Naučí sa zaspať sama bez cumľa?

slivocka4
10. nov 2016

Ahojte, v akom veku sa vase deticky naucili zaspat same bez cumlika? Moja 6 mesacna dcera zaspi len na rukach, cumlik nema a stale cakam kedy uz zaspime normalne na posteli ale zatial to nevie, nechce. Oplati sa naucit ju na cumel v tomto veku aby odnaucit spat na rukach? 😒

alaguema
10. nov 2016

@slivocka4 je ešte malinká. My sme uspávali na rukách, alebo na prsníku asi tak do 8 mesiacov, potom na posteli, už mi boli ťažké 🙂 A potom s nami spali tak do 3 rokov 😀 Takže ešte máš čas 😎 Na posteli s tebou nezaspí, keď ju hladkáš a si pri nej celý čas? Cumel by som už v tomto veku nedávala.

slivocka4
autor
10. nov 2016

@alaguema ved to ze nezaspi ☹ place a zlosti sa...a chce cmulat hocico len prsnik nie.. a uz mi je teraz tazka... tebe potom zaspali aj bez prsnika, len tak s hladkanim? to je moj sen no.. 🙂

sardinka336
10. nov 2016

@slivocka4 pozri..oplatí sa skusit všetko aby si bola spokojná aj ty aj malá...na ostatne reči sa zvysoka vykašli. Ak si myslíš, ze to pomoze tak ten cumel kludne skus, nebudeš sa tu snad pýtať cudzích ludi čo ti večer dieta neuspavaju a nenosia nie? Niektore deti maju silnejší sací reflex a ,,dudlanie,, ich upokojuje. Inak deti sa učia na cumlík od narodenia, treba im ho nukat...raz, dva krát, tri krát ani 20 krát nestačí ponuknut, treba skušať kým ,,nechytí,,. Samozrejme iste su aj vynimky. Dve deti mi ,,cumlali,, a jedno nie ale pri nej som sa nejako nesnazila jej cumlik ponukat a nechala som to tak. Momentálne si noc bez cumla ani neviem predstavit 😀 by sme sa budili ovela častejšie. A neboj sa odučania...to len strašia, syn ,,odovzdal,, cumlík s nastupom do MŠ, ine kamošky deťom ,,nakukali,, ze ,,dudu spapal psík,, alebo s dieťatkou dudu odniesli, ina kamoška proste nedala 4 noci porevali a hotovo - za ten komfort tie 2 roky čo sa vyspali a dieta malo ,,zavrete usta,, aby napr. nedavalo veci do ust na ihrisku, neoblizovalo vonku veci to stálo.

alaguema
10. nov 2016

@slivocka4 moje baby mali cumlík od začiatku, aj keď boli kojené. Takže na prsníku mi obvykle zaspali a potom, ak sa ešte mrvili, tak som dala cumlík. Dnes by som cumel nedala, bol troška problém sa ho zbaviť. Preto som ti napísala, že pol ročnej už by som cumel nedala. O chvíľu začne papať príkrmy a bude aj lepšie spávať. Na posteli ju skús hladkať po chrbátiku krúživým pohybom, pusť k tomu nejakú relaxačnú hudbu a buď hlavne kľudná a trpezlivá. Dieťa nakoniec určite zaspí 😉

alaguema
10. nov 2016

@sardinka336 no sorry, ale deti, ktoré majú cumel non stop v puse, si odvykajú extra ťažko. Videla som to u viacerých kamošiek. Ani tie klamstvá, ktoré matky deťom nabulikali, až tak zázračne nezaberali. U nás bol cumel na spanie a na ukľudnenie, ale nie aby ním mali "zavreté ústa" v kuse...či vonku, či na prechádzke. Je to potom len nezdravý návyk...áno, matka má pokoj. O tom niet pochýb. Namiesto toho, aby si na pieskovisku strážila dieťa, môže ťukať do mobilu napr. 😎 Keď si dnes spomeniem, koľko piesku museli moje deti pojesť na pláži a tu sú, zdravé a krásne 🙂 Nedá sa to ustrážiť, šupne si do pusy občas aj to, čo nemá, ale to patrí k tomu. A aj tak sa prvé dni, čo sme vyhodili cumle, dožadovali...ale nebol rev po štyri noci, ani žiadne scény. Len chodili a drankali 🙂 A my vysvetľovali a vysvetľovali...Dnes by som cumel ani nekúpila.

evittam
10. nov 2016

@slivocka4 Súhlasím s @sardinka336. Hlavné je spokojné dieťa a spokojná mamina. A ženy, teda nehnevajte sa - ale pri polročnom dieťati je ešte čas "odúčať" ho od uspávania jedine na rukách? No tak u nás takto: syn mával cumlík len na zaspávanie - cca do 4.mesiaca, bol dojčený do 10.mesiaca - uspávali sme ho na rukách možno párkrát - a to max.tak do 2.mesiaca, vždy sa napapal, väčšinou zaspal a šup do postieľky-od narodenia. Dcérka mala cumlík tiež väčšinou len na zaspávanie do 8.mesiaca, sama spáva od 3.mesiaca vo vlastnej postieľke v detskej izbe s bračekom. 😉

danusskaaa
10. nov 2016

Moja mala mala cumel hneď od pôrodu, doniesli mi ju už s cumlom a žiadne problémy s ním neboli. Mala ho keď zaspavala a ked bola nekludna. Potom ho dosť žula keď išli zuby a pred nástupom do škôlky (v 2 rokoch) si cumel sama vyhodila do koša a už nepytala. Všetci sa ma strasili aké to bude hrozne odnaucit ju od neho - nebolo. Sama pochopila, že je veľká!!! Kamoska bola proti cumlu a dieťa malo stále zidenu kožu z rúk, čo si dudlal malý ruky, to sa mi zdá oveľa horšie!

