Môže ísť 2 mesačné dieťa na vychádzku, keď je sychravo?

1stars111
23. nov 2012

je pre 2-mesačné dieťatko vhodné aby išlo na vychádzku keď je vonku sychravo alebo keď prší ? /keď prší napr. na balkón /, nemôže ochorieť z vlhkého vzduchu ?

mirage
23. nov 2012

Moze, vlhky vzuch je dobry 😉

bodka13
23. nov 2012

určite áno ...však je schované v kočíku 😉 🙂 ...myslím,že choroba nehrozí

domak2
23. nov 2012

ja si vzdy vravim ze sme sa narodili na planetu zem, takze musime aj nieco vydrzat 😀 ak ho vhodne (nevravim prehnane ) oblecies , tak preco nie? ale samozrejme sa aj tebe musi chciet 🙂

cerez
23. nov 2012

Ja som chodila s deťmi v každom počasí, iba keď bol veľký mráz tak som nešla.

katkapapacova
23. nov 2012

na vychadzku s dietatkom sa moze chodit vzdy pokial teplota vzduchu nie je vyssia ako minus 5stupnov, takze jasne ze mozes, babo je bud v perinke alebo vo fusaku oblecene takze isto mozes

amisa
23. nov 2012

uplne v pohode.. primerane oblec, zabal a sup.. uvidis ako krasne bude buvat

zuzka38
23. nov 2012

urcite moze, ja som chodila v kazdom pocasi a kazdy den 😉

luciasveckova
23. nov 2012

ja si myslim ze moze.ked dobre oblecies.dieta potrebuje cerstvy vzduch

fuska
23. nov 2012

Samozrejme. Ak nie je vylozene nepriaznive pocasie (vichrica, -25 a podobne), tak novorodenec moze ist von uz ako 10-dnovy. Treba adekvatne prisposobit oblecnie pocasiu.

liviadanova
23. nov 2012

My sme chodili za každého počasia aj na 3-4 hodky - celé ich prespala keď bola takáto malinká no musíš ju adekvátne obliecť a zababúšiť do fusaku a na vrch aj spodok vaničky deku, ja mám PP Pliko P 3 a tam je skvelý kryt na vaničku ktorý sa dá zdvinúť tak že bábätku vôbec nefúka.

evita21
23. nov 2012

Určite áno. Jedine že vonku viac ako mínus 6, v tom prípade nie. Čerstvy vzduch je pre dieťa dôležitý.

lejlla
23. nov 2012

aj moj maly spinka teraz na balkone ...mam na kociku plastenku lebo poprcha 🙂

1982zuzka
23. nov 2012

ja chodím v každom počasí, aj ked leje ako z krhle - máme psíka tak sa pekne venčíme a ked budeme sedieť doma, tak potom sa môže stať, že raz nás ofukne a prechladneme. hlavne teraz ked mu idú zubky, krásne sa vyspinká, prechádzka je aj pre mna zdravá, pes je spokojný - takže určite áno. dieťa môže ísť von za každého počasia

mauzi
23. nov 2012

my máme 1 mesiačik a c hodíme von aj v tomto sychravom počasí 🙂 len poriadne obliecť a je to 🙂

pimpulienka
23. nov 2012

Veď bude spinkať na vzduchu zababušené v kočiku samozrejme, že choďte 😉

hajajanka
23. nov 2012

Ja s detmi chodim von skoro za kazdeho pocasia. Nejdeme, len ked velmi leje, ked je velky vietor alebo ked je pod -5 az -7 stupnov. Ale ked som mala len syna, tak som mu dala na kocik prsiplast a isli sme aj vo vetre (nie vo vichrici, samozrejme).
Ved babatko v kociku ani nevie, ake je pocasie 🙂

lucina7
23. nov 2012

pokial nie je pod nulou a nefúka mu do kočíka môžeš ísť von. už aj s mesačným. hlavne nech nefúčí do kočíka vietor mohol by dostať prievan alebo zápal.

silviavivien
23. nov 2012

my tiez chodime od narodenia kazdy den samozrejme ked je chora tak nie🙂

chovancova27
23. nov 2012

My sme vonku stále, celé dni, prší-neprší🙂

zuzi0911
23. nov 2012

Dieta ma ist von za kazdeho pocasia. pokial neleje neni chore a nie je ~30 stupnou.inac moze.

dodkap
23. nov 2012

mozes s nim chodit von od zaciatku, ked je dobre oblecene, ziadny problem, dokonca mnohym sa vonku lepsie spinka. Dokonca aj ked maju sopliky a tak, ak nie su teploty, mozu ist von v kociku, si pospinkat, na dychacie cesty je cerstvy vzduch dobry a je aj vlhkejsi, nez vnutri. Moji sa narodili v novembri a kazdy den chodili, aj chodia von, na vynimky, samozrejme.

jananinka
23. nov 2012

za kazdeho pocasia, pre dieta velmi prospesne 🙂

jvlacchovicova
23. nov 2012

jasne, ze moze von... moj maly spaval v kočiku na balkone, aj ked prsalo, padal snech, bola husta hmla a bolo sychtavo...od tretieho tydna po narodeni 🙂 🙂 aj ked mal sopliky, vtedy sa mu vonku lepsie spalo ako v dnu 🙂

nikuska265
23. nov 2012

každý deň sme vonku, či prší, či sneží, či je horúco..... ak je sychravo alebo zima,či prší, dobre ju v kočíku prikryjem, ručičky v teple, dáme pršiplášť na kočík ak treba a ide sa. ak je väčšia zima, tak jej dám v kočíku deku pred pusinku,aby nedýchala priamo ten studený vzduch, ech si tam trošku nadýcha teplo. ale deti milujú byť vonku,najlepšie v zime zababušené v teple a byť vonku. vtedy mi aj malá spí najlepšie. a je aj zdravé aby bolo dieťatko na čerstvom vzduchu.

euka210
23. nov 2012

pokial nie je vetrisko tak ano

usiko
23. nov 2012

jasne ze moze, co moze, musi! cim viac je dieta von, tym zdravsie bude...vlhky vzduch je zdravsi ako suchy, a to ovela....rakze sup sup a vonku🙂 nesrandujem.....my sme vonku za kazdeho pocasia, aj boli aj sme aj budeme....

hori
23. nov 2012

Nema sa chodit v hmle, vetre a silnom mraze... a co si budem nahovarat a hrat sa na hrdinku - ja by som za sychraveho pocasia a dazda nesla... ale ak by bol niekto ochotny moknut vonku, tak dieta v kociku by som mu dala... len sa este ziaden taky dobracisko nenasiel... 😉

ikke
23. nov 2012

pokial nie je z cukru, tak moze.
ale mne osobne by sa nechcelo, isla by som iba ak by to bola jedina moznost, ako sa dieta vyspi... 😅

emilii
23. nov 2012

dieťa môže ísť von v každom počasí .. okrem silného vetra a teploty pod -10 stupňov ... ale každopádne je to na každej mamičke 🙂

evatko
23. nov 2012

Skoda, ze je to otazka,musim sama vyguuugli, preco " sa nesmie" chodi pri - 6, -5,- 10 a rozne dalsie teploty pod minus . 😖 To v jan a feb. su deti len doma ?... zaujimave a teda chapem, ked je -25 ako bolo minuly rok, to sa ani nam nechce, ale - 5 na hodku urcite nezaskodi. Aspon vymrznu vsetky bacile v tele 😀