Nepokojné 8 mesačné dieťa

19. jún 2021

Zdravim,mam 8 mesac e dievcatko a celu noc sa pretaca vkuse z chrbta na brucho a naopak. To je v poriadku lenze ona stale pritom place. Trva to uz vyse 2 mesiacov,nic cele noci nerobim len ju pretacam lebo sa jej zasekne rucka,otoci sa na brucho dvihne hlavu hned sa zobudi. Nespim nic po nociach,som sama,manzel na tyzdnovkach,druhe dieta vo vedlajsej izbe ktore tiez sem tam poplace v noci. Ale pri nas spat nechce lebo ved sa nic nevyspi. Uz neviem co mam robit. Ma 2 zubky vonku. Som totalne vystavena nevladzem nic. Ze to prejde. Ale sakra kedy? 2 mesiace je uz dlho,nic po nociach nespim ☹ dakujem za rady

ledgerka
19. jún 2021

8 mesacna by s uz mohla vediet sama kadejako popretacat a aj zaseknutu ruku si vybrat. To zvladol moj 6 mesacny. Co ked ju nechas tak? Mozno len hlada dobru polohu na spanie a tym ze ju stale otacas si ju nevie najst. Ja osobne nereagujem na zaplakanie. Az ked vidim po chvilke ze sa naozaj niecp deje. Vela krat po minutke opat zaspi.

patka06
19. jún 2021

Možno jej je teplo, možno ju bolí bruško ...skús večer tesne pred spaním nedávať mlieko,
Chvíľku ju nechaj nech sa sama uloží, nájde polohu, v ktorej sa cíti dobre

autor
19. jún 2021

@ledgerka ked ju necham tak,kruti sa stale otaca. Nenajde si sama miesto. V pohode aj 2-3 hodiny to robi. To nieje len zaplakanie,to je vreskot. Zaplakania neriesim vobec

autor
19. jún 2021

@patka06 inak my nezaspi vecer. Vypihe mlieko a hned zaspi. Mam ju na rukach,drzim ju este kym si odgrgne a az potom ju dam do postielky

patka06
19. jún 2021

moja dcéra mala podobné problémy ako opisuješ práve z mlieka pred spaním, pretože jej bolo po ňom v noci "ťažko", /nemá žiadne intolerancie/, na radu pediatričky som jej prestala dávať ...a prespala celú noc, bez problémov
Skús jej dať večer napr. kašu

autor
19. jún 2021

@patka06 vecer ma kasu,cca o 17-17:30 a o 19:30 mlieko a tak zaspi. Bez mlieka stale plakala a zaspala az po flaske

marion30
19. jún 2021

Aj náš Maťo to robil, ešte si aj hlavu obuchaval o postieľku zo spánku,kúpili sme cestovnú postieľku a hotovo.nikde sa nezasekne a môže sebou aj hádzať 🙏😅🤗

autor
19. jún 2021

@marion30 nasa mala ma mantinel,takze tiez sa moze krutit kade tade a neublizi si. Ide mi o to ze pri kazdom pretoceni place a zobudi sa

andreatytler
20. jún 2021

Podla mna je jednoducho vzrusena z toho ze sa vie pratacat. Ked deticky objavia schopnost vlastneho pohybu, tak je to pre ne tak vzrusujuce, ze to nevedia vypnut. Aj ked su unavene, musia skusat. Nezacala tiez so svornozkovanim alebo nema snahu sa dat na 4?
My sme zatial mali najhorsi spanok prave v obdobi ked zacal stvornozkovat. On sa v tom istom case zacal aj pretacat a sadat si... Bol na nezastavenie. A trvalo to dlho... aj 3 mesiace odkedy zacal stvornozkovat.
Vykasli sa na varienie a upratovanie a ak sa ti ziada, lahni si cez den zdriemnut si.
Ked sa mu ta ruka zasekne, tak nie je schopny si ju sam vyslobodit? Skusila si ho niekedy nechat? Oni sa hned zacnu zlostit a plakat, ked nieco nejde, ale treba ich nechat trochu poplakat a nech sa snazia, lebo len tak sa naucia. Mozno par noci, bude nesmierne uplakanych, ale je sanca ze sa to nauci... ale neviem ci ma dost sily na to aby si tu rucku vyslobodil. Nemate nahodou velmi makky matrac, kde sa zabori, alebo sa mu ruka zamota do deky? Mal by spat len na tvrdom matraci a nic ine v postielke.

marion30
20. jún 2021

Chápem, mantinel sme mali tiež...tak potom je to o tom že sa naučila otáčať ,dala by som čajík na noc s medovkou alebo harmanček na skludnenie mysle..

autor
20. jún 2021

@andreatytler ano vie uz stvornozkovat a uz si aj par krat sadla. Musim skusit ten cajik v noci. Tak zdriemnut sa neda,mam este k 2,5 rocneho chlapca ktory cez den uz nespi,cize nieje vela casu na oddych. nie nema ziadne deky nic v postielke. Lebo syn mi take veci nerobil,on od 5 mesiacov spal celu noc bez mlieka. A to trva az doteraz. Ano nechala som ju ale nepodarilo sa jej to. Pomaham jej az ked to skusa sama a nejde jej to. Ona tak sa vie rozplakat ze zobudi aj maleho vedla v izbe. Dakujem za radu