Nerváčenie 16 mesačnej dcérky

monica222
27. feb 2019

Baby ahojte chcem sa spytat ako ste zvladali hystericke zachvaty svojho dietata mame 16 mesacnu dcerku... Ktora je ziva nespava nam poriadne v noci a cez den uz vobec... Ma rada deti velmi rada no mame problem so vsetkym ked sa potrebujem najest a odbehnut do kuchyne vsade je pri mne odstrkuje ma od linky ked nam robim jest chcce ist len na ruky s manzelom byt nechce vobec uplne hystericky place trieska do dveri... Nervaci pri obliekani ked jej nieco zakazeme vrieska trepe sa ziape tak ze sa ide povraciat hlavu si bucha o stenu ked ideme von a z ihriska tak sa trepe a ziape mna sticuje kope vsetci sa na nad divaju a mne je strasne trapne ako zvladate toto ten odchod z ihriska ked vidi niekde obchod zoberiem ju orec lebo beha neustale dnu zase to iste my uz nevieme ani normalne fungovat

jania023
27. feb 2019

@monica222 skoc za lekarom nech ju vysetri. To ze dieta nervaci by bolo ok ale ked si bucha hlavu o mur alebo sa facka moze byt znak autizmu, samozrejme aj nemusi a moze byt iba vzdorovita. Rozprava uz nieco?

hettinka
27. feb 2019

@jania023 nestraš ju ... moja to robila tiež, nervy, hádzanie sa o zem, divadelné predstavenia na dennom poriadku. Tiež mi tiekli nervy, zvládala som a nezvládala na striedačku, hlavne ak sa do toho niekto staral a dával rady (babky, príbuzenstvo, kamošky). Obliekala som ju pri oblúbenej pesničke, ešte aj nejedla a mala obdobie od 1 do 2 rokov, ked od 3:00 do 5:00 sa v noci chcela hrávať ... hrozné obdobie. Do roboty som si chodila oddýchnuť!
Ale žiadna autistka nie je, už má skoro 18 a je z nej normálna, šikovná baba.

Inak, na ihrisku som zistila, že ona nezvláda odísť hned ako jej poviem. takže som jej trebárs 10 minút povedala, že pôjdeme. Po 5 minútach zasa, že ešte sa tuto pohrá chvíľu a pojdeme. A potom sme už fakt išli. Občas boli revy, ale postupne sa podarilo aj bez plaču. Ale stalo sa, že si spomenula aj doma, že tam ešte chcela byť a revala s odstupom času. Dnes sa na tom smejeme, vtedy mi do smiechu nebolo. Aspoň že sme nebývali v paneláku, lebo by na nás asi zavolal niekto sociálku.

jania023
27. feb 2019

@hettinka nestrasim ju. Ja niesom lekar a len samotny fakt ze je to a to nestaci. Pisem ze je to jeden z priznakov to samozne buchanie hlavy vsetko ostatne je len vzdorom.
V jazdom pripade treba navativit lekara ten bude najlepsie vediet co je pre malu dobre.
Autisticke deti malo rozpravaju tak preto sa pytam ci mala rozprava. A hovorit jej ze jasneee to je normalne tiez nieje v poriadku.
Mam synovca ktory je - bol autista od narodenia a presne toto robil ale ako rastol tak sa to pomaly vytracalo. Chodil do skoly pre autisticke deti a dnes ma 11 a uz je v normalnej triede asi uz 2-3roky cize « vyrastol » s toho

pribinak
27. feb 2019

@jania023 naco ju strašíš autizmom? Co tu robis diagnostiku ci co?

@monica222 normalne slecna dospela do obdobia vzdoru a je to nervacka ako sa na babu patri
Proste skusa co dosiahne ked urobi cirkus, skusa, kde su hranice

hettinka
27. feb 2019

@jania023 v 16 mesiacoch ani jedno z mojich detí nerozprávalo nič, len mama a baba ... ešte je malinká na nejaké uzávery, spýtať sa lekára môže, ale v takomto veku je to predčasné zbytočne sa stresovať preto, že reve a málo rozpráva. Ja som sa tiež lekárky pýtala, či je to normálne, ona povedala, že nie je to úplne bežné, takto hysterčiť, ale že nie je ani hyperaktívna, že to sú ešte "iné deti" podľa jej slov. Dala nám nejaké vitamíny, rybací olej sme jej dávali. Aj v škole sme mali problémy ešte v 1. triede, ale vyrástla z toho v pohode.
Práve si to odbila akoby v detstve a v puberte to bola ťažká pohoda, žiadne extrémne prejavy.

