 2024

@izabel_a to že nikdy problém nebol neznamená že nemohol začať. Dieťatko sa vyvíja. A okrem toho možno si si nevšimla. Staršie dieťa malo flašku a cumel 15 mesiacov. Mladšie dostalo raz v nemocnici lieky v cumlíku a skoro som sekla s dojčením lebo cumlík. RAZ. Nehovorím že je to tak u Teba. Ale je to jedna z možnosti.
3 mesiace môže byt rastovy špurt. Môže byt štrajk. Môže byt regresia. Možnosti je veľa a bohužiaľ často nezistis alebo až hodne neskôr. Držím palce

majlo1234
19. aug 2024

@izabel_a niektore babatka zacnu okolo tretieho mesiaca odmietat prsnik s revom, v toˇ obdobi sa ustaluje tvorba mlieka a maju pocit, zw je to malo. Zvyknw prejst po par dnoch, ale je to neprijemne, hlavne u babatiek, ktore dovtedy s dojcenim nemali ziadny problem. Zazila som si to u syna, dcerka strajkuje od narodenia😃

lilli110
19. aug 2024

@izabel_a mne ked zacal starsi syn odmietat prsnik a zrazu nespokojny, bolelo ho hrdielko. Najviac nepokojny bol rano pri kojeni. Vtedy sa aj odstavil, hnisava angina, mal 6 mesiacov. Bral atb 2 tyzdne. Mozno ho pre istotu ukazat dr. Alebo mozno brusko....