Nespavosť 6 týždňového bábätka

michaela012
2. máj 2021

Ahojte chcela by som poradiť alebo aspoň vedieť ci mate stým nejaká mamička skúsenosť mam 6tyzdove bábätko prvé 2 týždne zaspával sám papal pravidelne každé 2 hodiny teraz posledné 3 týždne je to strašne nespi inak ako na rukách celý deň a celú noc iba na rukách a keď ho položíme tak iba mrcanie tlačenie a plač ma aj koliku ale davame mu mliečko bebu senstive saab simplex bebu teraz sme skúsil Francie lite od dneska ale netlačí tak veľmi ale iba ho položíme a už plač trhá sa zo sna vyhadzuje rúčkami dvíha hlavu proste celý deň a celú noc iba na rukách to už sa nedá vydržať je aj 4 hodiny stále hore a potom od nervozity ani nevie zaspať doktorka nám toho veľa nepovedala chodím ku nej už každý deň a stále s niečím iným a mal na nozickach zadery s hnisom ale to už má zahojene potom sopliky ale tie mu odsavame stále, nemá plný noštek a na ruky sa naučil preto ze mal zle s pupkom tak aby nemal pruh sme ho nemohli nechať plakať ale teraz v poriadku ma ho kľudný ja už neviem naozaj co robiť niekedy cez deň si pospi ah 2 a pol hodiny 3 stále ale to iba výnimočne už poraďte mi prosím ak máte niektorá podobnú skúsenosť ďakujem

annnna18
2. máj 2021

@michaela012 ahoj, na tvojom mieste by som skusila babatko zavinut ci uz zavinovacka alebo ulitka nebudu ho budit rucky a bude sa citit viac v bezpeci. Obrovskemu mnozstvu babatiek pomoze prave toto. A tie sopliky maly to mal tiez, my sme davali do nosika aliamare sprej viac krat za den (ked bolo zle odsala som) a v miestnosti kde spinkal teda u nas v spalni sme znizili teplotu na 20 stupnov. Tak isto moze pomoct zvlhcovanie vzduchu

michaela012
autor
2. máj 2021

@annnna18 ahoj no my už sme vyskúšali tiež stále vetrami vymieňame vzduch tiež dávam tu morskú vodu ale problém je ze on zavinovacke vôbec nechce byť to ide na ratu a ruky si vždy vyberie ja už som bezradna myslím si ze aj možno sa mu zle sny snívajú už typujem hocičo

katka281
2. máj 2021

@michaela012 ahoj, kamoska mala rovnaky problem, malej to sposobovalo mliecko beba - bolelo ju z nej brusko, presla na hipp combiotik a do tyzdna bolo po probleme. A to jej doktorka skalopevne tvrdila ze ma koliku 🤦‍♀️ a bolo to jedine bebou - ziadna kolika sa nekonala. Moj syn bol umrncany a bolelo ho brusko z nutrilonu a teda to tlacenie a plac preslo hned ako som mu dala prvu davku ineho mlieka. Sab simplex nerobil dobre ani mojmu malemu, pomaha mu jedine espumisanL. Neviem, no myslim si, ze to moze byt mliekom. Skuste babatku pretriet ocka a tvaricku cistcom, ak ste mali navstevu alebo niekde boli, aj preto sa moze strhavat a nespinkat, ze mu z ociek prislo...

michaela012
autor
2. máj 2021

@katka281 ďakujem no uvidím čo toto mliečko francúzske lebo ženy si ho chvália že zaoberalo na kolíky ale skúsim ak by nepomohlo toto tak ten hipp bio no a čo sa týka espumisanu stoho mal maličký viac vetrov ako zo sab ale rovnaké no neviem uvidíme ale ďakujem

