Náš drobec nechce byť v ničom

kiara3
1. okt 2017

Baby ja som taká zúfalá....Náš najmenší bude mať 5m...Myslela som si že po prvom synovi co nám dal riadne zabrať prvé roky že si tohoto menšieho užijem...(poznáte to keď prvé je zle druhé bude dobré) No jasné😠Niekdy mam pocit že tento menší je horši v niektorích veciach...☹nechce byť v kočíku...(Ani vanička,športiak,vajíčko,
Nič) Ani v hojdačke....V nosiči iba keď chce spať...inak sa strašne zlosti...tak mame dva...Druhý mame taky že môže byť otočený dopredu...v tom vydrží najdlhšie...Spánok taký 15-20min alebo 1h na mne v nosiči...ale to take spanie že zrazu otvorí oči ako keby nespal...skúšala som uspať a dat do postieľky...zaspí na 5min a hotovo...tiež na prsku asi raz mi zaspal na hodku a to som myslela ze budem skákať 2m....poobede je už taký unavený zlostny...😔v noci mi spával celkom dobre...ale aj to sa začína kaziť...

eribel
1. okt 2017

Ked ti napisem, ze viem, o com pises, nepomoze ti to. A reci, ze treba vydrzat, zlepsi sa to, asi citat nechces. Tak drzim palce, aby bol fyzicky sikovny, aby zacal co najskor lozit a potom chodit! U nas to moc pomohlo a aj to ze potom uz viac vnima, takze teraz uz vydrzi v sportiaku....ked je vybehany, aj 40min a dokonca tam v pohode zaspi, ked je jeho cas....dlllllho som neverila, ze zaspi bez revu, len tak potichu....dllllho som si myslela, ze je to vzdy iba nahoda....nie, je to vekom a tym, ze sa fyzicky unavi.....

mala_claire
1. okt 2017

Presne toto robila aj moja dcéra. Nikde nechcela byt a od narodenia spala 30min doobeda a 20min poobede. Nikto mi nechcel veriť... no a ako som to riešila? Nijak. Proste som to vydržala. Teraz bude mat rok a asi od 9mes dokáže spat hodinu doobeda a hodinu poobede v kočíku na pavlaci kúsok je hlavná cesta-hucia auta a to ju uspi... takze nič ti neporadím, len vydrzat... je to veľmi únavne...:(

rajna
1. okt 2017

u nas to bolo take iste len na rukach zaspala. Kocik nosic nic nepomohlo. V noci ale spala celu noc.Som bola zufala. Prezila som je z nej sikovna mala kocka. Drzim prsty

kiara3
autor
1. okt 2017

No tak prežiť to musím aj ja...prežili som prvé...skoro to iste mam zas...len prvý ten aspoň nosič a športiak...ale menší to ako keby za trest keby sme ho tam dávali...

zabulienka266
1. okt 2017

Aj ja som sa tesila, ze vsak neboj druhe bude dobre, uplne ine... prd makovy... este horsie to bolo. Spala iba na rukach, cez den 30 min a v noci vobec, aj do rana do piatej som ju vlacila. A to mi ani muz v zufalstve nepomohol, lebo ked ju vzal v noci on, revala akoby ju z koze drali (ani teraz vecer k nej nemoze lebo reve ze mama pride). Ma teraz 2,5 a konecne sa vyspim (niekedy aj celu noc). Vydrzat, vydrzat a vydrzat.

kiara3
autor
1. okt 2017

@eribel no aspoň nejaká útecha...a tak som sa pripravovala....vedela som približne že čo ma čaká...hojdačku sme kúpili,kočík hojdavy...myslela som že v aute bude zaspávať...bože keď máme ísť autom celá rodina sa najprv psychicky pripravý a potom sa ide...celú cestu plače,narieka....no tak energie tu už teraz na ňom vidím...čakám kedy odletí tak stále máva rúčkami a kopcuje noškami...

kiara3
autor
1. okt 2017

@zabulienka266 tak to ste mali riadne zle...že materská Dovolenka...ten kto to takto nazval musel byť isto chlap...Náš aspoň teda zatiaľ (dúfam že nezarieknem) ako tak v noci spi...aj keď v poslednej dobe si zvyká dudkat..Keďže cumel nepriateľ..

