Môžem vziať skoro 5-mesačné dieťa na návštevu v nemocnici?

kssssd779
11. feb 2023

Ahojte. Mám 4 mesačnú dcéru o par dni 5 mesačnú. Môže ísť na návštevu do nemocnice? Pustia ma s ňou ?

anickaaa6aaa
11. feb 2023

@kssssd779 obávam sa ze skôr nie. Syna 10r nechceli pustiť za muzom. Potom sa nejako zlutovali. A pustili muza na chodbu.

stanulienkat
11. feb 2023

Neviem, ci nie az od 15 rokov.

deti95060810
11. feb 2023

neodporúčam...
deti do 18 r. nemajú čo robiť na oddelení v nemocnici...tak mi to povedali min. rok, keď prišla za mnou dcéra 16r

kssssd779
autor
11. feb 2023

@deti95060810 ale mňa pustia ak som dcéra a mám 17r?

kssssd779
autor
11. feb 2023

Ďakujem za odpovede 😊

matus7030
11. feb 2023

@kssssd779 skús si to zabezpečiť tak, že pôjdeš bez nej. Hlavne kvôli jej bezpečnosti. A teba pustia určite keď máš 17, neboj. Drzím palce

fadama
11. feb 2023

To je co za blbosť že deti do 18r nemajú čo robiť v nemocnici? 😂😃🤔

ls56
11. feb 2023

Si robis srandu? Tak male dieta chces trepat do nemocnice? Par mesacne do infekcneho prostredia plne bacilov? Ved tak male dieta ma byt chranene a nie vystavovane riziku. Je chripkova sezona, kazdy druhy je pomaly chory, soplavy.. dobre si to premysli.. uz len taky sopel je u dietata velky problem. Absolutne nevie smrkat.. radsej nehazarduj so zdravim maleho babatka..

majamat
11. feb 2023

neviem ci su niekde nejake pravidla, ake stare diet amoze do nemocnice. mozu mat nejake interne predpisy, priapdne je to na rozhodnuti sluzbukonajuceho zdravotnika.

a teda zavisi od toho, ako na tom pacient je. ak dokaze vyjst aspon na chodbu pri oddelenie, je to lepsie.

no pre bezpecnost nie je vhodne s tak malym dietatom chodit do nemocnice. rpedsa je to infekcne prostredie. no tiez zavisi od situacie, resp cim trpi pacient.
ved je nezmysel nepustat napr za umierajucim clovekom jeho rodinu.

xux
11. feb 2023

Pokial viem navstevy su povolene od 15 rokov

bykaterina
12. feb 2023

@kssssd779 zistí si čo vôbec Teba pustia, Lebo u nás nápr na detské púšťajú iba otca a matku. Aj to pojednom nie široké príbuzenstvo. Opäť je chrípkové takže treba si rozmyslieť či tam niečo nedoniest aj keď ešte nemusíš mať príznaky Alebo práve naopak niečo odtiaľ dotiahnuť a nakaziť to malé dieťa.
Máš rôzne možnosti ako zavolať Alebo video hovor...aby bol ten človek v kontakte s niekým

krkavcia_mater
12. feb 2023

Napr. mojho v 4 rokoch pustili na ARO za dedom. Ale, moj syn je odchovanec nemocnic - nie je mu cudzi pohlad na infuzie, monitory, kanyly, kyslik.... A vtedy ta navsteva velmi psychicky pomohla mojmu otcovi
Predpokladam, ze by babatko bolo len vo vajicku. Takze, ak by to bola 5 min navsteva, ze povzbudenie pre dedka, nebala by som sa toho.
Ale zalezi od personalu, oddelenia a stavu pacienta

mentolka12
12. feb 2023

@kssssd779 my sme boli s 3 tyzdnovym, ale na podnet lekara lebo nikto nevedel ako to cele dopadne.

alienkami
12. feb 2023

Podľa mňa veľa závisí od oddelenia a stavu pacienta. Je rozdiel pustiť matku s malým dieťaťom za otcom dieťaťa, ktorý leží v nemocnici po úraze a návštevou sesternice z druhého kolena na infekčnom odd.

michellemary
12. feb 2023

Návštevy na odd sú povolené od 15 r.

