Nemáte strach, keď sa idete kúpať s dieťaťom na kúpalisko?

27. mar 2024

Ahojte maminy, nemate strach ked ide sa vase dieta male 2-3 roky kupat na kupalisko alebo hoc kam kde je voda, ano stale sme pri nom a dohliadame len sa moze stat, ze sa posmykne padne do vody alebo sa vysmykne z ruk proste hoc co. Nemate strach ze vdychne vodu, ostane v dychacich cestach alebo dostane do pluc? Preto sa bojom s detmi chodit na plavaren k moru atd. dakujem za rady

klarissa25
27. mar 2024

Však mu daj rukavniky alebo inú pomôcku

zooeynka
27. mar 2024

V tom veku by davno vedelo plavat keby si chodila na baby plavanie. Ale inak nie, nebojim sa toho. Na to som tam, aby som nehodam zabranila.

thereisabear
27. mar 2024

Nosí rukávniky. Áno, môže sa stať všeličo, ale aká je šanca? Denne sa milióny detí kúpu bez toho, aby sa utopili.

guudy
27. mar 2024

Nebala som sa, lebo mali rukavniky a vedeli plavat.

veselo_neveselo
27. mar 2024

Treba deti naucit plavat, od najmensieho veku. Aj uplne male deti sa dokazu naucit, ze sa vo vode maju obratit na chrbat a tam budu splyvat. Ide len o to, aby nepanikarili, lebo reflex nedychat pod vodou maju od malicka 🙂

zojanka
27. mar 2024

Ale veď škaredo ublížiť si môže aj na ihrisku, doma, na schodoch, ... na to je rodič, aby dával pozor a v prípade nehody situáciu riešil.

reanda
27. mar 2024

nie

biglovemom
27. mar 2024

Nebojis sa ist von ze ta zrazi auto?
Nebojis sa ist na ihrisko ze spadne z preliezky?
Nebojis sa ist autom ze do teba naburaju?

Kebyze rozmyslam ako ty dam si asi gulku do hlavy

Stat sa moze hocico a hocikde / my chodime od lyzi,kupko ,bike (20-40km) a ano , urazy sa stavaju a aj nam stali.
Ale to patri k zivotu🤷🏼‍♀️

anjelicek26
27. mar 2024

V tom veku mali integrovanu vestu alebo rukaviky.. a áno oči mam aj na zadku odkedy sa deti narodili a na kupku plavarni to platí dvojnasob.. nebojim sa,ale rozhodne tam nerelaxujem.. chodíme každý týždeň odkedy sú maly.. keď sa konečne najmladšie dieta naucilo v 5 rokoch plavat,tak to bola obrovska ulava..

biglovemom
27. mar 2024

A k otazke…nie nebojim chodime od ca 2mesiacov na kupka.( v lete more)nesmykli sa, ani nic podobne co pises

jesenzima
27. mar 2024

Moje deti sa už šmykli,potopili, nadýchli vody,a sú živé a zdravé.. to, že zhltnes/nadychnes sa vody, k zábave vo vode jednoducho patrí. Môže sa to stať aj doma vo vani... Preto si tam ty, dospelá osoba, ktorá dohliada a stráži svoje deti a v prípade núdze okamžite zasiahne 🤷 keby som nechodila všade tam,kde sa deťom môže niečo stať, asi by sme naozaj nechodili nikam ..

simona20201309
27. mar 2024

O tom suchom utopeni som nepočula celých 40r....
Zrazu sa minulý rok na to utopilo 1 dieťa a zrazu ma každý paniku.
Podľa mňa je pravdepodobnosť suchého utrpenie 0,00001

petik22
27. mar 2024

@simona20201309 nám sa to stalo s dcérou na dovolenke. mala rukávniky, proste ju pri brehu zrazila vlna - nie vôbec veľká. Jediné šťastie, že sa o "suchom utopení!" písalo ten rok dosť v médiach, vedela som rýchlo zareagovať. vyviazla bez ujmy...

janka_266
27. mar 2024

preto hneď ako to bolo možné sme začali chodiť na baby plávanie, keď nič iné sa nemá naučiť, tak plávať sa naučí. pre istotu.

jana_eyre_2
27. mar 2024

Samozrejme ja sa bojím o svoje deti, aj sa bojím že ich zrazí auto, alebo že narazíme keď v ňom ideme, aj že sa utopia, alebo že ich niekto naloží do auta a unesie.. bojím sa všetkého.. ALE!!! Práve preto že sa tak bojím snažím sa ich učít samostatnosti a tomu, čo by im mohlo pomôcť v prípade nebezpecia.. vždy na nich dohliadam (čím sú starší, tým viac nenapadne) a vždy sa snažím zabezpečit to, čo je v mojich silách.. čiže - aby ich nezrazilo auto, musia poznať pravidlá cestnej premávky a hovorím o Tom odmalička.. aby sme nenarazili, tak odmalička im komentujem cestnú premávku a máme bezpečné auto s bezpečnymi autosedačkami.. aby sa neutopili, tak som ich naučila plávať a potápať a pravidlá ako sa chovať v preplnenom kúpalisku..
Aj ich učím ako sa chovať voči podozrivým cudzím, aby vedeli ako sa zachovať.. a snažím sa myslieť na všetko čo ich môžem naučiť aby som mohla kľudnejsie spávať..

