Nekľudné dieťa vonku medzi ľuďmi

17. júl 2024

ahojte mal niekto alebo ma dieta s ktorym sa skoro vobec nikde neda ist? prejde to? uz som z toho zufala 🙁 mam zopar kamosiek ktore ma upokojili ze ich deti boli take iste az kym nezacali same chodit no rada by som si vypocula aj Ine nazori maly ma 9 mesiacov ked sme doma nieje zaden problem hraje sa sam
ako nahle ho zoberieme na nakup do nakupneho centra alebo hoci kde inde na dlhsie ma problem nechce byt v kociku mrnci v pohode este nejaku pol hodku posedi pozera kde je potom sa nudi mi to pride nechce v kociku byt nechce hracku nemyslim si ze sa boji hluku ci ludi len tam nechce byt prideme domov a odrazu je zase kludne dieta co z tym? nechodime kazdy den na nakupi ale aspon raz do tyzdna na prechadzky chodi rad rad spi vonku v kociku ale ked sme niekde a on nieje unaveny akurat ze nezaspi tak hroza des nakupime rychlo a utekame domov 💁‍♀️

viestta
17. júl 2024

Pomenovala si to spravne. Nudi sa. Kto by sa na nakupe nenudil? Vsak to je len nevyhnutne zlo, ktore treba pretrpiet

minesasubu
17. júl 2024

My sme to maly u syna mozno aj okolo toho 9mesiaca uz si nespominam
isli sme von cca po pol hodke začal byť nespokojný a mohli sme spraviť hoc co nič nepomohlo ale akonahle sa otvorili dvere vytahu a šli sme k bytu ticho akoby uťalo a hneď bolo vidno spokojnosť proste chcel isť domov
nvm či s nim chodiť na nejake aktivity ale kolektiv dosť pomaha
rutina ,rezim tiež pomaha to su istoty ktore dieta potrebuje
napriklad ja som robila stale ten isty okruh ked mal toto obdobie a bolo vidno že ked sme sa blizili k domu tak bol coraz spokojnejsi
okolo 9 mesiaca si dieta zacne uvedomat ze moze presadit,, svoje,, uz si zacina dost uvedomovať co sa deje okolo a ze aj ono to vie ovplyvnit

mne dosť pomohla jedna kniha o vyvoje ked si spomeniem ako sa volala napisem je tam vsetko ako dieta podla tyzdno ide a co mozes ocakovat

simona1306
17. júl 2024

no ja mam taku malu ... kym zacala sama chodit, nechodili sme nikam, ked zacala chodit, bolo to lepsie, ale vydrzala byt kludna max hodinu , teraz ma dva a pol, a stale to nie je na celodenne vylety alebo nejake navstevy, mala neobsedi na jednom mieste dlhsie ako 5 minut, a aj ked sme skusali zoologicke alebo nejake skakacie hrady a trampoliny, tak vydrzala pol hodku a potom ju to prestalo bavit ...

andreatytler
17. júl 2024

Je tiez mozne ze je pretazeny z vnemov. Niektore deti su flegamatici ale niektorym staci malo a su velmi citlivy na zmyslove vnemy a vsetko ich vydrazdi. Obchody a toboz nakupne centra, su obrovsky zaberak na zmyslove vnemy pre take deti. Lebo je tam toho prilis vela co sa da vydiet, pocut, je tam ropec ludi v pohybe, ruch, plne je to miesto energie a to ich pretazi.
Ak ti vydrzi polhodinu v kociku, tak nemas velmi co riesit. Vacsina nakupov by sa dala zvladnut do polhodiny. A ak chces chodit na dlhsie nakupi koli vlastnemu relaxu, tak musis dieta s niekym nechat doma a pockat kym bude vacsi, kedy ti uz bude vediet pomahat a aj zvladat to zmyslove pretazenie.
Nas syn bol ako "odtrhnuty z retaze" v momente co sme vosli do obchodu ked uz vedel chodit. Tak jedina zachrana bola ked tlacil vozik, alebo kocik, podaval potraviny, alebo v sedel vo voziku a nieco jedol.

autor
17. júl 2024

@andreatytler vobec to nieje o relaxe a nakupu siat je to len o tom ze manzel je pracovne vytazeny a skoro nikam nechodime na nakup potravim ho brat bohuzial
musim nemam
ho kde nechavat balim mu kopec hraciek nejaky snack do rucky kapsicku chrumku aby sa zabavil ale jednoducho neposedi v kociku dokonca ani ked ho dame sadnut do kosika ci ho nosime na rukach aby si mohol nieco v regaloch chytat pozerat atd
ho to nebavy

autor
17. júl 2024

@viestta vobec to nieje take zle ako to opisujes chodime s nim do hrackarstva v nakupnych centrach su kutiky pre deti ma kopec svojich hraciek a ak sa mu zapaci nejaka v obchode nieje problem mu ju kupit napriek tomu ze sa snazime aby ho hoci co zaujalo vonku tak to Nieje lahke nechcem od neho aby presedel a cumel na regaly z masom v supermarkete chcem aby videl aj “ svet “ a nebol ako v karantene doma a na zahrade musi si zvykat aj na ruch ludi supermarkety obchodne centra a tak tiez ho tam neberiem na pol dna a kazdy den
takze nechapem o com pises ake zlo

