Nastrelenie verzus prepichnutie ušiek

21. júl 2022

aký je rozdiel medzi nastrelením náušníc a prepichnutím uška na náušnice?

mima172
21. júl 2022

Ja by som prepichnúť nikdy nedala. Dcérke sme dali nastreliť, keď mala, ak sa nemýlim, 3 mesiace. Bolo to rýchle, mrnkala asi 5 sekúnd, nič sa jej nezapalilo. Pri prestrelení je vyššia bolestivosť, dlhšie to trvá atď.

jjanulienka
21. júl 2022

Určite nastreliť je to rýchlejšie 👌

mikadooo
21. júl 2022

Nastelenie je rýchlejšie, menej bolestivé a menej traumatizujúce.

alexandra2010
21. júl 2022

nastrelenie obidvoch naraz 8 rocnej, vtedy si to priala.

xsuzannex
21. júl 2022

Dala som prepichnut 6tydnovej dcerke.. aj jednej aj druhej.. sama pediatricka mi to odporucila ze tak malym je lepsie prepichnut.. v starsom veku uz kludne nastrelit.. plakala asi minutu a bol pokoj.. nic sa nezapalilo

kkovacovak
21. júl 2022

Prepichnúť. V rodine máme zlé skúsenosti s nastrelovanim. Prepichnutie hlavne urobí lekár a nie nejaká predavačka v zlatníctve

nicole003
21. júl 2022

@kkovacovak suhlasim, na sebe pozorujem ze s prestrelenymi dierkami mam problemy, s prepichnutymi naopak vobec. A kto pise ze prestrelenie neboli tak klame, tiez je to zasah. Dcere som dala prepichnut, chvíľu mrnkala ale hned aj zaspala. Takze az take tyranie to nebolo. A do tyzdna zahojene bez problemov.

kkovacovak
21. júl 2022

@nicole003 presne. Dcéra plakala len v momente vpichu a po 5 minútach ani nevedela. Za 3 dni už boli dierky zahojené a mohla mať rovno svoje náušničky a nie nejaké čo sa dávajú pri nastrelení

snezienkaaa82
21. júl 2022

Dala som pre pichnúť ešte v pôrodnici. Robil to priamo lekár, keď nas púšťali domov. Uška ni troisku začervenanie, tak sme dezinfikovali a po pár dní h boli ôk. Podľa mňa lepšie v nbemocke ako keď sa nastrelil neodborne

veronika3110
21. júl 2022

nastreliť.. menej placu, dieťa sa len akoby zľakne toho zvuku, ani neplače a trvá to tak sekundu … dá sa hneď aj potom dať svoje nausnicky, ale treba sa o to viac starať, preto je vraj dobre chvíľu nechať tie ich nastrelene.. tak mi povedala doktorka..

domka222
21. júl 2022

Prepichnuté rovno v pôrodnici

deti95060810
21. júl 2022

nastrelenie...

jarnajar
21. júl 2022

@kkovacovak
@nicole003 aj mne sa nastrelené veľmi zle hojili a po takmer 20 rokoch sa občas podráždia. Dve už z tohto dôvodu vlastne nepoužívam a dávam len do jednej. Prepichnuté z detstva žiaden problém.
Autorka, ak si náhodou z BA, odporúčam na jemné a netraumatizujúce prepichnutie Mudr. Kollerovú v Agel Clinic.

judar
21. júl 2022

Nastrelenie - rychle, lacnejsie, viac mene bezbolestne,

Prepich- zdlhavejsie, o 2/3 az 3/4 drahsie nez nastrel, o dost komplikovanejsie a bolestivejsie pri vykone a aj po nom

Co sa tyka oboch vykonov, nieje pravda ze to musi vykonavat vyhradne lekar 😂...moze to robit hoc aj predavacka 👌 ale mala by mat nato nejaky opravnujuci doklad z nejakeho kurzu aspon kedze je to na akupunkturnej hrane s bodmi a hlavne podkoznymi cievami

kakawah
21. júl 2022

Mojej 6r.nastrelili, naraz obe ušká, vyšli jej slzy, ako že vraj trocha bolelo povedala, neplatila, a boli cca 2hod.červene.3tyzdne sme 3x denne čistili s roztokom, ktorý nám dali a samozrejme točili náušnicou, aby nazrastla.Żiadne komplikacie, zápal, nič ju nebolelo. Svojim kamarátkam v škole hovorí, že to neboli, že nech si idú dať nestreliť😆 statočná bola

nika11103
21. júl 2022

Inak ako tu baby pisu … sama na seba som si teraz uvedomila , že naozaj nastrelene dierky mi robía doteraz problém , dokonca mi aj zarástli keď som chvíľku tam nausnicu nemala … za to prepichnute nezarsstie asi nikdy . Ani pupok kde som mala pirsing mi vlastne nezarastol , samozrejme prepichnutý … takze asi na tom niečo bude

zuzana2299
21. júl 2022

Nastrelenie zanechá na uchu väčšiu traumu ako prepichnutie. To ti povie každý skúsený človek, ktorý robí piercingy.

zuzikxx
22. júl 2022

@jarnajar ahoj, spominala si agel clinic dr. Kollerovu. To sa da objednat aj ked k nej nechodime? kolko sa cca platilo? vdaka..

zuzikxx
22. júl 2022

@xsuzannex prepichovali obe naraz alebo ako to prebieha? ihlou?

jarnajar
22. júl 2022

@zuzikxx áno, dá sa, ona je algeziologička a venuje sa aj prepichovaniu. Hodinu vopred sme natierali ušká gélom na znecitlivenie, prístup dr. milý a jemný, zabáva bábätko, dcérka si ani nevšimla a bolo po. Cenu si nepamätám, možno 40 €.

kobz
22. júl 2022

Mojej dcerke nastrelovala jej pediatricka. Ona je absolutne proti prepichovaniu. Ma normalne u seba v ambulancii pistol, nausnicky a v ramci jednej z poradni nam nausnicky nastrelila. Nemali sme absolutne ziaden problem, vsetko sa krasne zahojilo, dierky ostali krasne. Pred prestrelenim nam zaznacila bodku na usku, ci to ma dobre, rovnomerne a potom za par sekund bolo hotovo.

xsuzannex
22. júl 2022

@zuzikxx ano naraz, ihlou..