Môže sa zmeniť 7 týždňové bábätko zo dňa na deň?

lu27la
4. apr 2012

Mam dcerku,ktora bola uz od narodenia velmi aktivna,a trvalo nam,kym sme si nasli aky-taky rezim. Nevyspi sice viac ako dve hodiny,do polnoci po kupani tri,ale dalo sa to. No tri dni dozadu nastal zlom,ktory si neviem vysvetlit. Krasne spinkala,dokonca vecer po ulozeni 4 hodiny,co bolo prvy krat a potom sa budila kazde dve. Bola som stastna ze konecne sa to upravuje ale nastal zvrat v jej spravani. Zacala spat cez den menej,max. hodinu,aj to len obcas,vacsinou pol,co sa doteraz nestalo. Stale place,ale tak usedavo,dokonca sa s placom aj budi. Spusti taky cirkus,ze sa sama bije rucickami,naco este viac place. V noci spi max. hodinu v kuse. Ked jej skusim dat prsnik,tak v tom placi ho nechce,ale stale hlada. Napapa sa pritom normalne,ako vzdy,aj vykaka a vyprdka bez problemov. Cim by to mohlo byt?V poradni bolo vsetko v poriadku.Najhorsie je,ze nezabera nic,ani nosenie,ani mojkanie,nic...

lauricka
4. apr 2012

dovodov moze byt vela, takze tazko povedat...bud je unavena - nemalo by byt prestimulovane a babatko by nebalo byt hore dlhsie ako dve hodky, tak po hodke a pol by uz mala ist do kludu a na spanok, aj ked sa prespi len chvilku. Moze mat problem s technikou sania a papania, moze vyzerat, ze je, no moze byt hladna aj tak, to by som zavolala nejaku laktacnu poradkynu, aby to skontrolovala a mozno by poradila aj co a ako s babatkom, su skusene. Moze mat koliky....tazko povedat. Treba trpezlivost. Drz sa, snad baby poradia, co mali nieco podobne. Moji sa menia postupne, teraz zacali viac vyvadzat, ale to uz maju styri mesiace a meni sa im trochu vnimanie sveta 🙂

danusskaaa
4. apr 2012

mame nieco podobne... tiez su dni, ked nespime cez den skoro vobec /trosku v kociku/, stale len mrnkame /nepomaha nosenie, hojdanie, mojkanie... proste nic/ niekedy sa to podari ked otocime na brusko /asi ju pobolieva/ ale utisim ju tym, ze velmi skacem na fitlopte /asi ma pocit, ze lieta a je ticho-avsak dlho sa to neda robit, takze za chvilku zase placeme/ takisto sa hneva pri kojeni /odtahuje sa od prsnika a krici-ako by mala na nieco nervy/ tiez neviem co sa deje, lebo fakt nic nepomaha, tak sa po par hodinach /kolisania, nosenia, skakania, papania a vsetkym moznosti uspavania/ unavi a zaspi. asvsak musim ju zase pochvalit, ze v noci spi min. 6hodin vkuse. chvalabohu, lebo keby som aspon tolko za den a noc naspala tak by som bola zufala. Ked som to vravela doktorke povedala, ze to moze byt hocico /hlavne bolest bruska/ ale povedala, ze je to u deti normalne, ved aj my niekedy mame zly den a niekedy super. takze ako my menime nalady tak aj tie male krpce 😀 😀 😀 nezostava nic ine, len vydrzat!!!

monika15
4. apr 2012

Nemas nahodou slabe mliecko ze je hladna ????
u nas bola strasna nespokojnost lebo som male slabe mlieko :(

xenicka13
4. apr 2012

slabe mliecko neexistuje 😀

katy1979
4. apr 2012

neockovali vas nahodou? potom sa moze vyskutnut neklud a nervozita ci plac.
a slabe mlieko neexistuje. moze ho byt akurat malo ci moze byt slabsí spustaci reflex

gubcikova
4. apr 2012

aká blbosť že slabé mlieko.toto mne doktorka stále vravievala ked dcérka pomalšie priberala,spala nanajvýš 10-15min.,v noci bola aj 8 krát hore,na prsku sa vykrúcala,plakala aj sním v puse a čo pomohlo?nič.pretrpeli sme si to.zvrat nastal opäť v 4mes.moje slabé mlieko(podľa doktorky)cecala do 15mes.dcérka sa začala v 3mes.intenzívne otáčať na bruško a naspäť,v 6mes.štvornožkovať,8chodiť za ruku,9 sama.proste je len aktívnejšie bábo ktoré neobleží..
počula som ale aj,že jednej bábo takto stále plakalo a zistila že v plienočke na chrbátiku má niečo ostré čo ju pichalo a bolo to na všetkých plienkach

aduskatt
4. apr 2012

Mna tiez napada ockovanie niekedy v poslednych dnoch..a slabe mlieko neexistuje........

kveta
4. apr 2012

Lekara to chce.. moze to byt cokolvek vratane velmi vaznych diagnoz..

wewe22
4. apr 2012

no v 7 tyzdnoch sa toho vela meni aspon tak mi to povedala DR. v nemocnici
mohol by to byt refux, nasa bola presne takato ani spat ani byt hore treba ist znova k Dr. nech porobi vysetrenia urcite to neni v poriadku aj ked su aj deti ktorym nieje nic a su take narocne

elinka27
5. apr 2012

slabe mlieko neexistuje, neverim ze v tomto storoci pri informaciach ktore su o dojceni na to este niekto veri 😉 dieta sa moze chciet dojcit aj po kratkej chvili bez ohladu na to ze uz je nadojcene.Pretoze dojcenie nieje iba prijem materskeho mlieka. Ak je unavene, nieco ho boli, alebo je mu zima, ci teplo, je chore a pod. chce sa dojcit.
Vecerny neklud moze mat vela pricin a niekedy ani jednu. Skus ak mas pochybnosti o tom ci je dojcenie efektivne nakontaktovat sa na poradknu pri dojceni ich zoznam najdes na www.mamila.sk, dalej by som skusila spolocne spanie v jednej posteli, mozno ta potrebuje citit, a vyhoda je v tom, ze nemusis vstavat a das prsnik a pospis pri tom.Tie zlomy v spravani byvaju rozne, a nikto ti nezaruci ze toto je posledny 😝 Mozno je len prestimulovana,preto tazsie spi, ty si unavena vecer a potom uz chces mat aj ty klud a reagujes podrazdene, mozno nie, no jednoducho sa ti to zda teraz zatazujuce preto, ze mas pocit, ze to neprejde..ale prejde neboj.Hlavu hore!

dioliana1
5. apr 2012

Bolesti ušiek vedia potrápiť....