Nepokojné 4-mesačné bábätko

6. jún 2023

Ahojte, mám predčasne narodené bábätko, teraz má 4m, mal by mať len 2. Posledné dni je nepokojný. Stále sa trhá, rozhadzuje rukami, kope nohami, vyplazuje jazyk, pučí sa a aj v tváričke mu vidno že nieje spokojný. Pritom je prebalený, napapaný a venujem sa mu. Hocikedy začne plakať. Mám ho na sebe nedobre lebo mrnčí, to isté robí keď si ho dám na kolená a rozprávam mu ta sa pučí, kope ma a mrnčí.. Neviem čo ešte skúsiť aby dobre bolo :/ mali ste to aj vy tak? Čo s tým?

simona92101
6. jún 2023

Bolave brusko,skryty reflux?

autor
6. jún 2023

@simona92101 bruško nie, to ináč plakal. S bruškom sme mali problémy.. A s tým refluxom čo?

simona92101
6. jún 2023

Skryty reflux,t.z. mlieko nevyvracia ale len cestuje do ust a naspat do zaludka.kyseliny palia aj v hrdle aj v zaludku,je to neprijemne a bolestive.dieta je nepokojne,moze preglgat neustale,čkat,zle spat,pučit sa

autor
6. jún 2023

@simona92101 ja viem čo to je 🙂 ale čo s tým?

petronellla87
6. jún 2023

Nasa ma tiez 4m a take umrncane obdobie... Nakoniec som zistila ze je za tym zvedavost😂kupila som nosic z ktoreho na vsetko co robim vidi a je spokojna, ju len nebavilo lezat😀

simona92101
6. jún 2023

Tak,zalezi ci je kojeny ci na UM.treba antirefluxne opatrenia,vyvysena poloha,nenatriasat po jedeni,papat menej a castejsie,a vzdy nechat vo vyvysenej polohe kym mlieko sadne.u nas pomohol sirup gastrotuss alebo tablety Gastrocynesine