sardinka336
10. nov 2016

@alaguema kde ja hovorim non stop v puse? nikde....moja má na zaspavanie - spanie a ked som videla ze na ihrisku ide jest kamienky, piesok a nono nepomaha, tak som jej dala cumlik, inak ho v ustach nema. Cumlik sluzi nam a nie my cumlu...to čo ty píšeš je uz pohodlnost matiek to regulovat s rozumom. Sama to mám vyskušane - cumel na cely den je blbost, dieta aj menej ,,džavoce,, blaboce.....takze tak. Tak neprehánaj....ano, su situácie raz za čas ze dieta má mat zatvorene usta a ked tomu dudel ma pomoct prečo nie, situácia skončí a dudel sa vyberie, odvedie sa pozornost inam a šmitec, vybavene. A to ze tvoje deti drankali a tebe to liezlo na nervy...holt to si ty. Mne lezu na nervy neprespate noci.

alaguema
10. nov 2016

@sardinka336 neliezlo mi to nervy, ale vtedy som si hovorila, že sme sa tomu mohli vyhnúť, lebo cumel nie je žiadna nevyhnutnosť.

sardinka336
10. nov 2016

@alaguema pre teba to nie je nevyhnutnost, pre mna (pre iných) je....lebo sa vyspim 😀
Keby ti dieta v noci plakalo čo 2 hodiny aj skor a vidiš, ze ho uspi len dudlanie a spi s dudlom par hodin, a nechceš mu davat čo 2 hodiny mlieko čo ja nechcem lebo uz ma zuby, tak sa nebudem branit cumlu len preto lebo inemu to nevyhovovalo a aby som sa vyhla odučaniu, ktore trva iste kratšie ako to vstavanie v mojom pripade - ešte som jednu noc celu neprespala rok a pol a nemam len toto dieta, ktore ma potrebuje, musim aspon niečo pospat. A to mi aj muz v noci pomaha ze vstane aj on...ale ja som premaznaná lebo ja rada spim 😀

alaguema
10. nov 2016

@sardinka336 ale veď dobre 🙂 Nepíšem jej predsa, že v žiadnom prípade cumel nie. Napísala som, že ja by som ho nedala 6 mesačnému bábu. Moje deti cumel mali a aj tak sa v noci budili pomerne často. Napr. aj na to, že cumel hľadali v čase, keď už v noci nepapali. Hra sa volala hľadá celá rodina po manželskej posteli 😀 Vyspala som sa prvýkrát, keď sa obe odsťahovali do svojich postielok, čo bolo dva a pol roka po vyhodení posledného cumla 😀

sardinka336
10. nov 2016

@alaguema no...ale mi nehovor, ze ,,tá hra,, ti neliezla na nervy....aj u nas sa hráva...ale máme dvoch čo ju radi hraju lebo si myslia, ze za najdenie dudla niečo dostanu ideálne euro 😀 😀 😀 😀 (maju smolu) 😀
Ja by som skušala všetko a teda aj skušam, čo zlepší nas spanok, dudel nie je ziadna tragedia. A hlavne by som sa nikoho na nazor nepytala.. 😀 😀 😀 😀

slivocka4
autor
10. nov 2016

ja este noci ako tak zvladam kojenim, ale cez den, ked sa to uspavanie na rukach spoji s tym ze spi len polhodinu, tak toto je na nevydrzanie.. som dufala zeby s cumlom pospala dlhsie, alebo vonku v kociku aspon, ale zaruka to nieje no.. aby som nedopadla ze na rukach s cumlom 😀 zatial ju z neho napina.. inak v sportovom kociku vam zaspali??

sardinka336
10. nov 2016

@slivocka4 zaspali nám, zaspali...ved skus iny cumel, v DMke malu aj take male novorodenecke, aj ked viem ze nemáš novorodenca ale ja som začinala s tým cumlom..je uplne ,,mikro,,. Proste treba skušať čo pomoze, jednej pomohlo to druhej ono.

alaguema
10. nov 2016

@sardinka336 ale áno...liezla 🙂 Veď práve....aj preto som mala dojem, že ten cumel nám bol na dve veci. Keď sme sa ich zbavili, v noci sa nebudili na to, že im vypadol. No, ale to nemali pol roka, ale skoro dva.
@slivocka4 ono je to tak proste...pri malinkých deťoch sa človek veľmi nevyspí a aj toho pohodlia je menej cez deň, aj v noci. Ale rýchlo to prejde a ani sa nenazdáš a budeš mať školáčku 🙂 Užívaj si každú chvíľu a nerieš to spanie príliš. Ak chceš skúsiť cumel, skús. Ale možno keď sa trochu upokojíš, aj bábo bude cez deň spať viac a kľudnejšie (aj bez cumla) 🙂