vilma7
1. okt 2017

@kiara3 sorry, ale vitaj v klube. Keď bol syn menší, tak uspať na rukách a potom sa možno dal preložiť do kočíka, po 30 min hore a von z kočíka. Dať niekomu povoziť nehrozí. Poslať mm samého, nehrozí. Ďalej uspávame v nosiči, alebo pri kojení na posteli. V noci spáva rôzne, by som povedala že viac hrozne, naučila som sa spať medzi kojením.
V aute, hrôza. 5 min.nevydržíz už ho mrle a nuda žerú, cestujeme v noci aby spal, alebo vôbec.
V kočíku, sedačke, športový pár minút a potom von. Z rúk predsa vidí viac, poloha chrbtom k nám. Akonáhle si ho otočím tvárou k sebe, hneď sa zvrtne. Dnes má 9 mes.a nič sa nezmenilo. Len v noci sa niekedy zobudí len 3x. Dúfali sme že zo športového viac uvidí, tak bude fajn..ale stále je to zrejme málo.
Poradiť ti neviem, sama netuším čo vyskúšať aby sme nemali zachvíľu ruky ako opice. Asi len čakať kým nezačne chodiť. Snáď to konečne pomôže.
A cumeľ nechce ani náš. Ale aspoň neplače, len kvíka a kvíka a kvíka 😀

kiara3
autor
1. okt 2017

@vilma7 človek si myslí že druhé bude iné....heh prt...poznám mamičky co mimco uložia do kočíka a buvaju...Kamoška ta ma 3 deti...a to všetky uložila do kočíka na obed dala ma balkón a zavrela...žiadne hojdanie skákanie...nič...ja som len nazrela a kukám ako puk dieťa spí...

katka1981
1. okt 2017

@kiara3, nezavidim ti. Ja si druhe dieta konecne uzivam, ajked aj on sa jeduje, ale akosi to inak beriem. Uzivam si niektore veci naplno, nechcem o nich pisat aby som to nezakrikla. Uz len to nejak zvladnut, keby nebol taky aky je, za sucasnych podmienok by som to naozaj nedala. Drzim ti palce. Inak podla pasu dost dlho prenasas 🙂

kiara3
autor
1. okt 2017

@katka1981 tiež som to mala v plane si užiť to druhe na plno...lebo už tretie neplánujeme...asi si ho mam užiť takto...😉stále pri mne a na mne ani pohnúť od neho...to aj keď sme v jednej miestnosti a iný ho drží na rukách nespustí ma s dohľadu...Jaj to ze čakám bábo...ja neviem prečo to tam píše tak...najprv mi písalo snažilky ale to je inak termín môjho prvého...február 2011 a nejak toto tam ostalo

salome51
2. okt 2017

@kiara3 náš prvý preplakal do roka tekmer celý deň a v noci to tiež bol des. Len na rukách by sa nosil. Spával 30 minút a to sme ho uspávali 2 hodiny, kočík lietal už vo vzduchu snáď ale to mal najradšej, hojdanie, nstriasanie, kolísanie. Bol to horor. Všetci hovorili že keď bude chodiť zmení sa to. Zmenilo, ale k horšiemu. Teraz pre zmenu mi vonku utekal, hádzal sa o zem, dnu s prechádzky som ho vliekla násilím. Teraz je z neho škôlkár. Je šikovný a múdry, ale stále si rád poplače. Keď som čakala druhého, všetci ma podpichovali že po prvom dieťati nás už nič nezaskočí, jedine ak bude len jesť a spať. Tiež som d7fala že budú mať pravdu. No máme doma rovnakého plačka. Tento syn pre zmenu plače úplne pre vštko a ani na rukách sa mu nepáči. Čistá katastrofa a to už má rok a 2 mesiace. No a na margo cestovania v aute. Nám vystrájajú obaja. Jeden už neobsedí a mladší je nesvoj zo všetkého od autosedačky až po hudbu v aute.

rheuska
2. okt 2017

Ja mám iba jedno. Ale tiež kočík smrť. Tak sa nosíme. nosenie tvárou vpred nie je ergo. Poštuduj o tom troška. Však mu nechceš ublížiť. Ak bude sedieť, tak ho môžeš nosiť na chrbte. Tam sa mu bude páčiť a bude mať rozhľad. No a u nás odkedy chodíme tak je to fajn. Na rukách sme iba ba gauči, alebo len krátko. Denný spánok jedine so mnou. Ale prsník už tiež nepotrebuje tak často cez deň. Za to dobieha v noci. proste všetci to máme nejako. hlavne sa zariaď, aby to vyhovovalo vám dvom. Najlepšie keď prestaneš s tým bojovať a zmieriš sa s tým. ono sa to stále mení.

