Môže vyvýšené spanie ublížiť bábatku?

nkaps
13. máj 2010

keď som bola s malým v nemocnici spinkal v postielke, ktorá mala vyvýšený matrac hore... tak pred prepustením domov som nakázala aby taký matrac kúpil ako sme videli v obchode, je taký šikmí na jeho konci je výška asi 8 cm ale zadoček má položený už na normálnom matraci... myslíte, že to môže škodiť? dávam mu to kvôli, tomu aby sa mi nepovrackal, ked ho uložím spinkať a často mával upchatý noštek...

jespera
13. máj 2010

Ahoj, ja myslim ze mu to urcite neuskodi - aj moja polrocna dcerka ma este stale zdvihnuty matrac, keby nahodou jej nieco v noci zabehlo - pripadne vracanie. Zaklad je aby nemal pod hlavickou vankuse - deky , ale pokial lezi len na rovnom - dzvihnutom matraci - pohoda..aj moje dalsie 3 kamosky to takto maju a pohoda 🙂

nkaps
autor
13. máj 2010

ahoj jespera... on leží hlavičkou a chrbátikom na tom klinovom matraci, ale zadočkom sa už dotýka normálneho matraca, lebo ten na ktorom leží hlavičkou a chrbátikom ide zo šikma a je taký úzky (krátky,) že mu je len po pás, takže medzi chrbátom a zadočkom je v istom uhle, myslíš, že aj to je ok? 🙂

strapco13
13. máj 2010

nkaps..lepsie je podlozit ten klinovy pod matrac..aby nebol skok..alebo este lepsie je podlozit nohy na jednom konci postele..takze matrac nema potom taky ohyb..my este stale tak spime

nkaps
autor
14. máj 2010

strapco13 veľmi pekne ďakujem za radu, neviem čo mi to napadlo dať synčeka priamo na klinový matrac, takto to vyzerá oveľa lepšie, len dúfam, že za tri týždne som tým nič nepokazila? škoda, že sa manžel neporadil v obchode ☹ ale nevadí, už to bude mať len takto 🙂

strapco13
14. máj 2010

nkaps..pokial mal podlozeny aj chrbatik a nielen hlavicku, tak za tu kratku dobu sa nic nestalo 😉

nkaps
autor
17. máj 2010

strapco13 ale asi budem musieť kúpiť účkový veľký vankúš, lebo malý sa stále vykryvuje do boku, čo podľa mňa tiež neprispieva na zdravej chrbtici,

no mal podopretý aj chrbátik len ten zadoček sa odchyľoval od roviny, a ja mu dávam pod nožičky jeden koniec paplóna, aby sa nešúchal dolu...

strapco13
17. máj 2010

moj este stale spava na boku...vecer inak nezaspi

nkaps
autor
18. máj 2010

strapco13 môj ešte nevie spať na boku... len keď leží na vysoko tak zadok a nohy má v strede postielky a chrbátik položený na matraci s hlavičkou mu idú do boku, čudujem sa, že sa mu tatko dobre spí

bibistec
1. nov 2012

radsej podloz vrchny matrac aby spal na rovnom teda s tym sklonom, to je urcite proti grckaniu dobre, dcerka tak spala do roka a ziadne koliky a ni nic podobne nepozname