Nespavosť mesačného bábätka

prvosienka88
6. okt 2021

Dobrý deň. Mám doma mesačné bábätko. Je úžasný a veľmi šikovný, najradšej by už chodil keby mohol 😅 Akurát, že cez deň skoro vôbec nespí. Bojím sa, či je to v poriadku. Niekedy by som naozaj túžila aby spinkal aspoň chvíľku nech môžem niečo urobiť alebo si pospať tiež. Častokrát sa cítim ako hrozná matka pretože už neviem čo mám robiť a keď plače nič nezaberá. Nie je to plač ako pri bolesti bruška. Prvé dva týždne papal každé 3 hodiny. Teraz sa napapá ledva 5 krát za deň po 90ml (nekojím). Keď sme boli naposledy u lekárky nevidela žiadny problém. Bojím sa čo mu môže byť. Častokrát na ňom vidno že by aj spinkal ale akoby sa mu nedalo alebo ho niečo rušilo. Možno sa len zbytočne bojím ale je to moje prvé bábätko a ešte veľmi neviem rozoznať čo je v poriadku a čo nie. Taktiež častokrát neviem čo mu je. Ako matka by som to predsa mala vedieť, či nie? Mám pocit, že zlyhávam na plnej čiare...

kisskiss
6. okt 2021

@prvosienka88 ja som po čase u mojej zistila, že ju rušilo to že bolo doma až priliš ticho cez deň, keď ostal muž doma na homeoffice a začala som sa mu sťažovať že malá nespí, zaspala pri našom rozhovore :D bábätká sú z bruška aj z pôrodnice zvyknuté na hluk, tak skús mu niečo pustiť do pozadia, či už seriál alebo nejaký white noise spotrebičov, keď nezaberá tvoje rozprávanie alebo spievanie.

lara45
7. okt 2021

@prvosienka88 naša ked sa narodila tak v kuse spala to som ju musela budiť aby som ju mohla vôbec nakrmiť ale čim bola staršia tak spánku bolo menej.Ked sme si uz v noci nevedeli dať rady a od spievania po kolisanie na rukách sme zapli you tube pustili relaxačnú hudbu pre bäbetka a to bol moj čarovný prútik.Naučili sme ju na ticho čiže prebudi ju aj lietajuca mucha ale pesničky tie môžu isť na plné pecky.😀Čiže možno chce spať len nevie ako musite na to prisť sama a vyskušať čo sa dá.Moja ma skoro 4 mesiace a tiež kazdý deň príde s niečim iným a musím prísť na to čo v tej chvíli chce čo jej pomôže a verte či nie,nie vždy sa mi to podari odhadnúť .Takže nezúfajte naopak som rada za vaš príspevok aspoň vidím ,že nie som sama kto sa kvôli takým veciam trápi😊