Nikdy sa neprestanem báť, či mali 2 alebo 10rokov.. ale chcem aby boli slobodní a aby zažívali život a jeho krásy, tak sa snažím ich neobmedzovat ale učiť aby boli opatrne.. to treba robiť odmalička.. aj ty môžeš začať.. báť sa budeš vždy, ale dieťa bude rásť a nie vždy mu budeš na blízku.. o Tom je výchova dieťaťa.. preto sme sa nikdy nevyhýbali ani kúpaliskam, hoci som sa bála.. mali sme a máme s manželom pravidlá ktoré dodržujeme.. dnes sú všetci plavci, my aj tak s mužom stále pozeráme poocku či je všetko oki.. o pár rokov už tam s nimi nebudeme môcť byť lebo nebudu chcieť.. a tak len dúfam že bude všetko v poriadku..

simona20201309
27. mar 2024

Ja som sa topila niekoľko krát, a vodu som vdychla asi milión krát. Od mala som milovala vodu, potapala som sa, blaznila som sa s kamoškami a toľko co som sa ja napila bazenovej vody, tak to ani nehovorím.

biibiana
27. mar 2024

A preco mas z toho taky strach? Stat sa moze hocico hocikedy. Pluca su schopne vstrebat vodu normalne. Udusit sa kvapkou vody je naozaj rarita.

simona20201309
27. mar 2024

@petik22 a čo ste robili? Ako sa to prejavovalo?

deti95060810
27. mar 2024

nie, nebáli sme sa...
len to bolo také že mm dával pozor na dve deti a ja na najmladšie - popr. sme sa vymenili.
samozrejme ešte jedným očkom pozerať aj na najstaršieho ....
teraz máme doma bazén - takže o čosi jednoduchšie pre nás....

deti95060810
27. mar 2024

@biibiana to môže aj vo vani doma...

januska12323
27. mar 2024

Keď sa nadychne vody tak ju vykašle rovnako ako keď mu zabehne doma z pohára.

ibatanecnica
27. mar 2024

nie nemala som, naháňať sa nenaháňala okolo bazénov a v bazéne mala rukávniky

nikha2809
27. mar 2024

Ja sa bojím len toho, že schytame daku šmakocinku ako rotavirus a pod.kedze sa nám to už stalo

petik22
27. mar 2024

@simona20201309 vieš čo ona bola celkom živé decko a tuto hneď skľudnila a už len tak posedkávala, pýtala sa spať a ako si ľahla zvracala. to už mi v hlave bliklo, že bude zle, tak som volala na kliniku čo sa stalo a poslali hneď taxi, z kliniky nás previezli do nemocnice. a tam klasika - odber krvi, meranie oxi, röntgen a infúzie. Verím tomu, že keby som nečítala článok o suchom utopení, tak mi to ani nenapadne. Myslela by som si, že sa napila vody a napr. preto zvracia... na klinike mi aj hovorili, že vďaka tomu, že som rýchlo zareagovala zrejme nebude mať žiadne následky. a tak chvalabohu i bolo. Pritom to bola otázka sekundy, kedy sa dostala pod vodu a postavili sme ju. Obaja s manželom sme boli pri nej. rukávniky mala cherek, čo sú podľa mňa topka, že pekne držia dieťa nad vodou.. no stalo sa

luccija
27. mar 2024

Bála, ale dávala som pozor.Vzdy mala rukavniky a čím skôr som ju učila plávať.Aj sa napila vody neverím, že existuje dieťa, ktorému sa to nestalo

tehotna40
27. mar 2024

Ahoj,môj bratranec sa ako ročný utopil, takže z týchto veci mam niekedy až priam panický strach, doteraz sme boli dvaja na dve deti, čakám tretie uz asi naozaj nikam nepôjdeme 😀 len doma do malého bazéna alebo s babkami 😀 inak malej som minulý rok kupila toto je to super https://www.decathlon.sk/p/4009-100112-detske-p.... Syn má už len plávaciu dosku.

renab
27. mar 2024

Skor ako pred utopenim mam respekt pred "cistotou" vody na kupalisku.

miskakyska
27. mar 2024

.. skôr by som mala strach v akej "žaburine" sa kúpe dieťa 😬mne samej sa hnusí ísť niekde,kde sa premelie milión ľudí,nieto ešte aby som tam pchala dieťa

kiki68
27. mar 2024

Ano aj nie, musis davat pozor, ist len tam, kde sama vies stat, kde vies, ze je to pre Teba bezpecne. Vacsina nehod sa stane nedopatrenim a ludia si nevsimnu veci. Skor to zanedbaju. Napr syn sa teraz kupal v mori, ma 3,5, pobehoval sem a tam. Tak sme stali tak, ze jeden na jednom mieste, kam behal, ja vo vode po clenky a davala pozor. Vzdy ide o minimalizovanie rizika. Co v takomto pripade je skoro nulove. Ale poviem to tak, ze videla som tam vela deti, kde mama bola mimo, otec tiez, velmi daleko a dve deti, 6 a 3 rocne tam behali ako ten nas a hrali sa. Spoliehali sa na to 6 rocne. Ako potapac s rescue mi to neda a pozeram na koho mozem. Takze som dohliadala aj na tie dve deti. Je mi jedno, ze nie su moje. Ide o mozno zachraneny zivot. Ludia casto robia blbosti.

mircalla
27. mar 2024

Nie, ved davam pozor. Chces byt priposrata z kazdej aktivity?