Môže mi bábätko spať na hrudi?

reny1
10. apr 2014

Ahojte baby, doktorka mi neodporučila kvôli SIDS, ale aký máte vy názor na uspávanie bábätka na vašej hrudi? Malý (má 1 a pol mesiaca) celú noc prespí vo svojej postielke, ale ráno asi od siedmej, keď som najviac unavená z pravidelného nočného budenia sa, tak malý už spať nechce. Vtedy pomôže, len keď si ho položím bruškom na hrudník a spíme obaja. Obaja si to vychutnávame a sledujem aj jeho dýchanie. Inak by nespal a so mnou by sa únava ťahala celý deň. Ale bojím sa rizika SIDS. Poraďte prosím, ďakujem 🙂

mmmj
10. apr 2014

pokial viem kontakt na hrudi upravuje dychanie aj cinnost srdca. mne to pride upne fajn

zuzanockamt
10. apr 2014

@reny1 moj syn spal takto uz v porodnici 🙂 ... pocas noci vzdy pri mne v posteli a pocas dna v satke na mojej hrudi alebo len tak na mne polozeny, ked som sedela a citala si a on kludne spal 🙂

reny1
autor
10. apr 2014

Jeeej ženy, to je super, chcem si vychutnať každé jeho obdobie a kým je ešte malý, aj toto je skvelý spôsob mať ho tak nablízku, len doktorka a články ma vystrašili! A vtedy je tak sladko kľudný 🙂

zuzanockamt
10. apr 2014

@reny1 praveze kontakt predchadza SIDS 🙂

moni244
10. apr 2014

práveže moju keď sem tam bolelo bruško mi doktorka odporúčila vyzliecť ju aj seba a položiť na seba a koľko krát jej to pomohlo a koľko krát sme tak zaspali
@reny1

astonka
10. apr 2014

@reny1 aj moje všetke deti tak spinkali ked boli nespokojne...vtedy citi-počuje tvoje srdiečko ako by bol v brušku...možno aj preto je spokojnenší 🙂

reny1
autor
10. apr 2014

A neuškodí, keď tak spí aj 2-3 hodiny?

zuzanockamt
10. apr 2014

@reny1 preco by malo uskodit? ... syn pocaas dna na posteli nespal viac ako polhodinku, ale u mna v satke dal aj tri hodiny 🙂 ... kup si babysatku a mozes si normalne fungovat ako si zvyknuta a dieta bude pokojne spat 🙂

reny1
autor
10. apr 2014

Mám aj babyšatku, len posledné dni dokonca ani tá nefungovala, ale dnes mi tak na hrudi aj počas dňa zaspal, tak som sa tešila. Včera nepomohol ani vysávač, čo som si myslela, že to bude posledná možnosť, čo ho ukľudní a zázračne zabrala zavinovačka. Akoby uťalo 🙂 Lenže čo pomohlo včera, nemusí pomôcť dnes a pomohol hrudník, ale keď som sa včera na to pýtala pediatričky, tak hovorila, že to zvyšuje riziko SIDS 😒 Za to tie obavy...

dobromila1111
10. apr 2014

aj mne tak maly obcas zaspinkal a bol to krasny pocit.Maly nam od 5.tyzdna spal v postielke na brusku a bol spokojny.

zuzanockamt
10. apr 2014

@reny1 ale je ine, ked spi sam v postielke na brusku a ine je, ked spi na tvojej hrudi ... dieta potom automaticky prechadza na dychaci rytmus matky ... preto aj spolocne spanie znizuje riziko SIDS

zuzkaanicka
10. apr 2014

@reny1 u nas to bolo najlepsie uspavadlo ... pre obe ... teda aj pre mna, aj pre dieta 😉 ... ja si myslim, ze lekarka Ta nepochopila, mozno si myslela, ze sa jedna o spanok v postielke na brusku ... nejako sa mi nechce verit, ze by spanok na matkinej hrudi mohla povazovat za nebezpecny 😕

reny1
autor
10. apr 2014

Hovorila som jej, že si ho položím na hruď a tak sa mu najlepšie zaspí, ale baby ukludnili ste ma, dík moc.

zuzkaanicka
10. apr 2014

@reny1 mozno to naozaj pochopila, ze na jeho hrud a nie Tvoju 😉 ... ale fakt sa nemas coho bat, len musis zabezpecit, aby nespadol mimo postel, keby sa nahodou zosuchol dolu 😉

zita19
10. apr 2014

@reny1 Mozno ste sa s doktorkou nepochopili. Spanie ba brusku v postielke pravdepodobne zvysuje moznost SIDS. Ale to je len hypoteza vychadzajuca zo statistik. Zatial zial nikto nedosiel na to co to sposobuje. Su vyspacifikovane rizikove skupiny det a rizikove zvaky rodicov a deti.
Podla mna spanie na hrudi rodica je ukludnujuce pre matku (aj ocinka) aj dieta. A ten pocit blizkeho kontaktu je nenahraditelny.

