Nervy pri zaspávaní dvojtýždňového bábätka

bjl0803
14. okt 2020

Ahojte stretli ste sa už s nervami pri zaspavani u 2 TÝŽDŇOVÉHO BABATKA ? Akoze nevrieska neplače len rozhadzuje rucickami...kopcuje .....mrnkoce.... A nedaj pánboh vypadne cumlík to sú ešte väčšie nervy ... potom dám cumlík nachvíľu ako keby zadrieme a ochvilu zas to isté a toto sa zopakuje aj 10 krát a potom zaspí ...
Prečo ? Prečo to robí? ....samozrejme keď ide na ruky tak kluuud ....lenže ja odmietam uspavat na rukách raz som si tým prešla a stačilo ..... Preto uprednostňujem postieľku a zaspávanie v nej

amelia000
14. okt 2020

@bjl0803 no nasa ma 3 mesiace a obcas take nervy chyti..ale len vtedy ked je velmi unavena a tazko sa jej zaspava. Uspavame ju tak ako si vypyta..bud manzel alebo ja...a od vtedy mame kludne a stastne babatko ..na ruchach zaspi do 3 min....ale ako to babatko nic ine okrem teba nepozna..potrebuje ta citit. Mala by sj prehodnotit svoj nazor.

zuzka251
14. okt 2020

uplne normalne, naozaj nic nezvycajne... u nas to iste pred spanim, proste sa mu nepaci zaspavat bez maminky, naruc je naruc. ja ho zvyknem vela mojkat pred spanim, hladkat a dam cumel..aj 100x ak vypadne..raz vzdy zaspi 😉

pribinak
14. okt 2020

Prečo rozhadzuje ručičkami a myká nožičkami? Veď to je úplne prirodzene správanie novorodencov, je to pozostatok moorovho reflexu.
Preto je najlepšie vziat babo do náručia

denden77
14. okt 2020

@bjl0803 nasa tiez mava rukami ako na prveho maja.. tiez som vzdy hovorila, ze nebudem uspavat na rukach.. az kym nezacala nervacit uprostred noci a ja som nechcela nechat zobudit cely panelak.. vezmem si ju v perinke, zastrkujem cumel jak diva, nehojdam, len ju mam polozenu na nohach a ona na mna tresti oci 🤣 skor, ci neskor zalomi 😊

zabina27
14. okt 2020

lebo 2-tyzdnove este ani poriadne nevie, ze je na svete

janulienka1103
14. okt 2020

2 týždňové odmietaš uspávať na rukách? Veď to dieťa potrebuje matku. My sme tiež prvý mesiac uspavali na rukách keď som nechcela aby sa zadrhla plačom a čuduj sa svete dieťa má polroka a zaspí sama aj bez rúk

misana84
14. okt 2020

my sme nikdy neuspavali na rukach! dali do postielky, tam si dzavotala, hrala s vysackou a zaspala. no samozrejme starsie ako 2 tyždnove

bjl0803
autor
14. okt 2020

Ja sa len bojím že potom si zvykne na ruky a dám ju po postieľky a nezaspi tam už vôbec ....pri prvej to tak bolo ....preto to riešim tak ....jasné že by som ju najradšej pomojkala na rukách ale radšej ju hladkam po licku a dám cumlík keď jej vypadne alebo ju hladkám po brušku na chrbatiku .... A ak aj je na rukách tak ju nenatriasam

deti95060810
14. okt 2020

my tiež tak...len to sme na tento systém prišli až pri poslednom dieťati....ostatné sme nosili, hajdali, .... a stálo to za figu...😉

deti95060810
14. okt 2020

@bjl0803 dobre robíš...tiež sme tak naučili dieťa a potom sme mali problémy dlho predlho odnaučíť od rúk...

lucylliana
14. okt 2020

Neboj nezvykne si my nášho uspavame aj na rukách aj v postieľke a rozčuľuje sa tak či tak 😃😃😃 až na to že náš nechce dudel a ma už 4mesiace a k tomu náš aj plače a nechce moc dudel len vinimocne

diaalex
14. okt 2020

@bjl0803 môj manžel zaviedol spánok s látkovou plienkou a u nás na 100% funguje... moja má 9m a keď je unavená dá si cumel, látkovú plienku na seba a zaspinká sama 🙂 začali sme to tak, že sme jej prehodili plienočku cez hlavičku a očká (nos vonku) a ona zaspala, ale začali sme najskôr s mojkáčikom (takým hrubším materiálom čo pekne tieni) a neskôr sme prešli na obyčajnú látkovú plienku bielu 🙂