autor
17. júl 2024

@simona1306 presne tiez sa snazime ho brat niekde kde by ho to bavilo hrackarstvo detske kutiky a podobne ziaden uspech

simona92101
17. júl 2024

@minesasubu Aha,ja rastiem.super kniha

autor
17. júl 2024

@minesasubu presne si opisala nasu situaciu ako nahle sme pri dome je odrazu kludny nevadi mu byt v kociku chce svoju hracku smeje sa
vonku pol hodka a koniec ci sme niekde kde by ho to mohlo zaujimat ci mu dame novu hracku
zoberieme na ruky nech vidi vsetko lepsie dame sadnut do kosika nic nechce nikde byt
je to len o tom ze nemozeme byt stale len doma ale ak uz sa vytrepeme niekam ved sama vies ze to nieje jednoduche do pol hodky byt doma uz aj z cestov

autor
17. júl 2024

@simona92101 dakujem za typ urcite precitam lebo toto raz musi skoncit alebo sa aspon zlepsit dakujem

viestta
17. júl 2024

A kde som napisala, ze sa mu nevenujete? Kde som napisala, ze ho tam nemate brat? Jednoducho ked ho vozite pomedzi regaly v Kauflande, alebo kde, je to nuda, nic pre neho zaujimave sa nedeje, tak sa nudi a dava to na javo nepokojom. Nauci sa casom, ze toto je nevyhnutnost, ktoru musi (kazdy) pretrpiet.

autor
17. júl 2024

@viestta nemyslela som to zle len vysvetlujem situaciu
skusali sme zoo hrackarstvo
restika kedze je velky papkac ze bude jest s namy doma sa mu to paci ale vsetko len doma. aj zviertka ma rad len doma na obrazkoch nie vonku

viestta
17. júl 2024

Nauci sa, daj mu cas. Nema ani len rok

andreatytler
17. júl 2024

Tak potom sa snaz robit tie nakupy co najkratsie a radsej castejsie. Vzdy len to minimum co potrebujes.

marianarem
17. júl 2024

Ja si tiez myslim, ze 9mesacny v nakupnom centre moze byt prestimulovany, tam je toho neskutocne vela na jednej hromade, do toho este vselijake zvuky, v nakupakoch byva casto aj agresivna hudba.
Ja som v tomto veku chodila s malym do obchodu iba ked spal a nakupne centra vobec, tie vadia aj mne. Ale inac ked ti pol hodinu vydrzi, tak to nie je zle, za ten cas sa da nakupit.

andreatytler
17. júl 2024

@marianarem Presne. Pol hodina je tak akurat. Ja za ten cas stihnem aj 2 nakupy.😀 Neznasam nakupovanie potravim. Treba mat dopredu zoznam a zoradeny podla toho kde sa potraviny nachadaju v obchode aby clovek nebehal z jedneho konca na druhy a potom sa len striktne drzat zoznamu. Tiez treba ist vtedy ked nie je vela ludi aby necakala dlho na pokladnu.

1ryba
17. júl 2024

Ja som v nákupnom centre nekľudná tiež. Snažím sa vypadnúť čím skôr. Zlý vzduch, umelé ostré svetlá, hluk, veľa ľudí. Keď vyjdem von, normálne chytím druhý dych. Ja sa tým deťom ani nečudujem, že tam revú.

mamusa123456789
18. júl 2024

Môj syn dokázal každý jeden nákup vrieskat ako by sme ho zaziva krajali, teraz ma 4 roky a nemám lepšieho partaka na nákupy, kdekoľvek ideme a stretneme niekoho s dieťaťom, tak hneď za nimi ide, pozdraví a chce sa hrať, ale každé dieťa je iné

minesasubu
18. júl 2024

@simona92101 presne tu som myslela, dakujem 🙂

minesasubu
18. júl 2024

@autorka Toto obdobie bolo u nás cca mesiac , ja viem že je to o hubu byť stále doma alebo sa ponáhľať domov preto ja som si dala 2-3x do týždňa aktivity s malým aby som mala socializaciu ja aj on a časom sa to zlepšuje ak ked teraz je to obodbie zase že stojime na jednom mieste aj pol hodinu a pozeráme ako kosia, bager a pod ,čo je tiež skuška nervov ale treba to brať že všetko je len obdobie a pride daľšie
ja mám filozofiu že mať v paži pokiaľ som najedená môže kludne robiť čokolvek chce(samozrejeme v rámci hraníc) a nestojí ma to žiadne nervy -- spokojná mama spokojné dieťa

minesasubu
18. júl 2024

Ešte ma napadlo čo sa týka nakupovania ja si potraviny objednávam domov už dlho lebo nakupovať s dietatom alebo s mužom to bol zaber na nervy takže s malym som chodila len do tety, dm , lekaren čo bolo všetko tak do pol hodky alebo som chodila tak že zaspal v kočíku po ceste a to som mala viac času len taká rada