Nervózne a plačlivé 7,5 mesačné dieťa

rira
30. sep 2020

Pekný deň žienky, prosím o radu,mala ma 7,5 mesiaca posledné 4 dni nič nechce len byt na rukách,plače keď ju kupem,keď ju obliekam,keď ju prebalujem,zúbky údajne ešte neidu povedala pani doktorka takze neviem.Dam ju na podložku aby sa trosku pohrala už naťahuje ruky,že chce ísť na ruky 🙈nespí v postieľke spi s nami lebo sa zlosti keď je v postieľke a nemám to srdce ju nechať za každým vyplakať 🙈už neviem čo ďakujem

tosomja
30. sep 2020

Len vydržať. Môj má 6,5 m a to isté. Len čo ho položím, už reve, zaspávanie katastrofa, neviem nič urobiť. Keď idem na wc, už sa doplazi ku mne a plače. Nebude ani so staršou dcérou. Ani v kočíku ani vonku. Ešte v nosiči trošku vydrží, ale aj tam už začína vystrajat.
Určite to budú zúbky keď ešte nemáte

alexandra2468
30. sep 2020

@rira
My to iste ako pise @tosomja. Fakt, ze nic, len ruky. Ale je zdrava, nic jej neni. Doktorka povedala tiez, ze treba vydrzat. 🤷🏻‍♀️

sandokanka36
30. sep 2020

ono to podla mna bude len take to mrchave obdobie. mava to podla mna raz za cas proste kazde dietatko, takze ak je zdrava, budes to musiet vydrzat, ono ju to prejde

romanka_369
30. sep 2020

@rira mne mala robila to iste zacala asi pred mesiacom a skoncila cca pred tyzdnom ked jej vysli spodne dva zuby..plakala stale aj v kociku co nezvykla..v postielke sa len mrvila, mrncala a podobne..stale na ruky proste ine dieta kedze pred tym bola spokojna usmiata aj sa sama prehrala na podlozke..ale ona tak striedala dni ze zle a dobre asi ten mesiac..takze nemusi mat este opuchnute dasna ale zubky sa mozu tlacit a preto je taka..

rira
autor
30. sep 2020

@tosomja to iste ani na záchod ani hnut,zaspávanie katastrofa detto spi,spi zrazu sa prebudí ako náhle tam niesom plače,uspavat ju musím,že spím pri nej

kozova87
30. sep 2020

Baby to prejde, objednaj si nosič, alebo šatku, bude to trvať trocha dlhšie, aby si si niečo porobila,keď bol môj malý bábo, chodil so mnou aj na wc, inak sa šlahal o zem, proste všade, teraz má môj syn 3 roky a stále musím s nim spať, inak hisáky celú noc a to sme nevyspatí potom všetci

alexandra2468
30. sep 2020

@kozova87 no u nas ani satka, ani nosic. A to sme skusali dva nosice, jednu tu klasicku satku a jednu taku ako ladvinka vies :D co si tak prehodis cez seba a das tam dieta. Ale bez uspechu

kozova87
30. sep 2020

@alexandra2468 ja to poznam,neraz som si poplakala unavena ako jedno hovädo,ja chuda,malý ťažký,ledva som ho uniesla...musíš to len vydržať,to sú také obdobia,náš malý ma teraz zasa obdobie vzdoru,niekedy sa musim zavrieť do izby od neho preč aby som ho rozdychala,lebo by to asi nerozdychal on.Neboj nebude to trvať večne,je to len obdobie,prejde to

ivangeline
30. sep 2020

Moja doteraz nevie spat. Poobede je strašne,smutim,lebo prší. Inak sme poobede vonku a je v nosiči. Inak chodí po celom byte a celkom sa to dá. :D Len to poobedie... niekedy spi 45min za celý deň. Niekedy 2x45. No doobeda to skôr vie dať a pospi hodinu a pol. Inak vreští strašne,neviem. I je to únavou poobede alebo t brucho,lebo stále máme problémy s trávením... :D Fakt sa to inak nedá nazvať... len že vrieska. Sama pre seba. :D :D

rira
autor
30. sep 2020

@ivangeline a dávate mu probitika ?

denda007
30. sep 2020

A nemôže mať separacnu úzkosť?

rira
autor
30. sep 2020

@denda007 o tom som nepočula

andreatytler
1. okt 2020

@denda007 Tiez ma napadla separacna uzkost ked som to citala.
@rira. Babatko rastie a v urcitom obdobi pochopi ze veci existuju aj ked ich nevidi. Dovtedy ak vec nevidi, tak pre neho neexistuje. Otestovat sa to da tak ze das pred nu oblubenu hracku a pred nou ju schovas pod satku. Ak sa ona naciahne za tou hrackou pod satkou, tak uz ma to uvedomenie. Ked si toto deticky uvedomia, pochopia ze mama stale exituje aj ked ide prec a vtedy ich chyty panika pri kazdom momente ked mama odide, lebo oni este nevedia ze mama sa za chvilu vrati. V ich mozocku to je ze mama moze ist prec aj navzdy.
Ak to je separacna uzkost co vas trapi, a este sa neplazi, tak skuste hrat schovavacku tak ze das babatku satku cez hlavu a potom stianes alebo das satku na svoju hlavu a potom stiahnes alebo povedz babatku urcite slovo napriklad "pockaj" a chod prec na 10 sekund. Potom na 15 sekund a tak postupne na dlhsie a dlhsie. Ale knihy vravia ze ono to prejde aj same od seba po 4-6 tyzdnoch.

ivangeline
1. okt 2020

@rira skúšala som všetko. Tri druhy. Aj rôzne kvapky. To dieťa sa nevie vykakat... a vresti..Má dismikrobiu v črevách a berieme už antibiotika.

rira
autor
3. okt 2020

@ivangeline výborne sú pro 12 od LR moja mala to berie aj ja sama 😉