Mojkáčik/spinkáčik na pomoc pri zaspávaní bábätka

rybka2021
26. okt 2021

Ahojte rodicia.
Ti co ste zaviedli mojkacik do postielky, co ste pouzili? Mohli by ste prosim poslat konkretny popis alebo link odkial ste kupili?
Aky bol postup zavadzania a v ktorom mesiaci dietata?
Dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
26. okt 2021

maly ma tri mesiace aj cosi, na mojkacika zatial nereagoval ale reaguje na plienocku asi dva tyzdne dozadu som mu zacala k tvaricke a rucke davat plienku, on si do nej zabori tvar alebo ocko alebo sa nou zakryje a do par minut spi - funguje v postielke, posteli, kociku - chvilu sa s nou hra a zrazu ho vypne

je to taka mensia bodkovana plienka, trosku tensia (asi muselinova) ako klasicka biela a kupila som ju v Brendone

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
26. okt 2021

mala ho od narodenia v postielke (vtedy v bezpecnej vzdialenosti) alebo v hniezde (pod dozorom).. a proste sa a nim dako zzila 🤷‍♀️😊
je to lisiak od Nattou a doteraz s nim spi a zmoli tu maslicku 😁

mima1
26. okt 2021

1syn od narodenia plysoveho zajaca. Raz sa nam stratil a bolo peklo. Kupila som skoro rovnakeho a ma ho doteraz 5,5r.
2 syna som neucila na mojkaca uz vobec ale zaspava s mojim trickom 🙈.

uzivatelka1113
26. okt 2021

syn bude mať rok a od narodenia má v postieľke effika, párkrát som mu ponúkla aj mojkacika a nemá nejak záujem o hračky vôbec.. možno kebyže mu tam dám vysávač tak by sa potešil 😀

paciko9
26. okt 2021

@rybka2021 my sme mojkáčika nemali stacil malý vankúšik. Ale dostali sme Ralfa tak spáva s nim

janinque
26. okt 2021

My mame od babatka /od prvej noci z porodnice doma/ pandu z Ikey 🙂 syn bude mat o chvilu 6 rokov a stale s nou spi 🙂

helcanw
26. okt 2021

Mame tohto len v modrom, má ho od narodenia v postieľke, niekedy ním býval prikrytý keďže je to taká dečka. Okolo 4m sme začali synčeka nechávať zaspávať samého, tak sme mu ho dávali a on si ho chytal a žmolil tie rožky. Teraz má už 14m a vie že keď mu ho dam tal ideme spinkať, zmoli ho a mojka 😍 vždy sa s ním ukľudní. Samozrejme už mame aj rezervného ak by sa mu niečo stalo 🙈

https://www.mall.sk/detske-deky/nattou-deka-ply...

julia2018
26. okt 2021

U nás asi pred dvoma mesiacmi mu deti na ihrisku darovali plyšového psíka. Odvtedy s ním spi. Tak spontánne a náhodou sa našli

sante81
26. okt 2021

@rybka2021 dcéra spáva od narodenia s bavlnenou plienkou, ma ju do dnes, resp už 3 rovnakú. Ma 9 a Bez ,,vechťa,, nezaspí

poslednepogo
26. okt 2021

@rybka2021 mojkača má moje tričko bavlnené 😀 volám ho žmolič. Od 9.mesiaca som ho dávala ale vnímať a chcieť ho začal až okolo roka

titla
26. okt 2021

Synovec ma takeho latkoveho mojkaca z DM, bez neho nezaspi. Je schopny cakat pred prackou, kym skonci praci program a dostane ho spat. Jeho dvojca ma rovnakeho mojkaca a nema k nemu ziadny vztah...
Sesternicin syn ma plysaka z Ikeii. Ma asi 5 rovnakych, ale len jeden je ten pravy "maco Laco". Pozna ho po hmate, neoklames ho vymennou za ineho. Ma ho 5 rokov a maju problem, lebo sa uz rozpada a nahrady nefunguju.
Sused zaspaval asi do 8 rokov s hodvabnou satkou.
Moje dieta ma mna. Odkedy som ho v 13m odstavila, zmoli mi kazdy vecer usi a pri tom zaspi... Dlho som sa ho snazila na nejakeho "mojkaca" namotat, ale bezvysledne.

oblecenie99
26. okt 2021

Mal nejakých mojkacikov, ale nikdy nič nejak "nepoužil" na mojkanie a uspavanie, a teraz (21 mesiacov) z ničoho začal nosiť so sebou takú deku, ktorú dostal keď sa narodil, vlaci ju doslova všade so sebou, musí ju mat ešte aj v jedalenskej stoličke, ťahal by aj do vane, ale toto mu nedovolím, pcha ju aj na odrazadlo, bez nej sa nikam nedostaneme, ani do vedľajšej izby 😀

nika1971
27. okt 2021

obycajna latkova plienka...a neskor mal svoju deku...taku malu...ktoru sme nosili vsade so sebou a tahal ju kade tade

tosomja
27. okt 2021

Od narodenia som dcérke dala látkovú plienku. Spinká tak, že si ju dá na očká. Syn napríklad nechcel nič. Jemu stačil rukáv od svetrika, bundy 😄 a najstaršia mala mojkacika asi do 5 rokov, a potom som ho vyprala naposledy a už nemal hlavičku. Bol riadny plač, ale odvtedy už nechcela nič iné. 🤣🤣

damiana1992
27. okt 2021

Ja mam z Ali za 2e

lusyc
28. okt 2021

Štrikovanú jemnú deku a zvieratko ušité z chlpatej ponožky majú obe od narodenia v postieľke. Majú skoro 5 a skoro 3 roky. Tretiemu som tiež urobila rovnakú deku a uhačkujem chobotničku.

86katka
1. nov 2021

@damiana1992 posles prosim link dik

damiana1992
2. nov 2021

@86katka
€ 2,25 30%OFF | Baby Towels Newborn Baby Comforter Soothe Appease Towel Animal Rabbit Plush Dolls Soft Security Rattles Bed Bell Saliva Towel
https://a.aliexpress.com/_mLDkkKW

Len takto to viem skopírovať, teraz neviem presne koľko stojí...ale pred vyše rokom ma stal rovné 2e

stanci_joy
29. apr 2024

@rybka2021 uz asi neaktualne :D ale ak by ostatne mamicky potrebovali, tu su najlepsi 🙂
https://www.puf.sk/pufici/

arasidka123
29. apr 2024

@rybka2021 syn mal a doteraz má asi 8. V poradí takého hrošíka Gloriu 😃 a druhý syn zas iba s obyčajnou plienkou látkovou zaspáva. Sesterkin chlapec zas mal jednu obľúbenú deku, s ktorou chodil ale že úplne všade 😃