Nepokojné 4 mesačné dieťa

monika494
8. nov 2018

Dobry den, vedeli by ste mi poradit?
Mam 4.mesacnu dceru. V poslednom case je podchvilou nespokojna, pri jedeni /plne dojcena/ sa odtiahne a zacne sponovat a plakat /cvicime s nozickami, davame espumisan - sem tam si prdne/.ked jej dam flasu s vodou ci cajom tak kludne pije no ked ju dam opat k prsu tak zasa zacne strajkovat.v noci i rano sa kludne naje. Tiez si cmula prsty i paste aj ked je na brusku tak ju to obcas chyti /zubky sme skusali hmatat no nic sme neobjavili/.
Preco je taka nepokojna?

zaspi.

vivien16
8. nov 2018

@monika494 toto presne robí aj môj akurát má o mesiac menej a s tým, že začne plakať keď má prsník v ústach. Niekedy si myslím, že k večeru mám už menej mlieka tak preto je nespokojný.

mischelin89
8. nov 2018

@monika494 mozno kojaci strajk. Aj moj mal v tom veku. Pomohlo davat prso ked zaspaval alebo spal. Inak mi vobec nejedol. Preslo to a uz tahame 14 mes. Inak ak z flase taha bez problemu, taha sa mu lahsie a potom sa mu nechce z prsa. Takze flasu mozno zvazit, kym je problem s mlieckom. Teraz caj nepotrebuje, ani vodu. A ani nemyslim, ze to ma suvis s mnozstvom mlieka, ja som vzdy mala a mam dodnes vela. Drzim palce 🙂

monika494
autor
9. nov 2018

@mischelin89 a kolko asi trvalo toto strajkove obdobie? No, mala spi tak 30-45min a tak 2x denne.hlavne v kociku..

luba41
9. nov 2018

@monika494 obdobie skončí-ked zase zabudne na flašu a cumel..potom sa začne správne prisávat, následne sa zase zvýši tvorba MM /pretože nesprávny prisatím poklesla/..flaša nie je to len o tom, že z niečo rýchlejšie, ale že dieta sa inak prisáva na flašu, inak na prsník..cmulanie prstov=nedostatok kontaktu s mamou..

monika494
autor
9. nov 2018

@luba41 flasu odkladam do police ☺

luba41
9. nov 2018

@monika494 nee do police..úplne schovat..nikdy nepotrebuje piť z flaše s cumlom..normálne neskor používat pohariky, naustky, sosaky a pod..

mischelin89
11. nov 2018

@monika494 ja ani neviem. Mesiac mozno mesiac a pol. Vahu udrzal ale pribral len par gramov.