Moje trojtýždňové dieťa stále plače a mne z toho prepína

hruska91
28. nov 2020

Moj 3tyzdnovy novorodenec stale place...ma reflux aj koliku a ked zacne plakat uz mi je normalne na vracanie asi zo stresu už mi asi prepina. Kazdy vecer namna ide depka co nas v noci zase caka...vresk....prepacte za vylev, poznate to niekto? Mame ešte jedno dieta ma 1.5 roka mozno tie stavy su z unavy mam dost..

mima1
28. nov 2020

Poznam doverne. Skoro 2,5mesiaca nas mladsi odreval co brucho bolelo. Odreval je este asi dobre total vresot po kazdom mlieku. A ked sa pridal este 2syn a ten vkuse nieco chcel alebo vrieskal tiez tak som bola na odstrel.

hipuska
28. nov 2020

Áno, môj syn teraz..zuby... Polku noci ja, polku noci MM, cez den surodenci a ja spím. Neviem poradiť. Ale ťa chápem. Už sme takí na nervy dakedy...

alexandra2468
28. nov 2020

Aj ja poznam. Kazde rano som “vstavala” s tym, ze uz som pripravena na smrt 😃 hovorila som si, ze takto sa musi citit clovek tesne pred smrtou. Akoze smejem sa na tom takto, nech nevyzeram jak samovrahyna, ale ja som bola hotova... taka znicena fyzicky aj psychicky, cele telo ma bolelo od unavy..

Tiez neviem poradit ako na to, len vydrzat a ono to prejde. Treba prijat pomoc (manzel/rodina) a zjednodusovat si denne povinnosti ako sa len da.

amelia000
28. nov 2020

@hruska91 no mne led plakalo babatko pri kolike, ja som plakala s nou. Pomohla nahriata plienka na brusko, masaz bruska a baby calm kvapky..zaraz bolo po kolikach. Pamataj ze to je len obdobie a prejde to, vacsina mamiciek by ocenila zo zaciatku aj antidepresiva ako doplnok k dietatu. Neboj si uplne normalna mama 🙂

majamat
28. nov 2020

aj ja to poznam. zlepsi sa to, aj ked to bude este dlhsie trvat. mysli na to. prejde to a si nabita hormonmi. to je blba kombinacia ( hormony, ubńava, neustale placuce dieta ), no prejde to.

evinka3007
28. nov 2020

Moj maly to iste, prve 4 mesiace mal hroznu koliku, sama s dietatom som velakrat uz plakala zarovno neho, nastastie mi velmi pomahali rodicia ktorí ku mne chodili ked sa schylovalo k 17 hodine...to jak nacasovane...len rev a rev a rev od 17 do 21 kedy uz od vycerpania zaspal...ked mi tvrdili ze je to len obdobie a prejde to tak som neverila ze sa to niekedy skonci...skusala som mozne nemozne, ale musim povedat ze na odporucanie kamaratky mi velmi pomohli rascove cipky z Rakuska a probiotika do mliecka Infants Dophilus a Jamieson vitamin D (nie Vigantol). Drzim palce s drobcekom, zvladnete to 🍀

elizabet173
28. nov 2020

@hruska91 nemá ti kto pomôcť? Mama, svokra, kamarátka, aspoň s tým starším?

thewitch
28. nov 2020

Nie som mama ale podľa mňa je toto risk rodičovstva, dieťa nemôže vysloviť že ho niečo bolí a preto len plače a je to nepríjemné ale keď kolika prejde ulaví sa aj vám len jednoducho prvé mesiace sú len najnáročnejšie a o to viac ak ste len prvorodička a ešte nemáte všetky muchy vychytané 🙂 prosím len to vydržte, keď malé povyrastie bude lepšie 🙂

pralinka25
28. nov 2020

je to z unavy. prezila som si pri najstarsom synovi a nie neda sa na to zvyknut. teda na bezne ano ale nie ked je to extrem. mam tri deti takze to viem porovnat lebo kazde je ine.
na koliky treba poskusat tie kvapky probiotika a potom niektore z tych espumisan, babycalm, balonix, sabsimplex alebo mozno coliprev. vybore je prikladat teple na brusko a krize potom pocvicit. nam pomaha nosenie na tigrika. v najhorsom rurka. na reflux zas nechat ho v zvislej polohe aspon pol hodku a nechat fakt dobre vygrgat a potom nechavat vo zvysenej polohe v postielke a v lehatku.
no a nehambit sa popytat o pomoc. kohokolvek kto by bol ochotny. mas dve malinke deti to je totalny zahul. rob si male radosti.

