Neľúbim svoje dieťa

cikobela
11. mar 2017

Ahoj maminky, mám vytúžené bábätko a som veľmi nešťastná. Môj syn mal rok a stále vôbec nespí. Už neviem čo robiť, nespí v noci, nespí cez deň, nespí od narodenia. Nikdy v noci nespal dlhšie než hodinu. Teraz nespí dlhšie než 20 min. Najdlhší spánok má poobedný 1,5h v kočíku aj to sa 3x zobudí ale hneď zaspí, ináč spí max 20min. V noci každé zobudenie aj 2h uspávame nosením, hladkaním, kočíkovaním, prsom. Ja už nevládzem, má skoro 13kg, keď ho konečne uspím a že idem sa rýchlo najesť, alebo v noci zaľahnúť tak on sa po napr. 15min zobudí tak už zo zúfalstva revem, už mu hovorím aj škaredé veci, že je zle decko, už som mu povedala, že ho neľúbim, strašne plačem keď si zmyslím na to čo som mu povedala. Striedame sa aj s manželom, ale on ráno skoro vstávať do práce a chodí neskoro domov, už aj on nevladze. Bol vysnívaný a vytúžený, dlhé roky sme sa snažili kým som otehotnela a vždy som si predstavovala ako budem ľúbiť svoje bábätko, ako budem najlepšia mama a som tá najhoršia keď také niečo dokážem povedať, hanbím sa za seba, už som mu povedala aj to, že prečo som vôbec otehotnela, strašne ma to mrzí že mám takéto pocity, nikdy si to neodpustím že som takéto niečo povedala. Som s ním stále, hrám sa s ním, čítam mu knihy, učím ho, bozkávam, objímam, stále mu hovorím ako je krásny a ako ho ľúbim, dokiaľ nedôjde čas uspávania, vtedy sa mením na otrasného človeka. Máme šatku, nosič, fit loptu, prečítané knihy o spánku, vyskúšané všetko. Každé ráno je hore o cca 4:00 a prvý spánok sa mi podarí ho uspať o 11:30 a spí Max 20min alebo až o 14:00 v kočíku vonku a to nemôžem ani zastaviť a pokecať s niekým. Ani neviem či existuje nejaká rada. Asi som sa potrebovala len vyrozprávať

bubato1
11. mar 2017

ahoj neskusala si s nim ist lekarovi ci mu nieco nie je ? nasi znami mali rovnaky peoblem a zistili ze babetku pri porode vyskocili stavce v chrbtixi a preto nevedelo lezar ani spat lebo ho to bolelo.obycajnou prehliadkou babatka to nezisitli ale otec babatka je fyzioterapeut a preto ho napadla chrbtica ako prva .bolo to vsak v zahranici takze ti neciem odporucit kam na svk a nim ist ,povedz detskemu lekarovi/lekarke podla mna ma zdravotny problem mozno nieco nie velmi vazne ale babatka su citlive na kazdu malickost.nasa mala ma skoro rok o 7 mej zaspi a tak kazde 4hodky vstane lebo je hladna ale inak spi az do 7 rana,napapa sa a odkvacne 🙂 a cez den dva krat po hodinke spi...

deny81
11. mar 2017

V prvom rade - si vycerpana, vycerpana a vycerpana. Asi nic nove som nepovedala. Tvoje pocity su doslova a do pismena obranna reakcia tvojho tela. Mas tzv. "Narocne dieta" tusim to tak nazývajú. Vykecat je fajn, spanok lepsie. Jedina rada - musis zapojit dalsiu osobu, inak to bude horsie. Rodinu napr. Ak nie, urcitr vypomoc tak na tri hodky. Nech sa oni prechádzajú, nech ho u seba postrazia a naj by bolo keby si ho vzali a potom doniesli a ty by si spala. Nie robila, ale spala a ziadne vycitky z nie si s nim. Nezabudni ze spokojná mama, spokojne dieta. A este jedna vec, neboj sa, nebude to takto navzdy, nebude to tak stale. Drobec bude rast a bude lepsie a aj on bude viac kooperovat. Si len clovek, velmi unaveny človek. Drzim palec a prajem vela sil.