bjl0803
autor
14. okt 2020

@diaalex haha moja staršia má 8 rokov a do dnes spí s mojkacikom čo dostala keď mala 9 mesiacov 🤗😁 ja som povedala že ešte aj v svadobnú noc ho bude mať v posteli 😁😁😁 a samozrejme sme mojkacika kúpili aj malinkej no akonáhle jej ho dám tak že jej očká prekrijem tak dobre že ma nezbije 😁😁😂

diaalex
14. okt 2020

@bjl0803 aha 😀 no tak to je ale tvrdý oriešok 😉

martinuska
14. okt 2020

Ked ju velmi vyrusuje to rozhadzovanie ruckami, tak do perinky alebo do ulitky zaviazat , aby rucky boli pri tele. A mojkacikov nechceli moje deti, ani hracku oblubenu nemaju.a uspavala som na velkej posteli, lahla som k nim a mojkala. Nevadi mi ze zaspavaju so mnou, len raz su male.

fiafia
14. okt 2020

Takto malé dieťa by som netrapila,sotva je chvíľu na svete. Patrí do náručia mamičky. A zaspávanie bez rúk by som začala riešiť tak v troch mesiacoch. Moja bola tiež takto nepokojna tak zaspavala vždy v perinke a mala to rada dlho,už jej nohy riadne trčali a až potom bola ochotná sa vzdat perinky. Treba skúšať, možno ulitku.

bagre
14. okt 2020

@bjl0803 používaš perinku? ja mám dobrú skúsenosť - bábätko má pocit bezpečia a zároveň ho nevyrušujú ruky, nohy... prvé týždne veľmi užitočná vec. Škoda, že pri prvom dieťati sa mi to zdalo byť zastarané :( ale aspoň chalani boli ok

lauriema
14. okt 2020

@bjl0803 Ahoj, nechcem útočiť na teba ani ti vtlacat môj názor ale babatenki potrebuje hlavne teba to ze tebe sa nepáči uspavat ho na rukách je mu úplne jedno, ono sa tak cíti v bezpečí teraz všetko ostatné musí ísť bokom mam 3 deti ký teraz 8 mesačnú popenku malú a vieš koľko krát doma bordel jak v tanku a ja sedím lebo mala chce byť na rukách? Proste deťom musíš prispôsobovat celý svoj život, čas

bluka2
14. okt 2020

no moj nemal ziadne nervy, ale tak ja pouzivam jednoduchsu logiku stylom chcem, aby bolo babo spokojne teraz - v naruci je spokojne - babo je v naruci. Inak som citala, ze do 3 mesiacov babo sotva pochopi, ze nie je sucast matky. Vzniklo to akoze z toho, ze ludske tehotenstvo trva oproti inym cicavcom o dost kratsie a preto sa rodia este take menej schopne. Takze ju potrebuje mat pri sebe. Nevidim zmysel ist proti tomuto a ucit na nieco ine v tomto obdobi

relaxx11
15. okt 2020

len jedno ma napadá... prečo malinkému odopieraš túžbu cítiť ťa? cítiť mamu, jej blízkosť, bezpečie, náruč, vôňu? vcíť sa do koze babatka, do jeho pocitov. tento svet nepozna, cíti sa tu osamelé , boji sa. 9mesiacov si ho nosila v sebe, bola si pren všetkým. zrazu je niekde kde je zima, svetlo, hluky. ako by si sa správala ty na jeho mieste? a polož si otázku Čo od teba ono potrebuje a chce? dáva ti to dostatočne najavo, si jeho matka, nikto nie je viac. daj mu to, čo potrebuje. nieje toho veľa.

kolinia
16. okt 2020

@bjl0803 moja ma 6 tyzdnov a mame podobny problem, ulitku pouzivame, aj ked nie je z nej nadsena, celu noc cca od polnoci sa takto mrvi, posuva, vydava rozne zvuky a po 3/4 hod dojceni je opat po 3/4 hod hore, stale sa budi... aj na prse na posteli, co mi je luto, nevadilo by mi, keby sa ukludni pri mne, no je to rovnake, akokeby je v postielke, uz sme skusili vsetko, s laktacnou tiez, no ta uz na. Dala take typy, ze to moze byt wifi, ci zlym pocasim, zlou izbou atd.... 🤷‍♀️🙈🤦‍♀️ Uz len cakat, ze sa to spravi, lebo cele noci nespim/me, cez den pospi dlhsie v kociku vonku, cize dakedy mam mikrospanky aj pocas kocikovania, no velmi mi pomaha muz a aj starsia dcerka sa snazi!