Môže byť dcérka námesačná?

chrumen
16. dec 2011

Ahojte maminky, chcem Vás poprosiť o radu ohľadom spánku. Naša malá chodiť spávať cca 20hod a zaspí sama, bez akýchkoľvek uspávacích aktivít. Nevyžaduje si nočné krmenie, zobudí sa až ráno o 7 pol8. Denné spánky ma dva, takmer v tom istom čase a spí tak hodinu, hodinu a pol. Jediné čo ma trápi sú jej nočné budenia/nebudenia - aj 5krát za noc ju nájdem sedieť alebo je na kolenách a pri tom stále spí. Dokonca tento jav sprevádza plač ale taký , že ja sa strhnem zo spánku a potom nedokážem zaspať. Pri tom ju stačí dať lahnúť, cumlík a spí. Lekárka mi povedala, že spánok dieťaťa sa do troch vyvíja, že snáď to prejde. Už sa takto trápime niekoľko mesiacov, niekedy sa to opakuje aj každu hodinu, malá je potom cez deň veľmi nepokojná. Stretla sa niektorá s podobným problémom? Mne nerobí problém k nej v noci vstať, no niekedy je to dosť vyčerpávajúce a ak existuje nejaký spôsob akoby som to mohla zmierniť tak šup sem s ním. Ďakujem za Vaše odpovede.

katy1979
16. dec 2011

je to normalne a namesacnost to nie je. ona v podstate spi. Mala asi privela vnemov cez den tak ich potrebuje spracovat. kym nereve zo spanku a musis ju len polozit tak je dobre.

baby2
16. dec 2011

ahoj, akurat tu padam z nôch co som celu noc, kazdu hodinku LEN davala spat do pusy 9mesacnemu VYPADNUTY cumel, inak prespal od 20.00 do 6,00 .... ma niekto "bio lepiacu pasku " 😀

oskvarka
16. dec 2011

no neviem či je to namesačnosť moja sestra je alebo aspon urcite bola ked bola mala ale ona v noci chodila okolo stolika v deckej dokoliečka a nevedela o tom alebo išla ako 4 ročna na vecko a bol tam ocino a ani si to nevsimla a sadla si na neho... :D... alebo do vytahu usla v noci .. .. a tak.. ale casto sa len prechadzala a dokonca aj ked som sa ja zobudila a nieco sa jej opytala tak mi normalne odpovedala... ale ktovie mozno casom aj to bude.. ono sa to asi moc riesit neda mojej sestre to preslo.. hlavne zabezpecte aby bola v noci poriadna tma ked spi... mi sme mali neskorej v deckej zavesi ... sestre sa to potom este vratilo napriklad na intraku na strednej ked bola v bratislave tak ked zacali stavat ikeu a to stavenisko im zdialky svietilo do okna.. takze to svetlo jej vadilo a vobec to nemusel byt mesiac... tak mozno to by pomohlo... inak neviem