Môžem ísť s 3-týždňovým bábätkom na oslavu?

24. nov 2022

Ahojte , chcem sa opýtať , kamarátka robí oslavu budúci týždeň ,kde nás pozvala , bude tam cca 10 -11 ľudí ...
Bábätko bude mať vtedy 3 týždne ,môžem tam s ním ísť na chvíľku ? Či ešte nemám s nim chodiť tak do spoločnosti ? Ďakujem za odpovede .

janinah
24. nov 2022

Nie,nemáš...

svokrinjazykmonika
24. nov 2022

Ťažko povedať. Polovica ľudí ti tu napíše že nie a polovica áno. Asi je to rozhodnutie iba na tebe. Ja osobne by som asi nešla, nechcela by som aby na ňu toľko ľudí kukalo, dýchalo, nedajbože chytalo...

anne_mary2
24. nov 2022

ahoj, je to na tebe, ja by som nesla - hlavne kvoli chripkovo - covidovej sezone a pod, a asi je to na take babo aj dost ludi - kazdy chce obzerat, drzat.. Dcera ma skoro 8m a ked mame rodinnu oslavu - mame potom brutalny noc vzdy 🙈 Vela noveho, vrla stimulov…
Ale teda tak urob ako je myslis ze bude dobre pre vas… 😊🤷🏼‍♀️ Ja by som na hodku niekoho z rodiny poslala s kocikom ked mas moznost, a odbehla sama ked chces ist 😊.

sono2
24. nov 2022

Ja som pri prvej zimnej 6 týždňov len doma vonku.
Pri druhej letnej chodila hneď ale je pravda že sme boli len vonku.
Ako chceš

zuzanockamt
24. nov 2022

Išla by som. Z mojej najbližšej rodiny, keď sa zídeme všetci, tak je nás toľko a ja som prišla k našim s 2-týždňovým. Bol vtedy február a cestovali sme cca 50 km autom.

misinka0611
24. nov 2022

Ja by som nešla, teraz samé choroby vo vzduchu..

iwesska
24. nov 2022

Je to uplne nevhodne. Dieta v sestonedeli ma mat pokoj a nie oslavovat. Bude tam hluk,milion bacilov,ale tak je to na tebe,ci ti to za to stoji.

ankare
24. nov 2022

Počas 600nedelia by si sa mala vyhýbať spoločnosti aj kvôli sebe, aj kvôli babu, je ešte krehké.
Uvidíš, ako sa budeš cítiť.
Držím palce!

fiafia
24. nov 2022

Rozhodne nie. Načo riskovať s tak malým dieťaťom? Nemyslím kovid ale aj obyčajný sopel by znamenal obrovský problém

deti95060810
24. nov 2022

nešla by som...

vso10
24. nov 2022

Nesla by som. Bála by som sa bežných chorôb. Mala som choré 3tyzdnove a potom 6 týždňové bábo od staršieho dieťaťa. Je to záťaž na tak malé telíčko a v podstate takmer nemáš čo dať takému mini bábätku. Teda mozes zrážať teplotu, libenar a nasivin do nosa...ale fakt to to malé bábo nepotrebuje. Teraz je chrípkova a covidova sezóna. Také mini bábo ťažko znáša už len soplik. taktiež ty nemusíš byť po pôrode fit a môžeš ťažšie znášať choroby a k tomu môžeš každú pol hodinu v noci odsavat sople.

ankare
24. nov 2022

@vso10 och, nezávidím. Bábo bolo dojčené?

nikpa
24. nov 2022

Nie, nemáš.

evelin2daniels
24. nov 2022

Určite nie... teraz vírusy lietajú všade... starší nosí také fajnotky zo škôlky že koniec 🙈 si budeš potom hlavu trieskať keď budeš musieť takému malinkému sopliky odsavať...nebodaj antibiotiká podavať.

vso10
24. nov 2022

@ankare áno, stále je dojceny. Ale napr počas choroby takmer nepriberal (mám doma dojčenskú váhu). Ja som tiež bola chorá, mala som horúčku, zatiaľ čo ostatní členovia rodiny nie. Ledva som vladala vstať na dojčenie, celkovo som bola slabá, horšie som to zvládala ako obvykle. dojčiť sa dalo iba s čerstvo odsatymi soplami, inak nemal ako dýchať.

