Nepokojné 6 týždňové bábätko

janynyna
24. okt 2018

Ahojte maminky. Prišla som si sem k Vám pre radu. Mám malé 6 týždňové bábätko. Keďže mam problém s mliečkom tak skoro od narodenia je a UM. Ja už mliečko nemám vôbec. Malinkemu som zo začiatku dávala Nutrilon ale keďže bol stále nekludny dala som mu bebu nič sa nezmenilo. Teraz sme prešli na sunar a stále je to rovnaké. Malý je stále nekludny, stále sa pučí, plače a ako keby bol stále hladny. Som s nim objednaná na gastro ale až 7.11. Do vtedy sa asi zbláznim. Mates tým niektorá skúsenosť. Aspoň keby na rukách bol kľudný ale zaspí a 15 min. A je zase hore.

peppita
24. okt 2018

@janynyna bohuzial to býva,my tiez sme nepokojni,ma 8tyzdnov a vkuse sa puci,mece.brusko ho trapi.mam dvojrocnu dcerku,ta mala to iste.pomohol jedine cas.moj sa casto upokoji pri digestore.skus ho nosiť ,daj kvapky, probiotiká.a s tym spankom to iste,jedine mi potiahne v nosiči,alebo kočíku,tam ho dokazem uspat dalej zatial.

janynyna
autor
24. okt 2018

@peppita a tiež je na UM?

srnkaknm1
24. okt 2018

@janynyna môj to mával ale mal aj reflux ale to sme vedeli hneď keďže si grcol keď sa najedol plus k tomu stále na prsníku nacucnuty najedol sa normálne až keď sme mu dali umelé mlieko ja som hneď dala Sunar a ostala som pri ňom aj po gastre lebo bebu nechcel a spánok bol pol hodiny presne ako keby mal v sebe budík zmenilo sa to nejak až po pol roku a to asi aj vďaka dovolenke v Tatrách kde sme ho uvozili a možno aj vzduch ale začal správať raz za deň dve hodiny čo bolo uzasne
Určite to chce čas a zmieriť sa s tým že je nepokojné babo

siska53
24. okt 2018

@janynyna moze mat reflux, koliky.. nasa revala velmi vela do cca 4m. Po 3.m sa to zacalo zlepsovat a do 4.to vymizlo. Ale sme brusko masirovali,odvetrikovali,vela nosili, no pomohol len cas. Este niekto ma skusenost,ze po vysadeni vigantolu a dani ineho Dcka sa to upravilo. To som.neskusala,lebo mi to nenapadlo a tato info sa ku mne dostala az o par rokov neskor,kedze na kona som zacala chodit,az ked mala mala vyse roka..

kika6956
24. okt 2018

My sme mali to iste. Nemen uz mliecko. Nemali by sa tak casto. Nam pomohlo vymenit D vitamin a kvapky na brusko sme davali,cvicili,nnasirovali brusko a uspavali na fitt lopte. cez den toho vela nenaspala,ale aspon v noci spinkala. Skus jej este dat pod matrac nieco aby si jej vyvysila hlavicku a dala som jej do postielky tehotensky vankus a schulila som ju do toho. Az naskor som objavila hniezdo😀. ale aspon trochu to pomohlo a spala pol hodku az hodku v kuse.Jeden cas som ju davala spavat aj na nas velky vankus. Aj ja som toho vela skusala a ked mala 3 mesiace zrazu mi inde nechcela spat len v jej postielke. Drzim palce

danula.ch
24. okt 2018

@janynyna vigantol skus vymeniť za D-Vít z generiky, vigantol robí Veľa bábätkám zle na bruško. Keď sa puci, pritlacaj pokrcene nôžky na bruško, potom povol a tak dookola, mal by sa potom vyprdkat, vykakat. Nášmu to velmi pomáhalo keď bol nekludny. Alebo si len potreboval odgrgnut. Vyzeralo to, ako keby hľadal didi, ocuclaval ma a zrazu grgol a bolo dobre. Skusaj stále dookola, buď papať, alebo kakat, grgnut. 6 týždňové bábätka bezne spia tak krátko. Ja som mojich skúsila hneď zase uspat a niekedy sa podarilo, inokedy nie. V tomto mi najviac pomohol nosič, keď sa preberal, uhojdala som do ďalšieho spánku a postupne sa naučil spinkat dlhšie.

danula.ch
24. okt 2018

@janynyna pri tom spánku ho nezobudia ruky, nerozhadzuje nimI? Používala som ulitku, perfektná vec

miriama11
24. okt 2018

@janynyna na gastre mu asi zmenia mlieko na mlieko pre alergikov.moze mu vadit laktoza alebo aj kravska bielkovina.natrilon ma lacto fee mlieko a ma aj Ha , ale za 6tyzdnov ste vyskusali az az mliek, nemaju sa tak casto menit

lea202
24. okt 2018

tiez si myslim, ze moze by nervozny aj z toho, ze si na dane mliecko ani len nestihne zvyknut a uz sa mu meni za druhe