ivanizna
2. máj 2021

@michaela012 Ja som dávala nášmu malému BabyCalm kvapôčky, tie mu pomáhali, a samozrejme to môže byť aj mliečkom. Ale vieš čo, ja si myslím, že také správanie malilinkého bábätka je normálne, na tvojom mieste by som sa s tým zmierila. Raz spinká dobre, potom sa budí, spinká tri hodiny, potom sa len "dobije" za polhodku, to sa stále mení, a ešte len bude, takže tým by som sa vôbec netrápila. Tiež myslím, že je úplne prirodzené, že chce byť v náručí, hlavne, keď ho niečo trápi, čiže by som si zaobstarala baby šatku a bábätko nosila pri sebe. Tiež som to tak robila, nechcelo byť malé veľmi samo, bolo to pre mňa extrémne náročné, ale tie mesiace rýchlo ubehli, teraz už to vnímam tak, že som urobila dobre. Všetci mi vraveli, že som si ho naučila na ruky a že už to budem mať ťažké, ale čo som si všimla, že všetka tá moja blízkosť mala naňho len ten najlepší vplyv, ono najmä potrebuje cítiť tvoju blízkosť, neodopieraj dieťatku, nos a mojkaj ho. Na mojom vidím, že si vybudoval dôveru, a nové veci sa teraz učíme ľahšie, lebo nie je v strese, nikdy nebolo tak, že sa bál, že mamka s ockom nie sú nablízku, tak sa teraz vie samostatne pohrať, počkať, v noci sa prebudí a vie sa sám vrátiť k spánku atď. Len tomu predchádzalo to (pre mňa) náročné obdobie, ale naozaj to bol najlepšie investovaný čas 🙂

andreatytler
2. máj 2021

@michaela012 Ani nas syn nechcel byt v zavinovacke. Ako teda spinka? Pod dekou, alebo spaci vak alebo len pizamko? Pytam sa preto lebo nas syn ma rad teplo ked spi. Ked mu je teplucko, zaspi hned ako poleno a aj sa menej budi v noci. My uspavame v naruci, sediac v kresle a teplo nasho tela, ho tiez vzdy uspi. Uvazujem ci to vas syn tiez nema take iste. Ked je v naruci, krasne spinka ale ked o prelozite na studeny matrac, tak sa zobudi....
Ale kedze tak velmi tlaci, bude to asi brusko... teplo vasej naruce a taka schulena poloha v naruci mu robia dobre na bolave brusko a preto tam neplace.

ivanizna
2. máj 2021

@michaela012 A tiež naše nespalo v žiadnej zavinovačke, ale len prikrytý dečkou. Iba nejaké dva mesiace dozadu som mu zaobstarala baby vaky a tie sú super, spinká oveľa lepšie, lebo mu je teplučko. Tiež mal ten problém, že chladný matrac mu hneď schladil "entuziazmus" 😀 chcel cítiť teplučko

emuska72
2. máj 2021

@michaela012 to normálne akoby som čítala o našom malom 6 týždňovom 😩 presne toto isté.. Len na mne spať chce, položím ho a hneď mrnči, pučí a rúčkami rozhadzuje.. Zoberem ho na seba a je kľudný 🤦‍♀️

elizabet173
3. máj 2021

@andreatytler ani môj nechcel byť v zavinovačke, úplné amoky, ale on mal práveže rád chladno, to je zvláštne, že tvojmu bolo dobre v teplúčku, ale zavinovačku nechcel. Už taký malý chrúst dá jasne najavo čo a ako.
@michaela012 nemáte príliš teplo? Niektoré deti to neznášajú, dobre spia keď je chladno, moje spalo štyri hodiny v kočíku a vonku okolo nuly. To mlieko by som vymenila určite.

tatapipka
3. máj 2021

Mám podobné skúsenosti ale s kojeným. odvtedy mám veľký rešpekt pred mliekom ako takým. Časom sa síce testami nepotvrdilo, ale gastroenterologička potvrdila že je to alergia na BKM dokonca z môjho mlieka, ked som ja prijímala mliečne výrobky, takže ak sa nedá inak naozaj si odskúšať čo najlepšie UM, pre alergikov vyrábajú také špeciálne na predpis. Ja som ho ešte aj rúrkovala pravideľne, hrozne trpel, to už nechcem ani spomínať. Dajte mu všetku lásku, ani neskúšajte, že nenaučiť na ruky a zaspáva sám v postielke celú noc spí a podobné hovadiny, ktorými vás budú bombardovať staré mamy. Nám nepomíhali žiadne kvapky ani čaj, iba úplné vylúčenie mlieka z mojej stravy , polohovanie, nadtriasanie...po polroku cca lepšie, po dvoch rokoch už mu dávam aj ochutnať mliečne výrobky a zatiaľ ok.

