Naučili sa vaše deti štornožkovať bez toho, aby plazili skríženým vzorom?

ligyakovak_gmail
13. apr 2022

Mamky naucili sa vase babatka 4rkovat bez toho aby plazili skrizenym vzorom? Moj 7m plazil chvilu na to sa zacal pohojdavat na vnutornych kolenach a tymto stylom akutalne plazi..rsp.najprv idu rucky a potom nozky ako zabka..on vrchnou polovicou by siel na 4 ale nozky neviem dostat z vnutornych kolien na kolena.. Chodime k fyzio kde nas nutia pokracovat vo vojtovke..len kvoli krizenemu vzoru. Viem ze je dolezity ale ozaj inak by ne4tvorkoval?

tosomja
13. apr 2022

@ligyakovak_gmail moja má 11m a len sa plazi ako vojak. Ide aj na štyri, ale keď sa chce niekde dostať, tak si ľahne a plazi sa. Sedí, stoji, chodí okolo stola. Nechodíme nikde.

iwesska
13. apr 2022

Neviem,co je skrizeny vzor,ale moj sa nikdy neplazil. Len lezal,jedneho dna sa posadil, o par dni zacal stvornozkovat a o niekolko dni uz stal😁

ada309
13. apr 2022

Mne ani jedna nikdy neplazila, išli rovno na 4,síce trosku neskor (az v 10-11m) a o 3m uz chodili..

barus26
13. apr 2022

@ligyakovak_gmail moja mala sa neplazila nikdy vôbec nijako, ani jedným vzorom(ani som nevedela, že nejaké sú)😀 Začala hneď stvornozkovat bez toho aby sa plazila

mima1
13. apr 2022

Moji jeden len plazil ale nikdy nestvornozkoval. A jeden plazil uplne malicko a viac stvornozkoval

andrea_82
13. apr 2022

tiež netuším, čo je skrížený vzor. Ani náš syn sa neplazil, presúval sa tým, že "váľal sudy", prevaľoval sa z brucha na chrbát. Ani veľmi neštvornožkoval, postavil sa a presúval sa popri nábytku.

majlo1234
13. apr 2022

Plazenie nie je milnik, ktory sa sleduje. To znamena, ze pre zdravy vyvoj plazit nemusi vobec

ada309
13. apr 2022

Skrizeny vzor = strieda sa ľavá ruka +práva noha s práva ruka +ľavá noha.... Teda ak sa nemýlim, opravte ma ak áno

54tinka54
13. apr 2022

Och baby ste ma ukludnili, lebo všade čítam že najprv bábätko plazí a tak začne robiť ostatné veci.. náš malý má 8 mesiacov a on skôr len váľa sudy, plaziť vie len takým štýlom že rotuje ale dopredu sa tak presunúť nevie.. max sa ruckami odtlaca a ide dozadu 😀

amonet
13. apr 2022

moja len cuvala😅 z toho sa naucila sadnut a rovno stvornozkovat🤷‍♀️

dada0902
13. apr 2022

Môj sa tiež nikdy neplazil keď mal 10 začal stvornozkovat ale mala sa plazí od 6m cca zatiaľ sa dá na kolienka este ale nejde dopredu ma 8m

petamich
13. apr 2022

nie, napriek tomu, ze sme ho podporovali podla cviceni, ktore nam ukazovala lektorka na Baby Balance - kazdopadne aj tak uprednostnoval iba jednu nohu, nakrocil si sice aj pravou ale v praxi to vyzeralo ako raneny partizan a jednu nohu vliekol za sebou 🤷‍♀️ plazil sa takto dva mesiace, hoc sa daval na styri, pohupoval asi tyzden po tom ako zacal plazit, po mesiaci stvornozkoval len za jedlom a vysavacom 😂 a teraz po dvoch mesiacoch sa proste rozhodol, ze on teda bude stvornozkovat