xstelinka
11. mar 2017

Čítala si aj knihu Každé dieťa sa vie naučiť spať? Dokážeš nechať dieťa vyplakať?

deny81
11. mar 2017

A este ma napadlo,s kus nejake homeopatika pre drobca. A tiez by som tp cele prebrala s lekarom. Ale to si uz asi robila.

babatkoo
11. mar 2017

Ahoj, ja ta uplne chapem. Rovnake pocity som mala a aj mavam aj ja. Moj ma 22 mesiacov. Tiez velmi zle spi od narodenia. Doteraz ma bezne v noci aj 10x prebudi na plac, rozpravanie, mrncanie... Posledne 3 tyzdne som original nespala, nechapem ze to moje telo vydrzalo. Bol chory a do toho posledne 2 zaondate zuby. U nas sa to vekom vobec nezlepsolalo :( Jediny rozdiel a to brutalny nastal teraz ked mu vysli vsetky zuby. Uz tyzden spava celu noc s 2 mrncaniami. Toto je jeho osobnu rekord za jeho doterajsi zivot. Netrapia tvojho chlapceka tak isto zubky? Urcite pridu rady aby si uspavala bez satky, bez nosenia, bez kocika lebo si dieta na to naucila a teraz vas tym niči. Ja ti asi neporadim, ja takto neuspavam (moj zaspi pri kojeni za par sekund) ale to budenie mame spolocne.... len viem sama ze to trvat vecne nebude 🙂 Drzim palce

hettinka
11. mar 2017

@cikobela " dokiaľ nedôjde čas uspávania, vtedy sa mením na otrasného človeka. ... " tam je možno pes zakopaný, dieťa tvoju nervozitu cíti a prenášaš ho podvedome aj na neho... musíš to len vydržať, nie každé dieťa je "spavé" a ako bude rásť, bude to lepšie
myslím, že sa na spánok moc koncentruješ, asi je lepšie aj v prípade problému, ktorý sa v podstate nedá zmeniť (akéhokoľvek s dieťaťom) prijať daný fakt, vnútorne sa s tým zmieriť a postupovať s kľudom.
Ak cez den spí v kočíku, nezostáva ti nič iné, len s ním chodiť. My sme dcéru uspávali v kočíku do skoro 3 rokov, kym sa do neho zmestila a potom som ju naučila spať v posteli cez den tak, že som si vždy lahla s nou ... vyslovene som ju tam musela držať, niekedy aj porevala ... ale zasa neuznávam metódy "nechať dieťa vyrevať" ... hoci, raz kritickej chvíli sme to tiež skúsili a dcéra revala, že sa povracala a dostala horúčku, no to sme si fakt "pomohli".
V noci spávala do 2 rokov medzi nami, každý den 2 hodiny z noci hore a chcela sa hrať ... Do 4 rokov s nami v spálni tak, že sme mali spojené 3 postele, nech sa vyspíme. A potom slečna sama usúdila, že už je velká a zo dna na den sa odsťahovala do izbičky.
V školke nespala tak isto, revala, že učitelka povedala, že myslela, že sa vyreve a zaspí, ale ja som ju našla o 15:00 ešte stále urevanú, bordovú ... no nedalo sa. A tak polroka chodila domov naobed, aby tam nemusela spať a jesť.

Dobrá správa je, že z toho okolo 4 rokov naozaj vyrástla a odvtedy v pohode, bez problémov. To isté s jedením....

kubak2016
11. mar 2017

Kazda mame svoju slabu chvilku, preto este nie si zla mama. Mne moja dcerka tiez nechce spavat, ale nie je to az taky extrem a obcas si tiez poviem/pomyslim nejaku hlupost pre seba a potom si to vycitam. Chcela som byt rovnako ta naj naj naj mama, ale momentalne len prezivam kazdy den, je to boj s vidinou lepsieho zajtrajska. Aj napriek tomu by som nikdy nemenila, i ked ma obcas chytia pochybnosti.