michaela012
autor
3. máj 2021

Jemu je dobre práveže v teplučku no ale 20hodin denne to nieje najlepšie na rukách ho nosiť aj pre neho bojím sa ci ho chrbát nebude bolieť lebo nie vždy je v deke cez deň a taky prerušovany spánok neustále ach no len vydržať ale skoro vždy už o tej 4 ráno zaspí do dákej 7 00 lebo už je moc unavený a začína znova to isté celý deň.. Neviem ci tak môže byt dlho hore aj 3 hodiny stale

tatapipka
3. máj 2021

@michaela012 hej môj spal cez den 20 x po 5 minút, bol to masaker a k tomu ešte dvojročný uvrešťaný žiarlivec...a noc zas 20 x hore za 9 hodín "spánku". Preto píšem že treba hľadať príčinu, ono si to to dieťa nezmyslelo len tak, že nebude spať. Ja som mala tiež nervy a bola som zúfalá, nervy a sily na konci až tu na koňovi mi poradili, že to môže byť alergia na mlieko, ale samozrejme u vás to môže byť niečo iné. Na brušku ho skúšaš dávať spať? aj to trochu pomohlo zo začiatku kým sa nevedel prevrátiť. ale treba samozrejme dávať pozor či je všetko v poriadku a dávať až po odgrgnutí.

luccija
3. máj 2021

@michaela012 a dostatočne sa naje?cumel si neskúšala?kolika je taký iný plač zdvíhal by si nohy k sebe a cely červený, veľký plač.Skor chce byť pri tebe😊ale možno je nervózny zo soplu.

andreatytler
3. máj 2021

@elizabet173 Ano... oni vedia presne co chcu🙂
Ja myslim ze nie je dobre mat v izbe telo, tak ze prekurene a nechat dieta spat len v pizamku. Chadnejsi vzduch sme mali aj my ale syn bol rad ked bol vyhrievany (nasim telom alebo spacim vakom). My sme to ani nevedeli zo zaciatku... mysleli sme ze iba chce nasu pritomnost. Zo zaciatku sme mali taky tensi flisovy spaci vak a vzdy sa budil ked sme ho prelozili a aj pocas spanku. Potom mi otec poslal taky nadherny teplucky, makkucky spaci vak z bavlny a to zaspaval a spal ako vymeneny a potom druhykrat ked sme v lete pouzivali tenky spaci vak a potom uz bol november ale sme ho este stale pouzivali a vtedy sa zacal budit po prelozeni do kolisky. Tak som zase kupila hrubsi vak a bolo po probleme. Ale zase kolegina ma syna a ten od narodenia len v kratkom rukave ak je vo vnutri. Cokolvek telpejsie a uz sa hneval a potil.

andreatytler
3. máj 2021

@michaela012 Byt 3 hodiny hore, je podla mna prilis vela na tak male dietatko, aj ked pocula som uz o vela detickach co mali hroznu nespavost a neskor ked vyastu su upne v poriadku, takze by som sa koli tomu nestresovala. Skuste zmenit mliecko o 2 tyzdne ak to bude stale rovnake. Potom skusajte ine polohy ako uz radili. Myslim ze z nosenia na rukach ho chrbat boliet nebude, ak ho nosite spravne a tiez davajte to tej satky ako uz poradili... to je ina poloha. Ak ma rad teplucko, tak urcite skuste ten spaci vak. Kupte taky co je 100% z bavlny a teraz na leto radsej tensi.
Velka vyhoda vaku je v tom ze das do neho dietatko a tak ho potom uspis na rukach (v tom vaku). Potom ked ho polozis do postielky, tak on nedostane sok zo studeneho matracu, lebo je izolovany aj zospodu vakom, ktory je pekne nahriaty z vasho tela.
Citam ze casto vetras... to je dobre, chladny vzduch je dobry na dychanie ale zimomravi ludia su radi zababuseni. Ja to mam presne tak. Neznasam teply vzduch na tvari ale paplon mam vzdy natiahnuty az ku krku a kazdu skarocku zapchatu aby mi pod neho nefukalo.
A este ma napadlo... davas aj nejaky cajik?

ivanizna
3. máj 2021

@michaela012 Tiež si myslím, že tri hodky sú dosť, ale ani môj malý nebol veľký spáč, tiež som sa divila, ale sú aj také deťušiky, ako kedy sa im chce... Ale dala som mu párkrát aj SabSimplex, to dáva aj moja teta zdravotná sestra v pôrodnici, malinký sa veľmi trápil, nemohol sa vyprdkať 🙂 Nachodila som sa k lekárom, keďže som kojila, tak poradili vyradiť zo stravy najprv všetko mliečne, potom lepok atď, ale vždy ten BabyCalm. No zdá sa mi, že sa mu to samo všetko časom zlepšilo, keď si telíčko zvyklo na nový život "vonku". Ale ono ti niečo dáva vedieť. Držím palce