Môže mať dieťa suché oči z priameho žiarenia slnka?

elizabeth88
5. júl 2019

Ahojte,maminky.Mam otazku a neviem,ci prehanam,alebo som pochybila.Totiz,teraz vecer som sla s dietatkom priblizne rok a pol starym cez veelmi slnkom oziarenu ulicu a kocik som nechala normalne otoceny tak,ze vlastne svietilo malej do oci.To som teda nekontrolovala,len som to neriesila,nejak mi blyslo hlavou,ze je uz podvecer,priblizne18,00 a ze to nevadi.No ako sme prisli domov,m a la si sucha ocko a ma take ako unavene ocka,hoci spat sa jej este nechce...Inokedy ju vzdy otocim,aby nesvietilo..To priame ziarenie trvalo asi do pat minut.Co si o tom myslite?Moze to byt z toho?

iwettka30
5. júl 2019

@elizabeth88 moja mala to ma a ešte k tomu jej ide aj soplik a dr vravela, že je to alergia na slnko

iskrickaa
6. júl 2019

@elizabeth88 odporucam kvalitne detske slnecne okuliare.

elizabeth88
autor
6. júl 2019

@iskrickaa ved to,ze som podcenila situaciu asi v najnevhodnejsej chvili,ked slnko svietilo,priamo do oci.Cez obed svieti zhora a vtedy prave davam pozor.yyyAno,mozno tie okuliare,no ona inak nema problem,len teraz,ked som ju vystavila tomu nizkemu slnku.Inokedyy otocim kocik a je to v poho.Pride mi,ze to nie je alergia,skor asi pozerala do toho slnka pravdepodobne...V noci sa zobudila na dve hodiny a tiez si suchala ocko a poplackavala.Fuu,zeby az tak zo slnka o 18,00?

liz_lemon
6. júl 2019

@iskrickaa praveze deti do 3 rokov by nemali pouzivat okuliare, skor by mali mat ciapku, alebo klobuk, ktory im poskytne tien na oci

nikusiak9
6. júl 2019

Do 2-3r sa nemaju pouzivat kvoli riziky vzniku svetloplachosti. Aj ja ked dlho pozeram do slnka mam unavenejsie oci

elizabeth88
autor
6. júl 2019

@liz_lemon ano,ved to,ze vsetky pokryvky hlavy su do par sekund dole a jedina ochrana,co pouzivaam,je teda otoceny kocik mmo slnka.Po priamom slnku velmi nebeha,to nedovolim nejak dlho,chvilku,kedze pokryvka hlavy nie je.takze beha len v tieni.

liz_lemon
6. júl 2019

@elizabeth88 ja som vzdy stiahla striesku na kociku, a to stacilo

elizabeth88
autor
6. júl 2019

@liz_lemon ano,len ako som spominala,toto bolo nizke slnko a nvyse ta strieska na nasom kociku nie je az tak velmi vela prekryvajuca,ta kryje tak maximalne pred poludnajsim slnkom.Mat iny kocik,tak stiahnut striesku,,samozrejme,staci.🙂

elizabeth88
autor
6. júl 2019

Dakujem ,zienky za vsetky reakcie,nesmierne si ich vazim.

rainbow82
10. júl 2019

@elizabeth88 aj my sme mali problém s klobucikmi, čiapkami na leto.Vyskusali sme všetko možne ale jedná sa jej zapáčila z teska na šťastie.Inu ani nechce 🙄🤔

elizabeth88
autor
10. júl 2019

@rainbow82 tak to super,ja mam pocit ,ze nase dietatko cokolvek nna hlavicke nechce...no skusat buem,snad najdeme nejaku taku ,co bude chciet🙂

rainbow82
10. júl 2019

@elizabeth88 jasné že nájdete len jej musí sadnúť a cítiť sa v tom pohodlne.Ani moja nič nechcela.Vsetko strhávala dole.

iskrickaa
10. júl 2019

@nikusiak9
@liz_lemon
Americka akademia pediatrov varuje pred vaznym poskodenim sietnice najma u deti pod 10 rokov veku, na PRUDKOM slnku deti kvalitne slnecne okuliare nosit maju.

nikusiak9
10. júl 2019

@iskrickaa ale od 2r

iskrickaa
10. júl 2019

@nikusiak9 Nie, od pol roka. Dieta do pol roka nema byt na priamom slnku vobec. Citala si idborne clanky?

iskrickaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikusiak9
10. júl 2019

@iskrickaa tak mozno si ine citala. Ja mam krstnu ocnu a to mi staci. 100vyskumov 100nazorov

iskrickaa
10. júl 2019

@nikusiak9 Tak jej teda vypaluj ocka, ked ti to poradila svetova kapacita.

nikusiak9
10. júl 2019

@iskrickaa existuju aj klobuky a podobne ;)

iskrickaa
10. júl 2019

@nikusiak9 Na plazi a na horach to urcite nestaci.