kiara3
autor
2. okt 2017

@rheuska ja viem ze to nieje ergo....ale mam jeden ergo nosic

mima86
2. okt 2017

@kiara3 ja som mala pri prvom to iste a tiez som nanho nic nevymyslela. Samo sa to zlepsovalo, ked zacal lozit a potom chodit. Noci boli dobre,ked som cca v 10tich mesiacoch zrusila nocne kojenie (cez den sme do 14 mesiacov potiahli).
A tiez som si myslela, ze druhe bude to lepsie a mame dvojicky 😀 tak co ti budem hovorit. Ale tie aspon vedia zaspat same, ale max. Na hodinku a casto kazde v inom case.

kiara3
autor
2. okt 2017

@rheuska naštudovane toho mam až až.,písala som ze mam dva nosiče...Ergobabynosic a druhy hipseat....tiež sa ho snažím používať co najmenej ale keď niekde ideme a potrebujem niekde zbehnut viem ze v tom mi obsedi....

janickacrazy
2. okt 2017

@kiara3 No nezávidím ti, ja som mala prvé dieťa dobručké a druhé také podobné ako máš ty, akurát, že náš aspon v kočíku chcel byť, aj ked kočík sa musel stále hýbať, čiže nekonečné prechádzky každý den, inak nespal ani minutu. Ja som zase nadávala, že aj v zime aj ked bolo -20°C som musela s ním chodiť v kočíku vonku 2 hodiny, aby aspon trochu pospal. A to radšej ani nespomínam, že vstával ráno o 4 do 2 rokov. Nikdy som nebola taká unavená a nevyspatá ako pri nom, lebo cez den spal 2 krát po 20 minút, inak furt reval alebo sa dožadoval pozornosti. Treba len vydržať, u nás sa to tiež zlepšilo, ked začal chodiť, viac sa unavil vonku. Inak ak ťa to poteší, tak náš je nadpriemerne inteligentný, preto vraj sa toľko pozornosti dožadoval, povedala nám psychoška. Nám začal rozprávať už v 9mes. , v 18 mes. vedel všetky značky áut, v 20 mes. abecedu, počítal do 20 po anglicky aj po slovensky, atd. Ale bolo to náročné s ním. Ja mám ešte tretie bábo a to je opať "normálne", nie je to malý génius, ale ten klud mi za to stojí. 😂😇

patka24
2. okt 2017

No, my sme boli na tom podobne, ale mne maly vydrzal v satke aspon pospat, ale tak, ze az aj hlavu musel mat pekne vo vnutri, neskor zaspal na prsniku, ale trojkombinacia prso, zavinovany v deke, aby nemal vonku ruky a zvuk iduceho vlaku, tzv white noise, aplikacia do mobilu... takto zaspaval do 8 mesiaca, a ak nemal zapnuty vlacik, tak sa zobudil po 10 minutach a koniec, velmi ho to ukludnovalo. Po 8. mesiaci mi niekto vymenil dieta, zaspava sam v postielke a spi celu noc, az na par vynimiek, ked je chory alebo mu idu zuby. Ale v tom obdobi by som vrazdila za taku radu, ze treba len vydrzat, holt, nic ine mi nezostalo 😀

sivypegas
2. okt 2017

@kiara3 aj my to iste,kocik nie,nosic nie,spi vyslovene na rukach aj hodinu,cize moj chrbat uz citi zataz,ma 8m za tyzden a stale som verila,najskor,ze prejdu 3m bude lepsie,nic,potom prejdu 6m bude lepsie zasa nic uz neverim,ze sa daco zmeni,len vydrzat ale dokedy?😂najviac ma hneva ten kocik,ze ju tam dam uz aj do polosedu,no ona nie,,,tak vinku ju nosim na rukach len,hadam ked sa nauci sediet zvykne si aj na kocik?...

sivypegas
2. okt 2017

@
@patka24 vrazdit za radu,ze sa to zmeni,ci vydrz to ma tak nerozculi,,mna skor vytoci veta ako ste si naucili,tak mate,,za toto by som vrazdila.

katka1981
2. okt 2017

@kiara3, ma separacnu uzkost.

