Nerozumiem trojmesačnému dieťaťu

16. aug 2021

Moje dieťa má Ochvîľu 3 mesiace a ja mu absolútne nerozumiem prečo plače. Neviem rozlíšiť prečo plače. Skúšam či treba prebaliť, nakŕmiť, pohrať sa no on len stále mrnci alebo plače. Čo mám robit? Cítim sa ako neschopná matka. Materinský cit mi asi nič nehovorí

ivangeline
16. aug 2021

Hmm. Malo spanku. Vela podnetov. Travenie. Su take najcastejsie... Hadam nic ine vazne to nie je. 🙂 Coskoro vyrastie. Od tych 6m to bude vzdy lepsie a lepsie. Vela sil prajem.

denda007
16. aug 2021

Ja som mu tiež nič nerozumela tak som mu vždy vopchala cicku, a bol pokoj svätý 🙂 poväčšine bol vždy hladný. Akurát teraz je stále zavesený na cicke 🤔

tenerifka
16. aug 2021

Mozno chce len pritulit, mozno nevie ako zaspat, mozno ho boli brusko, mozno.....ty myslis, ze druhe matky automaticky vedia, preco dieta place? To by uz mali Nobelovu cenu, nema to nic spolocne s materinskym citom, proste babatko nevie rozpravat a velakrat je tazke co i len odhadnut, co mu je, treba toto tazsie obdobie prekonat, ako bude rast, hybat sa, bude mat nove podnety, zamestna sa na chvilku aj sam

evkamotka
16. aug 2021

Treba vsetko postupne poskusat. Niektory den ti to vyjde, iny nie. Nevadí. A matky nie su telepatky, vsetky to davame stylom pokus omyl

petamich
16. aug 2021

moj ma sice iba jeden mesiac ale materinsky instinkt tak ako ho vsetci opisuju, ze matka skratka vie sa zatial nedostavil 🤷‍♀️ takze skusam presne to co ty a dookola metoda skuska omyl, jeden den zaberie x a druhy uz nie a tak ideme dalej den za dnom 🙈 a ver mi tiez si pridem ako najhorsia matka na svete ale nebude veru tym 😃

jazula
16. aug 2021

Ja mám tiež 3mesačné bábo, prvé, tiež sa učím. Hlad sa snažím podchytiť ešte predtým ako by preto plakala (signál je, že tak vyplazuje jazýček, akoby sa oblizuje), ale ak preto plače, je to taký naliehavý nárek. Takže to už rozoznám teraz chvíľku. Ale inak idem na to vyraďovacou metódou 😁…skúšam zobrať na ruky nech si odgrgne (má reflux, takže to je u nás častý dôvod nespokojnosti), ak nepomôže, tak kuknem plienku, niekedy sa stačí prihovoriť, pritúliť a trošku na rukách pohojdať. A materinský inštinkt podľa mňa znamená to, že sme pripravené bábu pomôcť a ľúbiť ho a nie, že hneď všetko vieme…to nemáme odkiaľ a pôrodom nám nikto info do hláv nenalial…to sa naučíme skúsenosťami na situáciách s tým svojim bábom. Takže už to, že sa snažíš a trápia ťa nejaké tie medzery pre mňa znamená, že si dobrá mama 🤗.

lucka_ke
16. aug 2021

už aj zúbky môžu začínať bolieť, môj mal prvý zub ako 5-mesačný, cca od 3 bol tiež plačlivý bez zjavnej príčiny

ankare
16. aug 2021

Neboj, si úžasná maminka. Nie vždy matka rozumie dieťatku. Ani staršiemu. Držím palce!

lenicka777
16. aug 2021

Neboj sa aj ja som mala ten pocit ze som neschopná a nič neviem a stále som volala mame co mam robiť čo mu mam obliecť prečo plače kedy ju dat jest, skúšaj fakt kadečo možno je hladný možno smädný trosku vodičky po lyzickach pomasiruj bruško pocvic nozkami pritul ho alebo daj na plece od grgnut ak má tazobu ale určute nie si neschopná 💕🥰😘 tvoje dieťa ta ľúbi a ty jeho určite tiež

maminkadeticiek
16. aug 2021

Mna by zaujimalo nieco ine.Kolko hodin v noci a kolko hodin cez den spavas ty?

mabenn
16. aug 2021

Nejake tipy: zavinovacka, odgrgat po jedle, masirovat brusko, resp ja som pila asi feniklovy caj ked som kojila, dobre prdel a kakal..dieta sa bude kazdu chvilu menit a budes riesit vzdy nove veci ..tie zaciatky su narocne a trvaju...ale prejdu...vsetky zeny to tak maju, na kazde dieta plati nieco ine, skusame...drz sa a odvahu

zuzipuk
16. aug 2021

Ja mám druhé a sú chvíle, keď netuším čo s ním mám robiť, tiež má 3 mesiace 😀 väčšinou má ale problém s grgnutím, prdnutím... alebo je hladný, smädný... Niečo proste buď do neho vojde alebo z neho a potom je pokojnejší. Hlavne sa skús vypnúť občas, neboj sa, bude lepšie, isto si skvelá maminka, daj vám čas, zohráte sa. 🙂

katkaseiner
16. aug 2021

ja obcas nerozumiem ani placu mojho 6rocneho a 9 rocnej... proste revat ako tur a nevediet povedat preco.... necudujem sa ze nevies preco place 3mesacne dieta...
Tam to bude o teple, zime, jedle, piti, zastavenych prdoch, spadnuta hracka, kolika, proste cokolvek... hlavne klud.

ailiba
16. aug 2021

Presne ako môj syn.... Do 3 mesiacov stále plakal, malo spal. Moja skúsenosť je, že keď nie je pokakany, precikany, nie je mu zima, hladný, nič ho asi neboli, tak jednoducho plače, je to male dieťa. Môjho to postupne prešlo, ale neprišla som na to, čím to bolo. Od 3 do 6 mesiacov to bolo už lepsie a po 6 už neporovnateľne lepšie. Ale úplne chápem, ja som bola tiež na maslu. Určite nie si neschopná mamička, postupne to prejde, uvidíš.