Nervózne 2,5 mesačné bábo z nedostatku spánku

elimuska
30. mar 2015

Ahojte babenky, nevie mi niektorá poradiť čo robím zle pri uspaní malej. V noci nám krásne spinká (no keď ju uspíme bo náramnom plači) zaspáva cca okolo 18 hod
na brušku a spinká do cca 24 hod potom až okolo 5 hod je hore. Medzitým sa občas preberie zamurčí dám jej cumeľ a spinká ďalej. No cez deň je to horšie,keď ju dám spinkať asi po 1 hod je hore chvíľu sa hráme max 1,5 hod vydrží a už si šúcha očká a ťahá vlásky tak sa ju snažím uspať a to je plaču a plaču pokiaľ zaspíme vidím na nej že chce spať a nie a nie(uspávam cca 30 min) tak je to dokola až pokiaľ neideme von tam pospí vkuse 1,5 až 2 hod. Prosím poraďte alebo ma nasmerujte že kde robím chybu. A je vôbec dobrý spánok,keď je dávam stále cumlík keď sa preberie, ale pri prebratí máva zatvorené očká. ☹

simik22
30. mar 2015

pouzivas zavinovacku? ulitku? skus

cenculinka
30. mar 2015

Ja som to mala tiez tak, dr.mi kazala chodit s nim von aby spal. Skus uspat vonku a potom supnut na balkon. Ono si casom zvykne spat aj dnu, no kym to nevie tak takto. Druhy mi chrni cely den v obyvacje pribtelje a nevadi mu to, starsi by tak v zivote nezaspal...teraz uz problem nema, ale ma 2, 5 roka 😉

natalym
30. mar 2015

Neviem, ale podľa mňa čakať, že také malé bábätko bude spať ideálne je číročistá utópia.

terezka1947
30. mar 2015

@elimuska ....taaaak to si na tom este dobre ☹
bud rada,ze ti spi aspon takto....moj ma dva mesiace a je to niekedy hroooooza
cez noc ako tak ok...kupeme okolo 19tej,napapa sa a do polnoci je klud,potom kazde dve hodiny takych 20min papa,no a od piatej je hore 😀 ....no a su dni,kedy spinka aj cez den pekne...ale vychadza mi to tak na kazdy treti den 😀 ,tie ostatne je to iba o papani,prisavani,mojkani,noseni...prvy syn bol uplne iny...takze moje skusenosti su mi nanic ☹
no,jednu vec som predsa len vypozorovala...na spanok a pravidelnost potrebuje max klud,ticho,pokoj...ak mi v takom max klude zaspi okolo osmej rano a pospi aspon pol hodinu,potom cez den si aj pekne pospinka viackrat...ked ho prvorodeny skolkar vyrusi hned zrana...tak mam cely den iba na uspavanie-a nepomaha nic
musime to preckat,este su drobcekovia malicki...a urcite si najdeme sposob ako ich ukludnit,treba tomu cas a trpezlivost

siska53
30. mar 2015

@elimuska a nosis ju?
Ak ani tak nezaspi tak bude kocikovy vonkajsi spac. Su deti ktore sa cez den dobre vyspia len v kociku.
Na dima pouzivaj nosic,aby si si aj daco porobila a do toho jej komentuj strucne,nie omackovo co robis.
Nas cez den tiez malo spinkaval a tiez skor v kociku vydrzal ako doma v postielke... Zato v noci super.
Co sa cumlika tyka neviem,moji ho nechceli,aspon som nemusela riesit vypadnute dudle a neskor oducanie.
A mrnkanie som neriesila,len ak sa naozaj prebrali a plakali.

elimuska
autor
30. mar 2015

@simik22 nepoužívam nič lebo mi v nemocnici odporúčali mať ju na voľno.Iba raz som ju dala do zavinovačky, keď prišla svokra a bála sa ju zobrať len tak a veľmi sa jej to nepáčilo.

elimuska
autor
30. mar 2015

@siska53 no neviem či bude kočíkový spáč lebo dnes sú u nás samé novinky. Boli sme na prechádzke podriemkala si cca 1 hod a tak bola hore ne a ne zaspať v kuse mala cumlík a keď vypadol tak plakala,čo vonku nikdy neplakala (boli sme von 2,5 hod). Keď sme prišli domov okúpali sme sa napapali už tam začala mrčať a keď som ju dala do postieľky to bolo plaču a náreku. Ale už spinkáme. A čo sa týka mrnčania tak to leží na chrbátiku hádže hlávkou z prava do ľava, ale očká ma zatvorené a nechcem aby sa prebrala tak ju dám na bruško a spinká ďalej spokojne.

elimuska
autor
30. mar 2015

@siska53 a k tomu noseniu mala je strašne nerada na rukách.Nosiče som ešte neskúšala.Najradšej si ležká to je jedno kde chvíľu okolie pozoruje no a potom si vyžaduje pozornosť.

elimuska
autor
30. mar 2015

@terezka1947 no aj u nás je každý deň iný, ale toto som tu ešte nemala s tým spinkaním. Nevadí mi že nespí lebo rada sa jej budem venovať inej roboty nemám (svokra býva oproti a varí nám 🙂 ) ale bolí ma ten plač, keď sa hráme smeje a zrazu sek a plačeme a keď ju už podľa signálov dávam spať tak to isté.....hm hádam sa to upraví.

elimuska
autor
30. mar 2015

@natalym, keby som vedela na 100 percent,že plače vážne kvôli únave,ale nemám istotu iba dedukujem. Sme na UM. ktoré na dr. menila pred týždňom môže to byť aj bruškom,ale kakáme,prdkáme,grgáme. som rada že spinká tak ako spinká, len nerozumiem, že prečo sa zobudí keď nieje vyspatá.....

elimuska
autor
30. mar 2015

@cenculinka nedá sa ako náhle vojdeme do vchodu je hore akoby to vycítila...

siska53
30. mar 2015

@elimuska to aj nas maly robil..tesila som sa,ze si pokojne vybalim nakup a v tichu porobim a on vyvali okale a mala som po planoch. On prosto nikdy nepotreboval cez den vela spat. Hlavne,ze v noci ma obe deti nechali vyspat,to bolo super.

A keby si ju davala este o kusok skor si lahnut? Mozno ked si uz sucha ocka je uz preunavena..ze o cca15-30minut skor..neviem..maly zas neplakaval..len mala ked mala koliky,to som ju nosila pomaly hodinu placucu v naruci...

elimuska
autor
31. mar 2015

@siska53 no ja by som ju dávala skôr ľahnúť ale kedy je to skôr. Občas po zobudení vydrží byť hore 1,5 hod inokedy už po pol hodine si šúcha očká. Skúšala som sa riadiť časom a odsledovať koľko vydrží, ale nedá sa vždy je to iné no a ako píšeš keď si šuchá očká je neskoro.