romikk22
24. nov 2022

Tiež by som nešla s tak malým bábätkom medzi toľkých ľudí

bluka2
24. nov 2022

Sprav ako máš chuť, vôbec by som sa neradila nejakými teoretickymi scenármi...a ani neriadia a nikdy sa ani nič nestalo. Mam dve deti december a január. V troch týždňoch mladšieho si spomínam na celý večer strávený v reštaurácii vo väčšej skupine ako rozlúčka

ankare
24. nov 2022

@vso10 och, bože... My, maminky, si dačo vytrpime. Je úžasné, že bábo dojcis stále.

vso10
24. nov 2022

@ankare ďakujem 😊

domak2
24. nov 2022

Uvidíš ako sa budeš cítiť a podľa toho sa zariad. Na jednu stranu chápem ze niekto to berie opatrne, na druhú keď ma niekto 7 deti co chodia do škôlok, škôl a bývajú so svokrovcami majú takú "oslavu" každý deň 😅

veronika3110
24. nov 2022

My sme robili krstiny, keď mala malá 3 týždne a tiež tam bolo toľko ľudí - nikto ju však nechytal, lebo aj tak len spala 😁 mala som ju na rukách len ja a manžel

andreatytler
24. nov 2022

My sme sli na vianoce ku svokrovcom ked mal syn nieco cez 3 tyzdne (bolo tam asi 10 ludi) a uz by som nesla. Bolo to pre neho prilis vela vnemov.

mikadooo
24. nov 2022

Nie, prvých 6 týždňov radšej nie, a možno aj dlhšie v takomto počasí plnom bacilov...

katarinka1402
25. nov 2022

Ja by som určite nešla to je veľa ľudí na také malé bábätko ja váham či ísť na svadbu od pol ročného na pár hodín nie ešte s trojtyzdnovým 🙂

h2
25. nov 2022

Ísť tam môžeš, zakázané to nie je. Ale nešla by som.

zorana999
25. nov 2022

Presne toľkoto dní vydržia dnešné matky so svojimi práve narodenými deťmi doma. Tri týždne 😄

gabika0825
25. nov 2022

No podľa toho aká oslava to bude. Ja si myslím že tám bude na môj vkus veľa ľudí, bábätku by nebolo dobre. Hlavne hluk a hudba, ak to má byt teda taká poriadna oslava tak by som ho určite neťahala so sebou. Ak je to oslava že idete na obed, porozprávate sa pogratulujete oslávenkyni a tým to konci, potom pôjdete domov a hlavne keď tam máš kde byt s dieťatkom aj chvíľu sama v klude, tak by som išla, ak to oslavenkyni nebude vadiť, tak prečo nie. Len aj tak mi to príde ešte skoro na takúto väčšiu spoločnosť, predsalen, take malé dieťatko ešte potrebuje mat klud, ticho s spinkať, byt s mamou. Ale potom si zoberme takú pani Plač*ovu, čo malé dieťa ťahala na koncert kde je hluk, opitý ľudia a zima, keď malo ani nie mesiac sa mi zdá… čiže asi má na to každý iný názor

majuska3521
26. nov 2022

Ja by som nešla máme 4 aj pol mesiaca už ho beriem po väčšinou všade zo sebou ako do obchodu ale má úplne zakrytu striešku na vajíčku aby ho ľudia neocumovali ale stránim sa oslavám napr kde je 20 ľudí lebo každý nosiť na rukách pokukovat a raz sme zažili zočinu a stačilo . Ale poznám jednu babu dcérka jej mala 10 dní zobrala ju na svadbu kde bolo 130 ľudí a tancovali s ňou v nosiči do 3 rána 🤦🤦🤦 takže každý podľa svojho uváženia

gabinka153
26. nov 2022

Ahoj mám rada od druhých komentáre nie nemôžeš a pod....ja som prišla domov s malou a na 3 deň som bola vonku...a taktiež u lekára máš viac bacilou a humusu ..a chodila som viprevadzat jednu do školy a druhú do škôlky a všade som ťahala malú...a mala sa narodila v júly a v auguste som bola s ňou na oslave a v septembri na svadbe 🤣🤣🤣 žije zdravá je :D není čo riešit...

alanko20
26. nov 2022

Mne príde trochu zvláštne, že ťa tam pozvali s takým bábom a tak krátko po pôrode. Urob podľa seba. Radiť nebudem.