jania023
27. feb 2019

@pribinak vies citat ci mas chut si len rypnut?
Co jej mam napisat? V mojom umysle nieje niekoho strasit. Uz si videla dieta ktore si samo bucha hlavku o stenu? Ano obdobie vzdoru super ake toto by mal presetrit lekar nie tu na fore.
Ja nepoznam obdobie vzdoru kedze moja mala to nerobila. Fakt ze si mala ublizuje nieje v poriadku. Mozno to vidim iba ja tragicky a pani to myslela uplne inak a proste je to uplne inak ale tu jej nik neporadi my niesme lekary.

domichrumi
27. feb 2019

@monica222 aj podľa mna skúša kde sú hranice 🙂 moja veeelmi vyvádza keď odchádzame z ihriska a tiež u nej funguje keď jej postupne hovorím že ideme... ideme ... už ideme domov. Ihrisko ide spat, chce si oddýchnuť aj deti idu domov už... a ona to väčšinou pochopí a odijdem bez kriku... alebo začne kričať až neskôr 😂 beriem to tak že nás naozaj skúša. Ja som ale dosť pevná a nedám sa odbiť proste musí byt pl mojom alebo kompromis proste nedovolím aby mi skákala po hlave a aby som sa ja prispôsobovala jej. Prispôsobujem sa jej cely deň, robím všetko preto aby bola spokojna a stastna a na oplátku čakám rešpekt a počúvanie. Samozrejme niekedy spravíme kompromis... len podľa mna naozaj ide o to že ty sa musis nastaviť že ty si mama ty si autorita, ona je malinká má obdobie vzdoru ale spolu to zvládnete a ona ta nakoniec bude pekne počúvať 😉

hettinka
27. feb 2019

@jania023 mám ešte niekde nejaké videá, pošlem ti? 😃

Ale jasné, nech sa radšej spýta lekárky, tej cez ruky prešlo veľa detí a vie sa kompetentnejšie vyjadriť. Keď dnes je také moderné hneď hľadať diagnózy ...

jania023
27. feb 2019

@hettinka mna pubera este len caka teda moju malu a kedze nemala obdobie vzoru tak sa pripravujem ze to bude sila😂

hettinka
27. feb 2019

@jania023 syn bol ako dieťa kľudný, ale odkedy prichádza do puberty, klame až sa hory zelenajú a ešte ani polrok nebol a už sme boli pozvaní do školy ... čo ti poviem. A to nás ešte pravá puberta len čaká.

jania023
27. feb 2019

@hettinka ja si pametam prihodu ked som mala ineho synovca a ten ked si mu nekupila co chcel sa smaril v obchode o zem a krik😜
Raz som ho mala a s malou mal asi 5 a moja mala 4 a otacam sa ze kde mam deti o oni obaja lezali v obchode na zemi a stebotali si, ze hanba neskutocna a ked som sa pytala malej ze preco lezala na zemi tak ze si lahla k bratrancovy ze stranda nee
😂

jania023
27. feb 2019

@hettinka jeej to poznam, nemam doma tvojho syna nahodou?
Mala dostala poznamky a te to sa pani ucitelka pomylila a chcela dat unej Diane nie jej, no co nato povedat😊

pribinak
27. feb 2019

@jania023 áno videla, sestra je ucitelka. Deti sa od zúrivosti aj hryzu, fackaju a inak zúria.
Vyrastú z nich normslne deti, bez diagnóz, proste toto je obdobie, ked idu velmi rychlo vpred s nestíhajú to spracovať, nevedia rozoravat, ani vyjadrit co chcu ci potrebuju
To ze si búcha hlavu vobec nemusi znamenať autizmus, kludne to moze byt vacsi temperament a nic viac

Pýta sa ci rozprava? V jej veku riesit rec je bezpredmetne

Dnes je strasne moderný autizmus, akoze tu na koni ma kazde diets diagnostikovaný autizmus.
By si bola prekvapena, ale vela matiek, ktorých deti maju dgn autizmus by ti povedalo, ze ich deti boli v rannom detstve kludne a velmi spokojne deti

Dobrú noc

monica222
autor
27. feb 2019

@pribinak I
@hettinka
@jania023
@domichrumi
Baby dakujem ja som robila s autistickymi detmi viem ako to prebieha dokonca neter mame 4 rocnu ktora ma autizmus ale ozaj slabyy ale napriklad ona nie ze uplne na totalku trieska hlavu proste sedi a bucha si ju a vrieska ja viem ze asi vsetko toto je normalne ale ja som taka ze nepovolujem ale niekedy uz mam tak vsetkeho dost roky som robila s detmi mala som vsetko pod kontrolou a svoje dieta mam pocit ze nezvladam a najma ked vidim tych ludi jak na nas hladia nasa mala je dost akcna my celkovo aj od narodenia nespavame ani dni ani noci je to dost narocne a este ked si oredstavim ze pride puberta jojha😭😬😃

