Necháte bábo v kočíku, keď idete do škôlky pre súrodenca?

juliar
16. nov 2011

Chcela by som poradit od mamiciek ktorych deticky chodia do skolky a maju aj druhe bábo. Co robite ked mladsi surodenec zaspi po ceste v kociku? Zobudite ho a zoberiete zo sebou? Alebo ho nechate spinkat pred skolkou? dik.

megi1989
16. nov 2011

Ahoj, my to máme celkom fajn - škôlku máme na prízemí, takže aj keď zaspí, beriem ju v kočíku priamo do šatne. A keď som šla pre neter na poschodie - nechala som kočík zaparkovaný na chodbe čo najbližšie ku schodom, aby som ju počula keby sa náhodou zobudila ( čo sa pravdaže aj zobudila a aj tak som musela ísť pre ňu a vziať hore ) . Naša totiž spí v kočíku len dovtedy, kým sa kočík hýbe 🙂

modrofuzik11
16. nov 2011

obcas ano, ale mam z toho vzdy zmiesane pocity. ked sa da, vzdy beriem kubka so sebou do skolky.

xlucia
16. nov 2011

@juliar akoze pred skolkou???? to nemyslis vazne. ved ides s kocikom do satne. minimalne. to je ako keby si junechala pred obochodom, ze vezmite si kto chcete...

kilian
16. nov 2011

@juliar nikdy by som nenechala same v kociku.natlacim aj s kocikom do skolky. 😕

xlucia
16. nov 2011

@modrofuzik11 akoze vzdy ked sa da? a kedy sa neda???

adulik23
16. nov 2011

na nasej skolke je plagat, ze zakaz vstupu s kocikom ☹

zuzidr
16. nov 2011

my máme napr. škôlku po štyroch schodoch hore na chodbu, a úzke dvere...tiež to budem za chvílu riešiť..... 😕

slavkav
16. nov 2011

no my veru do skolky mame tak zle schody rozmiestnene - ze sa mi do skolky dost zle vchadza ...uzucka chodba - kocik sa tam ani nemesti - tak ked spi - necham pred skolkou - rychlo vbehnem, ohlasim dceru a potom ju cakam vonku, kym sa oblecie. ale ona uz ma 5r - takze aj ked pomaly - ale ako tak sa oblecie. ale nerada to robim ... radsej by som ho zobrala dnu - ale to by sa mi na 100% zobudil.

slavkav
16. nov 2011

@adulik23 to na ktorej - to je dost cudny zakaz. byvala som v SC, dcera chodila na fandlyho - tam sa super chodilo s kocarom

benne
16. nov 2011

naša škôlka má nadštandardne velký priestor, kde si obúvame návleky a zmestí sa tam aj 5 kočíkov a v lete i 20 bicýkov, na ktorých decká došli do škôlky. Kamoška chodila do inej škôlky, náročky si kúpila kočík, kde naklikávala autosedačku, aby malú mohla jednoducho brať so sebou.. inak, je to fakt náročné, ak nieto kam ten kočík vopchať

ani3012
16. nov 2011

@juliar áno,nechávala som ju,keď som išla pre Patrika do škôlky,hlavne v zime, ukázala som sa učiteľky a tá ho potom poslala za mnou von (ale on bol predsa len starší ako tvoja malá) , príp. bolo vonku viac kočíkov a vždy sa našiel niekto,kto dohliadol aj na to moje....

katy1979
16. nov 2011

my mame triedu na prizemi a kocik nechavam pred satnou t.j. hned za vstupnymi dverami ako vojdem. ked spal tak som ho samozrejme nechala v nom ked bol hore tak na rukach so mnou. ak nahodou boli v hornej triede tak kocik dole pod schodami dieta so mnou hore.

katy1979
16. nov 2011

@slavkav my sme na fandlyho a pristup je uplne super.

a pripady zakazov vstupu s kocikom ignorujem

adulik23
16. nov 2011

@slavkav na kosickej ☹

ale ked to tu tak citam, tak som rozhodnuta hned v pondelok zistit preco.