jumama
28. nov 2020

Nepomohla by masaz pre babatka, ze by sa mu aj brusko trosku uvolnilo a aj by sa trosku ukludnilo.... a aj maminka by tuz tak spomalene robila, zhlboka dychala trochu si pri tom oddychla... nasa sa narodila s trochu vykrivenou nozkou, chodidlom, lebo bola velke babo... uz v nemocke mi ukazali ako jej obe chodidielka masirovat, aby sa to vyrovnalo. A ta masazka bola take utisovadlo, pekne pri tom zaspala. Ta masaz chodidiel potom casto pomahala aj v aute, aby negrcosila, ked mala tak 3-4 roky, tak som mala levandulovy olejcek, natrcila mi nozku a masirovala som. A teraz ma 10 a este stale miluje masaz chodidiel. Viem, ze kolikove dietatko moze vsetko citit inak, no skuste...

silvik2015
28. nov 2020

Uf, mať dve tak maličké deti je dosť na jednu mamu. Nieto ešte, ak sa druhému bábätku "pritrafí" kolika. My sme si to zažili pri staršej. Mladšia mala len reflux, nie koliky. Staršia bola typické náročné bábätko. Bolo to naozaj náročné, takže si to viem predstaviť. Ale mať doma ešte ďalšie skoro bábätko 1,5 ročné, to je fakt dosť. Skúste uľaviť kolike všetkými možnými spôsobmi - vymeniť Vigantol za Jamieson vit. D atď atď... Šatka, či nosič by pomohla? Možno by sa uľavilo z refluxu. Nám pomáhalo nosenie "na tygríka". Mali sme s manželom pekné svaly na rukách. 🙂 To bola asi naj poloha, ktorá sa jej páčila. A tiež tá na odgrckanie. Skúste prijať a žiadať akúkoľvek pomoc. V domácnosti urobiť len to najnutnejšie. Objednať si jedlo aspoň pre seba. Zmieriť sa so situáciou a vydržať. Nechcite od seba viac. Ste super taká, aká ste. Robíte maximum, čo sa dá a čo viete. Niekedy jednoducho viac nejde. Plač je jediné, čo bábätko vie. Nie je namierený voči Vám ani susedom. 🙂 Skúste si to opakovať večer, keď už budete mať všetkého dosť. Možno aj to pomôže. Držím veľmi palce.

ivangeline
29. nov 2020

@hruska91 nosič/šatka. A veľa trpezlivosti, moja revala 4m a potom to postupne do 6m odznievalo....
Mám rozdiel medzi deťmi rok a 2t. 😂😀 Poznám.. Ak chces, kľudne dám nejakú podporu cez súkromné správy. A rady, ako sme to prežili.

katulienkax
29. nov 2020

@thewitch hej lepšie hehehe, napr nám keď sa narodilo druhé tak tá staršia začala revat za všetko aj zle spat, takze úprimne neznášam frázu treba vydržať . Pri deťoch je stále niečo čo rodičov vycerpava. Napr mna teraz strašne vyčerpáva škola a učenie sa s ňou, že až začínam neznasat školu a lepšie bolo keď chodila do škôlky, mohli sme ísť von na ihrisko teraz prd lebo treba robiť domáce a podobne veci cez týždeň a jej sa nechce

lenkakravcova
29. nov 2020

@hruska91 aj dcéra to tak mala. Neviem ci to bolo bolesťou brucha alebo skôr únavou alebo vracanim. Niektoré dni totiž neplakali - vtedy keď som im dávala pri každom kojeni Duphastol a keď spali-dojcenie na striedačku. Dieťa si prebaľ pred dojčením, potom dojci. Nedojci dlho, aby sa ti dieťa neprejedlo a nezvracalo. 10-15min stačí. Potom ho daj spať (na vyvyseny vankúš bokom) a znovu všetko opakuj až keď sa samo zobudí.! Toto mi zaoberalo najviac takýto režim. 🙂 odgrgavat som malú nedavala lebo jej to nešlo, len sa pri tom zobudila a potom bol len plač..