katka1981
2. okt 2017

@sivypegas, ako krasne si to napisala a ja este pridam vetu: Ked si nechate skakat po hlave.... dieta si dovoli len to, co moze. Boze, jak som sa vytocila len co som to napisala az sa smejem. Keby mi to niekto povie do oci, rovno mu naplujem do ksichtu, alebo mu rovno vylepim. 🙂

kiara3
autor
2. okt 2017

@sivypegas no to si mi normálne s ust zobrala...moja mama ma tak vedela podporiť...'' no moja ako si si ich naučila tak ich maš''raz ma s tým už nahnevala tak som jej povedala ze keď s ním nikto iný nieje tak je na mne ako cecok...viem ze proste dieťa nieje stroj ze ho na programuješ a tak sa bude chovat....pri staršom som sa snažila aby zaspal pri rozprávke,hudbe,tv...proste nič...chodili sme po špičkách div sme sa nenaučili lietať po byte...ale menši nespí bez hojdania na rukách vôbec...momentálne spinka...sedím na fitke on v nosiči takže hádam pospi aspoň 30min😀

sivypegas
2. okt 2017

@kiara3 😀Aj ja som bola 3m na fitloote,teraz spi v naruci a ja druhou rukou pisem na tablete,,,,to su dva typy deti asik do jednej skupiny patria deti,kt dobre spia,maju radi kocik a do tej druhej tie nase,nic im nie je dobre,fakt nechapem,ze ked este je vtspata najedena a nebude sediet v tom kociku o uspavani nehovrim,spat v kociku sme vzdali uz davno...uz ani neskusam.

janickacrazy
2. okt 2017

@kiara3 Mala si ho mame šupnúť na 2 dni a nech ti ukáže ako to vie ona robiť, ked je taká šikovná. 😂 Takéto reči fakt nikomu nepomožu. U mna bola aspon výhoda to, že som mala predtým jedno dobré bábo, takže všetci vedeli, že to nie je mnou. 😝

katka1981
2. okt 2017

@kiara3, pri prvom dietati sa ucis, pri druhom si povies, ze koncne to zurocis, ale ked to nefunguje, asi je problem inde. Nie je vsetko v nasich rukach, sefovia su ti co im plienky menis 🙂 Ajked uz chodia na WC 🙂 Zial ja som taka, ze si myslim, ze dieta ma skakat ako ja piskam a neviem si zvyknut na realitu, hoci robim vsetko preto, aby to tak fungovalo. 🙂

kiara3
autor
2. okt 2017

@janickacrazy no mala som stochuti to urobiť...ale mama by ho nehala revat dva dni...Ja ho naučím...raz som musela k dr tak mi ho vonku strážila...bože ten tak reval a mama nechaj nech zaspí...on tak od plaču zaspal...a ja jej no ja na toto nemám ani nervy ani srdce...par krát som to naozaj skúsila nehat vyplakat ale rýchlo som to vzdala...ja som ešte strašne neznášala keď mama prišla...malý uplakany...A mama ved rob s ním niečo...treba s nim cvičiť treba ho masírovat...treba toto treba hento...ja som mala takú zlosť...ako keby som sním nič nerobila...všetko aj som cvičila aj masirovala aj bruško natierala...malý si to tak zapamäťoval ze keď plače ona mu ešte nasilu cvičí chrbátik...tak keď ju zbadal strašný plač...Ani dotknúť sa nemohla...asi týždeň čo to prestal robiť...

janickacrazy
2. okt 2017

@kiara3 No viem si to živo predstaviť, moja mama našťastie mi s deťmi nepomáhala nikdy, takže aspon som nemusela blbé reči počúvať, raz ho strážila, ked sme boli v kostole na náuke ku krstu a to reval, tak mi do kostola volala, že nech prídem už, lebo ona nevie, čo s ním. To aj farár už kukal, že čo sa robí.

kiara3
autor
2. okt 2017

No tak moja mama raz za čas príde...ale už to prestala robiť lebo vidí na mne kedy som naštvaná...mama nás mala 4roch...a mala svoju metódu...npr..ja som tiež ako mala neznášala dudle...tak som sa jej opýtala ako ma odúčala od cmulania prstov...dala štipľavu papriku...a pýtam sa jej a pomohlo...mama na to ani nie....

kiara3
autor
2. okt 2017

Ale zas jej nemôžem krivdit..keď bolo najhoršie prišla a pomahala...preto par veci preglgnem...inak mi veľmi nemá kto pomôcť....