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
biela_sova
24. okt 2018

@janynyna Ahoj, skus Sunar 1 AR, antirefluxny antikolikovy. Babo z neho dobre kaka a nema reflux. Plus nam v porodnici vrelo poradili, aby, v pripade chlapcekov obzvlast, sme pouzili, ked nezaberie ani masaz bruska ani cvicenie s nozickami, rektalnu rurku. Sami mi ukazali, ako funguje. Babo plakalo mame celu noc, vzali ho, zaviedli rurku, hned sa vykakalo a vyprdelo a take este pokakane sladko zaspalo. Uz sme skusili parkrat aj my a efekt bol ten isty. Nie je to navykove. Ked babatkam dozrie traviaci trakt a nervova sustava, uz ju potrebovat nebudete ;)

biela_sova
24. okt 2018

@janynyna Aha plus este preventivna rada: v porodnici sestricky radili, ze ked sa babo dobre vygrga, nebude mat (taku velku) zapchu a koliky. Ak podavas glasku, drz ju tak, aby cely sosak, dudel bol zaplneny mliekom. Aby tam nebola vzduchova bublina, ktoru zhltne. A po krmeni ho daj dobre odgrgnut. Okrem klasickej polohy vertikalne sestricky davali deticky nwchvilu lezat po krmeni ma brusko, treli im chrbatiky od spodu smer k lopatkam a babatka krasne grgali 🙂 robime tak aj my a funguje to 🙂

janynyna
autor
24. okt 2018

Ďakujem dievčence za každú radu. Tak nakoniec zajtra nás vezmú na gastro. Dúfam, že lekárka príde na to ci sú to kolíky alebo reflux. Ináč partner má dosť časté pálenie záhy ci to malý nezdedil po ňom. Teda ak je to vlastne dedičné.

lenqua_12325
25. okt 2018

Nečítam komentáre ale ste si istá že gastro je také nevyhnutné? Reflux sa d mliekom vyriešiť, zrejme dieťatko trápi kolika, tu vyriešia probiotiká a rektalnal rurka. Poprípade zmena mlieka. My sme sa tiež veľmi natrápili. Malú vôbec nespal cele dni...po 3 mesiacoch sa to upravilo.

lenqua_12325
25. okt 2018

@biela_sova skúste sa dosýta najesť a potom ležať na bruchu. Povracala by som sa. Ale to nič v zlom len na zamyslenie.

biela_sova
26. okt 2018

@lenqua_12325 Napisala som to ako kuriozitux ale na vlastne oci som to videla v porodnici na vsetkych babatkach na novorodeneckej izbe a funguje to aj na nasom. Asi fakt musime postupovat podla pravidlax ze deti nie su zmenseni dospelaci. Maju ine pochody. Ak date cerstvo napapane babo na chrbatx povracka sa. Ja som na chrbate najedena rada... 🙂

miriama11
27. okt 2018

@lenqua_12325 ale ma pravdu aj u nas tak radili a deti sa nepovracali

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenqua_12325
28. okt 2018

@kuravesele rektalnou rurkou sa blížit nedá pokiaľ sa zasunie koľko sa má a do zadočku sa nechá suchá, rurka nijak neublíži a keď prejde kolikove obdobie, dieťatko bude kakať samé.
Pupik je super no nie vždy stačí masáž a Pipík. Probiotiká taktiež nerobia dobre všetkým deťom.
Mňa učiť nemusíte, mám dve deti 😉

lenqua_12325
28. okt 2018

Nepcha*

katrin21
28. okt 2018

@janynyna kvoli kolikam na gastro?? fuha, to by tam mali denne iny natresk...
Podla mna trosku prehanas, treba mu pomoct kvapkami a rurkou, masirovanim bruska v smere hod. ruciciek a toto obdobie prote prezit.. koliky su bezna vec...
Rurku naolejuj a jemne zaved az po rozsireny koniec... cvicit nozickami a ked ju vysuva,dat naspat.. takto asi 2-3 minutky, krasne sa vyprdka, mozno aj vykaka.. Kup si ale makku silikonovu s priemerom 5mm, v zdravotnickych potrebach.... ta je super a nie je tvrda, nic nehrozi .. kludne aj 2-3x denne, ono to prejde okolo 3-4 mes potom pekne samo.
a do kazdeho mliecka 8kvapiek SAB SIMPLEX. tak nam radili aj v nemocnici na Jiske, ked mala mavala koliky a pomahalo to...

janynyna
autor
28. okt 2018

@katrin21 ja som i gastro nevymyslela. Poslala nás tam detská doktorka. Lebo maly podľa nej malo priberá. A rektalnou rurku používame a aj kvapky proti prdikom.

lenqua_12325
28. okt 2018

@janynyna doktorku pošlite do kelu. Nie všetky deti idú podľa tabuliek.

katrin21
28. okt 2018

@janynyna co to je malo?? kolko pribral za ake obdobie? nie kazde dieta pribera rovnako... kolko papa a ako casto? vracia?

este odporucam nosenie na tigrika, vygoogli si to, ake to je 🙂 dolu bruskom na predlakti

janynyna
autor
28. okt 2018

@katrin21 250g za dva týždne. Doktorke sa to zdá málo. Viem, že nie všetky deti rovnako priberaju. No malý je stále nekludny aj po napapani. Papa každé tri hodinky niekedy je to aj menej.

janynyna
autor
28. okt 2018

@katrin21 a malinký grcia po každom napapani.

malinajahoda
29. okt 2018

@janynyna 250g za 2 týždne? A co mame povedať my? U nás je to 400g za 6 týždňov!

malinajahoda
29. okt 2018

@janynyna a nemáte reflux?

lula313
29. okt 2018

@janynyna my sme mali koliky 4,5 mesiaca a slabinovy pruh s priškrteným vajecnikom. P*ca doktorka, to zdiagnostikovala ako uzlinku a dcéra bola až do ďalšej poradni kvôli tomu v bolestiach a len zázrakom o vaječník neprišla. Určite sa treba pýtať na vysetrenia a hľadať spôsoby, ako dietatu pomôcť. Cvicit, masaze, probiotiká dávať, ale nám napr. biogaia spôsobovala krce, samozrejme nedavat vigantol, ale komerčný d vitamín. Držím palce, presli sme si tým, je to hrozne 😞

janynyna
autor
29. okt 2018

@malinajahoda čože? Tak malinko za 6 týždňov. A zistili niečo bábätku. Ja s malým idem dnes k doktorke tak sa jej chcem spýtať na ten reflux.