modrofuzik11
16. nov 2011

@xlucia tak ho beriem na ruky so sebou

slavkav
16. nov 2011

@adulik23 to fakt? to by som ignorovala, presne ako pise @katy1979 . skolka a zakaz kocikov ... nemam slov.
@katy1979 - hej, tam to bolo super. my uz sme zo SC prec a zial tu je to o dost horsie. co sa tyka ist s kocarom do skolky.

katy1979
16. nov 2011

@adulik23 a kde nechavas maleho? vonku? ci kocik vonku dieta vnutri. spytaj sa uciteliek ze ci to myslia vazne a ak ano tak preco. ja som ale tvor co sa nepyta a rovno sa tam nasackuje.

adulik23
16. nov 2011

@slavkav @katy1979 beriem ho na rukach dnu a tam s nim v naruci pomaham miskovi obliect sa. 😖

slavkav
16. nov 2011

@adulik23 tak fungujem aj ja tu ... ked teda nespi ...

katy1979
16. nov 2011

@adulik23 tak to som robievala aj ja ale z dovodu vreskotu v kociku ked uz sedel tak som ho posadila na ´koberec

anavila
16. nov 2011

ahoj...ja mam dve male....ked idem do skolky po Lauru, tak obidvaja sedia a čakaju....niektore mamicky sa ma pytaju, ze ci som im dala diazepam, ze tak sedia, no co ja viem? su zvyknutí...nevidim dovod preco by si dieta nemohla nechat v kociku a este k tomu ked spi...ved to je rychlovka...a kocik zobrat najdalej ako sa da....ja ked som chodila do obchodu niekedy a som mala este len jedno dieta pekne krasne som si otvorila druhe kridlo dveri a vosla dnu aj s kocikom....nikto mi nikdy nic nepovedal...takzevziat kocik najdalej ako sa da...a sup sup pre dieta
😵

adulik23
16. nov 2011

@slavkav @katy1979 matko este nesedi.
som zvedava co mi v pondelok povedia. ale co registrujem, tak tam chodime 3 maminy s kocikmi a vsetky ich nechavame von. akurat ze moj je najmensi. ti zvysni dvaja uz maju okolo 2 rokov, takze v pohode vyskocia z kocika a idu dnu. minuly mesiac to este bolo v pohode, lebo poobede uz byvali von, ale teraz chodia len doobeda.

juliar
autor
16. nov 2011

Jeeej za taky kratky cas tolko odpovedi. dik.dik. S kocikom sa dnu velmi nedostanem, mame to po schodoch, potom uzke dvere, uzucka predchodbicka kde sa ledva dvaja ludia obidu a dalsie uzke dvere. Takze jedine vybrat z kocika a to by sa urcite zobudil :( Dcerka ma triedu na poschodi a este je malkacka, takze sa sama velmi nevie obliect. S kocikom chodim len obcas a zatial som ho nechavala pred oknom satne, takze ked zbehneme dole otvorim okno a mrknem na neho ci neplace. xlucia, skolka je v bocnej ulicke a vchod je dost daleko od chodnika, okrem toho predpokladam ze do skolky nechodia dcudzi ludia, takze to urcite nemozes porovnavat s obchodom. Ale samozrejme nemam z toho dobry pocit, uz len koli tomu ak sa zobudi a zacne revat, preto tu pytam o radu. Kocik do vnutra nedostanem, takze jedina moznost je vybrat ho z kocika, ale je to este maly 2 mesacny chrustik. Dnes bol nalozeny v overale a vo velkom fusaku, takze by sa to zle nosilo, ani by som ho v satni nemala kam polozit, urcite by sa zobudil a zacal revat a pravdepodobne by sa rychlo spotil - potom ist zase do toho mrazu nic moc. NO nie je to naozaj lahke.