domichrumi
27. feb 2019

@monica222 máš všetko pod kontrolov, si určite perfektná mamina! Nepochybuj o sebe, snaž sa si nič nevyčítal. Je to ako je... a je to len obdobie 😉

monica222
autor
27. feb 2019

@pribinak
Ona stale trepe babka mama dedo papa hoja hopa hapa akoze hapalo nono bum ujo teta 🙂

pribinak
27. feb 2019

@monica222 ale si len unavená a vyčerpaná. Je to normalne, vsak si clovek. Slecna je proste temperamentná ;)

hettinka
27. feb 2019

@monica222 to sa musíš proste odosobniť a cudzích ľudí neriešiť. Ja som sa časom už tak vycvičila, že mne to jej revanie proste nič nerobilo, vedela som, že či sa jej prihováram alebo nie, riešim alebo nie, prosím alebo nie, dohováram alebo nie, bude revať tak či tak. Práve že čím viac som sa snažila, tým horšie to bolo. Ked mala "obecenstvo", revala viac.
Ona v stave plaču nezniesla ani pritúlenie, bila ma, ked už vedela hovoriť revala nechaj mááá, pusti mááá.

pribinak
27. feb 2019

@monica222 vsak fajn, ale asi ti nedokaze povedat, ze nechcem toto ale chcem toto, alebo toto mi chuti s tamto nechuti

jania023
27. feb 2019

@monica222 neboj do puberty sa este vyspis. Budes mat obdobie raja tak od 3 rokoch do 11 ci 12 si pospis.😊
Je pravda ze ak sa staras o cudzie dieta tak dokazes byt nad vecou ale ak sa jedna o to tvoje tak zrazu co bolo doteraz nirmalne povazujes ako nieco nenormalne.
Skus zbehnut k doktorke koly pokoji na dusi. Mozno si len unavena a viac citliva. Kup si magnesiu a brom pomaha v pri strese. A hlavne skus sa vysoat a obrnit trpezlivistou

monica222
autor
27. feb 2019

@domichrumi
@pribinak
Baby ste zlate dakujem no u nas je peoblem ze manzel jazdi na kamione cize je malo doma ale zase moja mamina ta ma vzdy tak nakopne podpori len tym ze ona ma este aj ten spanok na prd... Jedna ste to tu aj spominali ze mala byvala v noci hore aj my mavame take dni ce cez den spi pol hodku a potom v novi v kuse hore a este do toho je slecna dve hodiny v kuse hore a potom zase ide pospat ja neviem ci aj tymm ze nam nespava byvava nervoznejsia :(
@hettinka
Presne toto aj my prihovaram sa v dobrom proste nie zvysim hlas nie a niekedy uz aj vybuchnem capnem jej po riti ozaj ked je uz moc zle potom ma to. Mrzi.. A presne ako pises cim viacej sa snazim tak je to horsie...

gabulienka623
27. feb 2019

@jania023 aj moj synovec si v cca roku búchal hlavu o stenu. Bol neskutočne vzdorovity, aké záchvaty mával to som ešte nevidela. Dnes má 7, vzdor pominul a je úplne normálny. Osobne si myslím, že je to súčasť vzdoru. Každé dieťa to prežíva inak, niektoré veľmi intenzívne

danula.ch
27. feb 2019

@monica222 skus vyjadriť za ňu jej pocity, ale nie, keď hysaci. Malo by jej to pomôcť prijať skutočnosť. Pri odchode z ihriska napríklad, že vieš, že by sa ešte rada ostala hrat, ešte chvíľku môže a keď prídeš za ňou zase, tak už budete musieť ísť. Keď sa bude cítiť chapana, bude pokojnejšia. Keď ťa nenechá variť, tak že vidíš, že by sa s tebou teraz rada hrala, tak hneď ako u varis obed, pojdete sa zahrať. Veľa mamičkám pomohla učia veža, aj ja ju zvazujem. Skúste sa aj u psychológa poradiť. Určite nie ste zlí rodičia, len niektoré deti potrebujú iný, citlivejsi prístup, aby vedela rodina normálne fungovať.

juliet86
28. feb 2019

ja by som ti odporucala vyuzit odborne poradenstvo na vsetkych frobtoch. knihu a kurz respektovat a byt respektovan. resp. kvalitneho psychologa pre vas obe. dalej poradenstvo na stranke prosimspinkej.cz dalej ked hysaci popisuj jej pocity. vidim ze si smutna vidim ze si nahnevana. rozumiem ti. aj ja som smutna ked mi nieco nevychadza nedostanem to co chcem. chces aby som ta pomojkala? ponukni objatie. ber to cele ako vedecky projekt. identifikuj spustace a pracuj na tom. verim ze to zvladnete. nevahaj poziadat o odbornu pomoc. neznamena to ze si zlyhala znamena to ze ti zalezi na spokojnosti dietatka a teba