uprimne z mojho okolia mamiciek s 9M detmi nepoznam ani jednu, ktoreh dieta by slo skrizenym vzorom - skor to bolo na zabku, partizana alebo sa vobec neplazili a rovno stvornozkuju alebo este sa ani uplne neplazia ani nestvornozkuju a valaju sudy 🤪

mamkalentedkova
13. apr 2022

u nás rovnako ako @tosomja ..Tiež sa plazí keď sa chce niekam dostať.Na štyri sa postaví ,siahne po hračku a aj sa posunie o malý kúsok ,posadí sa ,postaví na nohy .Okolo stola ešte nechodí teda .Tiež nikam nechodíme .

9gabi9
13. apr 2022

@ligyakovak_gmail
@54tinka54

V presne rovnakom štádiu je aktuálne naša dcérka a to ma o pár dní 11 mesiacov (je hypotonicka). Pričom to plazenie začalo len pred dvoma dňami.
A syn, ktorý bol tiež hypotonicky sa plazil cca od 9 mes. avšak štýlom, že šli najprv obidve ruky a potom sa posunul jednou nohou a tak dookola. Druhá noha bola od kolena zdvihnutá do hora. Smiali sme sa že to je kormidlo 🤣 Stvornozkovat začal ako 11- a chodit ako 17-mes.
Priznám sa teraz prvýkrát počujem o nejakom skrizenom vzore 😁

ligyakovak_gmail
autor
13. apr 2022

@9gabi9 presneee toto robi.. Sak ja viem ze to plazenie sa casto preskakuje len som bola zvedava ako to maju ine babatka. Nas chodil a chodi na fyzio lenn kvoli zatvorenym rukam na vrusku co povolilo takze by som celee zrusila.

veve16
14. apr 2022

@54tinka54 to robí aj náš. Presne toto isté. Váľa sudy,ide do zadu a dá sa na chvíľu na štyri a to je všetko. Má 9 mesiacov.

54tinka54
15. apr 2022

@veve16 tak nie sme sami 😅 náš sa este nedáva ani na 4, ale už tam nejaké náznaky sú..pred tyzdnom mal 8 mes

ligyakovak_gmail
autor
15. apr 2022

@54tinka54 no nas mydli barana :D.. Kolienka su od seba a hojda sa.. Doslova jak zaba to vyzera.. Este si nesadol a ani naznak po sykmom sede.. Snazim sa s nim ucelme hrat ako cez nohu atd..u nas je slabe brusko lebo ani nohy si nedava do ust max si chyti prsty aj to podla nalady.. Akurat dovrsil 7m.. Nie si urcite sama

palicka
15. apr 2022

@ligyakovak_gmail môj nestvornozkoval vôbec. Rovno sa postavil

54tinka54
15. apr 2022

@ligyakovak_gmail no, môže to byť ozaj tým slabým bruškom.. môj má od narodenia na brušku pruh a dr na minulej poradni vravela že má aj miernu diastázu brušných svalov 🧐 vraj sa to ale začína riešiť až po roku, lebo sa to zvykne upraviť aj samé

sss2023
19. dec 2023

@ligyakovak_gmail ahoj ako ste dopadli s tym plazenim aj stvornožkovanim? Čo čitam tak naš je na tom podobne, ako žabka na vnutornych kolenach. On sa ani za hračkami nenatahuje tym skrizenym vzorom 🤷🏽‍♀️ aj my cvicime vojtovku ale uz nevladzem ho udrzat ma 6mesiacov. Dakujem

milanemila
19. dec 2023

@ligyakovak_gmail plazenie nie je dolezite nie je to tzv vrcholna zrucnost, tou je 4 nozkovanie a ako tu aj pisu maminky, tak niekomu dieta rovno 4 nozkuje a plazenie vynecha.
Dolezite je, aby dieta 4 nozkovalo a tam je vyuzity krizovy model, co je velmi dolezite na prepajanie hemisfer. Problemy mozu mat deti co ne4nozkuju.