ico1308
30. nov 2020

@alexandra2468 poznam doverne doma 1.3rocneho synceka a narodila sa dcerka problemy stale..maly reval ziarlil islo to s nim dozadu nespolupracoval..mala bolesti koliky reflux a bakterie v crievku ktore sme az teraz zistili...ja som revala za rovno s nimi...prestala som kojit po 3mesiacoch..ciste psycho..len vydrzat a verit ze bude lepsie..PS: ja stale cakam na lepsie dni kedy pridu 😁🤣🤣🤣

1katus1
30. nov 2020

@hruska91 môjmu malému pomohli nankoliku spraviť mu UM do kamilkoveho cajika

brigib
30. nov 2020

@hruska91 mne tiez takto bolo 2 tyzdne a mala bolesti od vigantolu, vymenili še na devit a odvtedy vymenená. Spí pekne cez aj v noci a usmieva sa. Place iba ked je hladna alebo uz chce ist spinkat

shebamex
2. dec 2020

@hruska91 skus coliprev, mna to zachranilo, pripadne espumisan na brusko... Treba len vydrzat 😵

laskonkka
3. dec 2020

Dôverne to poznám, naša mala plakala prvých dokonca 5 mesiacov života, potom bol mesiac kľud a po mesiaci jej začali rast zuby, takze začala skôr vkuse mrnčať než plakat. Pomôže len odventilovat sa vždy keď sa dá, aspoň pár minút denne, mne veľmi pomáhalo, keď som mohla len na 20-30 min si ist zabehať na čerstvý vzduch alebo som si proste len spravila kávu a stala som na balkóne a pozerala do blba 😃 len proste nachvíľu nič a nikoho nepočuť.

laskonkka
3. dec 2020

A my sme teda neprišli na to čo jej bolo, ale občas nám pomohol espumisan kvapky po kojení, čiže asi mala plyn v brušku, ale tiež nie vždy, takze takto aspoň vieš z čoho to je, môžeš skúšať- zevraj masáž a teplý obklad pomáhajú

misatko89
3. dec 2020

Poznám aj ja koliky mali oboje moje deti. Tak som pila feniklovy čaj kúpila som si korenie fenikel dala 6 zrniek do šálky zaliala a pila.. A aj dala mojej trosku z fľašky.. A pomohlo našťastie.. Ale poviem vám každý, že aké je šťastie byť mama no pre mňa to bolo utrpenie prvé 3 mesiace

majamat
4. dec 2020

@misatko89 pre mna tiez, aj potom. aj teraz obcas s dcerou bojujem. ona je strasne komplikovana. minule mala opat amok,a le vie sa ovladnut, no uz ma skoro 10r a niekedy vystraja ako keby mala 3r.

misatko89
4. dec 2020

@majamat presne moje majú 5 a 4 dá sa povedať, že aj samostatné, len keď sa spiknu proti mne, ta mladšia je nervacka akože dosť. To len poviem nie a to už si ľudia môžu myslieť, že ju porcujem na kusy jak pisti..to sa vždy teším keď dôjde môj už nech si užije 😂 a najviac bývam unavená keď ochoreju vzdy obe na raz, to by nebolo ono keby postupne ochoreju. Tak keď jedna teplotuje tak som msnoj v noci hore konečne po hodine zaspí a šup na to začne druhá vtedy ťahám hádam aj 48hodin bez spánku keď sú choré vtedy pijem kávy na litre 😂 ale čo už.. Malé sú len raz a kým môžme ešte kým oni dovolia byť pri nich tak si to musíme,, užívať,, či v dobrom alebo v zlom slova zmysle. A ako, sa vraví malé deti malé starosti veľké deti veľké starosti..

majamat
5. dec 2020

@misatko89 fuha, esteze to nemam dvojmo. aj 1x staci. tie amoky nastastie nebyvaju casto,a le uz s nou mavaju hormony. ja neviem kde sa to naucila,a le ona mi nevie pekne odpovedat, len odvrkne nieco drze, hoci ja jej nic nevycitam, netlacim an nu,a ni nekritizujem. len uplne normalne s nou komunikujem. tak potom vysvetlujem,. co je oznamovacia veta, aby ich vedela pouzit. 😀 to uz sa v skole ucili.
no od stredy bola taka nejaka akcna a zaroven nepozorna, v ulohach kopec chyb. rychlo to nejak zbuchala. taka nesustredene bola, do setkeho hrrr... a samozrejme to skoncilo amokom p 2 dni. 1 den horsie,2 den lepsie. no je to s nou na nervy. a to jej estelen puberta zacina. ved ma vystrie nez skonci.