Nespavosť 5 mesačného bábätka

lady511
10. apr 2012

Ahojte maminy mám dost zavažnu otázočku na Vás,už dlhšie trvá situácia že moja mala skoro 5 mesačná slečna nechce v noci pekne spinkat teda budí sa aj 5x,a mna to hrozne vyčerpáva,už nekojím len občas v noci dokrmujem,skušala som rozne metody ako dosiahnut aby spinkala dlhšie ale nič nezaberá,robím už aj krupičku večer pekne spapká ale o 2 hodinky sa zobudí a takto celu noc ,občas sa stane že sa zobudí aj o 3 v noci napr a chce sa hrat je hore aj hodinu čo ja už nezvladam,trva to asi mesiac cítim na sebe značnu unavu nedokážem cez den byt koncetrovana,kedže som pred otehotnením prekonala vážnu chorobu s klbami toto mi dáva zabrat si neoddýchnut v noci,potešíms a každej Vašej dobrej rade alebo tipu ako tuto situaciu riešit ☹ ☹ ☹

lovula
10. apr 2012

@lady511 asi ťa nepoteším, ale deti do cca dvoch rokov sa budia v noci často. Sú aj výnimky, ale môj malý medzi ne teda nepatril 🙂
Tiež mal obdobie, že sa v noci zobudil a bol hore dve hodiny a hrajme sa mama, išlo ma šľaktrafiť. Trvalo to dva mesiace ☹ Treba len trpezlivosť, nehrať sa s ňou, mať zhasnuté svetlo, proste sa spí a hotovo.
A spi veľa cez deň, vždy keď sa dá, aj na pol hodinku si ľahni. Prach a riady počkajú a keď niekomu budú vadiť, nech zoberie handru a utrie a umyje 🙂

makupcik
10. apr 2012

ahoj, ja len mozem poveda ze moj maly tiez zvyka na to ze v noci sa. spinka...celkom mu to ide...jendoducho pozna rozdiel medzi dnom a nocou...cez den ked buba nema ticho..normalne telka radio robim co treba...sem tam len starsiu dceru napomeniem nech nepisti...v noci je tma alebo pritmie..uplne tichucko ho prebalim nakrmim a bubame...takisto v postielky mimo spania nie je...sem tam si este v postielke pomrnci...na nocnej lampe mam staru bavlnenu satku prehodenu (aby sme nezhoreli) a niekedy aj plienku navyse..aby bolo fakt uplne sero..babo si zvykne...a skus aj rezim nejaky...napr. my vstavame okolo siestej..o 9tej ide spinkať..potom kolo 12.30 a potom okolo 16tej..a o 20tej ide uz na noc bubat....tiez pocas krmenia pritmie...pomaly do postielky zhasnem lampu...(dame dudlik..na ktory sme sa naucili pred 2 tyzdnami fnukk..inak sme ho vobec nepotrebovali, ale sak sa aj oducime)....a ja padam..ked mrnci kusok necham potom idem...dam dudlik..pohladkam po hlavicke (ale tak ze ma nechyti za ruku..lebo potom pisti ked ho pustim)...a idem prec...a zase ked mrncci..kus necham..a zas idem...neviem ci ti to pomoze..lebo kazde babo ine...dcera mi pekne spinkala v noci...s nim je to ine...mozno nejaka ina mamka poradi lepsie... 😉