martul
17. nov 2011

Zažila som niečo podobné. Nemáš nejakú kamošku, ktorá má tiež tam dieťa? Že by ste šli na striedačku. Veď je to 2-3 min. čo by si malú obliekla a rýchlo von. Alebo si vysleduj nejakú milú pani - alebo nejakú babičku čo chodí pre vnúča čo sa ti zdá taká milá a keby si ju poprosila na tú chvíľku nepočkala by pri kočíku. Možno by sa niekto našiel taký a pekne poprosiť poďakovať a raz za čas jej daj kávu - za stráženie, alebo jej dieťatku, pre ktoré chodí kinderko akože ďakujem, že mi pomáhate! Porozmýšlaj, posonduj či taký niekto nechodí v tom čase ako ty.

vodnarky
18. nov 2011

@juliar -nikdy by som dieta nenechala same v kociku nikde..bud by som isla aj s kociarom priamo do skolky,alebo by som ho vzala bez kociara..ci sa zobudi,alebo nie..nikdy by som take nieco neriskla... 😔

anjelicek26
18. nov 2011

@juliar - ja veru neviem - vyberat malinke spiace babo von do mrazu kvoli 2-3 minutam. Najlepsie fakt poprosit niekoho pockat pri kociku a vybehnut, hadam mas nejaku kamosku ochotnu.

My sme toto robili minulu zimu, ked maly zaspal, tiez od parkoviska 3 minuty pesi ku skole, pusa pri brane a otocka vzad.... Maly zaspal v aute po kazdy raz. Kamoska dozorovala 🙂 Tiez mi bolo blbe kvoli tomu vytahovat z auta kocar, dieta a o tri minuty ho tam rvat zas, to by boli revy 😖

juliar
autor
18. nov 2011

martul, prednedavnom sme sa sem prestahovali a do skolky sme sa dostali az v polovici septembra, ked im niekto nenastupil. Je to az tretia skolka od naseho domu, takze dost daleko. Poznam tu len susedky, ale v skolke zatial nikoho nepozname. A vobec nechodime v rovnakomcase. Mam krpca, s ktorym si len rezim vytvarame, takze ideme podla toho ako sa stihmeme nakojit a tak. Obcas stihne ist manzel z roboty, obcas susedka, obcas ideme autom... ako nam to vyde. Kebyze je to obcas tak nie je problem, ale kazdy den na niekoho vyckavat a otravovat 😝 .
Skusim vysondovat ako to robia ine mamicky s kocikmi v tej nasej skolke, ale zatial som tam nikoho s kocikom tusim nestretla 😨 Ale dik vsetkym za pisanie.

alena76
18. nov 2011

ahoj. ja som nechavala deti vonku...mala som trocha nervy, ale najma v zime mi prislo hrozne tahat mimino do tych 30 stupnov co mali dnu v skolke..ked som si predstavila spotene babo a potom do mrazu. nastastie som videla kocik z okna a ponahlala som sa. ked uz boli skolkari vacsi, len som vybehla a potom zbehla a oni sa obliekli sami a vysli za mnou. neskor som si v skolke nasla kamaratky alebo zname a tie casto varovali vonku, ked som poprosila 😉

henulienka
18. nov 2011

@juliar vieš čo... ja som z tohto úplne vytočená ako sa jednoducho matka s kočíkom nemôže dostať na x miest... u nás napríklad na poštu ani na obecný úrad... vrchol bol, keď sme mali minulý týždeň uvítanie novorodencov a obecný máme asi 10 domov od nás a my sme sa museli trepať autom, lebo sa tam jednoducho s kočíkom nedostaneme ( museli by sme zdolať asi 15 schodov)

no ale k téme 😀
ja by som ho tam asi nechala tú chvíľku, aj keď by som tŕpla, či je O.K, a nejak by som to asi riešila tak, že by som dcérku doobliekala niekde bližšie k nemu, aby si ho vedela skontrolovať

sendinka
18. nov 2011

@adulik23 Tak to treba odfotiť a poslať do telky.Napr.Markíza-somreporter@markiza.sk-to by si sa čudovala,čo niekedy dokážu média.