Neskoré zaspávanie a nočné budenie

esgal
17. jan 2012

Ahojte, mame 6mesacne dvojcata a od 4 mesiacov nam robi problem ich uspat. Zaspavaju az o 22-23hod. Do 4mesiacov zaspavali krasne sami v postielkach a prisli sme k nim len ked im vypadol cumlik a spinkali dalej. Skusali sme uz aj sediet pri postielkach a hladkat ich kym zaspia ale oni chvilku lezia pozeraju a potom placu ☹ a ked sa nam konecne podari nejako ich uspat tak sa maly v noci budi na hlad aj 3-4krat a to je este aj hore o 6-7hod. Mala vacsinou chvalabohu prespi noc. Neviete mi prosim poradit ako to mame riesit? Dakujem vopred za kazdu jednu radu...

mayik
17. jan 2012

Ahoj. Ja zacinam mat tiez podobny problem. Do 4 mesiaca malinka spala krasne celu noc, zo zaciatku vstavala len dva krat na kojenie, ked sme presli na umele mliecko tak spala 10 hodin v noci bez prestavky. Najnovsie teda posledne dva - tri tyzdne si ale zmyslela ze bude vstavat rano o pol siestej. Je presna ako hodinky. Nasleduje bavkanie sa v postielke do pol siedmej a potom este hodinku spinka. Neviem co to znamena, pretoze v postielke vobec neplace iba sa hrajka. Nechapem co ta hodinka znamena 🙂 Tipujem ze aj ked neplace, asi to bude hlad, ale pokial neplace, tlacit do nej nebudem, potom uvidime...

esgal
autor
17. jan 2012

Nas maly bohuzial hned ako sa zobudi a pripadne mu dam aj papat mliecko dost zacne plakat a jedovat sa a kedze nechcem aby zobudil sestricku tak ho musim zobrat rychlo do inej izby a chce sa hrat na hracej deke. Ked by len lezal v postielke a blabotal si tak by som tiez neriesila a nechala ho lezkat v postielke 🙂 len mame to komplikovanejsie kedze su to dvojky