Ja malokedy nieco komentujem, ale musela som Ti napisat, nie si v tom sama, vydrz, babatko Ti vsetko to usilie a starostlivost vrati, musi sa to zmenit 🙂

eliska13
11. mar 2017

@cikobela si maximalne unavena a z toho pramenia tie pocity.Dietatku asi idu zuby skus mu na noc dat Nurofen a uvidis ci viac prespi.Moj bol taky isty u pediatrivky som sa rozplakala🙂kup mu Calgel na zuby a daj viac vecerov po sebe Nurofen al.Brufen
nemas moznost si zaplatit nejaku dievcinku z ulice, najst si noekoho nech Ti ho za par eur poobede pokocikuje?
davaj pozor, lebo tvoja nespavost sa moze zmenit na uzkost depresiu.
nehanbi sa za svoje slova a odpusti si nie si zla mama len vycerpana

eliska13
11. mar 2017

@cikobela a este jedna rada nestan sa otrokom svojho dietata.Ma rok uz sa musi pohrat aj sam nedopusti, aby si sa od neho nemohla ani pohnut.ja som spravila taku chybu tiez som pri nom stale sedela citala skladala kocky daj mu hrnce nieco na buchanie uz sa musi aj sam pohrat este je sanca ho odnauvit byt na tebe tak zavisly.ty si davaj aspon magne b6 na unavu vycerpanie.ked nie je spanok ludia su podrszdeni zlostni a hlavou im prebehnu rozne myslienky

bubulacikkk
11. mar 2017

no takto som to mala pri prvom nespal cez den vnoci stale plakal lebo bol zrejme unaveny vysetrenia vsetky mozne vsetko ok ja hotova s nervami proste su take deti a trvalo to 1.5roka:-(teraz ma 6 a musi mat poobedny spanok aj 3hod.dospava a od 20spi jak dudek do9tej🙂

bluka2
11. mar 2017

Len ta chcem povzbudit, ze to sa casom zlepsi, samo od seba (ak je v poriadku, co asi hej, ked inak nepises) mozno uz coskoro. Nic si nevycitaj, podla mna ked mas takto malo spanku, vsetko z toho co pises je pochopitelne. Drz sa

fotoarch
11. mar 2017

@cikobela poznam !
Zaklopala som u psychiatra ze nevladzem - rada nad zlato - NEKOJTE!
Prvy krok aby ste boli menej vycerpana. A predstav sa ked dostal umelu stravu sa ukludnil ! A to som riadna dojka 😀 . Az v 4 mu nahodou zistili intoleranciu laktozy takze moja chuda bolo stale vlastne hladne a nervne a v krcoch?

cikobela
autor
11. mar 2017

Ďakujem za reakcie. Boli sme u fyzioterapeuta, pravidelne chodíme na neurológiu a všetko je v poriadku, skúšali sme homeopatiká, riešim s pediatrickou a nikto nám nevie pomôcť. Čítala som aj tú knihu každé dieťa sa vie naučiť spať. Vyplakať ho nedokážeme nechať, to nezvládam ani ja ani manžel, malý mal teflux do nejakého 7m a dusil sa pri plači, takže to sme citliví na to..Samozrejme zase ho neberieme vzdy na ruky keď za niečo plače. Zuby má zatiaľ len 4 takže ešte veľa pred sebou, ale toto je od narodenia, čiže zuby to len zhoršili. Inak pomáha mi ešte mamina, nebyť jej tak nemám ani ožehlené ale tak chodí aj ona do práce od nevidím do nevidím a dosť som malého kojila tak som ho nemohla nechávať samého, z fľaše mlieko nechce, zatiaľ som za ten celý rok bola sama raz večer vonku, v kine na hodinu a pol a bolo mi veľmi dobre, že som sa s kamoškami dohodla že budem chodiť častejšie, no už je to 2mes a nikde som nebola lebo vždy si poviem, že nevládzem, nedokážem sa už s nikým rozprávať a keď sa rozprávam tak iba o tom ako nespime a že preto vyzerám tak ako vyzerám ako troska. A normálne neznášam tie večne vysmiate a šťastné maminky a tvrdia že ich dieťa nespí a pritom sa snažia o druhé či tretie dieťa a sú na každej akcii s deťmi a ja závidím lebo nikam nechodím lebo stále sa snažím o režim. Proste niekde som zlyhala

