Môžem ísť v tejto zime von so 14-mesačným dieťaťom?

july0
11. dec 2022

ahojte baby chceme ist na punč len vonku je -3, chodite s tak malymi vonku aj ked je vonku takto ?

abbey1
11. dec 2022

@july0 Preboha! To chceš ročné dieťa držať doma pokiaľ teploty nestúpnu na koľko? 0,+5?

mamamasama
11. dec 2022

@abbey1 neexistuje zle pocasie, len zle oblecenie. My chodievame vzdy. Jasne, ze nie pri -20, ale -3??? 🤦🏻‍♀️

panelacikova
11. dec 2022

@july0 určite môžeš 🙂 predpokladám, že bude sedieť v kočiari, ale ak aj nie, tak ho poriadne obleč, aby ho neprefúklo (u nás včera aj dnes nepríjemne fučalo) a môžete ísť. veď tam nebudeš bývať, pôjdeš na nejakú hodinku a idete domov 🙂

july0
autor
11. dec 2022

diki baby tak pojdeme 😁

panelacikova
11. dec 2022

@july0 a, samozrejme, doložím ešte poznámku: samozrejme, že áno, ak je zdravý. pokiaľ má nejakú virózu, teploty, sople a podobne, tak ostaňte doma. mimochodom, my sme si včera kúpili super vínko za relatívne nízku cenu, do toho zmes na varené vínko, zohriali sme si to doma a poriadne vychutnali 🙂 to len pre prípad, že máš chorého syna a máš chuť na punč 🙂

panelacikova
11. dec 2022

@july0 a ideš v rajci alebo ZA?

gondyo
11. dec 2022

Ja som bola vonku s mesačným synom pri teplote - 16 st celzia...a aký chlop z neho vyrástol😁

januska12323
11. dec 2022

Ak ten punč nechceš daj aj jemu tak kľudne 😁

diewcatqoo
11. dec 2022

Ved to nie je novorodenec.. a teplota -3 nie je ani poriadny mraz. Ako ste fungovali minulu zimu?
Moj syn je narodeny koncom decembra a odkedy sme prisli z nemocnice domov, som ho davala spavat na balkon. A to teda boli aj vacsie mrazy ako -3 🙂

dadka128
11. dec 2022

@july0 sak je oblečené vo fusaku v kočári zakryté dekou prinajlepšom ma aj nánožník:D

viestta
11. dec 2022

Ja som chodila von s mladsim aj do mrazov. Narodil sa v januari, kym prisla jar tak cme chodili von, dlasiu zimu uz celu chodil von kazdy den. V polmetrovom snehu sa vyvalal, ze mal sneh az za krkom.

zuzanka.zuzu
11. dec 2022

14 mesačné? však to už sa ma ani nepýtal, v čase obvyklom na vychádzku stál pri dverách a snažil sa obliecť do overalu 😀
ja že bude reč o 4 mesačnom - aj v tom prípade by som napísala "áno, za KAŽDEHO počasia KAŽDÝ deň" lebo však inak by mi doma hrablo 😀

cecilia29
11. dec 2022

Mne 4 mesačná teraz spáva vonku

nikpa
11. dec 2022

@july0 nemyslíš vážne?! 🤦 A keď bude celú zimu niekoľko mesiacov pod nulou tak ho budeš držať doma? Veď treba pestovať imunitu, chodiť na čerstvý vzduch, otužovat a nie slepo ,,chrániť,, dieťa ale pri tom mu akurát škodis. Trochu sedliackeho rozumu zapni a budeš mať ty aj dieťa jednoduchší život.

jaga18
11. dec 2022

Ja som dnes veru nebola so 16 mesačným. Zima je úplne v pohode, ale dnes nenormálne fucalo. Sliepky nám prefuklo k susedom, zvalilo plot v záhrade ani len psi sa nechceli ísť venčiť von. Mne aj cez čiapku prefuklo hlavu a ucho ma bolí už. S mrazom nemám problém, ideme aj keď je -20 ale keď takto fučí, tak nie.

july0
autor
11. dec 2022

@nikpa čo myslim vážne ? bola to len otázka keď je chorobnosť vysoká a škôlky zatvárajú, tak sa radšej opýtam kriste pane tu na mk len viete vybehnut jedna po druhej, kohútie povahy normalne😂

july0
autor
11. dec 2022

@januska12323 haha to bolo dobré, 😀

july0
autor
11. dec 2022

@panelacikova dakujem 🙂

zuzanaete
11. dec 2022

@july0 V otazke si sa pytalla ist bon s ohlafom na teplotu a nie s ohladom vysokej chorobnosti. Tak podla toho aj baby reaguju, kedze -3 stupne je normalna zima a ziaden extrem. Ja som si myslela, ze vek je zle udany. Keby si riesila 14 dnove babo, tak ok. Ale 14 mesacne? Minulu zimi ste ako chodievali von?

viestta
11. dec 2022

@july0 chorobnosť je vyššia, lebo v kolektivoch (hlavne detských) sa šíria respiračné ochorenia a nie preto, že vonku sú 3 stupne pod nulou. O takomto čase boli zvýšené výskyty respiračných ochorení bežné po celé desaťročia bez ohľadu na vonkajšie teploty.

july0
autor
11. dec 2022

@zuzanaete no asi moja chyba ohľadom otázky, ale normalne odpovedať by nemal byť problém či ?

nikiki29
11. dec 2022

@july0 chorobnosť nemá nič spoločné s chodením vonku 😊

weronika171717
11. dec 2022

@july0 Naš synček mal 3 mesiace, keď boli mrazy aj mínus 10 a chodili sme každý deň aj 2krat.

viestta
11. dec 2022

@july0 aká otázka, také odpovede.

petamich
11. dec 2022

maly ma skoro 1.5 roka, kazdy den spi na balkone dve hodiny a k tomu chodime von doobeda aj poobede 🙂 jemu teda rozhodne nie je zima, ked lieta hore dolu, to skor mne 😂

pallacinka29
11. dec 2022

@july0 ked je chorobnost, netreba chodit do detskyvh kutikov ale prave von na vzduch… trochu porozmyslat treba…

misinka0611
11. dec 2022

15 mesačný bol v zahraničí kde bolo -20 a teploty mínusové niekoľko týždňov vkuse. Čo si myslíš, že ľudia v Nórsku, Svedsku alebo v Rusku na Sibíri ako žijú ? Či oni nemajú malé deti? Či sranduješ 😀

mimi3008
11. dec 2022

@july0 aj pri minus 10, aj ked boli deti niekolkomesacne babatka

marianarem
11. dec 2022

@july0 Mraz nie je ohladom chorobnosti vobec zle pocasie. Horsie je podla mna sychrave tesne nad nulou.