Nástup do jaslí

lucka1492
15. dec 2022

Ahojte maminky... Pýtam sa tu lebo nemám veľa známych ktorým deti navštevujú jasle.. Syncek ma 22m... Začal v jasliach len teraz v decembri.. Musela som ísť do práce a nakoľko bol vždy spoločenský.. Mal rád deti.. Vyhľadával ich nebol maminkin maznáčik 🙂 rozhodli sme sa pŕe jasle.. Zatiaľ je to vska ťažké.. Ráno plače a cez deň sa strieda to ze s ahra a plače.. Dokola.. Keď si spomenie ze tam nie som plače.. Papať papa všetko.. Chcem sa preto opýtať maminiek ktoré mali v podobnom veku detičky.. Ako to zvládali? Zvykli si.? . Pripadne sú tu mamky ktoré dieťatko museli z jasiel vybrať?... Zatiaľ tam chodí od 7 do pol 12..napapa sa obedu a ideme domkov.. Potom celý deň výprava hatlaninkou nové slová a aj nové veci co vidím ze sa naučil tam... Prosím dajte skúsenosti.. Ďakujem

hsara99
15. dec 2022

Malý mal v novembri 2 roky a chodí od septembra do jaslí. Tiež extrovertné dieťa, takže som sa nejak nebála. Týždeň-dva to bolo ako píšeš, obcas si poplakal keď si spomenul ale čím ďalej tým to bolo menej časté a teraz už chodí vytešený s úsmevom od októbra/novembra do jasliciek. Keď príde domov mi rozpráva ako cvičili, čo sa naučil nové po anglicky, ako sa s detičkami hrajú, celkovo vidím ako napreduje a ako mu spoločnosť deti robí dobre. Nemá problém podeliť sa o hračku a na ihrisku si parťákov nájde hneď. Ja som ho ale teda od začiatku dávala na celý deň, adaptačny mal do 12.00 len asi prvý týždeň. Držím palce nech si obaja zvyknete 🙂

ibajaanikiny
15. dec 2022

@lucka1492 moja chodi do jasli od roka,ja som s nou nemala problem klop klop,ale napisem,ako ine deti,kedze s mamickami sa uz poznam a videla som rano…jedna zacala chodit do jasli od roka a osmich mesiacov,plakala 8 mesiacov kazde rano,prve styri mesiace udajne obcasne aj cez den,ked si spomenula. Preslo to az teraz,akurat som sa minule prichytila,ze som nevidela malu slecnu plakat. Dalsi si zvykal 3 mesiace,potom to ustalo,teraz po mojej nastupilo 14 mesacne a to trosku poplakalo prve tri dni rano,inak je uz vsetko v poriadku. Moja plakala raz minule,ked to nove dievcatko akurat plakalo a moja sa druzne a kolegialne pridala k nej,aj ked sama nevedela,preco place😁 kazde dieta je ine,ale zvykne si podla mna. My sme v panelaku zhluk mamiciek,uz som to niekde spominala,medzi detmi je rozdiel max mesiac a nemozem porovnat uz aktualne moju a zvysne deticky,ako sa chyta rozpravat,motorika,podeli sa s hrackami a jedlom,kdezto susedovci-deti,tie zatial len “beru” (to nepisem v zlom,su este male). Maju tam mnozstvo aktivit na rozvoj motoriky,chodia na kruzky,cvicenia…s malou nemame problem nikde,neboji sa ludi a deti zboznuje,hned sa pridruzi k hocikomu,ci starsie ci mladsie…hlavu hore,treba mysliet pozitivne. Ucitelky co na to?

kris_tin257
15. dec 2022

Malý mal 2 roky a 1 mesiac keď začal chodiť do škôlky (oni to tak volajú lebo je to škôlka od 2 rokov), plač sme mali druhý tretí deň ráno potom v škôlke už neplakal a po týždni išiel na celý deň. Bol úplne v pohode občas mal dni kedy nechcel ísť do škôlky ale to má asi každé dieťa, papať papal všetko bez problémov zaspávanie tiež nebol problém. Čím menšie dieťa tým si rýchlejšie a lepšie zvyka 😊

andreatytler
16. dec 2022

@lucka1492 Nas syn zacal jasle ked ma 18 mesiacov. Rano prestal plakat pri luceni asi po 2 mesiacoch.
Podla mna to mate dobre ked sa tam hra a papa. Problem by bol keby sa vobec nezpajal a len cakal na teba. Skusite aj na dlhsie so spankom? My sme tiez pridavali cas postupne a zacal tam spat asi po 2 tyzdnoch.
Podla mna detom vyhovuje skolka/jasle hlavne koli tej rutinne co tam maju. Akonahle sa s nou dieta oboznami a vie co bude nasledovat, tak sa tm citi dobre. Tiez sa v jasliach nauci samostatnosti a pravdepodobne nebude plachy.
Skuste neht muz aby ho tm rno vodi. Rozlucit sa s mmou je tazsie. A urobte pri odchode nejaku zabavnu aktivitu, na ktoru sa bude dieta tesit. My chodime pozerat bagre na stavenisko cestou do jasli. Kamoska chodila autobusom, aj ked to mala do jasli iba jednu zastavku, al dieta ilovao jazdu autobusom.

lucka1492
autor
16. dec 2022

dakujem za skúsenosti 🙂 ste zlaté.. Trosku ma to ukludnilo.. Učiteľky vravia ze to je normálne ze si musí zvyknúť ze nieje snami celý deň.. Dnes už zevrja bol skoro cely deň ôk.. Aj ráno keď sme ho za niesli ako sa zavreli dvere prestal plakať.. Ale keď sme po neho prišli ani sa ma nepustil a plakal.. :( je to pŕ emna hrozne ho tak vidieť.. Ale dám tomu ešte čas a uvidíme co bude ďalej. Terzq ich čakajú 2 týždne prázdniny co tiež nieje bohvie co 🤦