Môžem vodiť syna za rúčky?

klaudi2808
29. mar 2023

Ahojte. Viem, že by sa deti nemali vodiť za rúčky čo som nikdy ani nerobila. Teraz si však nie som istá. Syn má 16m a pri chôdzi okolo nábytku si je už úplne istý ale ešte sa nepustí sám. Začali sme chodiť na ihrisko a keď chodí medzi preliezkami stačí mu už iba ak ma chytí za jednu ruku a zvláda to. Považuje sa aj toto jeho držanie sa mojej ruky za vodenie za ručičky? Ďakujem za rady 🙂

miskamicha
29. mar 2023

@klaudi2808 ak ti da pekne ručku a netahas mu ju smerom nahor tak je to okej. Nebezpecne je vodenie za ruky ak dietatu ruky tahas smerom nahor/dieta za ne visi/ 🙂

amelie2017
29. mar 2023

Ja som takto vodila/nevodila obe deti. Doma nie, ale v parku ano. Obaja uz velmi dlho chodili popri nabytku, ale sami ani za svet. A vonku sa o nieco postavili a pytali ruku, spravili par krokov a ako nahle ich nieco zaujalo, sup na styri a zdrhali. Tych par minut denne podla mna neublizi, oni skor potrebovali psychicku oporu v tej ruke ako fyzicku, ze by sa zapierali, boli vytiahnuty dohora..

family1230
29. mar 2023

Ahojte, môj malý to isté máme rok. Popri nábytku behá ale nepustí sa sám... A keď, tak príde po štyroch ku mne a ťahá ma za ruky chce aby som ho držala a chce behať.

zadarmo1
29. mar 2023

@klaudi2808 ja som doma zakázala akékoľvek vodenie za ruky, čiže aj toto. Ale moje letné bábo si prešlo aj vonku po 4nožky čo teraz asi moc nepôjde 🤷🏼‍♀️ Moje sa naučilo rýchlo spoliehať len na seba a potom už bolo všade. Kdežto susedia "závideli" vonku že behá, kým ich sa bez jednej ruky ani nehlo a plakalo, tak všade museli s ním ešte veľmi dlho. Môže a nemusí to tak byť aj u vás.

zorkahorka
29. mar 2023

Moji obaja synovia chceli chodit a chceli sa vodit, takze ja som za ruku drzala

zorkahorka
29. mar 2023

@zadarmo1 ale to je ozaj individualne a nrmusi to byt v tom,ze si to nechala na nej. Moja znama ma 2 deti, ani jedno velmi nevodila a naucili sa chodit ovela neskor ako moje deti, ktore som za ruku drzala. Lebo chceli. Jej deti mali velmi slabunke nohy

beata_k
29. mar 2023

@klaudi2808 Par krokov mu neublizi, ale je velmi dolezite aby si mu tu ruku nedrzala vysoko. Potom ma ozaj chrbticu krivo. Len do urovne prirodzene predpazenej ruky

mircalla
29. mar 2023

Jasne, vonku som drzala, ale kratko. Obe deti chodili same ako 11 mesacne

nikanu
29. mar 2023

Toto som ja nerobila vôbec, ani to vlastne moje deti nejak nevyžadovali, akosi sa proste pustili samé 🙂 Neviem, u každého je to inak, ale ak mu ju vyslovene neťaháš, tak v tom nevidím problém vôbec.

samskia
29. mar 2023

myslim si, ze ak ho nejak netahas, tak to je v poriadku. treba mu predsa byt ako takou oporou a neboj velmi rychlo sa do toho dostane a bude chodit sam. kazdym dnom to bude len a len lepsie

zadarmo1
29. mar 2023

@zorkahorka myslela som to tak že pokiaľ nebola pripravená sama (napr. jej slabé nôžky) nenutila som ju chodiť a sama sa potom zo 4nožkovania vonku rozbehla kde chcela. Tak isto aj sed pokiaľ si sama nesadla zo siknemho sedu nechala som to všetko na nej nech si sama rozhodne kedy je pripravená. Ale tak to mám ja vo všetkom a nemusí to vyhovovať každému 🤷🏼‍♀️