tatianka79
10. apr 2014

Doveruj sebe a svojmu dietatku 🙂 ono spokojne,ty tiez 🙂 takze si to vychutnaj kym je babo mimi a dopraj mu to,co je mu prijemne,tvoja blizkost,tlkot srdca a vsetko,co bolo donedavna vsetko co poznalo 🙂

petrife
10. apr 2014

My sme s dcérkou takto dlho spávali, ona bola taký malý nespavec a keď cez deň zaspala, tak to bolo jedine na prsníku a keď som ju potom chcela preložiť do postielky, tak sa vždy zobudila, tak som si ju potom len prehodila na seba, prikryla a takto spinkala aj 2 hodky. Ja som si povegetila na gauči, sem tam kukla telku, no krásne obdobie 🙂

kazunomiya
10. apr 2014

@reny1 tiež mám takého malého 6 týždňového synčeka a kamoška mi dávnejšie písala, že sa najlepšie vyspala takto, tak som to už vtedy skúsila. Ani mi nenapadlo sa pýtať pediatra! Naozaj sa tak najlepšie vyspíte. V najhorších prípadoch si takto môjho dávam aj v noci, napr. v noci na dnes sme to využili, lebo bol nepokojný (inak spí v posteli vedľa mňa, čoho som sa tiež bála, ale nič sa mu nestalo zatiaľ). Moje pozorovania sú takéto: Spanie na tebe má výhodu, že keď niečo potrebuje, mrví sa, takže sa prebudíš aj ty a buď dáš papať, alebo vycikať, alebo prebalíš atď, no proste čo treba. Nestane sa, že by si si to nevšimla. Nevýhoda oproti spaniu vedľa bábätka je, že dojčenie je trošku náročnejšie, lebo keď ste vedľa seba, nemusíš ani vstať, ale keď je na tebe, tak predsa len musíš (alebo teda ja neviem dojčiť dieťa na sebe položené, to som len tesne po pôrode na pôrodnej sále ho tak mala).

leishmania
10. apr 2014

@reny1 mne takto nad ranom spaval na mne asi 4 mesiace 🙂 SIDS pravze na tebe nehrozi

25daniela
10. apr 2014

Joj, ved to sa aj neako specialne vola, tusim klokankovanie, takto davaju nedonosencov na nedonoseneckom oddeleni maminkam, aby sa im lepsie vodilo, to musi byt nadherne, skoda ze ja uz take nieco nezazijem 🙂

ssiisskkaa
10. apr 2014

my sme sa s mužom striedali. raz spala na nom, raz na mne 😅 niekedy aj celu noc

my sme sa báli iba aby z nás nespadla ked moc prispíme ale nikdy nebol ani náznak

reny1
autor
10. apr 2014

Jeej to je super, aspoň sa vyspím aj ráno a on je úplne spokojný na mne, tak som prešťastná aj ja 🙂 Hlavne keď má tie ručičky roztiahnuté do bokov, ZBOŽŇUJEM! Inak závidím, keď môžte bábo dojčiť bez toho, aby ste si pridržiavali prsník, môj by sa prsníkom zadusil ☹ Takže nehrozí, že by si spokojne spal pri prsníku a sám by sa napapal... Tak som rada, že sám v noci pospí vo svojej postieľke, čo je vedľa našej, ale ráno už potrebuje pomoc pri zaspávaní! Ale keď bude treba aj v noci, tak bez výčitiek si ho na seba položím!

barborusinka
10. apr 2014

Ahoj ja mám inú otázku malá má 2mesiace a týždeň a je to kojene donosene bábätko a už sa vie aj pretocit no celú noc prešli na brúsku okolo 2 ráno sa budí a potom o 6 ale cez deň spinja aj na chrbatiku myslíte že je to riziko ?

micicka
10. apr 2014

môj malý prvé dva mesiace v noci inak ani nespal, teda prvé 3 hodinky pospal v postieľke a potom už len na mne, tak dokázal spať veľmi dlho a spokojne.
neskôr som ho dala spinkať na bruško a tak dokázal spinkať sám v postieľke. spinkanie na brušku je trochu riziko, ale do 6.mesiaca v podstate ani inak nespal, cez deň, v noci, vonku , dnu spinkal len na brušku!

@reny1
@barborusinka

inffinity
10. apr 2014

@reny1 poslouchej svůj instinkt, své srdce a své mimi!! a ne články a doktorku 😉 spaní na hrudi je myslím nejoblíbenější poloha miminek a maminek 😉

inffinity
10. apr 2014

@barborusinka já sem spala od narození jen na bříšku..moje malá zas jen na zádech, myslím že riziko je stejné ve všech polohách 😉

mariannan
10. apr 2014

Mne mala do polroka zaspavala len na mojej hrudi...je to super iba s pribudajucimi kilami to bolo horsie...este aj teraz v dvoch rokoch a 15kg si obcas vypyta zaspavanie na hrudi..hlavne aj nevie v noci zaspat len ja sa pri tomuz nevyspim 😀

fibi28
11. apr 2014

@reny1 Jasne, nam dcerka spavala tiez na hrudi, striedali sme sa s manzelom. Je to to najlepsie pre babatko. Precitaj si o tom aj tu http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/04/kad...

ajka006
7. máj 2014

súhlasím s inffinity - vykašli sa na to, čo hovoria lekári a články a počúvaj svoje inštinkty a sleduj pocity, to je to najhlavnajšie a najsprávnejšie, tie ti povedia, čo je správne

jana_eyre
7. máj 2014

s prvym synom som tak spavala stale, mozno prveho pol roka..