zuzanockamt
12. feb 2023

@kssssd779 Skús sa opýtať priamo na oddelení. Ja by som sa dožadovala, ak by išlo o vážny prípad a veľmi blízkeho príbuzného a hrozilo by to najhoršie.

vespertine
12. feb 2023

Neviem odkiaľ mate to info, ze návštevy od 15 rokov, ale my sme boli v Ružinovskej nemocnici za svokrom, keď staršia mala 3 roky a mladší bol v kočiari a nebol žiadny problém...a na Kramároch sme boli minulý rok na oddelení, keď mal mladší 4 roky. Nikto nám absolútne nič nepovedal. Nič.

simsalabim
12. feb 2023

Ja som pravidelne niekolko mesiacov chodila s mladsou dcerou (este nemala rok) na navstevy… nikto mi nic nepovedal. Ked je pacient v zlom stave a odchadza, rodina ma byt spolu!

evi5888
12. feb 2023

@kssssd779 tiež neodporúčam, najzaj skúste nájsť stráženie pre dieťa. Toto nemocničné prostredie je vysoko rizikové pre deti a gro také malé 🫣🙏🍀

ruzovakrava
12. feb 2023

@kssssd779 záleží od konkrétneho oddelenia. A treba si zvážiť v akom prostredí momentálne pacient leží. Keď som raz v robote prišla počas návštev na izolačnú izbu s ťažkým stavom ktorý už ani nevnímal rodinu a tam po zemi behalo asi ročné dieťatko len v pančuchách tak som skoro odpadla. Takže si treba zvážiť všetky pre aj proti.

basska_b
12. feb 2023

Zavisi od toho, ci bude navsteva len na chodbe alebo na izbe. Ak na chodbe pri vytahoch, v pohode mozes. Ak na izbe, to treba dojednat s personalom resp sa oboznamit s aktualne platnymi predpismi. Vsade su ine pravidla. Napr. na chirurgiu v Ruzinove pustali 12+, bolo to na dverach. Na porodnici bolo aj 2rocne dieta

ouwecka
12. feb 2023

@kssssd779 tak nemocnica je dost infekcne prostredie,teba samozrejme pustia ale bábo tazko,mozno k zomierajucemu hej sa rozlucit ale skôr nie a ani by som nešla,dcera mala pol roka ked jej umrela babka a este bol covid a aj vsetci mali covid tak sme nesli proste

petinkaaa
12. feb 2023

Návštevy v nemocnici sú v Košiciach zakázané pre všetkých kvôli prebiehajúcej chrípkovej sezone

ailiba
12. feb 2023

@kssssd779 co viem, tak pod 15 rokov nepustia. Ide o to, ze v nemocnici su rozne bakterie, ktore su pre deti nebezpecne. Rozhodne tam nechod s takym babatkom. Nedavno som bola na navsteve v nemocnici a male deti nepustali. Je to hlavne pre ich ochranu, tak to netreba podceňovať. Snad bude tvoj ocko coskoro doma🙏 a v poriadku.

nikaeli
12. feb 2023

Návštevy sú povolené od 15 rokov? moja dcéra mala takmer 9 a potom 11 a bola za mnou v nemocnici, keď som potratila a neskôr aj keď som ležala ako tehotná, dokonca aj v pôrodnici. Zakaždým som bola v inej nemocnici. Na chodbe boli deti rôzneho veku. Návštevy väčšinou nepúšťajú do izieb. S bábätkom by som nešla.

simca06022011
12. feb 2023

Dcéra bola za mnou cez návštevné hodiny úplne v pohode. Nik neriešil. Na izbe bola, keď som mala zakázané chodiť a na chodbách to absolútne nik neriešil kto prišiel. Batoľa zbytočne nosiť...
Aktuálne zákazy atď, sú zase iná vec - väčšinou nič s vekom. Skôr chrípka a pod.

bluka2
12. feb 2023

Daj do nosiča pod bundu, prehod ešte nejaký väčší šál alebo daj dieta na chrbát, tvar sa nenapasne a ideš…

kssssd779
autor
16. feb 2023

@ls56 pýtam sa len preto že nemám komu dať malú

kssssd779
autor
16. feb 2023

@bluka2 ja ju tam nechcem nosiť nasilu len ju nemám kde dať