cikobela
autor
11. mar 2017

Veľmi vám ďakujem za povzbudenie ❤
Ja som od narodenia kojila kojila a kojila, bol stále na prsníku, až som si povedala dosť a znížila postupne na 4 kojenia cez deň a teda plus celonočné. Teraz asi 3 týždne už kojím len 3x (ráno o tej 4tej, o 10tej a večer pred spánkom) a aj napriek tomu vyžaduje kojenie celú noc. Už som chcela aj odstaviť ale lekárka mi to neradi, vraj sa to vôbec nemusí zlepšiť a tým že on um nevypije tak že by mu chýbalo mlieko

eliska13
11. mar 2017

@cikobela nie nezlyhala!o rezim sa nesnaz vidis, ze to nema zmysel.Nezehli!ulahci si pracu ako najviac vies.Ked mas slova o zlyhani uz si na dobrej ceste si neverit a mat lahku depresiu.Vezmi maleho hoc aj do toho detskeho censtra skus si robit dni zaujimavejsie.Reflux pali ako nas, ked trapi zaha.Skus sa aspo sama ist vecer prejst hoc aj okolo panelaka.A urvite vyskusaj ten Brufen

ejbyk
11. mar 2017

Prestať kojit,tiež moja rada. U nás len to zabralo...Trápili sme sa 20 mesiacov

moni244
11. mar 2017

@cikobela na rezim sa kasli, nebudes predsa teraz zavreta doma, lebo dieta nespolupracuje, za druhe, ako ti jedava cez den? Tiez radim prestat dojcit, moja sa v 14 mesiacoch odstavila sama, tiez umele mlieko nechcela

aber
11. mar 2017

@cikobela keby si prešla miesto jedneho kojenia na UM?

eliska13
11. mar 2017

@cikobela a tiez by som zvazila kojenie aj, ked by si to brala asi ako zlyhanie.Ja som kojila do 18 m a velmi sa potom zlepsil nocny spanok.Je tu vikend skus muza s nim poslat von a ty si pospi.Nic ine Ti momentalne nepomoze len nabrat sil a lepsiu nsladu.ide jar, leto maly bude mat vela zazitkov uz ho mozes pohojdat na ihrisku a reci druhyvh si nevsimaj.Aj ja mam tendenciu si mysliet, ze u susedov je vsetko lepsie🙂)

fivecat
11. mar 2017

Drzim palce, osobne sme si to prezili zo starsim. Po dvoch rokoch sa to zlepsilo. Jedina rada je, ze si od toho musis oddychnut. Nemoze ist raz za tyzden dva spat k babke? My sme boli aj po nemocniciach, ale vzdy ho "len" pozorovali a nic z toho. Rastol, priberal tak sa nic neriesilo. Kedze to bolo prve dieta stale som si myslela, ze nieco robim zle. Teraz mame druhe. Vobec nebola nejaky dobry spac, ale bolo to tisic krat lepsie, aj ked mala obdobie, ze sa o 11tej zobudila a bola do 3tej hore ani tak sa to nepriblizilo tomu, co sme si zo starsim prezili. Toto proste malokto pochopi. Ja som na tom bola psychicky hrozne, nikomu by som to nepriala. Treba sa vyspat a postupne sa to bude zlepsovat.

