Môžem ísť s týždňovým bábätkom na prechádzku?

21. júl 2022

Ahojte mám otázku. Máme týždňové bábätko q chcela by som ísť na nakup do potravín chcela by som to zahrnúť do prechádzky. Myslíte že je vhodné ísť s tak malým bábätkom do obchodu? Ďakujem

pribinak
21. júl 2022

Keď nemáš inú možnosť tak zober babo, ale viem si predstaviť lepšie miesta na prechádzku ako potraviny

Vonku 100 stupňov, tam klíma. Neviem či toto je zrovna ideál pre novorodenca

panelacikova
21. júl 2022

môžeš. nikto ti to nezakáže. ale rozmýšľaj.... ja by som nešla. radšej by som niekoho poprosila, či by mi potrebné veci nekúpil, keby som už nemala inú možnosť.

k16k18
21. júl 2022

Nie nesla by som....radšej prechádzka niekde v chládku a na večer alebo skoro ráno...

laucia
21. júl 2022

no ja by som v tomto teple isto nesla...ako pisu vyssie tam klima, vonku horuco, male este ledva stihlo preglgnut ze je vonku, imunita ziadna a kovid na kazdom kroku v obchode...

dankanka
21. júl 2022

Hm..sama by som nesla, nie to s novorodencom..

zmrzlinka2021
21. júl 2022

A aky je dovod preco neist?
Je lepsie tomu dietatu v uzavretom priestore?
Das satocky a vezmes pripadne do satky a idete...

zuzuliennka1
21. júl 2022

mozes - skoro rano, do tej 9:00 alebo potom poobede po 17:00-18:00, ked uz nebude taka horucava

linda117
21. júl 2022

Ja som s takymi malymi detmi do obchodu nechodila,radsej som poprosila muza nech nakupi alebo som si objednala donasku..

janickacrazy
21. júl 2022

@zmrzlinka2021 chce ísť do obchodu

ls56
21. júl 2022

Kludne by som isla, ale vtedy ked este nepecie tak slnko alebo neskoro vecer ked sa trocha ochladi. Ved vezmes z obchodu co potrebujes a hned odchadzas, nebudes sa tam premavat a pozerat.

ivangeline
21. júl 2022

Sla by som. Coby nie.. Ak sa citis na prechdzky. Babo je vo vanicke skyte...Aj clekovo vonku na prechadzky. ;)

autor
21. júl 2022

@pribinak som momentálne v Nemecku a to je dnes pod mrakom a ledva nejakých 26 stupňov
@laucia
@zuzuliennka1

nikdenikto
21. júl 2022

Ráno 7-8 je fajn, inak by si nešla celý deň von s babom. O 17 je práveže najväčšie teplo a neskôr je už nejaký obchod ak si na dedine aj zavretý

ls56
21. júl 2022

Uplne v pohode chod, nemaj obavy ziadne..

gelifil
21. júl 2022

nakup v potravinach snad nie je prechadzka... na tu pokojne chod

nevenka
21. júl 2022

Tak to si mohla hned napisat, ze nie si na Slovensku a nepecie tam. Ale takisto plati za mna to, ze s tyzdnovym by som nesla do obchodu, pokial nemusim. Na prechadzku po vonku ano.

palicka
21. júl 2022

Take malé babo nemá ešte termoregulaciu, veľmi rýchlo sa prehreje. A rovnako imunita. Keďže tá covidova pliaga a iné vírusy sa opäť šíria, asi by som sa snažila s týždňovým bábätkom vyhýbať obchodom a iným uzavretým priestorom, kde sa premelie veľa ľudí. Každopádne ak to ináč nie je možné, šla by som skoro, myslím aj pred 7. Veď oni v kočíku pospinka tak či tak

basska_b
21. júl 2022

Ja som s prvorodenou nesla nikam, s druhorodenou uplne v pohode... a to zacal COVID 03/2020... Ked sme tam neboli dlho a babo je poprikryvane resp. da sa poprikryvat. Uz mi potom pri druhom nikto tolko okolo zadku nelietal 😀

kkovacovak
21. júl 2022

V tomto teple určite nie. To nechodíme von ani s 8 mesačným bábom. Do potravín je to tiež diskutabilné. Ja som šla takto do potravín až po 600 nedelí ale ak nemáš inú možnosť tak hádam nebudeš hladná.

pribinak
21. júl 2022

Nemám odkiaľ vedieť že si v Nemecku.

Tak či inak. Ja by som týždňové dieťa do obchodu neťahala, ako som napísala viem si predstaviť lepšie miesto na prechádzku

maribell
21. júl 2022

Ja som išla, keď mal malý dva týždne..to nie je až taký rozdiel s tvojím. Bolo to cez leto, vonku 30 stupňov. Vnútri klíma vypeckovaná. Samozrejme nečakám, že sa budeš prechádzať ako na promenáde, nakúpiš čo potrebuješ a ideš platiť. Otázka pár minút 👍

viestta
21. júl 2022

Hlavne by som dala aby sa neprehrialo v kočíku. Ináč nevidím problém s tým, že pôjde von

alexandra2010
21. júl 2022

ano, potrebujete normalne fungovat.

7lenka11
21. júl 2022

ja by som do obchodu s bábätkom nešla, von je 40 stupňov, v obchodoch pomaly 20 st.. pre mňa samú je to hrozný teplotný šok.. navyše je strašne veľa vírusov vo vzduchu, v mojom okolí je veľmi veľa chorých ľudí, či už na Covid alebo nejakú chrípku..

evica17
21. júl 2022

@7lenka11 však to je taký teplotný šok jak v zime, vonku -10 a dnu 20/25 stupňov. Takže v pohode.

evica17
21. júl 2022

Ja som chodila s malými deťmi do obchodu, však potrebujeme normálne fungovať. Rýchlo to vybavia k bude bábo spať a máš pokoj.

7lenka11
21. júl 2022

@evica17 to ano, lenze vzdy je horsie ist s prehriatym organizmom do miestnosti, kde je o polovicu menej stupnov ci vypeckovana klima.. vsak preco je v lete tolko chorob alebo preco su ludia chori, ked pridu v zime z exotickej dovolenky? Lebo telo na to extremne zle reaguje, resp. nie kazdy sa s tym vie vyrovnat a adaptovat sa.. ine je, ked je clovek premrznuty a pride domov a postupne sa telo ohrieva na izbovu teplotu..

thereisabear
21. júl 2022

Kľudne choď. Zas nie je obchod ako obchod, do malých potravín po pár vecí na max. 2 minúty idem aj s bábätkom, niekam do Kauflandu by som ho určite neťahala.

evica17
21. júl 2022

@7lenka11 ale to máš ako keď vyjdes z vyhriateho domu vonku do mínusových teplôt,tiež to je pre telo šok, len si oblečený. Zato keď ideš z horúčavy dnu do obchodu málokto má na seba niečo na oblecenie

nikpa
21. júl 2022

My sme išli na prvú prechádzku rovno z pôrodnice ale do obchodu veru moje deti nechodili, až keď mali zopár mesiacov. No to je na tebe, ak nemáš kde bábätko nechať alebo ti nemá kto nakúpiť tak jasné, že minimálne potraviny vybaviť musíš. V takomto prípade by som ale zvolila niečo menšie, obyčajne potraviny na sídlisku, žiadny supermarket v nákupnom centre alebo veľké Tesco ani Kaufland.