charlie1980
11. mar 2017

Tiez hovorim, Ze prestat kojit. Ked to ma byt na ukor toho, Ze si permanentne vycerpana. Ved by som sa nacisto zblaznila. Uvidis, Ze UM sa to zlepsi.

sono2
11. mar 2017

@cikobela obrovsky ťa ľutujem. Nie si absolútne zlá mama, chápem ta. Moja mala začala Plakat po 2 týždňoch po pôrode, kvôli bruchu. To, že to je brucho som vtedy nevedela.
A bola som na tom podobne a to moje trápenie bol mak Z tvojho mora. Mňa zabijalo uspávanie od večera do jednej do rána. Toto trvalo pár týždňov. V porovnaní s tebou to je neporovnateľné. Chcem ti len napísať, že som to mala rovnako, žiaľ človek má jedny nervy A niekedy sa nedá. Vôbec sa netráp!

sono2
11. mar 2017

@xstelinka ti šibe? Každé dieťa pre niečo plače. Moja malá Keď plače sa až zanáša, neviem si predstaviť ju takto nechať čo I len minútu, chuda, aká je vtedy bezmocna A to hovorím, keď ju bolelo veľmi bruško. Zavret do izby q nechať plakať, si neviem predstaviť.

natalka13
11. mar 2017

No , ked je zvyknuty byt vkuse na prsniku tak ho vyzaduje namiesto cumla a budi sa neustale lebo ho nema.
Jasne vsetky poradkyne kojenia pomaly vrazdia matky,ktore daju detom cumel a nebodaj caj z flase.
Za mna,dieta sa ma najest a nie krmit kazdu hodinu, potom ze matky nestihaju lebo kazdu hodku koja, prebaluju,umyvaju.....dokolecka dokola.

xstelinka
11. mar 2017

@sono2 sa nevieš slušne vyjadrovať?

janickacrazy
11. mar 2017

@cikobela Moja rada je odstaviť, kojila si už dosť dlho a potrebuješ sa vyspať. Deti, ktoré nie sú kojené toto nerobia v noci. Ja ked som mojho odstavila tak hned prvú noc prespal celú bez jedného zobudenia! Mal 9 mesiacov a predtým sa budil každú hodinu na mlieko! Mlieko nebolo, nebudil sa. Je to tak jednoduché. Ked bude hladný, vypije aj UM, to sa neboj a keby Um nechcel, tak možeš dať kravské alebo jogurty namiesto toho, neboj sa, od hladu určite neumrie. Mnohé ženy koja len 2-3mesiace aj keby chceli dlhšie a určite si dobrá mama, len unavená. Držím ti palčeky.

diablikovci
11. mar 2017

Viem čo to je. Zažila som to 4 mes. Môj sa budil každé dve hodiny na jedlo večer koliky mával. Ale tsk po 4tyz som zistila že keď idem snim vonku tak potom pekne spal v noci no jedine nato jedenie sa budil. Ja som snim išla vonku aj o 23 hodine

kacenka2803
11. mar 2017

@cikobela ahoj niečo ti tím plačom chce povedať utekaj k doktorke nech ho pozre . Nemá kolíky nieje hladný? Nieje normálne že spí tak málo skúšala si púšťať mu uspávanky niečo ho chudatko boli ....

sono2
11. mar 2017

@xstelinka nič zlé som ti nenapísala. Žiadny vulgarizmus. Ale nechápem ako môže jedna matka toto odporučiť.

kacenka2803
11. mar 2017

@cikobela najväčšia chyba je nechať dieťa plakať dlho áno nechávam aj ja pri zaspavani ale len chvíľku sú to ešte malé deti ktoré ťa potrebujú naruč teplo maminu jednoducho istotu skús feniklovi cajik a ak dojcis daj mu prosím ťa fľaštičky umelého mlieka tak 150 ml uvidíte cit spraví